نظرتون درباره ی این دو گفته ی امیرمومنان چیست ؟؟!!!

شهاب

New member
سلام>من شک ندارم کسی که ای بحثو راه انداخته صد در صد یکی از..........اهل تسننه>و هدفش هم کاملا مشخصه<کامنت دومی که گذاشته شده پرسیده شده منبع؟همون را به عربی نوشته شده>بدترین فحش هم میشه به عربی نوشت> این همه حدیث و کتاب در وصف زنان از ائمه>بچه ها با تمام وجود ازتون خواهش میکنم وارد این مباحث نشید یه سری افراد میخوان با شبهات که وارد میکنند این یه ذره دین هم که ما داریم از ما بگیرند.>به کوری دو چشم اهل سنت فقط حیدر امیرالمومنین است
گفتید: به کوری . . . امیر المومنین است.
افسوس که امثال شما میخوان از حق دفاع کنن ولی در حقیقت به جای دفاع کردن . . . چه دانسته چه ندانسته.
من دارم کم کم میرم.دیگه شاید نباشم که جواب بدم.خواهشا درست عمل کنید.

آخرین ویرایش:

matin

New member
سلام>من شک ندارم کسی که ای بحثو راه انداخته صد در صد یکی از..........اهل تسننه>و هدفش هم کاملا مشخصه<کامنت دومی که گذاشته شده پرسیده شده منبع؟همون را به عربی نوشته شده>بدترین فحش هم میشه به عربی نوشت> این همه حدیث و کتاب در وصف زنان از ائمه>بچه ها با تمام وجود ازتون خواهش میکنم وارد این مباحث نشید یه سری افراد میخوان با شبهات که وارد میکنند این یه ذره دین هم که ما داریم از ما بگیرند.>به کوری دو چشم اهل سنت فقط حیدر امیرالمومنین است

شک ندارین !!! چه راحت و صریح !!! در ضمن منبع نوشته شده شما دنبال کنین

من مثه شما نمیتونم برا یکی قضاوت کنم ولی در حد همین نوشتتون !!! ----> لااقل مثل امیرمومنان علی منش و رفتارمون باشه !!! گردنی داشته باشیم به بزرگی فلان حیوان که کمی حرفمون رو مزمزه کنیم !!! دیگران رو اینقدر راحت مورد عتاب قرار ندیم

مرسی بابت نظرتون

dr.alireza

New member
وقتی حضرت علی رو در حین نماز مجروح کردن همه میگفتن مگه علی نماز هم میخونه ؟؟ انقد پشت سر ایشون جو راه انداختن انتظار دارین 4 تا حرف دیگه هم جای ایشون نزنن؟

PCR

New member
حالا باز بگو شما درس نمیخونی متوجه منظور نمیشی شما که کلا همه چیز و از دیدگاه خودت تفسیر میکنی :p7977cujr38iyymsu8:جملم و درس بخون بعد خواستی از استعدادات (برک)هم استفاده کنی ما بخیل نیستیم من نوشتم از نظر هر کدوممون اون یکی گم شدس مگه همین جناب عالی فکر نمیکنی من بخاطر تعصب به بن بست رسیدم ها ها هاها :smilies-azardl (181 پس مظلوم نمایی نکنین
این که قران نیاز به تفسیر داره ناتوانی قران نیس ناتوانی ذهن ادم 2012 .... قبل از اینکه خوشحالشین و از جمله معروف شما که بدترش کردین استفاده کنین باید اضافه کنم ایات هدایت و خیلی از ایات قران با همون ترجمه قابل درکه و قابل فهم برای هر دوره ای حتی برای ذهن ادم 2012.مگه این موضوع مرگ در راه حق در زمان پیامبر نبوده با همون وعده های بهشت(که البته از نظر شما وعدس و از نظر من قول خداوند)و خیلی ها حتی خاندان خود پیامبر هم همین طور شهید شدن (عجب نفعی این دین برای مفسرینش داره) این موضوع به مفسرین بر نمیگرده به خدا برمیگرده که میتونی از خودش بپرسی
یه چیزی از پیامای قبلی مونده دفعه قبل وقتی پیامم رو ارسال کرده بودم یادم اومد حال ویرایش نداشتم در مورد کتاب جناییتون اگه شما تونستی کتابی بنویسی که1400 سال بین مردم دوران ها و ملت ها جا داشته باشه و هر قرن بجای اینکه از محبوبیتش کم بشه به جذابیتش افزوده بشه من شخصا معتقدم این کتاب هم یه معجزه است لطفا یه نسخه با امضای خودتون برام نگه دارین :smilies-azardl (181
اما راجب بازو حکومت بودن دین تو این کره خاکی میتونم بگم90 درصد حکومت ها این بازو رو ندارن ونمیخوان و اتفاقا همون سیاست مدارایی که شما معتقدین از دین به عنوان یه بازو برای حفظ حکومت استفاده میکنن سعی کردن دینشون رو از سیاست جدا کنن و شده این جهانی که میبینی فکر میکنی سیاست مدارای دنیا موندن که من و شما بهشون بفهمونیم چطوری میتونن صندلیشون رو حفظ کنن نه اقا چیزایی که برای من و شما فرضیه اس برای اونا نظریه اس اونا هم میدونن دین یه شمشیر دو لبه اس درسته که تو بعضی مواقع میتونه کمکشون کنه اما تو بیشتر مواقع لبه ی تیزش رو گلوشونه .واسه همینه که دین از سیاست ابر قدرت های جهان جداس .
ولی یه سوال کنکوری چه لطفیییییییییییی؟

یه چند روزی شمال بودم حالا اومدم ادامه بحث...

جملم و درس بخون بعد خواستی از استعدادات (برک)هم استفاده کنی ما بخیل نیستیم من نوشتم از نظر هر کدوممون اون یکی گم شدس مگه همین جناب عالی فکر نمیکنی من بخاطر تعصب به بن بست رسیدم ها ها هاها

راستی چقد زود دعات میگره..این استعدادی که میگی رو تو عروسی شمال بعد از مدت ها دوری از میادین اجرا کردم...کلا فک این دخترای شمالی که ادعاشون میشد رو زدم.....خب قبول کن که با این برداشت آدم میخوره تو بن بست تعصب.

این که قران نیاز به تفسیر داره ناتوانی قران نیس ناتوانی ذهن ادم 2012 ....
آهان پس ناتوانی ذهن آدم 2012 هست..
ایات هدایت و خیلی از ایات قران با همون ترجمه قابل درکه و قابل فهم برای هر دوره ای حتی برای ذهن ادم 2012
آخرش چی شد برا ذهن آدم 2012 قابل درک هست یا نیست؟نگا بعدا میگی چرا میگم سفسطه میکنی.....
ما فرض اول شما رو قبول میکنیم که ناتوانی ذهن آدم 2012 باعث این تفاسیر شده....خب بازم اینجا موضوعی که پیش میاد این هست که چرا قران در سطح فکر ما صحبت نکرده که ذهن ناتوان ما هم این موضوعات سنگین از قبیل 4 تا زن داشتن و تجاوز با اجبار به کنیز و کتک زدن زن و از این دست مسائل رو بتونه درک کنه.

یه چیزی از پیامای قبلی مونده دفعه قبل وقتی پیامم رو ارسال کرده بودم یادم اومد حال ویرایش نداشتم در مورد کتاب جناییتون اگه شما تونستی کتابی بنویسی که1400 سال بین مردم دوران ها و ملت ها جا داشته باشه و هر قرن بجای اینکه از محبوبیتش کم بشه به جذابیتش افزوده بشه من شخصا معتقدم این کتاب هم یه معجزه است لطفا یه نسخه با امضای خودتون برام نگه دارین

از این دست کتابها زیاد هستن...حالا نه با نویسندگی من ولی بودن افرادی که کتاب نوشتن که هنوز هم بین مردم مونده ..کتاب های سقراط....شاهنامه فردوسی...تاریخ طبری....کتابهای اساطیری یونان...ادیسه هومر......حالا من سعی میکنم یکیش رو تهیه کنم و با امضای خودم براتون بفرستم.....شما کدومشون رو بیشتر دوست دارید؟و اصولا به نظر شما اعجاز کدوم بیشتر هست..بگید تا همون رو با امضای خودم مزین کنم بفرستم براتون.

اتفاقا همون سیاست مدارایی که شما معتقدین از دین به عنوان یه بازو برای حفظ حکومت استفاده میکنن سعی کردن دینشون رو از سیاست جدا کنن...
چی شد؟آرزو خانم جمله پارادوکس داشت....سیاستمدارایی که از دین تو حکومت استفاده کردن سعی کردن دینشون رو از سیاستشون جدا کنن؟

نه اقا چیزایی که برای من و شما فرضیه اس برای اونا نظریه اس...
منظورتون این بود که چیزایی که برا ما نظریه هست برا اونا فرضیه هست؟

واسه همینه که دین از سیاست ابر قدرت های جهان جداس.
شما دستتون درد نکنه که تحلیل سیاسی هم میرید اینجا...یعنی الان مشکل جهان ما شکل موی بچه های ماست؟....نه نه..خط رو خط شد...منظورم اینه که الان مشکل جهان ما اینه که دین از سیاست ابر قدرتها جداست...ابر قدرتهای ما حق دارن هر جور که میخوان مدل موشون رو بزنن من و شما باید مشکلهای مردم رو حل کنیم....ااااااا...امروز همش خط رو خط میشه...الووو...اهان درس شد...میگفتم.............ابر قدرتها حق دارن سیاستشون رو از دین جدا کنن....یه بار تو قرون وسطی دین رو قاطی سیاست کردن برا هفت پشتشون بس شد......میگم حالا بحث دین سیاست اصن یه مقوله ای هست که از حوصله این تایپیک خارجه.دیگه وقتی موضوع تایپیک تو سایت اینه که خر دجال کی بوده ...دیگه چی میشه گفت؟

آخرین ویرایش:

sara77

New member
اولادش وقتی شما هنوز بین جنس مذکر و مونث داری فرق میذاری بعد میای از زبون امام علی اینارو میگی دیگه باید تهش خوند و جروبحث نکرد درضمن شمایی که زن براتون شر و این حرفو هم راست میدونین خودتون بیشترازهمه دنبالشی

PCR

New member
حالا چرا دلخور میشین زدین زیر اواز :p .اصلا ادم بده داستان من. :rose:
جدای از شوخی از نظر من هیچ انسانی بد نیس مگر عکسش ثابت شه وبازم از دید شخصی من تمامی ادم ها با هر دیدگاه و نظری با هر دین و ایینی اگه اعمالشون انسانی باشه قابل احترامن و جدا به هیچکدومشون توهین نمیکنم چون قضاوت خوب و بد بودن ادم ها با خود خداس نه من و هر مسلمونی با هر درجه از ایمان اگر یک قدم از انسانیت فاصله بگیره شایسته احترام نیس
من از شما بی ادبی ندیدم حداقل به خودم فقط یکم مغلطه و سفسطه و پیچوندن و ...اینا بوده از طرفی برای من شما یه ادمی با عقایدی کاملا مخالف عقاید من اما این دلیلی برای اهانت نیس پس اگه احساس کردین بهتون توهین کردم اصلا همچین قصدی نداشتم و شما برداشت سطحی کردین و برداشت عمقی :جمله من این بود که شما فکر میکنین من گمراهم و به بن بست تعصب رسیدم و...من چقدر مثال برای برداشت سطحی و عمقی بزنم اخه.
و در کل بابت این موضوع عذر میخوام

میشه دیگه نخونی همون استعداد قبلیت (برک) کافیه .
خواهش میکنم...شما چرا زحمت میکشین..آدم بد داستان کدومه...

من از شما بی ادبی ندیدم حداقل به خودم فقط یکم مغلطه و سفسطه و پیچوندن و ..
شما دستتون درد نکنه...منو بی ادب....من اصن کلا یک بچه با ادبی هستم که خدا میدونه.....یه چندتا نمره انظباط 18 دوران راهنمایی رو فاکتور بگیرین ..من دیگه کمتر از 20 تو کارنامه نداشتم......
اگه احساس کردین بهتون توهین کردم اصلا همچین قصدی نداشتم و شما برداشت سطحی کردین و برداشت عمقی :جمله من این بود که شما فکر میکنین من گمراهم و به بن بست تعصب رسیدم و...من چقدر مثال برای برداشت سطحی و عمقی بزنم اخه.:p
خواهش میکنم...شما و توهین..شما ک فک کنم نمره انظباط کمتر از 20 کلا نداشتین.....شما هم اگه بدی از ما دیدین که حقتون بوده اگه خوبی هم دیدین لطف کردم........نه ..نه اشتباه شد...اگه بدی دیدین به لطف خودتون ببخشید اگه خوبی هم دیدین حقتون بوده....:rose:

PCR

New member
می شه ایه اشو بیاری ؟؟!!تا ذهن ناتوان ماهم این موضوع سنگین رو درک کنه!!!!
دوباره چرخه تکرار میشه....در برخورد اول طرف عمرا قبول کنه که قران این رو گفته باشه...در مرحله دوم آیه مربوطه رو میخواد....و در مرحله سوم بعد از بسی تعجب شروع میکنه به اینکه اینا تفسیر میخواد...شان نزول داره و......
سوره نور آیه 33
و آنها كه وسيله ازدواج ندارند بايد عفت پيشه كنند تا خداوند آنان را به فضلش بينياز سازد و بردگاني از شما كه تقاضاي مكاتبه (قرار داد مخصوص * براي آزاد شدن) را دارند با آنها قرار داد ببنديد، اگر رشد و صلاح در آنها احساس * مي‏كنيد (و بعد از آزادي توانائي زندگي مستقل را دارند) و چيزي از مال خدا كه به شما داده است به آنها بدهيد، و كنيزان خود را براي تحصيل متاع دنيا مجبور به خودفروشي نكنيد اگر آنها مي‏خواهند پاك بمانند، و هر كس آنها را بر اين كار اكراه كند (سپس پشيمان گردد) خداوند بعد از اين اكراه غفور و رحيم است. (۳۳)

اگر انها میخواهند پاک بمانند..یعنی اگر نخوان مجوز این کار هست.
سوره نسا آیه 34

و آن زنان را که از نافرمانیشان بیم دارید، اندرز دهید و از خوابگاهشان دوری کنید و بزنیدشان. اگر فرمانبرداری کردند، از آن پس دیگر راه بیداد پیش مگیرید. و خدا بلند پایه و بزرگ است.

بیم نافرمانی و این یعنی اینکه نیازی نیست که حتی زن واقعا نافرمانی کرده باشه..کافیه مرد فقط شک کنه که زن نافرمانی میکنه و این شک نابجای مرد میتونه نتیجه ی خیلی بدی برای زن داشته باشه.

الان عملا شما در فاز دوم یعنی تعجب شدید، هستید و به زودی وارد فاز سوم میشید و شروع میکنید به گفتن اینکه اینا تفسیر داره و......

آخرین ویرایش:

ba ba barghi

Well-known member
دوباره چرخه تکرار میشه....در برخورد اول طرف عمرا قبول کنه که قران این رو گفته باشه...در مرحله دوم آیه مربوطه رو میخواد....و در مرحله سوم بعد از بسی تعجب شروع میکنه به اینکه اینا تفسیر میخواد...شان نزول داره و......
سوره نور آیه 33
و آنها كه وسيله ازدواج ندارند بايد عفت پيشه كنند تا خداوند آنان را به فضلش بينياز سازد و بردگاني از شما كه تقاضاي مكاتبه (قرار داد مخصوص * براي آزاد شدن) را دارند با آنها قرار داد ببنديد، اگر رشد و صلاح در آنها احساس * مي‏كنيد (و بعد از آزادي توانائي زندگي مستقل را دارند) و چيزي از مال خدا كه به شما داده است به آنها بدهيد، و كنيزان خود را براي تحصيل متاع دنيا مجبور به خودفروشي نكنيد اگر آنها مي‏خواهند پاك بمانند، و هر كس آنها را بر اين كار اكراه كند (سپس پشيمان گردد) خداوند بعد از اين اكراه غفور و رحيم است. (۳۳)

اگر انها میخواهند پاک بمانند..یعنی اگر نخوان مجوز این کار هست.
سوره نسا آیه 34

و آن زنان را که از نافرمانیشان بیم دارید، اندرز دهید و از خوابگاهشان دوری کنید و بزنیدشان. اگر فرمانبرداری کردند، از آن پس دیگر راه بیداد پیش مگیرید. و خدا بلند پایه و بزرگ است.

بیم نافرمانی و این یعنی اینکه نیازی نیست که حتی زن واقعا نافرمانی کرده باشه..کافیه مرد فقط شک کنه که زن نافرمانی میکنه و این شک نابجای مرد میتونه نتیجه ی خیلی بدی برای زن داشته باشه.

الان عملا شما در فاز دوم یعنی تعجب شدید، هستید و به زودی وارد فاز سوم میشید و شروع میکنید به گفتن اینکه اینا تفسیر داره و......

وَ لْیَسْتَعْفِفِ الَّذِینَ لَا یجَِدُونَ نِکاَحًا حَتىَ‏ یُغْنِیهَُمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ وَ الَّذِینَ یَبْتَغُونَ الْکِتَابَ مِمَّا مَلَکَتْ أَیْمَانُکُمْ فَکاَتِبُوهُمْ إِنْ عَلِمْتُمْ فِیهِمْ خَیرًْا وَ ءَاتُوهُم مِّن مَّالِ اللَّهِ الَّذِى ءَاتَئکُمْ وَ لَا تُکْرِهُواْ فَتَیَاتِکُمْ عَلىَ الْبِغَاءِ إِنْ أَرَدْنَ تحََصُّنًا لِّتَبْتَغُواْ عَرَضَ الحَْیَوةِ الدُّنْیَا وَ مَن یُکْرِههُّنَّ فَإِنَّ اللَّهَ مِن بَعْدِ إِکْرَاهِهِنَّ غَفُورٌ رَّحِیمٌ(33)
عین ایه رو اوردم براتون که یه بار دیگه درست بخونید و تو پرانتز حرف نزنین!!!!
اخر ایه رو بخونین!! مِن بَعْدِ إِکْرَاهِهِنَّ غَفُورٌ رَّحِیمٌ(
حالا به ضمیر هن دقت کن!!!!هن برای مونث بیده بید!!!یعنی خدا اون کنیزاییکه مجبور شدن به زنا رو می بخشه!!!نه اون مردها رو ....!!!
گر انها میخواهند پاک بمانند..یعنی اگر نخوان مجوز این کار هست.
ماشالا ....بزنم به تخته!تفسیرتم خوبه ها!!!حیف شدی رفتی بیو...!!!
و در مورد سوره نسا!!!!والله اگر من یه زن داشتم مثه شما ،که هیچ رقمه نشه به صراط مستقیم درش اورد!!!زدن که سهله!!!وصلش میکنم به 220 ولت

نه جانم !!من الان تو این فازم که بیام شما رو وصل کنم به 220 ولت ac!!!!که تمام سنسورهای بدنت غیر فعال شه !!!و شکل موج ضربان قلبت بشه dc!!اون وقت ببینم شما با بیو تکنو چیکار می خای کنی؟؟؟

PCR

New member

وَ لْیَسْتَعْفِفِ الَّذِینَ لَا یجَِدُونَ نِکاَحًا حَتىَ‏ یُغْنِیهَُمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ وَ الَّذِینَ یَبْتَغُونَ الْکِتَابَ مِمَّا مَلَکَتْ أَیْمَانُکُمْ فَکاَتِبُوهُمْ إِنْ عَلِمْتُمْ فِیهِمْ خَیرًْا وَ ءَاتُوهُم مِّن مَّالِ اللَّهِ الَّذِى ءَاتَئکُمْ وَ لَا تُکْرِهُواْ فَتَیَاتِکُمْ عَلىَ الْبِغَاءِ إِنْ أَرَدْنَ تحََصُّنًا لِّتَبْتَغُواْ عَرَضَ الحَْیَوةِ الدُّنْیَا وَ مَن یُکْرِههُّنَّ فَإِنَّ اللَّهَ مِن بَعْدِ إِکْرَاهِهِنَّ غَفُورٌ رَّحِیمٌ(33)
عین ایه رو اوردم براتون که یه بار دیگه درست بخونید و تو پرانتز حرف نزنین!!!!
اخر ایه رو بخونین!! مِن بَعْدِ إِکْرَاهِهِنَّ غَفُورٌ رَّحِیمٌ(
حالا به ضمیر هن دقت کن!!!!هن برای مونث بیده بید!!!یعنی خدا اون کنیزاییکه مجبور شدن به زنا رو می بخشه!!!نه اون مردها رو ....!!!
گر انها میخواهند پاک بمانند..یعنی اگر نخوان مجوز این کار هست.
ماشالا ....بزنم به تخته!تفسیرتم خوبه ها!!!حیف شدی رفتی بیو...!!!
و در مورد سوره نسا!!!!والله اگر من یه زن داشتم مثه شما ،که هیچ رقمه نشه به صراط مستقیم درش اورد!!!زدن که سهله!!!وصلش میکنم به 220 ولت

نه جانم !!من الان تو این فازم که بیام شما رو وصل کنم به 220 ولت ac!!!!که تمام سنسورهای بدنت غیر فعال شه !!!و شکل موج ضربان قلبت بشه dc!!اون وقت ببینم شما با بیو تکنو چیکار می خای کنی؟؟؟

شما وارد یه فاز دیگه هم شدی علاوه بر فازهایی که گفتم...و اون فاز ِ* جواب کوبنده پنداری.....
برادر من موضوع رو اصن اشتب گرفتی...قضیه اینجاست که اون زمان ملت کنیزهاشون رو میدادن این ور اون ور به مدت معین و در قبالش پول میگرفتن...حالا قران گفته که ای ملت اگه کنیزها میخوان پاک بمونن این کار رو باهاشون نکنید برید سراغ اون دسته از کنیزاتون که نمیخوان پاک بمونن و با اونا تجارت تن فروشی رو انجام بدین.....

اوه اوه...خوبه شما ادعای پیامبری نکردی...وگرنه کلا نسل بشر منقرض میشد.

این فاز معمولا بعد از فازی اتفاق میافته که آدم فک میکنه یه جواب کوبنده به طرف مقابل داده و عملا حرف طرف مقابل رو برده زیر سوال، بعد موضع قدرت برمیدارتش میخواد طرف رو وصل کنه به برق 220

ba ba barghi

Well-known member
شما وارد یه فاز دیگه هم شدی علاوه بر فازهایی که گفتم...و اون فاز ِ* جواب کوبنده پنداری.....
برادر من موضوع رو اصن اشتب گرفتی...قضیه اینجاست که اون زمان ملت کنیزهاشون رو میدادن این ور اون ور به مدت معین و در قبالش پول میگرفتن...حالا قران گفته که ای ملت اگه کنیزها میخوان پاک بمونن این کار رو باهاشون نکنید برید سراغ اون دسته از کنیزاتون که نمیخوان پاک بمونن و با اونا تجارت تن فروشی رو انجام بدین.....

اوه اوه...خوبه شما ادعای پیامبری نکردی...وگرنه کلا نسل بشر منقرض میشد.

این فاز معمولا بعد از فازی اتفاق میافته که آدم فک میکنه یه جواب کوبنده به طرف مقابل داده و عملا حرف طرف مقابل رو برده زیر سوال، بعد موضع قدرت برمیدارتش میخواد طرف رو وصل کنه به برق 220

شما هم دقیقا تو فاز انکارین داداش من!.کلن بحث با جماعت شما بی فایده است داداشی!! و باید ملت با فاز من باتون برخورد کنن!!چاره اش همون 220 ولت!!!ملت شریف اگه با کمبود سیم مواجه شدین بابا برقی درخدمت شماس!!:ad54ad:
متاسفم داداش!

بالا