نظرات شرکت کنندگان کنکور ارشد ایمنی شناسی خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

PMN

New member
بچها چرا اینقد افسرده اید وقتی ماکه اینهمه خوندیم بددادیم وای بحال بقیه....من ک باس اصابم خیلی خوردباشع...دوتا ج درست توپاسخنامه واردنکردم یدونم درستوغلط زدم تو ایمنی!!!!!! امیدوارم کلید زودتربیاد ازین برزخ راحت شیم..

دقیقا شماچرا خراب کردین دیگه! ولی من فک نمیکنم خراب کرده باشین فک میکنین خراب کردین :shocked:

آسمون

New member
آره کلوچه برامنم بدجورسوال بود!اصن همین باعث شدسرجلسه کنکورتمرکزنداشته باشم هی باخودم میگفتم pmn دختره؟پسره؟رضا کیه؟vet labکی بودپس؟من کی ام؟جدبزرگ کی بود؟احسان دختره؟کلوچه پسره؟!اصن دچاربحران هویت شدم !!!زودباش پول بین المللم روجورکن تقصیرتوهه اگه قبول نشم...:

kolouche

New member
راستی کلوچه به من 2 دفه گفتی رضا چرا؟ :5:
آره کلوچه برامنم بدجورسوال بود!اصن همین باعث شدسرجلسه کنکورتمرکزنداشته باشم هی باخودم میگفتم pmn دختره؟پسره؟رضا کیه؟vet labکی بودپس؟من کی ام؟جدبزرگ کی بود؟احسان دختره؟کلوچه پسره؟!اصن دچاربحران هویت شدم !!!زودباش پول بین المللم روجورکن تقصیرتوهه اگه قبول نشم...:

eeeeee....مگه تو رضا نبودی؟؟؟....:25r30wi:
پس رضا کی بود آقا؟؟؟.... قاطی کردم....
اصا من هر کیو نشناسم میگم بهش رضا....:smiliess (3): :motat:
خب آخه pmn چیه الان؟؟؟..... بگیم آقا/خانوم pmn؟؟؟.... خونوکه دیگه.... ی اسم بگو.... ببین مثلا کولوچه چقدر بامعناست.... هی آدم دوس داره بگه کولوچه کولوچه.... ^_^

آخرین ویرایش:

Immunity

Well-known member
داشی من درست یا غلط زدم اصلاح رسپتور.
فقط یه سوال، چرا نمیتونی بیخیال بشی؟ اینقدر حرص میخوری زود پیر میشی، نکن...

الان باس سوالارو بررسی کنیم تا وقت هس اگه سوالی غلط بود بهرنحو فرم اعتراضو براش پر کنیم!

TUMS

Well-known member
سلام خوبی ایمونوجان....کدامیک ازمکانیزم های تولرانس محیطی اختصاصا در لنفوسیتهای b رخ میده؟
1-دفع فولیکولی 2- انرزی 3-اصلاح رسپتور 4- حذف کلونی
یخورده گیج کنندس بنظرم

ممنونم

پاسخ صحیح میشه گزینه یک :دفع فولیکولی
آنرزی و حذف کلونی فقط مختص مکانسیم های تولرنس محیطی سلول های b نمی شود بلکه لنفوسیت های t از این دو مکانیسم در تحمل محیطی استفاده میکنند
در مورد اصلاح رسپتور باید بگم که از مکانیسم های محیطی نمی باشد از مکانیسم های مرکزی لنفوسیت های b می باشد

مکانیسم دفع فولکولی منظور مکانیسمی می باشد که در فولیکول ها رخ می دهد و آندسته از لنفوسیت هایی b که به آنتی ژن با میل پیوندی بالا متصل نمی شوند حذف میشوند

Immunity

Well-known member
خدارو شکر من درست زدم...ایمونوجان این چطور؟
برای ساخته شدن مناطق متغییرکدام زنجیره دوتا باز ارایی رخ میده؟
کاپا سلول بی 2-لاندا سلول بی 3-الفا سلول تی 4- بتا سلول تی

TUMS

Well-known member
خدارو شکر من درست زدم...ایمونوجان این چطور؟
برای ساخته شدن مناطق متغییرکدام زنجیره دوتا باز ارایی رخ میده؟
کاپا سلول بی 2-لاندا سلول بی 3-الفا سلول تی 4- بتا سلول تی

پاسخ گزینه الف:کاپا سلول بی

تنها در لنفوسیت بی هست که رسپتور ادیتینگ صورت میگیره و این رسپیتور ادیتینگ بر روی زنجیره سبک کاپا اتفاق می افته در نتیجه دوبار بازارایی رخ میدهد

Immunity

Well-known member

تنها در لنفوسیت بی هست که رسپتور ادیتینگ صورت میگیره و این رسپیتور ادیتینگ بر روی زنجیره سبک کاپا اتفاق می افته در نتیجه دوبار بازارایی رخ میدهد

امسال چند تا سوال جدید و سخت بود!!!اینو اصن نتونستم بزنم!
کدام نقص عملکرد th17 میباشد
ابتلا به عفونتهای باکتری و قارچی 2- ارتریت روماتویید 3-بیماری التهابی روده 4-مالتیپل اسکلروز

Immunity

Well-known member

ابتلا به عفونتهای باکتری و قارچی 2- ارتریت روماتویید 3-بیماری التهابی روده 4-مالتیپل اسکلروز

kolouche

New member

منم مشکل داشتم اینو....
من فکر کردم منظورش زنجیره آلفای تی سل هستش ....آلفای تی حذف آللی یا اصا نداره یا ب مقدار اندک داره (این گفته ابولعباسه).... پس ما خیلی وقتا رو هر دو زنجیرش بازآرایی داریم.... حالا اگه بازآراییش موفقیت آمیز باشه تی دابل آلفا داریم (تو 30% موارد این اتفاق میفته).... (من این طوری متن کتابو فهمیدم...شاید اشتباه کردم)

البته کاپا هم درسته.... ولی فکر کنم این ک بازآرایی رو هر دو آلفا اتفاق میفته درصدش (مقدارش) بیشتر از رسپتور ادیتینگ باشه.... (حالا صرفنظر ازینکه تو 30% موارد این بازآرایی موفقه)
لبته این درک من از مطلب کتاب بود...

kolouche

New member

من یک زدم...

Immunity

Well-known member
اخه ویرایش گیرنده هم میتونه روی لامبدا اتفاق بیفته....همونطور که میدونیم از لامبدا اگه اشتبانکنم چهارتا زن داریم لامبدا 1 تا 4!!!پس دراینصورت ویرایشم در اون رخ میده

TUMS

Well-known member

این سوال هایی که گفتید هر سه تای این سوال با ابوالعباس میشه جواب داد فقط نیاز داشته دقتتون را بالا ببرید

گزینه الف:ابتلا به عفونتهای باکتری و قارچی

نقص در th17 در بیماری های آرتریت روماتوئید ،بیماری التهابی روده ،مالتیپل اسکلروز، پسوریازیس نقش دارد این دقیقآ متن کتاب ابوالعباس هست!
درسته نقص در th17 در ابتلا به عفونت های قارچی نقش مهمی داره ولی در مورد باکتری نقشی نداره
یادتون باشه باید صحیح ترین گزینه را انتخاب کنید

Immunity

Well-known member

اره ازین راحتر سوال نمیشد بدن..از راحتی این سوالو غلط زدم خداییش اعصابخوردی نداره!!من الکی یه تحلیلیایی واس خودم کردم سرجلسه ک نگوو...اخه تو این 3تا بیماری th17 هم نقش داره

ارشد93

New member
ممنونم

پاسخ صحیح میشه گزینه یک :دفع فولیکولی
آنرزی و حذف کلونی فقط مختص مکانسیم های تولرنس محیطی سلول های b نمی شود بلکه لنفوسیت های t از این دو مکانیسم در تحمل محیطی استفاده میکنند
در مورد اصلاح رسپتور باید بگم که از مکانیسم های محیطی نمی باشد از مکانیسم های مرکزی لنفوسیت های b می باشد

مکانیسم دفع فولکولی منظور مکانیسمی می باشد که در فولیکول ها رخ می دهد و آندسته از لنفوسیت هایی b که به آنتی ژن با میل پیوندی بالا متصل نمی شوند حذف میشوند

سلام دوست عزیز
اما یک نوع اصلاح رسپتوری مختص سلول b و در بافت های محیطی وجود دارد بنام receptor revision، که در t سل وجود ندارد بنظر شما، نکته ی این تست همیبن نیست؟

ارشد93

New member
این سوال هایی که گفتید هر سه تای این سوال با ابوالعباس میشه جواب داد فقط نیاز داشته دقتتون را بالا ببرید

گزینه الف:ابتلا به عفونتهای باکتری و قارچی

نقص در th17 در بیماری های آرتریت روماتوئید ،بیماری التهابی روده ،مالتیپل اسکلروز، پسوریازیس نقش دارد این دقیقآ متن کتاب ابوالعباس هست!
درسته نقص در th17 در ابتلا به عفونت های قارچی نقش مهمی داره ولی در مورد باکتری نقشی نداره
یادتون باشه باید صحیح ترین گزینه را انتخاب کنید

اره ازین راحتر سوال نمیشد بدن..از راحتی این سوالو غلط زدم خداییش اعصابخوردی نداره!!من الکی یه تحلیلیایی واس خودم کردم سرجلسه ک نگوو...اخه تو این 3تا بیماری th17 هم نقش داره

حالا یک درست هست یا خیر؟؟؟؟

kolouche

New member
لامبدا اگه کروموزوم اول ناموفــــق باشه میره سراغ دومی....ینی تقریبا فکر میکنم برا همه زنجیره ها این اتفاق میفته .... البته بازم میگم در صورتیکه زنجیره اول ناموفق باشه....
اما آلفای تی حذف آللی نداره یا ب مقدار کم داره.... و روی هر دو کروموزوم این کارو انجام میده.... ونگاهی ب بازآرایی موفق زنجیره اول نمیندازه... (اگه اشتباه نکنم)

شما کدوموی زدی؟؟

Immunity

Well-known member
ایمونو جان منم حرف شمارو میزنم...اخه بخودم گفتم مگ میشه همچین سئال راحتی بیاد رفتم سراغ بقیه گزینها دیدم همش درسته!!!!!!!!

TUMS

Well-known member
اخه ویرایش گیرنده هم میتونه روی لامبدا اتفاق بیفته....همونطور که میدونیم از لامبدا اگه اشتبانکنم چهارتا زن داریم لامبدا 1 تا 4!!!پس دراینصورت ویرایشم در اون رخ میده

ویرایش پذیرنده در ناحیه متغییر زنجیره سبک اتفاق می افته نه ناحیه ثابت!

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا