نظرات شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی اردیبهشت 94

magic.DNA

New member
سلام ژنتيسين ها. خسته نباشین.
درصدها ی تقريبیم :
ژنتيک 75 زيست 55 بيو 70 زبان 70

ايا با اين درصدا اميدي هست؟

atrinn

New member
سلام.کسی هست بتونه راهنماییم کنه که واقعا با این وضع مسخره ایی که سرمون اوردن من باید واسه سال دیگه سلولی رو از چی بخونم؟؟!!!!

واقعا ازبعد ازمون هنوز شروع نکردم بخوندن.8تا فصل از لودیشو خونده بودم ولی وقتی دیدم این وضعش هست موندم چیکار کنم!!!!!! دکتر عبادی رو دارم به نظرتون کدومو بخونم؟لودیش یا عبادی؟اینم بگم میخوام یه سال وقت بذارم که تهران قبول شم.لطفا اگه کسی اطلاعی داره راهنماییم کنه.ممنون:65d6a5d6s:

shabnam_m

New member
سلام.کسی هست بتونه راهنماییم کنه که واقعا با این وضع مسخره ایی که سرمون اوردن من باید واسه سال دیگه سلولی رو از چی بخونم؟؟!!!!

واقعا ازبعد ازمون هنوز شروع نکردم بخوندن.8تا فصل از لودیشو خونده بودم ولی وقتی دیدم این وضعش هست موندم چیکار کنم!!!!!! دکتر عبادی رو دارم به نظرتون کدومو بخونم؟لودیش یا عبادی؟اینم بگم میخوام یه سال وقت بذارم که تهران قبول شم.لطفا اگه کسی اطلاعی داره راهنماییم کنه.ممنون:65d6a5d6s:

سلام.درست یا اشتباه بودنشو نمیدونم اما به نظر من رو لودیش وقت بزارید بهر حال لودیشه.بهونه کمتر سرش هست.

mehrdad.b

New member
سلام بچه ها یکی از دوستای من می خواد سال بد ژنتیک بخونه می تونین منابعی که خوبه بگین تا شرو کنه خیلی ممنون.:(40):

sepide.s

New member
منم خودم رتینوبلاستوما زدم ولی تو کتاب امری دیدم نوشته اسمیت مگنیس توی یه کاریوتایپ معمولی قابل مشاهده ست

sepide.s

New member
دقیقا همینه.وقتی سوا لا آسون و مزخرف باشن ،منی که سخت خوندم با دوستاییم که در حد متوسط بودن درصدمون الان یکیه.تازه شاید بدترم! چون به خاطر آسونی آدم شک میکرد.یا نزدم یا اشتباه زدم.من بیشتر ازهمه فصلای 16_18 و 19 رو خوندم.مخصوصا همین بیماریهای تک ژنی.ولی دریغ از یک سوال...

z.bio

New member
smac diablo تو شرایط آپوپتوز میاد با iap برای اتصال به کاسپازها رقابت میکنه. وقتی سلول میره به سمت آپوپتوز مقدار smac زیاد میشه و کاسپازهارو به سمت آپوپتوز میبره. اما وقتی سلول درحالت عادیه iap میچسبه به کاسپاز و مانع فعال شدنش میشه. این سوالی نیست که انقد ذهنو درگیر کنه که حذف کنن. البته این نظر شخصیه. نظر هرکس ارزشمنده.

z.bio

New member
برای کسایی که برای رتبه تک خونده بودن شرایط یکسانه. کی میاد این یکسال عمرو برگردونه. انقدر سوالات سخت کار کرده بودم که روی سوالات آسون کنکور شک میکردم. میگفتم مگه میشه سوال به این راحتی باشه حتما یه نکته داشته که من نخوندم. وقتی بعضی بچه هارو دیدم که همینجوری اومده بودن سر جلسه و با حال خوش داشتن میرفتن واسه خودم و اونقد خوندنم دلم میسوزه. حالا فقط باید به این فک کنم که ازاین آزمون به این راحتی قبول میشم یا نه.

مهربون

New member
سلام به همگی،خسته نباشین،داشتم نظرات دوستانو میخوندم یاد استرسو شور و هیجان پارسال خودم و دوستام افتادم،با این تفاوت که امسال به نظر میرسه سطح امتحان خیلی اسون تر شده،هر چند با یکی از اساتیدمون که عضو برد طراحی سوال هستند در این زمینه صحبت میکردیم دلایل خاص خودشونو داشتن که البته برای ما قانع کننده نبود!!!به هر حال اسون بودن، رقابت رو خیلی سخت تر میکنه همون طور که پارسال با اینکه سوالات خیلی هم راحت نبودن و سوالات غیر منتظره زیاد دیده شد اما رقابت حداقل بین 20 نفر اول که من در جریانش بودم خیلییییییییی تنگاتنگ بود.امیدوارم همگی نتیجه تلاشتون رو در بهترین حالت ببینید.

shabnam_m

New member
سلام به همگی،خسته نباشین،داشتم نظرات دوستانو میخوندم یاد استرسو شور و هیجان پارسال خودم و دوستام افتادم،با این تفاوت که امسال به نظر میرسه سطح امتحان خیلی اسون تر شده،هر چند با یکی از اساتیدمون که عضو برد طراحی سوال هستند در این زمینه صحبت میکردیم دلایل خاص خودشونو داشتن که البته برای ما قانع کننده نبود!!!به هر حال اسون بودن، رقابت رو خیلی سخت تر میکنه همون طور که پارسال با اینکه سوالات خیلی هم راحت نبودن و سوالات غیر منتظره زیاد دیده شد اما رقابت حداقل بین 20 نفر اول که من در جریانش بودم خیلییییییییی تنگاتنگ بود.امیدوارم همگی نتیجه تلاشتون رو در بهترین حالت ببینید.
سلام.دلایلشون چی بوده؟

پروانه

New member
یکی بگه چه کتابایی خوندین ؟
سلام.من این منابع رو دارم و اگه قرار باشه دوباره بخونم همینا به اضافه چند تا کتاب دیگه که براتون مینویسم میخونم.
منابع فعلیم: اصول ژنتیک پزشکی امری ترجمه لیلا یوسفیان،ژنتیک از کلاسیک تا ژنومیک تالیف دکتر اکرمی،تست ژنتیک نجات مهدیه،بیوشیمی احسانی انتشارات پوران پژوهش(به نظرم منبع خیلی خوبی هست و پایه ای توضیح داده)،تست بیوشیمی انتشارات کتابخانه فرهنگ،سلولی و مولکولی لودیش 2e،تست سلولی و مولکولی انتشارات کتابخانه فرهنگ(کتاب خوبیه)،زبان لزگی(هر منبعی که میشناسین)
منابع تکمیلی: من هزاره نخوندم و فکر نکنم بخونم اما امکان داره مروری جامع بر ژنتیک که فصلاش منطبق بر تست نجات مهدیست بخونم. کتاب تست سوالات تالیفی ژنتیک انسانی بر اساس امری و تامپسون که جدیدا تو سایت علوم پزشکی دیدمش و فک میکنم خوب باشه و منطبق بر امری هست. کتاب سلولی پیشرفته و اصول مولکولی دکتر جبارزاده کابلی(این دو کتاب رو دارمشون و گرنه نمیخریدم).به احتمال کم کتاب بیوشیمی نجات شکوهی(فک کنم همین اسمش باشه،یه کتاب کوچیکه که جلدش آبیه)
حالا این منابع رو "شاید" بخونم و از همشون به احتمال زیاد تست تالیفی امری رو میخونم.اما منابع اولی که نوشتم رو خوندم و به نظرم خوب بودن.بهتره از بقیه دوستان هم نظر بگیرید.
موفق باشید ان شاء الله.

sepide.s

New member
نطر من هم راجب منابع اینه.که یه سریاشو خودم خوندم یه سری هاشم اضافه بر اینا عالیه: ژنتیک امری لیلایوسفیان.فلش کارت ژنتیک انسانی دکترجبارزاده.تست ژنتیک تالیفی بر اساس امری و تامسون تالیف سنا/ بیوشیمی پوران پژوهش دکتر احسانی و تست انتشارات فرهنگ تالیف دکترجعفرنژاد که عالیه/ سلولی 2e خلاصه لودیش به همراه فلش کارت سلولی دکترجبارزاده/ مولکولی و فصل ژنوم ژنومیک حسن اکرمی. مولکولی اکرمی عالیه به علاوه ی تست سلولی مولکولی انتشارات فرهنگ/فصول 4 و 15 هزاره که کل تکنیک های مهندسی رو گفته و خیلی مهمه/ زبان هم کتاب آی کیو ب ی دکتر خلیل ی واقعاااااا عالیه.کل کنکورا به همراه لغات حتی لغات متن ها به علاوه ی لغات کلیدی کنکور وزارت بهداشت هم بهش اضافه شده که خیلی خوب بود.اینا کتابا بود و اگه هم بخواهیم ازجزوات بگیم ب نظر من سلولی دکترعبادی/ بیوشیمی دکترجعفرنژاد/ ژنتیک سنا.
اینا دیگه بهترین منابع هست.

آخرین ویرایش:

gene 93

New member
توو صفحه ١٧١ نوشته كه حذف ميان نهاده با ابزارهاي سيتوزنتيكي مرسوم قابل رويت ميباشد، و با توجه به شكل ٢٧٥ و اينكه رتينوبلاستوما هم داراي حذف ميان نهاده ميباشد بس رتينوبلاستوما هم ميتونه كزينه صحيح باشه

پروانه

New member
سلام.کسی میدونه چرا هنوز کلید رو سایت نذاشتن؟مگه نگفتن 10 خرداد ساعت 18؟!

sepide.s

New member
آره گفتن.ولی نزاشتن.من از کسی پرسیدم گفتن فردا ظهر ساعت ۱۲ یا ۱، اگه راس بگن.

پروانه

New member
چون درغ گو ان
سلام.دروغ گو نیستن نرگس جان.همین امروز تو یه سایت خوندم که از 10 تا 13 خرداد کلیدها "به تدریج" روی سایت قرار میگیره و بعد میشه اعتراض داد.تا آخر خرداد به اعتراضات رسیدگی میشه و نتایج کلی هفته اول تیر اعلام میشه.
شاید هنوز نوبت اعلام رشته ژنتیک نرسیده.البته چون هنوز اصلا کلید نذاشتن شاید میخوان یه دفه همه رشته ها رو بذارن.باید صبر کنیم.موفق باشید ان شاء الله.

آخرین ویرایش:

sepide.s

New member
با اعصابمون بازی میکنن.خب نگن دهم میزارن.من یکی که دیگه خواب و اعصاب و شب و روز واسم نمونده

بالا