نظرات شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی بیوالکتریک اردیبهشت 94

XFX

New member
دوست عزیز سلام،

در اون قسمت تنها صحبت از "نمره" شده و قید نکرده "نمره کل خام" و این یعنی نمره بر اساس شرایطی محاسبه میشه، اصولا تو هیچ ازمونی نمره خام ملاک نیست. تاکیید میکنم تو هیچ ازمونی چون خیلی ابتداییه!! حالا اینکه دقیقا نمره نهایی به چه شکل حساب میشه بسته به سازمان ذیربطش داره مثلا سازمان سنجش نمره تراز رو به شکل پیچیده تری و با استفاده از جامعه اماری کل محاسبه میکنه و سازمان سنجش پزشکی همونطور که قبلا با بچه ها بحث میکردیم نمره رو به شکل ساده تری محاسبه میکنه!! در هر صورت مبنای رده بندی در تمام ازمونها نمره خام نیست!! نحوه محاسبه تراز در این ازمون هم در دفترچه راهنمای انتخاب رشته هم دقیقا ذکر شده که به چه شکلیه، صفحه 3 و 4 رو ملاحظه بفرمایید. نمره تراز رو هم اگه میگین مبهم گفته، قید کرده از رو ماکزیمم درصد اکتسابی، یعنی ماکزیمم درصد در جامعه اماری به عنوان معیاری از سختی درس در نمره درس لحاظ میشه و درصد تراز به دست میاد. همین کاری که سازمان سنجش اموزش کشور میکنه و اصولا روش استانداردیه و حقی از کسی ضایع نمیشه چون سختی و اسونی درس مهمه که در نمره لحاظ بشه.
این حرف شما درسته که ممکنه شما رو یه درس سرمایه گذاری کردین و درصد بالایی زدید اما در محاسبه تراز نمرتون کاهش پیدا کنه، اما کسیو هم در نظر بگیرید رو درسی دیگر سرمایه گذاری کرده و به علت اینکه درس مذکور امسال خیلی سخت شده موفق به کسب درصد پایینتری میشه پس اصلا انصاف نیست نمره خام ملاک باشه و فرض مثال شما که درس اسونیو فرضا درصد بالایی زدی در رتبه ی بهتری قرار بگیری. پس خواهشا احساسی عمل نکنیم. به دیگران که رو درسهایی وقت گذاشتن که از بخت بدشون سوالاش سخت در میاد هم حق بدیم.
تراز یه نوع یکسان سازی در میزان سختی و اسونی درسه تا اتفاقا حق کسی ضایع نشه.

موفق باشید

XFX

New member
سلام...
اقایون خانوما عایا رتبه یک تا شیش اینجا حضور دارن؟ عاقا همتون اولویت اولو دانشگاه تهران میزنین؟

سلام،

بله حضور دارن! :)

شما براساس اولویت انتخابتون رو بکنید ایشالا که در دانشگاه مدنظرتون پذیرفته میشین.
احتمالش هم هست دوستانی به رتبه وزارت علوم اکتفا کنن و اینجا دیگه انتخاب نکنن. و حتی بعضی از دوستان شهرهای دیگه رو ترجیح بدن به دلیل شرایط خاص خودشون. پس همیشه امید هست.
امیدوارم موفق باشید.

DAVID_H

New member
سلام دوستای عزیز
من چند مطلب رو بگم
اول اینکه ظرفیت دانشگاه تهران نصف شده هیشکی هم هیچی نمیگه,انگار اتفاق خاصی نیفتاده.اگه طبق پارسال بود من الان قطعا میگفتم روزانه تهران قبولم.به خدا من سنگ خودمو به سینه نمیزنم اگه به این مورد اعتراض کنید.ظرفیت کل هم بالا میره و دوستانی که رتبه بدتری هم آوردن شانسشون بالا میره

دوم روش محاسبه نمره کاملا خلاف چیزی هست که همه بچه ها میگفتن و کاملا هم به ضرر من,چون 5 سوال حذف شد و هر سال به همه نمره رو میدادن ولی امسال چی؟من 3 سوال حذفی رو زده بودم و نمره اش رو نگرفتم علاوه بر اون به دلیل ترازی شدن و منفی 1 بودن درس مدار من رتبم رو چند نفر جا به جا کرد
ولی ولی ولی دیگه هیچ کدوم از این بحثا فایده ای نداره و شما هم از این بحثا نکنید.چون همه چی تموم شد.تموم ! بفهمید اینو

سوم
دوستان خیلی خیلی زرنگ تشریف دارن.10 تا پیام واسه من اومده که رتبه شما چند شده؟
ولی یه نفر هم نیومده رتبه خودشو بگه.تازه کارنامه آدمو هم میخوان!
من فقط اینو بگم که طبق ظرفیت ها روزانه قبول شدن تهران من بستگی به انتخاب رشته بقیه داره .شبانه تهران 100% و روزانه شهید بهشتی 100 % بقیه شهرا هم که قاعدتا 100%
فک کنم رتبه رو حدس زده باشید رتبه من 8 شده.
من هیچ وقت شانس نداشتم همه بدشنانسی های امسال سر من اومد (از تغییر شیوه محاسبه نمره تا کم شدن ظرفیت تهران تا 2 نفر اختلاف بین روزانه و شبانه تهران)

همه اینا رو در کنار خراب بودن شرایط مالی خانواده در نظر بگیرید که حتی شاید منو مجبور کنه شبانه تهران رو با وجود قطعی بودن قبولی نزنم و روزانه شهید بهشتی رو اجبارا انتخاب کنم.

ما به اندازه کافی اعصابمون داغون هست خواهش میکنم دیگه بحث گذشته و رتبه و شیوه محاسبه نمره و ... رو نکنید
ممنون

bioelectric

New member
سلام دوستان
تبریک به xfx عزیز و همه دوستانی که قبول شدن ولی الان دوست ندارند شناخته بشن!
در مورد روش محاسبه نمره از نظر من باید از قبل مشخص میشد که قراره برخلاف سالهای قبل به جای محاسبه نمره کل، نمره تراز اهمیت پیدا کنه تا داوطلبین از قبل بدونند که باید به چه صورتی رو درسها برنامه ریزی کنند، به هرحال هرچند پیش بینی میشد که برای رشته های مجموعه ای نمره تراز مطرح بشه، ولی برای رشته های دیگه از اونجایی که ضریب درس یکبار خودش را در تعداد سوالات آزمون نشان داده بود، محاسبه نمره به این صورت قابل انتظار نبود

DAVID_H

New member
سلام،

شما براساس اولویت انتخابتون رو بکنید ایشالا که در دانشگاه مدنظرتون پذیرفته میشین.
احتمالش هم هست دوستانی به رتبه وزارت علوم اکتفا کنن و اینجا دیگه انتخاب نکنن. و حتی بعضی از دوستان شهرهای دیگه رو ترجیح بدن به دلیل شرایط خاص خودشون. پس همیشه امید هست.
امیدوارم موفق باشید.

تبریک میگم xfx جان اینطوری که نوشتید احتمالا رتبه زیر 6 آوردید.
هرکی زحمت بکشه نتیجه شو میبینه.
خوشحال شدم

bioelectric

New member
دوستان توجه کنید که دانشگاه تهران کلا فقط سال قبل بود که دانشجوی شبانه گرفت و امسال اصلا دانشجوی شبانه نمیگیره، دقت کنید ستون دوم مربوط به ظرفیت مازاد هست و نه شبانه

XFX

New member
تبریک میگم xfx جان اینطوری که نوشتید احتمالا رتبه زیر 6 آوردید.
هرکی زحمت بکشه نتیجه شو میبینه.
خوشحال شدم

سلام داوود جان.
ممنونم. سر مرزم داداش!
واقعا امیدوارم دانشگاه تهران روزانه قبول شی داوود. نامردا اصلا ثباتی تو کارشون نیست و یهو ظرفیتو کم میکنن! خیلی حیفه با این رتبه!
با این حال امید هست داداش. ایشالا قبول میشی.

DAVID_H

New member
سلام داوود جان.
ممنونم. سر مرزم داداش!
واقعا امیدوارم دانشگاه تهران روزانه قبول شی داوود. نامردا اصلا ثباتی تو کارشون نیست و یهو ظرفیتو کم میکنن! خیلی حیفه با این رتبه!
با این حال امید هست داداش. ایشالا قبول میشی.

سلام دوست عزیزم.اسمتو یادم رفته زیاد نمیای که! مرتضی بودی؟چرا نمیگی چند شدی داداش؟
من که دیگه گفتم 8 شدم.شبانه تهران قطعیه ولی پول ندارم الانم که مدیر bioelectic واضح گفت امسال تهران شبانه نیست ظرفیت مازاده که 50 60 تومنی میشه فک کنم!فقط شهریه که نیست.خرج خوابگاه و زندگی توی تهران و ...از کجا بیارم ؟بابا من یه بازنشته سادست.
من دیگه به این نتیجه رسیدم که 2 تا انتخاب دارم اول روزانه تهران بعد روزانه شهید بهشتی. ما که شانس نداریم 2 نفر زیر ما شهر خودشونو بزنن همون شهید بهشتی قطعی دیگه
شبانه تهران رو با وجود قبولی 100% نمیزنم دیگه داداش
ایشالا شما هم قبولی

آخرین ویرایش:

robogirl

New member
سلام بچه ها به همگی تبریک میگم..دیگه واقعا به رتبه و اینا فکر نکنین من خودم هفت شدم فقط یک ساعت غصه خوردم که عاقا این چه شانسی بود آخه..ولی اگرم برم شهید بهشتی باز هم راضی ام چون دانشجو باید خودش تلاش کنه.اگه کم کاری کنین چه تو تهران باشین چه تو کرمانشاه کلا نتیجه نمیگیرین از ارشد..

robogirl

New member
سلام،

امیدوارم موفق باشید.

سلام آقای ایکس
تبریک میگم بهتون حتما زیر شیش شدین.. ایشالا که تهران قبولین..

XFX

New member

سلام دوست عزیزم.اسمتو یادم رفته زیاد نمیای که! مرتضی بودی؟چرا نمیگی چند شدی داداش؟
من که دیگه گفتم 8 شدم.شبانه تهران قطعیه ولی پول ندارم الانم که مدیر bioelectic واضح گفت امسال تهران شبانه نیست بین المللِ که 50 60 تومنی میشه فک کنم!فقط شهریه که نیست.خرج خوابگاه و زندگی توی تهران و ...از کجا بیارم ؟بابا من یه بازنشته سادست.
من دیگه به این نتیجه رسیدم که 2 تا انتخاب دارم اول روزانه تهران بعد روزانه شهید بهشتی. ما که شانس نداریم 2 نفر زیر ما شهر خودشونو بزنن همون شهید بهشتی قطعی دیگه
شبانه تهران رو با وجود قبولی 100% نمیزنم دیگه داداش
ایشالا شما هم قبولی

اره داداش، مرتضی بودم، کوچیکتم. من راستش 5 شدم.
معلوم نمیکنه احتماله دیگه، اره حق داری هزینه که واقعا سرسام اوره ارزششو نداره شبانه/مازاد تهران بزنی. به قول دوستمون مهم تلاشه خودته حالا چه شهید بهشتی چه تهران.
ایشالا هرطور صلاحه همون بشه و حق کسی ضایع نشه.

XFX

New member
سلام آقای ایکس
تبریک میگم بهتون حتما زیر شیش شدین.. ایشالا که تهران قبولین..

سلام،

ممنونم. به امید خدا، 25 درصد هم سهمیه رزمندگانه با این حال ببینیم خدا چی میخواد.

مرسی بازم. به شمام تبریک میگم بابت رتبه خوبتون.

staabbodij

New member
دوست عزیز سلام،

در اون قسمت تنها صحبت از "نمره" شده و قید نکرده "نمره کل خام" و این یعنی نمره بر اساس شرایطی محاسبه میشه، اصولا تو هیچ ازمونی نمره خام ملاک نیست. تاکیید میکنم تو هیچ ازمونی چون خیلی ابتداییه!! حالا اینکه دقیقا نمره نهایی به چه شکل حساب میشه بسته به سازمان ذیربطش داره مثلا سازمان سنجش نمره تراز رو به شکل پیچیده تری و با استفاده از جامعه اماری کل محاسبه میکنه و سازمان سنجش پزشکی همونطور که قبلا با بچه ها بحث میکردیم نمره رو به شکل ساده تری محاسبه میکنه!! در هر صورت مبنای رده بندی در تمام ازمونها نمره خام نیست!! نحوه محاسبه تراز در این ازمون هم در دفترچه راهنمای انتخاب رشته هم دقیقا ذکر شده که به چه شکلیه، صفحه 3 و 4 رو ملاحظه بفرمایید. نمره تراز رو هم اگه میگین مبهم گفته، قید کرده از رو ماکزیمم درصد اکتسابی، یعنی ماکزیمم درصد در جامعه اماری به عنوان معیاری از سختی درس در نمره درس لحاظ میشه و درصد تراز به دست میاد. همین کاری که سازمان سنجش اموزش کشور میکنه و اصولا روش استانداردیه و حقی از کسی ضایع نمیشه چون سختی و اسونی درس مهمه که در نمره لحاظ بشه.
این حرف شما درسته که ممکنه شما رو یه درس سرمایه گذاری کردین و درصد بالایی زدید اما در محاسبه تراز نمرتون کاهش پیدا کنه، اما کسیو هم در نظر بگیرید رو درسی دیگر سرمایه گذاری کرده و به علت اینکه درس مذکور امسال خیلی سخت شده موفق به کسب درصد پایینتری میشه پس اصلا انصاف نیست نمره خام ملاک باشه و فرض مثال شما که درس اسونیو فرضا درصد بالایی زدی در رتبه ی بهتری قرار بگیری. پس خواهشا احساسی عمل نکنیم. به دیگران که رو درسهایی وقت گذاشتن که از بخت بدشون سوالاش سخت در میاد هم حق بدیم.
تراز یه نوع یکسان سازی در میزان سختی و اسونی درسه تا اتفاقا حق کسی ضایع نشه.

موفق باشید
سلام به xfx جان و بقیه دوستان
1- با این توضیحانی که شما دادید و همین طور ادمین عزیز احتمالا شما هر دو علم غیب داشتید و بر این مبنای تراز برنامه ریزی کردید.نمی دونم اگربه احتمال زیاد که برا شماتاثیر مثبت داشته ، تاثیر منفی داشت، باز هم به این راحتی از این موضوع عبور می کردید و مبنا را بر داشتن علم غیب داوطلبان میگذاشتید.
2- تا سال قبل اساس رتبه بندی نمره معرفی شده و شما کاملا می بینید که در کارنامه های صادر شده ی سال قبل و سال های قبل تر همانطور که اعلام می شده تنها کاملا نمره اساس رتبه بندی بوده و البته امسال نیز در دفترچه راهنما موقع ثبت نام نیز همین نمره معرفی شد صفحه 22 که متاسفانه بعد از تمام شدن آزمون و هنگام اعلام نتایج شیوه را به تراز تغییر دادند.
3- همچنین شما کاملا میبینید که در دفترچه راهنمای آژمون صفحه 22 قسمت فرآیند آزمون بند2-3-قسمت تذکرات شماره1 کاملا ذکر شده که چون اساس رتبه بندی نمره است ممکن است چندین نفر دارای نمره یکسان و بالطبع رتبه یکسان شوند. و این یعنی کاملا بر اساس نمره خام.
4- همچنین اینکه بعد از برگزاری آزمون گفته شود که اساس نمره دهی تغییر کرده و چیز دیگری شده است کاملا غیر منطقی بوده و تمامی برنامه ریزی داوطلبان را بهم می زند.اگر قرار باشد هر لحظه بر یک مبنا عمل شود که نمی توان برنامه ریزی کرد. مگر اینکه از ابتدا به طور واضح اعلام شود.
5- اینکه بگویید رتبه بندی بر اساس نمره خیلی ابتدایی هست و نباید این طور باشد دلیل نیست، این رو دیگر باید از مسوولین وزارت بهداشت بپرسید که چراتاالان به فکر اصلاح رتبه بندی بر اساس معیار درست نبوده اند وهمان شب اعلام نتایج به فکر افتادند، چیزی که بوده طبق اعلام خودشان اساس نمره بوده که یک شبه تغییر کرد؛ خیلی ها متضرر شدند و خیلی ها منفعت بردند والبته ممکن است در بعضی نتیجه ها اثری نداشته.شما می توانید در کارنامه های سال قبل ببینید که مثل امسال اساس نمره اعلام شده بود و کاملا طبق همان نمره عمل شد که البته امسال یک شبه وتاکید می کنم بعد از برگزاری آژمون و فقط چند ساعتی قبل اعلام نتایج همه چیز تغییر کرد.
6- دوبار تاکید می کنم اینکه شما همین طور بگویید اساس رتبه بندی این نیست و آن هست و فلان، بدون مدرک وبدون اینکه جایی هنگام ثبت نام اعلام شده باشد کاملا غیر منطقی و غلط است. همیشه در همه آزمون ها تمام شرایط هنگام ثبت نام اعلام میشود و اساس رتبه بندی که جای خود دارد و از مهمترین موارد است باید هنگام ثبت نام کاملا اعلام شود که البته در صفحه 22 دفترچه راهنمای آزمون مورخ 93/10/22 اعلام شده بود ولی طبق آن عمل نشدو یک شبه آنهم بعد از برگزاری آزمون کاملا تغییر کرد.
در آخر از همه استدعا دارم با توجه به توضیحات فوق نسبت به اعتراض اقدام نمایند تا هیچ حقی از کسی ضایع نشود. و عدالت رعایت بشه و زحمات یکساله دوستان به هدر نرود.

آخرین ویرایش:

robogirl

New member
سلام،

ممنونم. به امید خدا، 25 درصد هم سهمیه رزمندگانه با این حال ببینیم خدا چی میخواد.

مرسی بازم. به شمام تبریک میگم بابت رتبه خوبتون.

ممنون ایشالا شما هم قبول میشین مهم رتبتونه

staabbodij

New member
سلام به xfx جان و بقیه دوستان
1- با این توضیحانی که شما دادید و همین طور ادمین عزیز احتمالا شما هر دو علم غیب داشتید و بر این مبنای تراز برنامه ریزی کردید.نمی دونم اگربه احتمال زیاد که برا شماتاثیر مثبت داشته ، تاثیر منفی داشت، باز هم به این راحتی از این موضوع عبور می کردید و مبنا را بر داشتن علم غیب داوطلبان میگذاشتید.
2- تا سال قبل اساس رتبه بندی نمره معرفی شده و شما کاملا می بینید که در کارنامه های صادر شده ی سال قبل و سال های قبل تر همانطور که اعلام می شده تنها کاملا نمره اساس رتبه بندی بوده و البته امسال نیز در دفترچه راهنما موقع ثبت نام نیز همین نمره معرفی شد صفحه 22 که متاسفانه بعد از تمام شدن آزمون و هنگام اعلام نتایج شیوه را به تراز تغییر دادند.
3- همچنین شما کاملا میبینید که در دفترچه راهنمای آژمون صفحه 22 قسمت فرآیند آزمون بند2-3-قسمت تذکرات شماره1 کاملا ذکر شده که چون اساس رتبه بندی نمره است ممکن است چندین نفر دارای نمره یکسان و بالطبع رتبه یکسان شوند. و این یعنی کاملا بر اساس نمره خام.
4- همچنین اینکه بعد از برگزاری آزمون گفته شود که اساس نمره دهی تغییر کرده و چیز دیگری شده است کاملا غیر منطقی بوده و تمامی برنامه ریزی داوطلبان را بهم می زند.اگر قرار باشد هر لحظه بر یک مبنا عمل شود که نمی توان برنامه ریزی کرد. مگر اینکه از ابتدا به طور واضح اعلام شود.
5- اینکه بگویید رتبه بندی بر اساس نمره خیلی ابتدایی هست و نباید این طور باشد دلیل نیست، این رو دیگر باید از مسوولین وزارت بهداشت بپرسید که چراتاالان به فکر اصلاح رتبه بندی بر اساس معیار درست نبوده اند وهمان شب اعلام نتایج به فکر افتادند، چیزی که بوده طبق اعلام خودشان اساس نمره بوده که یک شبه تغییر کرد؛ خیلی ها متضرر شدند و خیلی ها منفعت بردند والبته ممکن است در بعضی نتیجه ها اثری نداشته.شما می توانید در کارنامه های سال قبل ببینید که مثل امسال اساس نمره اعلام شده بود و کاملا طبق همان نمره عمل شد که البته امسال یک شبه وتاکید می کنم بعد از برگزاری آژمون و فقط چند ساعتی قبل اعلام نتایج همه چیز تغییر کرد.
6- دوبار تاکید می کنم اینکه شما همین طور بگویید اساس رتبه بندی این نیست و آن هست و فلان، بدون مدرک وبدون اینکه جایی هنگام ثبت نام اعلام شده باشد کاملا غیر منطقی و غلط است. همیشه در همه آزمون ها تمام شرایط هنگام ثبت نام اعلام میشود و اساس رتبه بندی که جای خود دارد و از مهمترین موارد است باید هنگام ثبت نام کاملا اعلام شود که البته در صفحه 22 دفترچه راهنمای آزمون مورخ 93/10/22 اعلام شده بود ولی طبق آن عمل نشدو یک شبه آنهم بعد از برگزاری آزمون کاملا تغییر کرد.
در آخر از همه استدعا دارم با توجه به توضیحات فوق نسبت به اعتراض اقدام نمایند تا هیچ حقی از کسی ضایع نشود. و عدالت رعایت بشه و زحمات یکساله دوستان به هدر نرود.

DAVID_H

New member
آقا یا خانم staabbodij لطف کنید صندوق پیامتونو خالی کنید تا بتونم ج بدم

دوستانی که رتبه من رو میپرسند تو پست قبلی گفتم شما دقت نکردید.
رتبه من 8 شده

آخرین ویرایش:

staabbodij

New member

سلام دوباره به همه و آرزوی موفقیت برای همه دوستان
دوستان فکر کنم با این توضیحاتی که داده شد فکر کنم همه چیز مشخص شد و هرکسی میتواند خودش قضاوت کند.
دوستان برای اینکه عدالت رعایت بشه خواهش می کنم اعتراضات خود را هر چه سریعتر ه آدرس های زیر ارسال کنید. میتوانید از متن اعتراض که در گروه گذاشته که مستند به بند های خود دفترچه راهنمای آزمون کارشناسی ارشد 94 مورخ 93/10/22 هست که جای هیچ شک و شبه ای نمیذاره استفاده کنید.
آدرس جهت ارسال ایمیل به مرکز ارتباط با سنجش پزشکی:
arshad94@sanjeshp.ir
info@sanjeshp.ir

شماره تلفن های ارتباط با مرکز سنجش پزشکی:
02181452575
02181452574
02181452808

آخرین ویرایش:

DAVID_H

New member
اره داداش، مرتضی بودم، کوچیکتم. من راستش 5 شدم.
معلوم نمیکنه احتماله دیگه، اره حق داری هزینه که واقعا سرسام اوره ارزششو نداره شبانه/مازاد تهران بزنی. به قول دوستمون مهم تلاشه خودته حالا چه شهید بهشتی چه تهران.
ایشالا هرطور صلاحه همون بشه و حق کسی ضایع نشه.

قربونت مرتضی جون.خیلی خوب شدی خوشحال شدم.شما که تهران روزانه 100% قبولی.قطعا همکلاس میشدیم اگه شرایط شبانه تهران رو داشتم.حیف شد
ولی دیگه از فکر شبانه تهران اومدم بیرون .من دیگه از الان روزانه شهید بهشتی ام(مگه اینکه 2 نفر یا شهر خودشنو بزنن یا انتخاب رشته نکنن که منو و خانم robogirl دانشگاه تهران قبول شیم)
تا حالا گفتم هرچی خدا بخواد.از این به بعدشم همینو میگم.اولش خیلی ناراحت شدم ولی الان نه.چون میتونست از این بدترم بشه
ایشالا روز به روز بیشتر پیشرفت کنی مرتضی جون

staabbodij

New member
آقا یا خانم staabbodij لطف کنید صندوق پیامتونو خالی کنید تا بتونم ج بدم

دوستانی که رتبه من رو میپرسند تو پست قبلی گفتم شما دقت نکردید.
رتبه من 8 شده
ایشالا همه کسایی که بهتر شدن روز به روز موفق تر شن
کسایی هم که بدتر شدن ایشالا با انتخاب رشته درست بهترین جایی که ممکنه رو قبول شن

سلام دوست عزیز صندوق پیامو خالی کردم می تونید پیام بفرستید.
در ضمن مسیله سر بهتر وبدتر نیست هنوز ؛زمانی بهتر و بدتر مشخص میشه که عدالت طبق اون چیزیکه گفته شده رعایت بشه اونوقت مشخص میشه بهتروبدتر
بودن.

آخرین ویرایش:

heit

New member
سلام و تبریک به همه دوستانی که رتبه خوبی اوردن
لطفا میانگین درصداتون رو بگیید تا برای سال دیگه حساب دستمون بیاد

بالا