نظرات شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی اردیبهشت 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

hosseinpour

New member
گزینه ب درسته- پیشگیری اولیه شیوع رو کاهش میده (جلوگیری از افزایش موارد بروز) و نوع دوم اون رو افزایش میده (موارد بیشتری تو غربالگری پیدا میشن و درمان طول عمر اونارو زیاد میکنه)
منم اتفاقا 3 رو ب و 4 رو ج زدم اما مطمئن نیستم

hosseinpour

New member
29 میشه دال این سوالم فک کنم سوال 1 فصل 7 گوردیس باشه......کارآزمایی های بالینی تصادفی باعث افزایش اعتبار درونی میشه اما رو اعتبار خارجی تاثیر نداره متاآنالیز باعث افزایش اعتبار بیرونی ( تعمیم پذیری) میشه.

hosseinpour

New member
فقط برای ترفیع رتبه ؟؟؟؟ فقط ؟ فقط ؟

دوست عزیز میدونی رتبه چیه ؟

تفاوت پست سازمانی و رتبه رو میدونی ؟

میدونی توی حکم استخدامی ، چه شکلی ارتقاء گروه میدن ؟

میدونی ترفیع یک کارمند به چه شکل صورت می گیره ؟

جهت استحضارت ، من شخصا دنبال ترفیع نبودم. خدا رو شکر وضع مالیم اونقد خوبه که حقوق کارشناسی و ارشد برام توفیری نداشت ( در کل حقوق کارمندی برام اهمیتی نداره چون منبع اصلی درآمدم نیست)

اصولا تو بحثاتون شرکت نمیکنم ولی جوابت رو برا این دادم چون هم پیرم ، هم کارمندم و هم دنبال ترفیع رتبه !!!!! نبودم .

برقرار باشید و سبز ...

ببخشید من مقصرم الان که نگا کردم دیدم من بحثو شروع کردم جناب Diseases و جناب Lemen من عذر میخوام ، این حرفو بذارین به حساب بی تجربگی ما جوون ترا......

hosseinpour

New member
سوال 111 را الف
سوال 113 را ب
سوال 118 را ج
زدم.میشه اگه کسی حل کرده راه حلشو بده ببینم کجا اشتباه کردم:smiliess (2):
101:( 0.8 ضربدر 3 )به علاوه ( 0.2 ضربدر 5 )که جوابش میشه 3.4
103: n فاکتوریل تقسیم بر ( n فاکتوریل ضربدر n منهای k فاکتوریل ) ضربدر p به توان k فاکتوریل ضربدر q به توان n منهای k فاکتوریل که اگه حل کنین گزینه دال بدست میاد.
111:انحراف معیار میانگین نمونه ای : انحراف معیار تقسیم بر رادیکال n : جهار تقسیم بر رادیکال 16 که میشه 1
113: برای مقایسه پراکندگی همیشه از ضریب تغییرات استفاده میکنن چون هم تحت تاثیر انحراف معیاره هم میانگین
118: دال میشه

diseases

Well-known member
سئوال 12 :

بعد از رسم جدول 2 در 2 :

خونه های جدول این شکلی میشه :

a=90 , c=10 , a+c=100

d=80 , b=20 , b+d=100

نتیجه آزمون برای چند نفر مثبت است ؟ یعنی a+b=110

ahmadkarimi88

New member
سوال 100 چی میشه؟؟

پیوست‌ها

• uploadfromtaptalk1432876145651.jpg
    uploadfromtaptalk1432876145651.jpg
    121.3 کیلوبایت · بازدیدها: 26

diseases

Well-known member
سئوال 18 :

در مطالعات همسان سازی شده ، با 2 خانه همگن جدول ( a , d ) کاری نداریم .

نسبت شانس با تقسیم خانه b بر خانه c جدول به دست میاد :

or=10/5=2

baroon

New member
این سوال که دقیقا متن گوردیسه و جوابش میشه الف ( تو گوردیس دقیقا تو یه جدول 5 روش تعیین پیش آگهی رو نوشته : میانه زمان بقا ، میزان بقای نسبی ، میزان بقای 5 ساله ، میزان کشندگی و فک کنم میزان بقای مشاهده شده ) اتفاقا نوشته به دو دلیل میانگین زمان بقا کاربرد کمتری دارد......

درسته. اما از طرفی هم صفحه 131 گوردیس در مورد میزان کشندگی گفته: بیشتر برای موارد حاد کاربرد داره. باز هم بستگی به نظر طراح سوال داره.

diseases

Well-known member
پاسخ احتمالی چند تا از سوالات مبانی :

14 ب

15 ج

30 د

18 ج

19 الف

9 د

12 د

13 ب

10 ب

16 ج

29 د

8 ج

1 ج

3 ب

11 د

17 الف

20 الف

27 ج

23 الف ( طبق کتاب گوردیس )
... ج ( طبق اسلاید یکی از اساتید محترم )

28 ج

26 ج

24 ب

21 د

25 الف

22 د

6 ب

4 ج

7 ب

baroon

New member
دوستان در مورد سوال 105. همیشه دو روش برای حل این مدل سوالا دیدم. جالبه که جوابش هم فرق میکنه.
وقتی دو آزمون داریم، و سوال از ما میخواد که حداقل یکی از دو آزمون، بیماری تشخیص بده. میگیم یا احتمال موفقیت a، یا احتمال موفقیتb. که میشه احتمال اشتراکشون. با این روش، جواب میشه الف.

ahmadkarimi88

New member
سوال7
افزایش یافته کاهش حجم نمونه تاثیری روی خطای منظم(تورش) ندارد ولی خطای تصادفی متاثر از افزایش یافته کاهش حجم نمونه است بنابراین خروج افراد در طی مطالعات آینده نگر(loss to follow up) تاثیر روی خطای تصادفی دارد نه خطای منظم پس گزینه ج صحیح است

baroon

New member
دوستان در مورد سوال 105. همیشه دو روش برای حل این مدل سوالا دیدم. جالبه که جوابش هم فرق میکنه.
وقتی دو آزمون داریم، و سوال از ما میخواد که حداقل یکی از دو آزمون، بیماری تشخیص بده. میگیم یا احتمال موفقیت a، یا احتمال موفقیتb. که میشه احتمال اشتراکشون. با این روش، جواب میشه الف.

اوه. نه. متوجه اشتباهم شدم. می شود اجتماع.

hosseinpour

New member
پاسخ احتمالی چند تا از سوالات مبانی :

14 ب

15 ج

30 د

18 ج

19 الف

9 د

12 د

13 ب

10 ب

16 ج

29 د

8 ج

1 ج

3 ب

11 د

17 الف

20 الف

27 ج

23 الف ( طبق کتاب گوردیس )
... ج ( طبق اسلاید یکی از اساتید محترم )

28 ج

26 ج

24 ب

21 د

25 الف

22 د

6 ب

4 ج

7 ب
شما مطمئنید 30 جوابش میشه د ( 59 درصد )؟ چون من هرچی حساب می کنم فقط قسمت دوم فرمول( درصد موافقت مورد انتظار) 59.2 به دست میاد و جواب کلیش هم تقریبا 0.25 به دست میاد که تو گزینه ها نیس ، به نظر شما سوالش اشتبا نیس یه وقت؟

hosseinpour

New member
سوال 100 چی میشه؟؟
من که زدم گزینه ج چون وقتی گفته P(x) بزرگتر یا مساوی یک برابر با یک دومه و چون جمع احتمالات همیشه برابر با یکه پس نتیجه می گیریم که احتمال اینکه X برابر با صفر باشه هم یک دومه ( حالت متمم) و اگه تو فرمول پواسون X رو صفر بذارین جواب آخرتون به دست میاد e به توان منفی لاندا برابر با یک دوم که لاندا( برابر با میانگینه ) برابر با ln 2 به دست میاد.......

diseases

Well-known member
شما مطمئنید 30 جوابش میشه د ( 59 درصد )؟ چون من هرچی حساب می کنم فقط قسمت دوم فرمول( درصد موافقت مورد انتظار) 59.2 به دست میاد و جواب کلیش هم تقریبا 0.25 به دست میاد که تو گزینه ها نیس ، به نظر شما سوالش اشتبا نیس یه وقت؟

من این سئوال رو دستی حل نکردم . با نرم افزار stata حلش کردم ... امیدوارم تو جایگذاری خونه های جدول اشتباه نکرده باشم ...

fnpsh

New member
جواب دوست جوان

ممنون. هر چند مشخص نیست اما یک جورایی بعد از جلسه مطمعن بودم قبول میشم. حس خوب قبولی باید سر جلسه و با پاسخ دادن منتفل بشه به آدم. آره بابا این پیرها دست بردار نیستند که. همشون کارمندند و ول کن اپید نیستن فقط برای ترفیع رتبه میخوان قبول شن.
ببینیم در نهایت چی میشه[/quot
دوست عزیز سهمیه کارمندی رو برداشتند.تعداد دفعات شرکت در کنکور هم امتیاز محسوب نمیشه پس فقط معلومات علمی نتیجه رو مشخص میکنه.حالا چه پیرمرد عصا به دست باشه که با همه مشکلات زندگی و کار زحمت کشیده باشه و یا جوان بیکار جویای کار
درضمن فکر نکنم کسی بخاطر ماهی صد هزار تومن افزایش حقوق حاضر باشه از زندگیش بزنه و اینقدر تلاش کنه تا از جوانهای پرمدعا جلوبزنه

سلام و عرض ادب

اپیدمیولوژی واقعا عشق است و مطمعنم همه کسانی که وارد این رشته می شوند عاشق این رشته هستند و حتی شخصا دیده ام که فردی سالها تلاش کرد تا ئارد این رشته شود کسی که هفت سال مداوم کنکور داد و البته بخاطر کارمندی و زن و بچه هر سال هم مشکلی پیش می آمد و نمی توانست به اندازه کافی بخواند ایشون همکلاس ارشد ما بودند شکر خدا الان هم دارن آماده دکتری میشن. دوستان عزیز کسی که می خواهد وارد این رشته شود باید رقابت کند چه با پیرمردها چه با جوانها. رقابت در این رشته فوق العاده سخت تر و شدید تر است. این هم برای همه ماها مسجل شده است که معمولا رشته های بقول معروف رقیب کسانی را دارند که نتوانسته اند اپیدمیولوژی قبول شوند و سپس رفته اند دنبال آن رشته. رشته هایی مثل آموزش بهداشت، اقتصاد بهداشت، مدیریت و ....
بله برای قبولی در این رشته "گاو نر می خواهد و مرد کهن" باید با همین مرد های کهن رقابت کرد تا قبول شد. بنده به عنوان دانشجوی دکتری اپیدمیولوژی و کسی که با عشق و علاقه این رشته را انتخاب کرده و در ناباوری خیلی ها( رشته کارشناسی بنده مدیریت خدمات بهداشتی بود) تا اینجا رسیده ام به این نتیجه رسیده ام که تلاش حرف اول و آخر در این رشته را می زند. انشالله که همه کسانی که تلاش می کنند از وقت خود از زندگی خود و از وقت زن و بچه خود به عشق این رشته می گذرند موفق و موید باشند.
"ز گهواره تا گور دانش بجوی" بزرگان ما هم همیشه یادمان بماند.
عباسی. دکتری اپیدمیولوژی

سلام و عرض ادب

اپیدمیولوژی واقعا عشق است و مطمعنم همه کسانی که وارد این رشته می شوند عاشق این رشته هستند و حتی شخصا دیده ام که فردی سالها تلاش کرد تا ئارد این رشته شود کسی که هفت سال مداوم کنکور داد و البته بخاطر کارمندی و زن و بچه هر سال هم مشکلی پیش می آمد و نمی توانست به اندازه کافی بخواند ایشون همکلاس ارشد ما بودند شکر خدا الان هم دارن آماده دکتری میشن. دوستان عزیز کسی که می خواهد وارد این رشته شود باید رقابت کند چه با پیرمردها چه با جوانها. رقابت در این رشته فوق العاده سخت تر و شدید تر است. این هم برای همه ماها مسجل شده است که معمولا رشته های بقول معروف رقیب کسانی را دارند که نتوانسته اند اپیدمیولوژی قبول شوند و سپس رفته اند دنبال آن رشته. رشته هایی مثل آموزش بهداشت، اقتصاد بهداشت، مدیریت و ....
بله برای قبولی در این رشته "گاو نر می خواهد و مرد کهن" باید با همین مرد های کهن رقابت کرد تا قبول شد. بنده به عنوان دانشجوی دکتری اپیدمیولوژی و کسی که با عشق و علاقه این رشته را انتخاب کرده و در ناباوری خیلی ها( رشته کارشناسی بنده مدیریت خدمات بهداشتی بود) تا اینجا رسیده ام به این نتیجه رسیده ام که تلاش حرف اول و آخر در این رشته را می زند. انشالله که همه کسانی که تلاش می کنند از وقت خود از زندگی خود و از وقت زن و بچه خود به عشق این رشته می گذرند موفق و موید باشند.
"ز گهواره تا گور دانش بجوی" بزرگان ما هم همیشه یادمان بماند.
عباسی. دکتری اپیدمیولوژی

متشکرم اقای دکتر واقعا خلاصه و مفید بود

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا