نظرات شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی اردیبهشت 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

hosseinpour

New member
دوستانی که ارشد میخونند فکر می کنید امسال هم ظرفیت ها کم میشه هیچ صحبتی در این زمینه تو دانشگاه نشده
سلام هیچی معلوم نیس بستگی داره به اینکه چندتا دانشگا اعلام آمادگی کنن برا ارشد گرفتن مثلا پارسال دانشگاه اصفهان بعد چند سال که ارشد اپید گرفته بود یهویی اعلام کرد که هیچی نمیگیره در عوض دانشگاه زاهدان برا اولین بار 6نفر ارشد اپید گرفت
شمام زیاد نگران نباشین چون پارسال که اعلام کردن کلا 63 نفر دولتی میخوان من حتی کسی رو میشناسم با رتبه 84 دولتی زاهدانو اوورد.

سلام هیچی معلوم نیس بستگی داره به اینکه چندتا دانشگا اعلام آمادگی کنن برا ارشد گرفتن مثلا پارسال دانشگاه اصفهان بعد چند سال که ارشد اپید گرفته بود یهویی اعلام کرد که هیچی نمیگیره در عوض دانشگاه زاهدان برا اولین بار 6نفر ارشد اپید گرفت
شمام زیاد نگران نباشین چون پارسال که اعلام کردن کلا 63 نفر دولتی میخوان من حتی کسی رو میشناسم با رتبه 84 دولتی زاهدانو اوورد.

متشکرم از لطفتون که به این سرعت پاسخ دادید واقعا قبولی در دانشگاههای ایران یکی از مهیج ترین مراحل زندگی است واقعا خیلی جالب است

سلام
با توجه به مشورتهایی که از اسایتد گرفتم و جوابهایی که بدست آوردم درصدهای احتمالی بنده اینا هستن:
مبانی 71
اصطلاحات 72
بیماری ها 55
آمار 65
بهداشت 80
زبان 45
در خصوص رفرنسها هم دوستان پرسیده بودند. حقیقتش من از یکسری ج-زو-ه و کتاب خاص هم بجز منابع معرفی شده استفاده کردم. در بین منابع معرفی شده کتاب دکتر صباغیان برای بیماریها را به نخواندم. در مورد کتابهای تست هم برای دروس کلی و کنکورهای قبلی از دو جلد کتاب سوالات و پاسخنامه
آی
کیو
بی
اپیدمیولوژی(جلد اول سوالات جلد دوم پاسخنامه) استفاده کردم. پاسخنامه تشریحی این مجموعه واقعا فوق العاده بود مخصوصا پاسخ های سوالات دکتری واقعا خوب و پر از نکته بود. برای درس بهداشت که خود کتاب حاتمی را نخواندم و ج-ز-وه ........ را خواندم بنظرم خلاصه ولی کامل بود و تست های سالهای گذشته که در کتاب باقیانی مقدم وجود داره رو استفاده کرد برای آمار کتاب دی آر اس دکتر یوسفی و محبوب اهری رو خوندم. برای اصطلاحات هم کتاب
آی
کیو
بی
فرهنگ و اصطلاحات اپیدمیولوژی دکتر عباسی و همکاران را خواندم. برای زبان هم تافل و لزگی به اضافه یک کتابی هست مال انتشارات فرهنگ هست با عنوان تافل دکتری اون هم قسمت درک مطلبش خوب بود.
اگه چیز دیگری یادم رفته بگم دوستان امر کنند به استحضار برسانم.
زنده باشید

آخرین ویرایش:

serpoosh

New member
سلام خدمت شما دوستان
ببخشید چجوری میتونم تاپیک نکات ارشد اپید رو که قبل از این تاپیک برا ارشد بود،رو پیدا کنم
یه سری نکاتشو میخوام

فقط هیچکدوممون نباید ناامید باشیم هنوز هیچی معلوم نیس

ببینید دوستان
فعلا چیز مشخصی از سازمان سنجش پزشکی اعلام نشده است. هر چند شنیدیم که احتمالا تعداد ظرفیت کاهش یابد اما پارسال مگر چند نفر کاهش دادند که امسال کاهش دهند؟
به قول جناب حسین پور با رتبه های بالا هم پارسال قبول شده اند پس نگران نباشید. توکل بر خدا

hosseinpour

New member
راستی یه pdf از مبانی مال آقای دکتر متولیان تو وبلاگ بچه های ارشد اپید ایلام هست اگه خاستین میتونین دانلودش کنین شاید به دردتون بخوره.......

راستی یه pdf از مبانی مال آقای دکتر متولیان تو وبلاگ بچه های ارشد اپید ایلام هست اگه خاستین میتونین دانلودش کنین شاید به دردتون بخوره.......

این پی دی اف رو بنده رو من خوندم برای آزمون ارشد فکر نمی کنم مفید باشه چون پرسیدم گفتن این برای درسی به اسم بیاند در مقطع دکتری هستش و فراتر از آزمون ارشده. البته اگر بشود که در حضور یافت و چنین هایی آماده کرد خیلی بهتره اما خلاصه بود و چیز خیلی خاصی توش ندیدم من.

hosseinpour

New member
ببینید دوستان
فعلا چیز مشخصی از سازمان سنجش پزشکی اعلام نشده است. هر چند شنیدیم که احتمالا تعداد ظرفیت کاهش یابد اما پارسال مگر چند نفر کاهش دادند که امسال کاهش دهند؟
به قول جناب حسین پور با رتبه های بالا هم پارسال قبول شده اند پس نگران نباشید. توکل بر خدا
تبریک.........احتمالا شما جزو قبولی ها هستین چون پارسال با میانگین 57 درصد هم قبول شدن.....بعدشم اگه شرکت کننده های امسال کل کشور هم مثل حوزه امتحانی ما همشون پیرمردباشن مطمئنا هممون با هم قبول میشیم

تبریک.........احتمالا شما جزو قبولی ها هستین چون پارسال با میانگین 57 درصد هم قبول شدن.....بعدشم اگه شرکت کننده های امسال کل کشور هم مثل حوزه امتحانی ما همشون پیرمردباشن مطمئنا هممون با هم قبول میشیم

ممنون. هر چند مشخص نیست اما یک جورایی بعد از جلسه مطمعن بودم قبول میشم. حس خوب قبولی باید سر جلسه و با پاسخ دادن منتفل بشه به آدم. آره بابا این پیرها دست بردار نیستند که. همشون کارمندند و ول کن اپید نیستن فقط برای ترفیع رتبه میخوان قبول شن.
ببینیم در نهایت چی میشه

Lemen

New member
دوست محترم
نمی دونم این حرف رو از روی بی تجربگی زدید که حتم دارم همینطوره.
خیلی از پیرها (بقول شما ) صرفا بخاطر ارتقاء رتبه سراغ رشته شیرین و سختی مثل اپیدمیولوژی نمیرن کما اینکه میتونن واسه ارتقا رتبه رشته های دیگه ای که قبولیشون آسونتره مثل آموزش بهداشت رو انتخاب کنن.
علاقه .... دوست گرامی.... علاقه تو رشته اپید حرف اول رو می زنه. صرف نظر از این مگه ترفیع رتبه از کارشناسی به ارشد چقدره که بخاطرش بیان رشته سختی مث اپید رو انتخاب کنن.
گذشته از اون وقتی از رشته اپیدمیولوژی فارغ التحصیل شدید جز در حوزه تخصصی اون هم در حوزه بهداشت و درمان که بیشتر با پدیده سلامتی مردم سروکار داره و بیشترین و مفیدترین پژوهش ها اونجا انجام میشه، اگر شاغل نباشید با خیلی از مشکلات در زمینه پژوهش از جمله عدم همکاری مسئولین و عدم اعتماد اونها خصوصا وقتی بخوان بودجه پژوهشی بدن مواجه خواهید شد.
از طرفی می دونستید ارشد اپدمیولوژی متاسفانه جایگاهی در چارت سازمانی استخدامی وزارت بهداشت نداره؟ و شما اگر بخواهید استخدام بشید باید با مدرک کارشناسی استخدام بشین.
تحصیل علم، پیر و جوان نمی شناسه. ز گهواره تا گور دانش بجوی دوست محترم
البته من هنوز پیر نشدما ..... :auizz3ffy9vla57584x

آخرین ویرایش:

diseases

Well-known member
ممنون. هر چند مشخص نیست اما یک جورایی بعد از جلسه مطمعن بودم قبول میشم. حس خوب قبولی باید سر جلسه و با پاسخ دادن منتفل بشه به آدم. آره بابا این پیرها دست بردار نیستند که. همشون کارمندند و ول کن اپید نیستن فقط برای ترفیع رتبه میخوان قبول شن.
ببینیم در نهایت چی میشه
فقط برای ترفیع رتبه ؟؟؟؟ فقط ؟ فقط ؟

دوست عزیز میدونی رتبه چیه ؟

تفاوت پست سازمانی و رتبه رو میدونی ؟

میدونی توی حکم استخدامی ، چه شکلی ارتقاء گروه میدن ؟

میدونی ترفیع یک کارمند به چه شکل صورت می گیره ؟

جهت استحضارت ، من شخصا دنبال ترفیع نبودم. خدا رو شکر وضع مالیم اونقد خوبه که حقوق کارشناسی و ارشد برام توفیری نداشت ( در کل حقوق کارمندی برام اهمیتی نداره چون منبع اصلی درآمدم نیست)

اصولا تو بحثاتون شرکت نمیکنم ولی جوابت رو برا این دادم چون هم پیرم ، هم کارمندم و هم دنبال ترفیع رتبه !!!!! نبودم .

برقرار باشید و سبز ...

diseases

Well-known member
دوست محترم
نمی دونم این حرف رو از روی بی تجربگی زدید که حتم دارم همینطوره.
خیلی از پیرها (بقول شما ) صرفا بخاطر ارتقاء رتبه سراغ رشته شیرین و سختی مثل اپیدمیولوژی نمیرن کما اینکه میتونن واسه ارتقا رتبه رشته های دیگه ای که قبولیشون آسونتره مثل آموزش بهداشت رو انتخاب کنن.
علاقه .... دوست گرامی.... علاقه تو رشته اپید حرف اول رو می زنه. صرف نظر از این مگه ترفیع رتبه از کارشناسی به ارشد چقدره که بخاطرش بیان رشته سختی مث اپید رو انتخاب کنن.
گذشته از اون وقتی از رشته اپیدمیولوژی فارغ التحصیل شدید جز در حوزه تخصصی اون هم در حوزه بهداشت و درمان که بیشتر با پدیده سلامتی مردم سروکار داره و بیشترین و مفیدترین پژوهش ها اونجا انجام میشه، اگر شاغل نباشید با خیلی از مشکلات در زمینه پژوهش از جمله عدم همکاری مسئولین و عدم اعتماد اونها خصوصا وقتی بخوان بودجه پژوهشی بدن مواجه خواهید شد.
از طرفی می دونستید ارشد اپدمیولوژی متاسفانه جایگاهی در چارت سازمانی استخدامی وزارت بهداشت نداره؟ و شما اگر بخواهید استخدام بشید باید با مدرک کارشناسی استخدام بشین.
تحصیل علم، پیر و جوان نمی شناسه. ز گهواره تا گور دانش بجوی دوست محترم
البته من هنوز پیر نشدما ..... :auizz3ffy9vla57584x

درست می فرمایید . ما اگه دنبال ترفیع بودیم 15 سال پیش که کارشناسی گرفتیم و همون سال بعلت کمبود نیرو استخدام شدیم ، درسمون رو ادامه می دادیم . به قول شما اونم نه تو یه رشته سخت مثل اپیدمیولوژی. باور کنید رشته هایی هستند که با میانگین کمتر از 40 % هم میشه قبول شد و نه این رشته که تقریبا باید میانگین رتبه ت بره رو مرز 70% .

Lemen

New member
جناب دیسیز گرامی، بی زحمت صندوق پیامتون رو خالی کنید. پیامم بهتون نمیرسه. متشکرم

ahmadkarimi88

New member
مبانی 73
بیماری 50
اصلاحات 80
بهداشت عمومی 80
آمار 75
زبان 10 زدم امیدوارم قبول بشم

yas021

New member
دوستان جواب سوالا آمار باتوجه به پاسخنامه سایت
97.3
98.ب
99د
100ج
101الف
102ج
103ج
104ب
105د
106د
107د
108ب
109الف
110ب
111ب
112د
0
114د
115الف
116ب
117الف
118د
119ج
120د

سوال 111 را الف
سوال 113 را ب
سوال 118 را ج
زدم.میشه اگه کسی حل کرده راه حلشو بده ببینم کجا اشتباه کردم:smiliess (2):

yas021

New member
هر چی سره خودمو گرم میکنم که نیام سر نزنم نمیشه .هر روز استرسم بدتر از روزه پیشه.الان که جوابای امارو دیدم اگه واقعا درست باشه بدبدخت شدم.این چند تا را که طبق این کلید اشتباه زدم.چند را هم که درست محاسبه کردم چون شک داشتم وارد پاسخنامه نکردم.

راسی لطفا میشه برای محاسبه درصد با مثال بگید.

- - - Updated - - -

مبانی 73
بیماری 50
اصلاحات 80
بهداشت عمومی 80
آمار 75
زبان 10 زدم امیدوارم قبول بشم

سلام ده درصد زبانو چطور محاسبه کردی؟

mexin

Well-known member
هر چی سره خودمو گرم میکنم که نیام سر نزنم نمیشه .هر روز استرسم بدتر از روزه پیشه.الان که جوابای امارو دیدم اگه واقعا درست باشه بدبدخت شدم.این چند تا را که طبق این کلید اشتباه زدم.چند را هم که درست محاسبه کردم چون شک داشتم وارد پاسخنامه نکردم.

راسی لطفا میشه برای محاسبه درصد با مثال بگید.

- - - Updated - - -

سلام ده درصد زبانو چطور محاسبه کردی؟

برای محاسبه درصد دروس: (تعداد سوال درست ضرب در 3 منهای تعداد سوالهای غلط تقسیم بر تعداد سوالات ضرب در 3) در 100 ضرب کنی درصد اونا بدست میاد..

دوستان میشه سوالات رو عکس بگیرید. من هنوز سوالات رو ندیدم.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا