نظرات شركت كنندگان كنكور ارشد ژنتیک انسانی خرداد 93

مهربون

New member
الی من تو تاپیم ایمونو گذاشتم منبعشو هارپر گفته که همون د میشه زده تایروزیناز هم مس داره ولی اونی که باعث چربی میشه هیدروکسیلازه هارپرشم کتاب لاتین هست نه از این ترجمه ها

لطفا اگه ممکنه لطف کن یه بار دیگه منبع دقیق و ذکر کن تا روش اعتراض بذاریم،خیلی ممنون

ata.gen

New member
من این سوالو جواب ندادم چون هرجا دیده بودم واسه دوتاشون بار منفی یک بود
کلا 8 تا از سوالای بیوشیمی رو جواب ندادم که الان میبینم خیلیا بشون اعتراض دارن، همین باعث شد درصدم اندکی بالا باشه فک کنم 69 درصد
ولی اگه اعتراض بدیم و این سوال حذف بشه خیلی عادلانه تره

بچه ها پاراگراف اول ص 361 تاب لنینجر ترجمه رضا محمدی. دقیقا نوشته بار سرین خنثی است و فسفاتیدیل اینوزیتول منفی است. سوال درسته کلید اشتباست به کلید اعتراض کنید. دلیلش هم مشخصه سرین هم گروه coo- داره هم NH3+ که بار همدیگه رو خنثی می کنند ولی اینوزیتول فقط OH که در PH فیزیولوژیک دارای بار منفی میشه...

alireza-ja

New member
بچه ها پاراگراف اول ص 361 تاب لنینجر ترجمه رضا محمدی. دقیقا نوشته بار سرین خنثی است و فسفاتیدیل اینوزیتول منفی است. سوال درسته کلید اشتباست به کلید اعتراض کنید. دلیلش هم مشخصه سرین هم گروه coo- داره هم NH3+ که بار همدیگه رو خنثی می کنند ولی اینوزیتول فقط OH که در PH فیزیولوژیک دارای بار منفی میشه...

یا پیغمبر یکی بیاد رضا محمدی رو بگیره.:smiliess (2):

خوب خود سرین خالی میتونه خنثی باشه مثلا در pH حدود 2.5 تا حدود 9 ولی این ربطی به این سوال نداره اینجا گفته فسفاتیدیل سرین که باید بار منفی فسفات رو هم در نظر بگیرید.

12-5.jpg hosted at www.xum.ir - سایت آپلود عکس زوم

sa@@ra

New member
منبع خبرتون؟

بچه ها فکر کتم ایشون معاون وزیری چیزی باشناا تو همه تاپیکا ظرفیتارو میگن
خیلی حالبه یمی با رشته غیر مرتبط به این رشته ها از ظرفیتای رشته های دیگه خبر داشته باشه
پس همون معاونی چیزی
شای هم هود وزیره:ph34r-smiley:

ooyaser

New member
یا پیغمبر یکی بیاد رضا محمدی رو بگیره.:smiliess (2):

خوب خود سرین خالی میتونه خنثی باشه مثلا در pH حدود 2.5 تا حدود 9 ولی این ربطی به این سوال نداره اینجا گفته فسفاتیدیل سرین که باید بار منفی فسفات رو هم در نظر بگیرید.

12-5.jpg hosted at [url]www.xum.ir - سایت آپلود عکس زوم[/url]

حدس میزنم دوستمون ترجمه این تیکه از لنینجرو گفتن:
The polar alcohol may be
negatively charged (as in phosphatidylinositol 4,5-bisphosphate), neutral (phosphatidylserine), or positively charged
(phosphatidylcholine, phosphatidylethanolamine).
من کاری ندارم کدوم پاسخ درست تره اما به هر حال یقینا آقای رضا محمدی از بهترین مترجم های فعلی هستند... ضمنا به قول خودتون اگه تعداد بار منفی رو خواسته بود پاسخ شما درست بود اما این که کدوم فسفولیپید بار منفیه بیشتری داره به نظر میاد اشاره داره به مجموع بار یعنی همون net charge ... به هر حال مشخصا سوال کژتابی و ابهام داشته... ضمنا شما جای این که شکل آپلود کنید به یه متن از رفرنس ها اشاره بدید که گفته باشه فسفاتیدیل سرین بار منفی بیشتری از سایر فسفولیپید ها داره...؟ به نظرم نمیاد بتونید پیدا کنید چون تعداد بار های منفی روی مولکول صرف نظر از بارهای مثبت اهمیت فیزیولوژکی نداره چرا کسی باید همچین چیزی رو توضیح بده یا مورد پرسش قرار بده در نقطه مقابل بار خالص بسیار حائز اهمیته...و در شرایط طبیعی اصلا فسفاتیدیل اینوزیتول عمدتا به شکل بیس فسفاته وجود داره... من واقعا نمیدونم کدوم درسته .... به نظرم سوال کژتابی داره و لی به هر حال قبل از آقای رضا محمدی فک میکنم یکی باید شمارو بگیره با این اعتقاد راسختون روی ... روی .... نمیدونم چی!!

آخرین ویرایش:

alireza-ja

New member
حدس میزنم دوستمون ترجمه این تیکه از لنینجرو گفتن:
The polar alcohol may be
negatively charged (as in phosphatidylinositol 4,5-bisphosphate), neutral (phosphatidylserine), or positively charged
(phosphatidylcholine, phosphatidylethanolamine).
من کاری ندارم کدوم پاسخ درست تره اما به هر حال یقینا آقای رضا محمدی از بهترین مترجم های فعلی هستند... ضمنا به قول خودتون اگه تعداد بار منفی رو خواسته بود پاسخ شما درست بود اما این که کدوم فسفولیپید بار منفیه بیشتری داره به نظر میاد اشاره داره به مجموع بار یعنی همون net charge ... به هر حال مشخصا سوال کژتابی و ابهام داشته... ضمنا شما جای این که شکل آپلود کنید به یه متن از رفرنس ها اشاره بدید که گفته باشه فسفاتیدیل سرین بار منفی بیشتری از سایر فسفولیپید ها داره...؟ به نظرم نمیاد بتونید پیدا کنید چون تعداد بار های منفی روی مولکول صرف نظر از بارهای مثبت اهمیت فیزیولوژکی نداره چرا کسی باید همچین چیزی رو توضیح بده یا مورد پرسش قرار بده در نقطه مقابل بار خالص بسیار حائز اهمیته...و در شرایط طبیعی اصلا فسفاتیدیل اینوزیتول عمدتا به شکل بیس فسفاته وجود داره... من واقعا نمیدونم کدوم درسته .... به نظرم سوال کژتابی داره و لی به هر حال قبل از آقای رضا محمدی فک میکنم یکی باید شمارو بگیره با این اعتقاد راسختون روی ... روی .... نمیدونم چی!!

یقینا آقای رضا محمدی از بهترین مترجم های فعلی هستند...
بله از مترجمان خوب کشور هستن.

ضمنا به قول خودتون اگه تعداد بار منفی رو خواسته بود
خوب مگه غیر از اینو میخواسته. خودش بطور واضح گفته کدام بار منفی بیشتری داره؟ یعنی بارهای مثبتو ولش کن فقط بارهای منفی رو بشمار. بعد چرا شما بار منفی رو هم معنی net charge میگیردید. اگه بار کل رو میخواست خوب میگفت ولی واضح گفته بار منفی کدوم بیشتره.

به هر حال مشخصا سوال کژتابی و ابهام داشته
منم اینو چندین بار توی پستهای فبلیم گفتم الانم میگم سوال بیخوووووووووووووووود اسسسسسسسسست.

ضمنا شما جای این که شکل آپلود کنید به یه متن از رفرنس ها اشاره بدید که گفته باشه فسفاتیدیل سرین بار منفی بیشتری از سایر فسفولیپید ها داره...؟
این تصویر مربوط به کتاب استرایر هستش. بعد مگه قراره هر سوالی بدن واو به واوش توی متن پیدا بشه؟؟؟؟ از طرفی هم یک عکس بهتر از هزار صفحه متنه و با خواننده حرف میزنه. واقعا از داوطلب کارشناسی ارشد این حرف بعیده!!!!!!!!
:smiliess (15)::smiliess (15):

چون تعداد بار های منفی روی مولکول صرف نظر از بارهای مثبت اهمیت فیزیولوژکی نداره چرا کسی باید همچین چیزی رو توضیح بده یا مورد پرسش قرار بده در نقطه مقابل بار خالص بسیار حائز اهمیته
خوب مگه من گفتم اهمیت نداره. بازم برای هزارمین بار میگم سوال 2 ریال نمی ارزه. ولی کی سنجش پزشکی صاحب داشته که حالا امسال صاحب پیدا کرده باشه این سوال هم مثل صدها سوال بیخودی که تا حالا طرح شده.

بعد اینجا قراره تست جواب بدیم. تست هم از هر مبحثی و از هر زاویه ای میتونه طرح بشه و ممکنه تستی از نظر ما بیخود باشه و از نظر طراح سوال ایده آل ایده آل باشه. یه خورده اینور قضیه رو هم نگاه کنید دیگه. شاید طراح سوال بخواد اینو ارزیابی کنه که آیا دانشجو میدونه روی هر فسفولیپید چندتا گروه با بار منفی وجود داره؟ یا صرفاً 2 تا منفی یک حفظ کرده که داخل جدول واسش نوشتن و دانشجو هم طوطی وار حفظش کرده؟!؟!؟ گناه که نکرده بار کل رو نخواسته. تسته دیگه مگه قراره همیشه مهمترین چیزها سوال بشه؟؟؟

فک میکنم یکی باید شمارو بگیره با این اعتقاد راسختون روی ... روی .... نمیدونم چی
خوب باشه بابا به اعصاب خودت مسلط باش. خواهش میکنم یکی بیاد منو بگیره

آخرین ویرایش:

alireza-ja

New member
یه نکته من بگم من بیوتک شرکت کردم و توی سوالای ما این سوال نیست. ولی بنظرم طراح سوال از زاویه خوبی سوال طرح کرده که تا حالا طرح نشده ولی ای کاش صورت سوال رو بهتر مینوشت که ابهام نداشته باشه هر چند بنظر من نداره سوال واضح واضح ولی ای ... .
مثلا بهتر بود مینوشت در کدام فسفولیپید تعداد گروه های با بار منفی بیشتری وجود دارد؟

به هر حال خواستم اینو بگم که این سوال رو ما نداشتیم که الان بعضیها فکر میکنن دارم سنگ خودم رو به سینه میزنم. برید اعتراض کنید جا داره این سوال رو حذفش کنن. ایشالا که نتیجه بگیرید.

آخرین ویرایش:

sa@@ra

New member
ای علیرضا بابا بی هیال شما گفتی ما هم قبول نکردیم دیگه بجث چرا:))))))))گیر دادیاااااااااااااااااااا :78:

برو بچ واسه سوال هیپرکلسترونمیا بالخره یافتم اوالا که این موضوع تو رفرنس های ما نبوده پس باید تو اعتراض وارد کنید در رفرنس اعلام شده نیست
و اینکه در ویراش 2009هارپر ویرایش 29 بخش 24 تو بخش که نقص و کمبودهای ویتامینه ها رو گفته بود قید شده صقحه 955
Dopamine
-hydroxylase
is a copper-containing enzyme involved in the synthesis of the catecholamines
(norepinephrine and epinephrine), from tyrosine in the adrenal medulla and central nervous system. During
hydroxylation the Cu
+
is oxidized to Cu
2+
; reduction back to Cu
+

و از این انزیم بع عنوان انزیم وابسته به مس یاد شده
شما تو رفرنس های دیگه دیدید که نام تیروزیناز رو بیاره به این صورت؟؟
چشام کور شد

مهربون

New member
ای علیرضا بابا بی هیال شما گفتی ما هم قبول نکردیم دیگه بجث چرا:))))))))گیر دادیاااااااااااااااااااا :78:

برو بچ واسه سوال هیپرکلسترونمیا بالخره یافتم اوالا که این موضوع تو رفرنس های ما نبوده پس باید تو اعتراض وارد کنید در رفرنس اعلام شده نیست
و اینکه در ویراش 2009هارپر ویرایش 29 بخش 24 تو بخش که نقص و کمبودهای ویتامینه ها رو گفته بود قید شده صقحه 955
Dopamine
-hydroxylase

(norepinephrine and epinephrine), from tyrosine in the adrenal medulla and central nervous system. During
hydroxylation the Cu
+
is oxidized to Cu
2+
; reduction back to Cu
+

چشام کور شد
ممنون سارا جان..لطف کردید.
بچه ها قبلا گفتم یه بار دیگه هم میگم اگه تعداد اعتراضات به یه سوال زیاد باشه حتما اثر داده میشه،لطفا اقدام کنید.

Yas-p

New member
بچه ها ميشه لطفا سوال 16 دفترچه ب تست ايمز و هم اعتراض بذارين؟ از جلد 2 هارپر صفحه 883 و 884 اومده كه اصلا هارپر جزو منابع نيست :/ سوال Taqman Real Time PRC سوال سال 87-86 بوده.سوال 75 دفترچه ب. مگه ميشه امسال جوابش يه چيز باشه و اون سال يه چيز ديگه؟

مهربون

New member
بچه ها ميشه لطفا سوال 16 دفترچه ب تست ايمز و هم اعتراض بذارين؟ از جلد 2 هارپر صفحه 883 و 884 اومده كه اصلا هارپر جزو منابع نيست :/ سوال Taqman Real Time PRC سوال سال 87-86 بوده.سوال 75 دفترچه ب. مگه ميشه امسال جوابش يه چيز باشه و اون سال يه چيز ديگه؟

دوست عزیز تست ایمز از استرایر طرح شده...

Fatima77

New member

Dopamine
-hydroxylase
hydroxylation the Cu
+
is oxidized to Cu
2+
; reduction back to Cu
+

چشام کور شد
ببخشید من دچار مشکل شدم، احساس میکنم یه جای کار می لنگه!
دوپامین بتا هیدروکسیلاز، دوپامین رو به نوراپی نفرین تبدیل میکنه که نوراپی نفرین باعث تحریک لیپولیز میشه.طی لیپولیز هم کلسترول خون افزایش پیدا میکنه.
پس طی کاهش فعالیت dbh، کلسترول خون کم میشه.کاهش سطح کلسترول خون، هایپرکلسترولمیا میشه؟!

mahsa khanum

New member
دوستان میشه مواردی که باید اعتراض بدیم تو یه پست جمع کنید....
کدوم سوالا با کدوم رفرنس
ما هم از روی اون اعتراض بدیم ...درسته من همه اون سوالایی که مشکوک هست و نزدم ولی بخاطر شما اونارو اعتراض میزارم
فقط یکی لطف کنه اون سوالای مورد داره تو یه پست جمع کنه:bunnyearsmiley:

sa@@ra

New member
دوپامین بتا هیدروکسیلاز، دوپامین رو به نوراپی نفرین تبدیل میکنه که نوراپی نفرین باعث تحریک لیپولیز میشه.طی لیپولیز هم کلسترول خون افزایش پیدا میکنه.
پس طی کاهش فعالیت dbh، کلسترول خون کم میشه.کاهش سطح کلسترول خون، هایپرکلسترولمیا میشه؟!

خوب ببین اگه مثلا هم بگیم تایروزیناز با کاهش مس فعالیتش کاهش پیدا میکنه خوب اون که نقشی در سنتز چربی و پیش ساز کلسترول نداره
شما مگه نگفتی تو کتابی دیدی؟بگو چه کتابی بوده من دان کنم ببینم چی نوشته :sh

sa@@ra

New member

خوب ببین اگه مثلا هم بگیم تایروزیناز با کاهش مس فعالیتش کاهش پیدا میکنه خوب اون که نقشی در سنتز چربی و پیش ساز کلسترول نداره
شما مگه نگفتی تو کتابی دیدی؟بگو چه کتابی بوده من دان کنم ببینم چی نوشته :sh
کمبود مس در کاهش قعالیت تیروزیناز باعث کاهش سنتز رنگدانه ملانین و در نتیجه البینیسم سقیدی پوست و حتی سرطان پوست میشه
دلیل نمیشه هر انزیم وابسته به مسی رو در نظر بگیریم

آخرین ویرایش:

sa@@ra

New member
بکی از بچه ها هم تو بیوشیمی بالینی گفت ناشی از دساچورازه:smiliess (2):
فصل 26 کسی دولین رو داره؟تو قصل 26 نوشته

- - - Updated - - -

بکی از بچه ها هم تو بیوشیمی بالینی گفت ناشی از دساچورازه:smiliess (2):
فصل 26 کسی دولین رو داره؟تو قصل 26 نوشته

بالا