نظرات شركت كنندگان كنكور ارشد ژنتیک انسانی خرداد 93

ghazael

New member
انشاا... قبول شید اما زبان خیلی کم زدید 25درصد کم زدید رتبه خراب میکنه.

pretty-s

New member
به نظر شما حداقل درصدا باید چه جوری باشه تا قبول شی...من هنوز درصدامو حساب نکردم :smiliess (11):

microb89

New member
کسی سوال 66ژنتیک اعتراض نداره??
مگه محصول غیر اختصاصی زیاد نمیشه??

دوست عزیز نمره کل خودتون رو حساب کنید اگر از ۲۵۹(با توجه به نمره اخرین فرد. قبولی پارسال) بیشتر شد احتمال قبولی بسیار بالاست
نحوه محاسبه:
دروس غیر زبان: تعداد پاسخ صحیح * ۳_تعداد غلط
زبان: (تعداد پاسخ صحیح * ۳_تعداد غلط)* ۰.۷۵
موفق باشید
سلام با این روش نمره من 273.5 شد احتمال قبولی مشهد هست؟

انشاا... قبول شید اما زبان خیلی کم زدید 25درصد کم زدید رتبه خراب میکنه.

ممنونم انشالله شمام قبول شید
من خیلی زحمت نکشیدم واسه این کنکور چون خیالم راحت بود که کنکور علومو قبول شدم، خصوصا واسه زبان که سرجمع فک کنم از 15 ساعت بیشتر نشد
من از همه شنیدم که کنکور علوم خیلی سختر از بهداشته ttp://www.civilica.com/
ولی خودم به این تجربه رسیدم که به هیج وجه اینطور نیست، بهداشت خیلی سختتره
انشالله همه بچه هایی که زحمت کشیدن قبول بشن، ولی خیلی حرصم درمیاد که به خاطر زبان کسی که شاید سوادش از دیگری کمتره ولی زبانشو بهتر زده قبول بشه
آخه زبان واسه کسایی که از 5 یا 6 سالگی زبان رفتن خیلی راحته،به هر حال نباید زیاد توقع عدالتو در این روزگار داشت

بچه هو راجع به سوال انتقال آب مشکلی ندارید؟
اگه کسی میخواد اعتراض بزنه و جوابش انتشار تسهیل شدست میشه لطفا منبع دقیقشو بفرمایید؟

lokopok

New member
من میگم با آموزشگاه تماس بگیریم بگیم اساتید پاسخنامشونا با پاسخنامه وزارت خونه چک کنن و اونایی که با هم مغایره را مجدد یه نگاهی بندازن و در صورتی که منبع دارن بذارن رو سایت تا ما اعتراض بزنیم ........بچه ها سوالایی که خارج از منابع هست را هم اعتراض بزنید (البته از کسایی که درست زدن توقعی نیست ولی اونایی که نزدن ضرر میکنن )

ata.gen

New member
دوست عزیز منم میخواستم همین کارو کنم ولی تو دفترچه اومده رفرنس های دیگه که همین مطالب رو پوشش بده بلا مانع است مطمئنم اعتراض کاری پیشش نمیبره. چون همیشه طراحانی پیدا میشن که بخوان بگن ما خاصیم... من فکر میکردم فقط تو علومن نگو پاشون به بهداشتم باز شده...

ata.gen

New member
ممنونم انشالله شمام قبول شید
من خیلی زحمت نکشیدم واسه این کنکور چون خیالم راحت بود که کنکور علومو قبول شدم، خصوصا واسه زبان که سرجمع فک کنم از 15 ساعت بیشتر نشد
من از همه شنیدم که کنکور علوم خیلی سختر از بهداشته ttp://www.civilica.com/
ولی خودم به این تجربه رسیدم که به هیج وجه اینطور نیست، بهداشت خیلی سختتره
انشالله همه بچه هایی که زحمت کشیدن قبول بشن، ولی خیلی حرصم درمیاد که به خاطر زبان کسی که شاید سوادش از دیگری کمتره ولی زبانشو بهتر زده قبول بشه
آخه زبان واسه کسایی که از 5 یا 6 سالگی زبان رفتن خیلی راحته،به هر حال نباید زیاد توقع عدالتو در این روزگار داشت

آسیه جان امسال این طور شده. من خودم رتیه تک رقمی علوم ام. به همین خیال که بیو و سلولی آسونه از این کنکور دیگه نخوندم تا هفته آخر. چوبشم خوردم . از همه بدتر اینه که میخواستم همه رو بزنم و نمره منفیام زیاد شد. حالا نمره ام 270. در صد مهم نیست چون ضریب زبان و ژنتیک رو در تعداد سوالات یکسان سازی کردن. دوست من پارسال با 285 رتبش 42 شده.
بچه من نمیدونم چیکار کنم بهداشت که مطمئنن تهران نمیارم. تربیت رو برم یا علوم پزشکیه شهرستانارو. هر کی اطلاع داره و میتونه کمک کنه من واقعا اعصابم خورده...

آسیه جان امسال این طور شده. من خودم رتیه تک رقمی علوم ام. به همین خیال که بیو و سلولی آسونه از این کنکور دیگه نخوندم تا هفته آخر. چوبشم خوردم . از همه بدتر اینه که میخواستم همه رو بزنم و نمره منفیام زیاد شد. حالا نمره ام 270. در صد مهم نیست چون ضریب زبان و ژنتیک رو در تعداد سوالات یکسان سازی کردن. دوست من پارسال با 285 رتبش 42 شده.
بچه من نمیدونم چیکار کنم بهداشت که مطمئنن تهران نمیارم. تربیت رو برم یا علوم پزشکیه شهرستانارو. هر کی اطلاع داره و میتونه کمک کنه من واقعا اعصابم خورده...
به نظر من تربیت مدرس یه دانشگاه تاپه، آدم قبول بشه و نره ضرر کرده
من یه دوستم پارسال مدرس آورده راضیه، امکاناتش و اساتید ولی میگه اون شرایط آرمانی که تو ذهنمونه به هیج وجه نیست بچه های مدرس واسه دکترا اکثرا میرن خارج از کشور
یکی دیگه از دوستام پارسال ژنتیک پزشکی دانشگاه تهرانو آورد،کلا اساتید خیلی دنبال بچه ها نیستن این دانشجوهان که باید ساعت ها پشت در اتاق اساتید منتظر باشن شاید گوشه چشمی.....
ولی به نظر خودم اگه کسی کار خیلی واسش مهمه و احتیاج به درآمد داره وزارت بهداشتو بخونه خیلی بهتره، با مدرک ارشد،
البته اونم نسبیه آدم اگه پارتی داشته باشه با پایین ترین مدرک از دانشگاه آزاد یه شهر کوچیک میتونه یه شغل مناسب داشته باشه اینو خودم دیدم، کلا از عدالت خبری نیست
به هر حال به نظر من اگه مدرسو اوردی و بهداشت یه شهرستان دور شک نکن مدرس بهتره
واسم دعا کن مدرسو بیارم من عاشق این دانشگام انشالله شمام هر دو کنکور یه جای خیلی خوب قبول بشید
میشه بپرسم رتبه علومتون چند شده؟

به نظر من تربیت مدرس یه دانشگاه تاپه، آدم قبول بشه و نره ضرر کرده
من یه دوستم پارسال مدرس آورده راضیه، امکاناتش و اساتید ولی میگه اون شرایط آرمانی که تو ذهنمونه به هیج وجه نیست بچه های مدرس واسه دکترا اکثرا میرن خارج از کشور
یکی دیگه از دوستام پارسال ژنتیک پزشکی دانشگاه تهرانو آورد،کلا اساتید خیلی دنبال بچه ها نیستن این دانشجوهان که باید ساعت ها پشت در اتاق اساتید منتظر باشن شاید گوشه چشمی.....
ولی به نظر خودم اگه کسی کار خیلی واسش مهمه و احتیاج به درآمد داره وزارت بهداشتو بخونه خیلی بهتره، با مدرک ارشد،
البته اونم نسبیه آدم اگه پارتی داشته باشه با پایین ترین مدرک از دانشگاه آزاد یه شهر کوچیک میتونه یه شغل مناسب داشته باشه اینو خودم دیدم، کلا از عدالت خبری نیست
به هر حال به نظر من اگه مدرسو اوردی و بهداشت یه شهرستان دور شک نکن مدرس بهتره
واسم دعا کن مدرسو بیارم من عاشق این دانشگام انشالله شمام هر دو کنکور یه جای خیلی خوب قبول بشید
میشه بپرسم رتبه علومتون چند شده؟

parii

New member
مگه میشه با 285 رتبه 42؟دوست من با 269 رتبه 18 شد و الان داره بهشتی میخونه

RBC!

New member
مگه میشه با 285 رتبه 42؟دوست من با 269 رتبه 18 شد و الان داره بهشتی میخونه

دوستت سهمیه استعداد نداشت؟
معدلش چند بود؟
..............

نمره ی قبولی برای سه تا دانشگاه شهر تهران معمولا بالای 300 هست.
نمره های 280 تا 300 دانشگاه های تیپ یک میشن. (یه چی توی این حدود!!!)

آخرین ویرایش:

RBC!

New member
منم سورال زبان و مشکل دارم پاراگراف چهارمه...

درسته که توی پاراگراف 4 گفته بعضی مطالعات ... ولی مثال واقعی رو توی پاراگراف 5 زده.

منم این سوال رو اشتباه زدم. بین دو تا گزینه شک کردم و زدم ب!!

Fatima77

New member
من روی سوال هایپرکلسترولمیا کمبود مس موندم!تو منابع من که هیچی نیست!
توی یه مقاله مربوط به سال 1984 نوشته که:به یه عده خرگوش رژیم کلسترول دار دادند و در آنها هایپرلیپیدمی ایجاد کردند.
بعدش میگه:سطوح کاته کول آمینها و دوپامین بتا هیدروکسیلاز در خرگوشهای هایپرکلسترولمیایی کاهش یافته بود.
پس شاید بشه نتیجه گرفت که dbh درسته.

http://www.ias.ac.in/jarch/jbiosci/6/277-282.pdf
ولی تیروزیناز هم یه جورایی مرتبطه.هنوز درست نمیدونم.
اگه رفرنس پیدا کردید، ذکر کنید.

بالا