نظرات شركت كنندگان كنكور ارشد ژنتیک انسانی خرداد 93

kzn_blossom

New member
بچه ها با این درصدا امیدی هست؟
ژنتیک 63
سلولی 73
بیوشیمی 58
زبان 36
خیلی افتضاح شده؟ :14:

rezacolon

New member
کیا احساس میکنن در مجموع سوالا اسون بوده؟از ژنتیک بیشتر انتظار داشتیم:14:

shiren

New member
نگین واقعا خیلی روحیه داری که از این شوخیا میکنی بعد کنکور گریه کردی سبک شدی می چسبه بقیرو اذیت کنی نه!!!!! لااقل درصداتو بکن 85-80ملت باور کنن....من هنوز تو شوکم هنوز باور نکردم باید امسالم پشت کنکور باشم یه چیزی که امسال تجربش کردم این بود که مهارت زمان چقد میتونه مهم باشه من 2بار لزگی رو خونده بوده اما چون ژنتیک امسال خیلی سخت بود کلی وقتمو گرفت وقتی به زبان رسیدم که دیگه فایده نداشت 2تا ریدینگو کلا نزدم یکیم از رو عجله زدم که ....انشاا...سال دیگه برای اونایی که خوب دادن آرزوی موفقیت میکنم

irani

New member
بچه ها چقد نا امیدین، اگه واقعا درصداتون اینه همتون قبولین واقعا میگم خیلی عالی زدین همتون امیدوارم موفق باشین

irani

New member
کسی نمیتونه درسارو 100 بزنه بچه ها خیالتون راحت درصد بالای ژنتیک امسال خیلی بالا باشه بین 85 تا 90هه

mahsa khanum

New member
نگین واقعا خیلی روحیه داری که از این شوخیا میکنی بعد کنکور گریه کردی سبک شدی می چسبه بقیرو اذیت کنی نه!!!!! لااقل درصداتو بکن 85-80ملت باور کنن....من هنوز تو شوکم هنوز باور نکردم باید امسالم پشت کنکور باشم یه چیزی که امسال تجربش کردم این بود که مهارت زمان چقد میتونه مهم باشه من 2بار لزگی رو خونده بوده اما چون ژنتیک امسال خیلی سخت بود کلی وقتمو گرفت وقتی به زبان رسیدم که دیگه فایده نداشت 2تا ریدینگو کلا نزدم یکیم از رو عجله زدم که ....انشاا...سال دیگه برای اونایی که خوب دادن آرزوی موفقیت میکنم
گلم ایشالله قبولی منم مثه تو هر سال ک میرم سرجلسه یه تجربه جدید کسب میکنم انشالله دیگه سال اخر کسب تجربه باشه:tsimuzpzwoap1t9y3o7

mahsa khanum

New member
بچه ها این کلید خ.لیلی ژنتیکش 2-3تا غلط نداره بنظرتون
سوال تومور ویلمز و ترانسپوزون و......
:1dco2x0p1lilzhfpg1t

Fatima77

New member
بچه ها این کلید خ.لیلی ژنتیکش 2-3تا غلط نداره بنظرتون
سوال تومور ویلمز و ترانسپوزون و......
:1dco2x0p1lilzhfpg1t

ترانسپوزون به نظرم "د" میشه!
ویلمز هم من نزدم.
به نظرتون سوال زن باردار مبتلا به هموفیلیa ، جوابش 1/4 نمیشه؟

e-arab

New member
ترانسپوزون به نظرم "د" میشه!
ویلمز هم من نزدم.
به نظرتون سوال زن باردار مبتلا به هموفیلیa ، جوابش 1/4 نمیشه؟

نه دیگه 1/2درسته
چون گفته احتمال اینکه پسر این زن بیمار باشد چقدره و در نتیجه احتمال دخترها حذف میشه از دو حالت پسری که میمونه نصفشون بیمارند نصفشون سالم
تومور ویلمز رو هم پیدا نکردم کدومو میگید

آخرین ویرایش:

kzn_blossom

New member
ترانسپوزون الف میشه
ویلمزم الف
هموفیلیم 1/2
به نظر من پروب ساترن بلات "د" میشه، نظر شما چیه؟ :smilies:

ooyaser

New member
تحلیل یک سوال ارشد 93

تحلیل یک سوال کنکور ژنتیک از نظر حقیر.... سوال 37 دفترچه الف:
الگوی وراثتی سندرم otapalato digitalکدام مورد زیر است؟
الف.اتوزوم غالب ب.مغلوب وابسته بهX ج.اتوزوم مغلوب د.وابسته به xنیمه غالب
اگر خدای ژنتیک باشید نویسنده تامپسون باشید... خودِ امری باشید هر گز نمیتونید به این سوال که به خاطر روی گل آقای نوری توسط کارمندان وزارت تطمیع شده بهداشت طراحی شده پاسخ بدید میپرسید چرا...؟ به چند علت ... اول این که به این سندرم فقط توی کتاب ژنتیک امری و هزاره اشاره شده تو تامپسون، استراخان، کانر، جرد و حتی لوئیس هیچ اشاره ای به این سندرم نشده.... میپرسید چرا چون شیوع این سندرم یک در میلیونه و لذا الگوی توارثش به خوبی آنالیز نشده... تازه تو ایران شیوعش نامشخصه فک کنم یکی 2 نفر تو ایران مبتلا باشند... پس چه اهمیتی داره یه مشاورِ ژنتیک اینو بدونه.... حالا از این بگذریم

دوم. هیچ کدوم از گزینه ها پاسخ صحیح نیست... این سندرم تواث وابسته به xغالب داره... میگید نه امری فصل 7 پاراگراف بالای بیان متغیر رو بخونید... نمیتونید پیدا کنید این سایتو ببینید....
Orphanet: Otopalatodigital syndrome
پس چرا طراح ها تا این حد احمق و بی سوادند...پاسخ ساده است چون هزاره خوندند... هزاره در حقیقت هزاران اشتباه مفاهیم ژنتیک رو به شما آموزش میده.... تو کتاب هزاره من(که شاید چاپ قدیمش باشه) صفحه 350 عنوان چند اثری پاراگراف آخر، صراحتا ذکر کرده که این سندرم توارث اتوزوم غالب داره.... چون آقای نوری نتونسته حتی خود امری رو بفهمه انوقت با کپی کردنش یک کتاب نوشته پر از غلط

از بعد چاپ هزاره و منبع شدنش هر ساله سوالات عجیب غریبی از این دست از این کتاب طرح میشه ک این فقط یکیش بود... نگید نوری رشوه نداده .... بگید کجای دنیا میتونن ترجمه یک کتاب رو رفرنس بکنن... میگن استرایر میگن لنینجر نمیگن ترجمة کی... چون ملاک کتاب زیان اصلی اما برای فروش آقای نوری امری ترجمه پر از اشتباه ایشون ملاکه... و هزاره که خنده داره...
از بعد رفرنس شدن این کتاب، ژنتیک انسانی و پزشکی شده ژنتیک مولکولی ... دو ساله حتی یک تبار نامه هم مطرح نشده... گویا آقای نوری تحلیل شجره اش ضعیفه... پس فردا کسانی که فقط ژنتیک مولکولی میدونن میشن مشاور ژنتیک... خلاصه بگم از این به بعد هر کی با نوریه و ژنتیک رو از جنس نوری میدونه میشه مشاور ژنتیک ... در ایران ژنتیک یعنی نوری نوری یعنی ژنتیک و وزارت بهداشت یعنی باند و باند بازی .... غم انگیزه... اما خوشحالم برگزیده این کنکور احمقانه نشدم.... و زشت ترین کلمات دنیارو نثار روح آقای نوری میکنم. هیشکی با من هم نظر نیست؟:sad:

e-arab

New member
سلام دویت عزیز
اینکه همه جا باند و باند بازی هست شکی نیست
اما در مورد سوال توفصل تکوین بدشکلی های کمان قوسی وول و دوم این بیماری با توارث xlمطرح شده و تو نسخه اصلی امری هم همین طور بود
من که تا حالا لای هزاره رو باز نکردم ام اگه بی دقتی نمیکردم خییلی خیلی راحت با اطلاعات امری راحت میشد خیلی بالا زد

مهربون

New member
سلام دوست عزیز
به قول عزیزی تو این کنکور نابرابر انتظار باریدن سنگ از اسمون هم داشته باشید!
اما در مورد سوالی که مطرح کردید جواب تو جدول ۵_۶ فصل ۶ است که به عنوان اخرین مورد ذکر شده با توارث وابسته به ایکس نیمه غالب.

mahsa khanum

New member
در مورد تومور ویلمز من خونده بودم هیپومتیله شدن h19باعث افزایش بیان الل پدری igf2 میشه....:riz513:

بالا