نحوه مطالعه درس ژنتیک برای داوطلبان ژنتیک انسانی

آیا با ایجاد برنامه مطالعه گروهی برای آزمون ژنتیک انسا?

• مجموع رای دهندگان
    0

najma

New member
جمع بندی بحث پایه :
بهترین راه برای مطالعه زنتیک پایه : شرکت در کلاس یا مطالعه کتاب زنتیک از کلاسیک تا ژنومیک حسن اکرمی به همراه تست های خانه زیست شناسی (هر دو انتشارات خانه زیست شناسی )
باید همزمان با هر مبحث تست بزنید و نقایص رو همون جا برطرف کنید .
میتونید نکته های جدید در توضیحات هر تست رو به حاشیه کتاب یا جزوه اضافه کنید که موقع دوره کردن به مشکل برنخورید و فقط با یک کتاب سر وکار داشته باشید .
اگر مشکلی توی بحث پایه نیست برای امری صحبت کنیم .

najma

New member
سلام دوستان ببخشید دیر کردم!!منم هستم هر کمکی که از دستم بربیاد انجام میدم..نظرات دوستانمو خوندم..درمورد مهندسی ژنتیک منم با نجما موافقم کتاب براون انتشارات خانه زیست شناسی واقعا کتاب کامل و خوبیه..دوستانی که میخوان سال بعد کنکور بدن از همین الان شروع کنن چون حجم مطالب زیاده ولی اصلا نگران نباشین شما به اندازه کافی وقت دارین فقط فرصتا رو از دست ندین.

سلام فاطمه جون . مرسی که اومدی . حتما منتظر نظراتت هستیم .

amirreza

New member
نجمه جان این تستای ژنتیک پایه لازمه برا وزارت بهداشت بزنیم ؟پایه فرق میکنه با پزشکی....البته شما صاحب نظرین

اگر مفید باشه حتما میزنیم

Leila.genetic

New member
من تست iqb رو زدم. به نظرم غلط زیاد داره. و چون جواب تشریحی نداره کامل نیست. کتاب تست واسه ژنتیک و سلولی چی خوبه به نظرتون؟

mahnam

New member
منم واسه ژنتیک پایه کتاب ژنتیک از کلاسیک تا ژنومیک رو دارم می خونم
نجما جون تو چه مدتی باید این بحث پایه رو تموم کنیم؟؟
از رو این کتاب مباحث مولکولی و مهندسی ژنتیکم بخونیم؟؟ یا فقط همون مبحث پایه رو بخونیم؟؟
چون تقریبا 200 صفحه مولکولیه و حدود 100 صفحه هم مهندسی ژنتیک و ژنومیکه
نیاز هست اونارو از رو همین کتاب بخونیم؟ یا بعد خوندن بخش پایه بریم سراغ امری ؟؟

3pid

New member
سلام تبریک میگم عزیزم !! خب البته مزایای بهداشت رو خودتون بهتر از من میدونید . ولی مزایای تهران بودن هم کم نیست . به نظر من هر دو تا دانشگاه برید و حسابی تحقیق کنید .

mamnun najma jan.:smiliess (1):

najma

New member
نجمه جان این تستای ژنتیک پایه لازمه برا وزارت بهداشت بزنیم ؟پایه فرق میکنه با پزشکی....البته شما صاحب نظرین

اگر مفید باشه حتما میزنیم

برای بچه هایی که تازه شروع کردن توضیحات کتاب خانه زیست شناسی خیلی خوبه چون یه جورایی مطالب رو تدریس کرده . ولی بچه های قدیمی تر فکر نکنم لازم باشه .

najma

New member
من تست iqb رو زدم. به نظرم غلط زیاد داره. و چون جواب تشریحی نداره کامل نیست. کتاب تست واسه ژنتیک و سلولی چی خوبه به نظرتون؟

برای ژنتیک امری بهترین کتاب تست مال نجات مهدیه است عزیزم که پاسخ تشریحی هم داره .
سلولی هم مال دکتر عبادی انتشارات فرهنگ .

najma

New member
منم واسه ژنتیک پایه کتاب ژنتیک از کلاسیک تا ژنومیک رو دارم می خونم
نجما جون تو چه مدتی باید این بحث پایه رو تموم کنیم؟؟
از رو این کتاب مباحث مولکولی و مهندسی ژنتیکم بخونیم؟؟ یا فقط همون مبحث پایه رو بخونیم؟؟
چون تقریبا 200 صفحه مولکولیه و حدود 100 صفحه هم مهندسی ژنتیک و ژنومیکه
نیاز هست اونارو از رو همین کتاب بخونیم؟ یا بعد خوندن بخش پایه بریم سراغ امری ؟؟

بهمن هم شرکت میکنید ؟

fateme67

New member
به نظر من از کتابای iqb استفاده نکنین بهتره چون پاسخ تشریحی نداره و شما دلیل اینکه چرا بعضی تستارو غلط زدین متوجه نمیشین..منم کتاب نجات مهدیه رو پیشنهاد میکنم.برا سلولی و بیوشیمی هم کتابای انتشارات کتابخانه فرهنگ واقعا عالین..سلولی دکتر عبادی بیوشیمی دکتر جعفر نژاد...من که خیلی راضی بودم.

amirreza

New member
نجمه تو هم تستایی که فاطمه پیشنهاد کردو تایید میکنی؟؟؟؟

تصویب شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟بخریم؟؟؟؟؟؟

mahdieh

New member
به نظر من از کتابای iqb استفاده نکنین بهتره چون پاسخ تشریحی نداره و شما دلیل اینکه چرا بعضی تستارو غلط زدین متوجه نمیشین..منم کتاب نجات مهدیه رو پیشنهاد میکنم.برا سلولی و بیوشیمی هم کتابای انتشارات کتابخانه فرهنگ واقعا عالین..سلولی دکتر عبادی بیوشیمی دکتر جعفر نژاد...من که خیلی راضی بودم.

میبخشید دوستان برام سوال پیش اومد..کتاب سلولی دکتر عبادی کتابخانه فرهنگ درسی هست؟ چون تا جایی که میدونم سلولی و ملوکلی با پاسخ تشریحی دارن که به بازار نیومده:smiliess (11):

arash909

New member

سلام امیدوارم همگی تو رسیدن به هدفتون موفق باشید ...بچه ها منم دانشگاه علوم پزشکی تهران ژنتیک قبول شدم ..خوشحال میشم اگه بتونم کمکتون کنم...

mahnam

New member

سلام امیدوارم همگی تو رسیدن به هدفتون موفق باشید ...بچه ها منم دانشگاه علوم پزشکی تهران ژنتیک قبول شدم ..خوشحال میشم اگه بتونم کمکتون کنم...

سلام
ممنون همین طور شما تو سایر مراحل زندگیتون
تبریک میگم بهتون
خیلی لطف می کنین
با نجما و فاطمه در مورد کتابای تست موافقی؟

najma

New member
نجمه تو هم تستایی که فاطمه پیشنهاد کردو تایید میکنی؟؟؟؟

تصویب شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟بخریم؟؟؟؟؟؟

دقیقا همینه که فاطمه جون گفت . ولی ژنتیک فرهنگ خوب نیستا اشتباهی نخرید . ژنتیک فقط نجات مهدیه .

آخرین ویرایش:

najma

New member

میبخشید دوستان برام سوال پیش اومد..کتاب سلولی دکتر عبادی کتابخانه فرهنگ درسی هست؟ چون تا جایی که میدونم سلولی و ملوکلی با پاسخ تشریحی دارن که به بازار نیومده:smiliess (11):

کتاب تسته با پاسخ تشریحی .

najma

New member

خیلی کار خوبی کردید لینک گذاشتید . ممنون . کار بچه ها آسون شد .
کتاب اول : خودشه
کتاب دوم : خودشه
کتاب سوم : این همون کتاب پر غلطیه که من به بچه ها توصیه کردم اصلا نخرن . پاسخ هاش ناقصه .
کتاب چهارم : خودشه .

بالا