من مادر هستم!!!

AWWA

New member
نمی دونم شماها چقدر با نقد فیلم آشنایین،من از بچگی نقد فیلما رو بیشتر از خود فیلما دوست داشتم. وقتی مثلا" فیلمای هیچکاک رو میدیدم بعدش که نقدی رو که منتقدای کشور خودش می کردن میشنیدم شاخ در می آوردم. نقد به معنای مخالفت با فیلم نیست. نقد یعنی بررسی فیلم از جنبه هایی که افراد معمولی متوجهش نشدن. کارگردانی که بتونه فیلمی در چندین لایه برای قشرهای مختلف بسازه موفقتر از کسیه که همه اقشار سینمایی وغیر سینمایی ازفیلمش یه برداشت واحد کردن.(مثل قرآن یا اشعار حافظ که هرکس مطابق اطلاعاتش ازش برداشتای سطحی یا عمقی می کنن)

من مباحث فراماسونری رو با رائفی پور نشناختم. اولین بار که مستند arrivall(ظهور) رو دیدم احساس کردم ایمان واسلام فعلی من به درد همون 1400 سال پیش میخوره. این مستند جذاب و پر محتوا وبه قول tara افشاگر رو دو تا مسلمان آمریکایی ساختن که در آمریکا پخش اون ممنوع شده.بعدش اتفاقی با رائفی پور آشنا شدم که باعث شد برا خیلی از سوالام جواب قانع کننده ای پیدا کنم.

ما یه استاد داشتیم که خیلی روشنفکر بود تو کلاس همیشه طوفان فکری راه می انداخت. یه بحثی رو مطرح می کرد وهمه موافق و مخالف حرف میزدیم.هیشکی حق نداشت طرف مقابل رو تحقیر و یا مسخره کنه. می گفت حرفتونو بزنین بدون عصبانیت وتعصب. باید به حرف همه کاملا" گوش بدیم و بعد منطقی ترین رو قبول کنیم.:28:

ساحل

New member
انتقاد خوبه به شرطی که با آگاهی و فکر باز و بیطرفانه و منطقی باشه
اگه کسی به عنوان یه بیننده ی معمولی بیاد بگه این فیلم به خاطر بازی بازیگرانش یا دروغ پردازی و یا اهانت به مقدسات( البته اگه مستدل باشه) و ...این فیلم مشکل داره خیلی منطقی تره تا اینکه به خاطر پوشش بازیگران خارج از فیلم یا جایزه بردن ازش انتقاد بشه، اگه بعضی از فیلمایی که بهشون اعتراض میشه یکی از کارگردانان همفکرشون بسازه ازش تمجیدم میکنن، مشکل انتقاد کردن از فیلما نیست، مشکل انتقادهای مغرضانه ست...
من فیلم من مادر هستم رو فعلا ندیدم و راجع بهش نظر نمیدم ولی فیلمایی مثل گشت ارشاد، زندگی خصوصی و جدایی نادر از سیمین که اعتراضای زیادی بهشون شد رو که دیدم متوجه شدم که که انتقادا کاملا مغرضانه و گاهی به دلیل مسائل سیاسیه، گشت ارشاد که فیلم چندان جالبی هم نبود به دلیل گشت ارشادی بودنش و شلوارک پوشیدنش مورد انتقاد بود!!! زندگی خصوصی به دلیل مورد انتقاد قرار دادن ازدواج وقت و افراد به ظاهر مومن، جدایی نادر از سیمین هم که دیگه گفتن نداره، تمم این فیلما با تمام مشکلاتی که داشتن واقعیات و مشکلات اجتماعی رو نشون میداد ولی نمیدونم چرا بعضیا بعضی از موضوعات رو موضوع ممنوعه میدونن و دوست ندارن کسی به اون موضوع نزدیک بشه!!!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Sogand

Sh_K

Member
برای اینکه خدای نکرده مسلمونیم
من نمیدونم چرا ما که احکام اسلام رو قبول نداریم خودمونو مسلمون معرفی میکنیم و اسم مسلمونای دیگه رو خراب میکنیم
مگه فقط وضع بازیگرا خارج از فیلم مشکل داره؟
این همه لمس نامحرم تو فیلما دیده میشه شما هیچی نمیگی گیر دادی که چرا به وضع بیرون از فیلم بازیگر اعتراض میکنن؟
خوب معلومه چون کسی که معروف شد و مردم کشورش بهش اعتماد کردن و بعنوان نماینده مردم ایران پاش به اونور باز شد باید بیشتر مواظب رفتارش باشه

آقا اسلام داره از دست میره ، بیشترشم تقصیر همین اهالی هنره که بخاطر جذب مخاطبو دو قرون بیشتر درآوردن همه اعتقاداتمونو زیرپا گذاشتن، همیشه اولین مدای ضد دینی که تو بازار میاد اول تو فیلما دیده شده بعد اومده تو بازار
شما چیزی که قرآن اومده حلالش کرده میخواید حرامش کنید؟ ازدواج موقت از نظر اسلام واقعی نه اسلام عمرساز حلاله ، حالا هی برید طرف اون فیلمی رو بگیرید که عکس اینو میخواد بگه، ضعف و ناآگاهی ما مسلموناس که اونا رو پرروتر کرده دیگه

آخرین ویرایش:

ساحل

New member
برای اینکه خدای نکرده مسلمونیم
من نمیدونم چرا ما که احکام اسلام رو قبول نداریم خودمونو مسلمون معرفی میکنیم و اسم مسلمونای دیگه رو خراب میکنیم
مگه فقط وضع بازیگرا خارج از فیلم مشکل داره؟
این همه لمس نامحرم تو فیلما دیده میشه شما هیچی نمیگی گیر دادی که چرا به وضع بیرون از فیلم بازیگر اعتراض میکنن؟
خوب معلومه چون کسی که معروف شد و مردم کشورش بهش اعتماد کردن و بعنوان نماینده مردم ایران پاش به اونور باز شد باید بیشتر مواظب رفتارش باشه

آقا اسلام داره از دست میره ، بیشترشم تقصیر همین اهالی هنره که بخاطر جذب مخاطبو دو قرون بیشتر درآوردن همه اعتقاداتمونو زیرپا گذاشتن، همیشه اولین مدای ضد دینی که تو بازار میاد اول تو فیلما دیده شده بعد اومده تو بازار
شما چیزی که قرآن اومده حلالش کرده میخواید حرامش کنید؟ ازدواج موقت از نظر اسلام واقعی نه اسلام عمرساز حلاله ، حالا هی برید طرف اون فیلمی رو بگیرید که عکس اینو میخواد بگه
(شما اول برو این فیلم رو ببین بعد نقدش کنید، برید ببینید داره چی رو نقد میکنه، اتفاقا من زندگی خصوصی رو پسندیدم و ریختم رو سی دی دادم دست دیگران
:smiliess (3):)، ضعف و ناآگاهی ما مسلموناس که اونا رو پرروتر کرده دیگه

من نگفتم که چرا به وضع حجاب بازیگرا اعتراض کردی، من در جواب به این جمله "من تنها دلیلی که برای درست نبودن انگیزه ساخت فیلم جدایی نادر از سیمین دارم ، وضع بد بازیگراش تو مراسم اهداء جوایزشه، و بنظرم همین کافیه!!!!!!!!!!!" گفتم که نمیشه به خاطر پوشش بازیگرا خارج از فیلم در مورد انگیزه ساخت یک فیلم قضاوت کرد و ربطی بین این دو قضیه دید، اینکه وضع حجاب تو جامعه ی ما به خصوص تو بازیگرا خوب نیست اونقد واضحه که نیاز به گفتن نداره و خیلیاشون همین روسری نیمبند و مانتو رو به خاطر قوانین کشور میپوشند ولی کلا نمیدونم ربط پوشش خارج فیلم به انگیزه ساخت فیلم چیه؟؟؟(این نظر شخصی منه شایدم درست نباشه، اگه اشتباهه دوست دارم مستدل ربطشو بگین منطقی باشه سریع قانع میشما:rolleyessmileyanim:)

و....بازم مثل همیشه همه مسائل رو با هم قاطی کردیم
بازم مثل همیشه انگ نامسمونی و بی دینی به دیگران زدن شروع شد:65d6a5d6s:
اسلام داره از دست میره، ولی تو اکثر این اعتراضا کسی دلش به حال اسلام نسوخته و بیشتر پای منافع شخصی و سیاسی در میون بوده،چرا کسی به فیلمای سطح پایینی مثل دختر آدم پسر حوا، کلاغ پر( دوتا پسر دختر نامحرم واسه مدتی با هم تو یه ویلازندگی میکنن!!!) و... اعتراض نکردن؟ اگه دلسوزن یا الله بگن و در جواب به این فیلما چندتا فیلم با معیارهای اسلامی و البته با سطح بالا بسازن. اگه دلشون واسه اسلام سوخته و مسلمونن و نباید در مقابل مسائل بی تفاوت باشن چرا واسه مشکلات اقتصادی، اختلاس از بانکها و بهزیستی و... اعتراض یا تجمعی نداشتن؟؟؟( ببخشید همه چی رو با هم قاطی کردم ،از سبک خودشون پیروی میکنم!!!) :whistle:

AWWA

New member
من شنیدم که سران انقلابیهای مصر یکی از محرکاشون رو فیلم "یوسف پیامبر" معرفی کردن. واقعا" اگه کارگردانا ونویسنده ها درست و بادقت سوژه هاشونو انتخاب کنن همه رو می زنن کنار. اما با اینکه فقط سینما یک بعدی و مثبت گرا باشه مخالفم. راستش خود همین" جدایی" باعث شد من برم در مورد اتفاقی که جلوی در خونه حضرت علی(ع) افتاده بود بیشتر تحقیق کنم. من تازه متوجه شدم چه فاجعه ای رخ داده. این مسئله رو مدیون فیلم جداییم. سینما حق داره شبهه رو بیان کنه و خودشم در صورت امکان ،مستدل بهش جواب بده.

اصولا" نباید با ساخت هیچ فیلمی(مگر در مورد توهین به ادیان)مخالفت بشه. عقل دسته جمعی جامعه خودش درست رو از نادرست خوب تشخیص میده. باید به مردم اعتماد کرد. اما خیلی خوب میشه اگه در جواب به یه فیلم، یه فیلم عالی ساخته بشه. مثلا" تو ایران باید فیلمی از زیبایی های زندگی پیامبرمون علیه فیلم "موهن" ساخته بشه. باید با مدرک ثابت کنن که عایشه موقع ازدواج با پیامبر 6 ساله نبوده وپیامبرمون نعوذ بالله کودک آزار نبوده!!!!!!

najma

New member
من شنیدم که سران انقلابیهای مصر یکی از محرکاشون رو فیلم "یوسف پیامبر" معرفی کردن. واقعا" اگه کارگردانا ونویسنده ها درست و بادقت سوژه هاشونو انتخاب کنن همه رو می زنن کنار. اما با اینکه فقط سینما یک بعدی و مثبت گرا باشه مخالفم. راستش خود همین" جدایی" باعث شد من برم در مورد اتفاقی که جلوی در خونه حضرت علی(ع) افتاده بود بیشتر تحقیق کنم. من تازه متوجه شدم چه فاجعه ای رخ داده. این مسئله رو مدیون فیلم جداییم. سینما حق داره شبهه رو بیان کنه و خودشم در صورت امکان ،مستدل بهش جواب بده.

اصولا" نباید با ساخت هیچ فیلمی(مگر در مورد توهین به ادیان)مخالفت بشه. عقل دسته جمعی جامعه خودش درست رو از نادرست خوب تشخیص میده. باید به مردم اعتماد کرد. اما خیلی خوب میشه اگه در جواب به یه فیلم، یه فیلم عالی ساخته بشه. مثلا" تو ایران باید فیلمی از زیبایی های زندگی پیامبرمون علیه فیلم "موهن" ساخته بشه. باید با مدرک ثابت کنن که عایشه موقع ازدواج با پیامبر 6 ساله نبوده وپیامبرمون نعوذ بالله کودک آزار نبوده!!!!!!

چقدر هم که فیلم وزینی بود این فیلم یوسف پیامبر ! سران انقلاب مصر گفتند ما الگومون امام خمینی بوده که اونم برای جا باز کردن توی دل ایران گفتن چون انقلاب ما کجا و اون انقلاب کجا. والا ما یادمون نمیاد توی فیلم یوسف پیامبر انقلابی رخ داده باشه ! اینم از اون حرفهاست دوست من !!
حالا باز اگه الگوشون مختار نامه بود یه چیزی ... (که البته مختارنامه اونموقع هنوز پخش نشده بود و حتی اگر هم شده این اعراب عزیز بارهم ترجیح میدادن به خاطر بحث سنی و شیعه همون یوسف پیامبر رو بگن :65d6a5d6s:

آخرین ویرایش:

najma

New member
یک سوال مهم طالب زاذه در برنامه راز خیلی جالب و تامل برانگیز بود؟. . ایشون گفتن :
چرا فیلم ارزشمنذی مثل مختارنامه باید 9 سال طول بکشه ؟ چرا نباید ازش انقدر حمایت بشه که کار ساختش دو ساله تموم بشه ؟
دلسوزین چرا دلسوزیشون رو اینجور مواقع ابراز نمیکنن .
شما از خوب ها حمایت کنید ، بین خوب و بد تفاوت قائل بشید ، اونوقت بدها خود به خود کمرنگ میشن .

Sh_K

Member
نجما ببین دوتا بحثه: یکی حمایت ما مردم یکی حمایت دولت

من از حمایت مردم صحبت میکنم، حمایت ما مردم از فیلمی مث مختارنامه چی میتونه باشه؟
من خودم تنها کاری که از دستم بر میومد این بود که با دقت فیلمو دیدم، بقیه دوستان و آشنایانو هم تشویق کردم ببیننش، واسه خودم پک کاملشو سفارش دادم، برا خواهرمم خریدم و بهش هدیه کردم، الانم به هر کس میخوام کادو بدم همین فیلمو میدم
چون بنظرم واقعا ارزششو داره، و نگهش میدارم تا بعدها بچه هامم تماشاش کنن

Sh_K

Member
من نگفتم که چرا به وضع حجاب بازیگرا اعتراض کردی، من در جواب به این جمله "من تنها دلیلی که برای درست نبودن انگیزه ساخت فیلم جدایی نادر از سیمین دارم ، وضع بد بازیگراش تو مراسم اهداء جوایزشه، و بنظرم همین کافیه!!!!!!!!!!!" گفتم که نمیشه به خاطر پوشش بازیگرا خارج از فیلم در مورد انگیزه ساخت یک فیلم قضاوت کرد و ربطی بین این دو قضیه دید، اینکه وضع حجاب تو جامعه ی ما به خصوص تو بازیگرا خوب نیست اونقد واضحه که نیاز به گفتن نداره و خیلیاشون همین روسری نیمبند و مانتو رو به خاطر قوانین کشور میپوشند ولی کلا نمیدونم ربط پوشش خارج فیلم به انگیزه ساخت فیلم چیه؟؟؟(این نظر شخصی منه شایدم درست نباشه، اگه اشتباهه دوست دارم مستدل ربطشو بگین منطقی باشه سریع قانع میشما:rolleyessmileyanim:)

و....بازم مثل همیشه همه مسائل رو با هم قاطی کردیم
بازم مثل همیشه انگ نامسمونی و بی دینی به دیگران زدن شروع شد:65d6a5d6s:
اسلام داره از دست میره، ولی تو اکثر این اعتراضا کسی دلش به حال اسلام نسوخته و بیشتر پای منافع شخصی و سیاسی در میون بوده،چرا کسی به فیلمای سطح پایینی مثل دختر آدم پسر حوا، کلاغ پر( دوتا پسر دختر نامحرم واسه مدتی با هم تو یه ویلازندگی میکنن!!!) و... اعتراض نکردن؟ اگه دلسوزن یا الله بگن و در جواب به این فیلما چندتا فیلم با معیارهای اسلامی و البته با سطح بالا بسازن. اگه دلشون واسه اسلام سوخته و مسلمونن و نباید در مقابل مسائل بی تفاوت باشن چرا واسه مشکلات اقتصادی، اختلاس از بانکها و بهزیستی و... اعتراض یا تجمعی نداشتن؟؟؟( ببخشید همه چی رو با هم قاطی کردم ،از سبک خودشون پیروی میکنم!!!) :whistle:

اولا این حرفا رو من نزدم یکی دیگه از دوستان زدن ، هر چند با حرف ایشون موافقترم
دوما شما اگه متوجه شی یه نفر دغدغه دینی نداره و اینو با رفتارش ثابت کرده باشه به بقیه کاراش و حرفاشم شک نمیکنی؟

آخرین ویرایش:

Sh_K

Member
در مورد اعتراض هم باید بگم برای اینکه مردم نسبت به یه چیزی مخالفتشونو اعلام کنن یه سری شرایط لازم هست
مطمئن باشید همه، این فیلمایی که شما میگید رو دیدن و متوجه قسمتای زشتشم شدن ولی یه مشکل تا حاد نشه مردم سختی اعتراض رو به جون نمیخرن

AWWA

New member

چقدر هم که فیلم وزینی بود این فیلم یوسف پیامبر ! سران انقلاب مصر گفتند ما الگومون امام خمینی بوده که اونم برای جا باز کردن توی دل ایران گفتن چون انقلاب ما کجا و اون انقلاب کجا. والا ما یادمون نمیاد توی فیلم یوسف پیامبر انقلابی رخ داده باشه ! اینم از اون حرفهاست دوست من !!
حالا باز اگه الگوشون مختار نامه بود یه چیزی ... (که البته مختارنامه اونموقع هنوز پخش نشده بود و حتی اگر هم شده این اعراب عزیز بارهم ترجیح میدادن به خاطر بحث سنی و شیعه همون یوسف پیامبر رو بگن :65d6a5d6s:

اونا گفتن ما با این فیلم تازه متوجه شدیم که دین از سیاست جدا نیست. یه رهبر دینی هم ،میتونه رهبر سیاسی مملکت باشه.تاریخ زندگیه یوسف پیامبر،ممکن بودنه این مساله رو ثابت می کنه. تو ترکیه ام این فیلم خیلی طرفدار پیدا کرده بود. ایرادایی داشت ولی شمعی تو تاریکی بود دیگه!:smiliess (12):

mikhak s

New member
اميدوارم روزي برسه كه همه بدونن نقد فيلم يعني فقط و فقط نقد بازي بازيگرا بحث درمورد موضوع فيلم . نه گفتن چيزاي حاشيه اي:sad:

Sh_K

Member
مگه ما منتقدیم ؟
ما فقط بعنوان یکی از مردمی که این فیلما برای اونا ساخته میشه نظر دادیم

Sh_K

Member
آره خوب، هر حرفی منطبق با نظر شما نبود متعصبانه اس
هر چند که تعصب به دین چیز بدی نیس
پس نسبت به دین بی غیرت باشیم خوبه؟
من فقط میگم ما حتی آبم که میخوریم کیفیتش باید بر اساس دستورات دینی باشه، نه سلیقه شخصی و خوشایند بیگانگان

shima.p

New member
بچه ها من کاری به این فیلم هایی که اسم برده شد ازشون ندارم ولی یادتون باشه همیشه قرار نیس همه بفهمن یه فیلم چه پیامی یا پیامهایی داره همین که یه عده ی خاص که اینکاره هستن بفهمن کفایت میکنه و برای مغزه متفکر پشت صحنه کافی هستش
نمونه ش : عمرا اگه 90 درصد از شما ها مفهوم این فیلم های جشنواره ای یا کوتاه رو بفهمین!!!!!!!!!!!!! جق هم دارین چون اونو برای من و شما نساختن.اون یه علمی میخواد ما نداریم
در مورد فیلم جدایی نادر از سمین هم همینه.چن تا پیام برای چن تا سطح فکری داره که اونی که باید اندازه ی شعورش از فیلم میگیره.حالا چه توهین چه مشکل اجتماعی!!!!!!!!!!
در مورد آقای رائفی پور هم باید بگم به این راحتی به کسی مارک بی سوادی نزنیم .ایشون هم اگه چیزی میگه مطمئن باشین بدون دلیل و مدرک حرف نمیزه.میتونین ایمیل بزنین بهش و بپرسین تا رفع اشتباه بشه
در مورد جوایزی که به فیلم های ایرانی میدن هم امام خمینی یه صحبتی کردن به نظر منطقی میاد.

sssss

New member
اینقدر دم از اسلام میزنی همه وظیفه هات به عنوان مسلمون انجام میدی؟ تا حالا دروغ نگفتی؟غیبت نکردی؟ چرا تو حاشیه موندید چرا میذارید با این مسایل سر گرمتون کنن به اسم اسلام؟

mikhak s

New member
آره خوب، هر حرفی منطبق با نظر شما نبود متعصبانه اس
هر چند که تعصب به دین چیز بدی نیس
پس نسبت به دین بی غیرت باشیم خوبه؟
من فقط میگم ما حتی آبم که میخوریم کیفیتش باید بر اساس دستورات دینی باشه، نه سلیقه شخصی و خوشایند بیگانگان

نسبت به دين بي غيرت باشيم؟ شما متوجه منظور من نشدي؟؟ :5: داري ميگي " من ميگم ما حتي .... " اينم ميشه نظر شخصي سليقه شخصي. ميدوني بحث بدون تعصب يعني چي؟ يعني نظراي شخصيتو تفكرتو بزاري كنار با ذهن باز وارد يه بحث بشي صحبت كني با منطق جلو بري با منطق بفهمي طرفت درست ميگه يا نه . شما اينطوري نيستيد پس من توي هيچ تاپيكي هيچ بحثي با شما ندارم. :smiliess (12):

Taraa

Well-known member
سلام بچه ها
بنظر من همه شما یه نظر دارید فقط ادبیاتتون با هم فرق داره
من یه تجربه شخصی دارم فقط یه نفس عمیق بکشید بعد بقول بچه ها بدون تعصب بخونیدش
بنظر من بحث کردن هیچ فایده ای نداره، این چیزیه که برای من ثابت شده اس، مردم ما انقدر خودباخته و بی اعتمادبنفسن که مثلا اگه یه نفر اومد گفت "موز زرده" نفر دوم میگه "نه نیس، سبز مایل به زرده" که مبادا حرف اولی رو تایید کرده باشه. چرا؟ چون میخواد خودشو ثابت کنه ، میخواد بگه منم نظر دارم
بعد نفر سوم میاد میگه " نه حرف اون ، نه حرف تو، موز خردلیه!"
حالا شاید مثاله خیلی جالب نباشه ولی فک کنم منظورمو میرسونه. حالا اینو بسطش بدین به تمام مباحث دیگه
در صورتیکه ما 1 "عروه الوثقی" (ریسمان الهی) داریم که اگه همه مسلمونا به اون چنگ بزنن، دیگه هیچ اختلافی وجود نخواهد داشت. اونوقته که اتحاد بوجود میاد و پشتشم اعتماد بنفس
مردم ما روز به روز دارن از این ریسمان دور میشن و تا مث مردم کوفه بابت اشتباهاتشون یه فاجعه (شهادت امام حسین و محروم موندن از ایشون و حکومت یه شخص فاسد) سرشون نیاد ، بیدار نمیشن

Taraa

Well-known member
الان فیلمسازامونم همین طورین ... با خودشون فک میکنن اگه همیشه فیلمای مثبت بسازیم دیگه هیشکی فیلمامونو نگاه نمیکنه .... برا همین میزنن تو جاده خاکی ... سعی می کنن همش تیریپ مخالفت بیان .... اون شخصیته تو گالیور بودا "من مخالفم" .... مردمم این چیزا براشون جالبه ... دنبال میکنن ....

بالا