معرفی انسان های موفق معاصر

demyan

New member
سلام به همه بچه‌های علوم پزشکی:ad54ad:
بچه‌ها یه مدت زیادیه که به خاطر مسایل اخیری که در جامعه وجود داره(فقر اقتصادی، فقر فرهنگی، فقر سیاسی و...) به هر طرفی نگاه می کنم جزء مسائل منفی هیچ نمی‌بینم. آدمای اطرافم اعم از تحصیل کرده و غیرتحصیل کرده همه وضع های خرابی دارن و به زور خودشون رو نگه داشتن طوری شده که ایده آل ها همه به کناری رفته و همه در تکاپوی بدست آوردن نون شبشون موندن... بنابراین زمانی برای اندیشیدن واسشون نمی مونه :sad:
خودم سعی می‌کنم همیشه به خدا توکل کنم و با انجام دادن یک سری کارهایی که روحیه آدم رو حفظ میکنه مثل خوندن جملات و متنهای مثبت روحیه ام رو حفظ کنم و بازهم به دنبال ایده آل هام باشم...فکر کردم شاید حس و حال شما هم مثل من باشه.
بنابراین تصمیم گرفتم این تاپیک رو باز کنم تا اگه بین دوستان کسانی هستند که دارند زندگی موفقی رو تجربه می کنند یا افرادی رو می شناسند که با وجود تمام این مسائل خوب دارن جلو میرن رو معرفی کنن... اینجوری حداقل اگه تو زندگی روزمره مون چنین افرادی رو نبینیم فکر نمی کنیم که ریشه این آدما خشک شده و حداقل تو دنیای مجازی می تونیم افرادی رو پیدا کنیم که آرمانی فکر می‌کنن و به دنبال ایده آل هاشون هستن و تا یک حدی هم موفق شدن...
فکر کنم آشنا شدن با همچین افرادی کمی امید آدم رو بیشتر کنه
حداقل این طوری جمعی داریم که درش حرف از امیدها زده میشه ...شاید کمی التیام بخش و امید بخش تمام شب و روزهای سردمون بشه...
:riz304:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: am-ml

shima.p

New member
ممنون خیلی تاپیک خوبی هس
میدونین یه نفر هس توو آشناها من همیشه وقتب خسته و ناامید میشم یه یاد پشتکار این آدم میفتم
این فرد یه خانوم 45 ساله ست که دارای ضریب هوشی و اجتماعی خیلی پایینی هس
یعنی الان شما ازش بپرسین سوپرایز یا سکرت یعنی چی نمیدونه!!!!!!!!!!!!!!!
ولی پشتکاری داره که غ ق وصفه
الان داره ارشد میخونه
از اول زندگیش تا الان مدام خونده و با اینکه نمیفهمیده خسته نمیشده و باز میخونده
من همیشه به یاد پشتکارشم و ازش درس میگیرم
خیلی دمش گرم
به من که امید میده

demyan

New member
اگه از بچه ها کسی هست که فرصت صحبت کردن داره بگه کمی با هم صحبت کنیم

demyan

New member
توی دانشگاه ما استادی هست که شبانه روز کار میکنه ساعتی فقط سه ساعت میخوابه و کل زندگیشو وقف علم و تربیت دانشجوهاش کرده ...
نمونه یک انسان کامله حدود 45 ساله است و دکتری اپیدمیولوژی داره ...اون میگه وضعیت جامعه و مردم ما خیلی خرابه ما خیلی از کشورهای دیگه عقبتریم پس باید برای بالاتر رفتنمون خیلی بیشتر از افرادی که در کشورهای دیگه هستن تلاش کنیم...تنها استادیه که همیشه برای دانشجوهاش وقت داره و با تمام وجودش کار میکنه... منم همیشه با دیدن اون همه شور و انرژی که در وجود این آدم هست خیلی انرژی می گیرم و برام یه الگوی واقعیه اما واقعا نمی دونم چطور همیشه انرژی داره، نمی دونم این همه شور و علاقه رو از کجا میاره که از صبح تا شب که ما تو دانشگاه می بینیمش تموم نمیشه...انگار به یه منبعی وصله که هرچی ازش خرج میکنه تمومی نداره نمیدونم چطوری میشه شبیه این آدم بود:33:

demyan

New member
شیما جون هر موقع خواستی بری بگو فقط میخوام بدونم تو چقدر توزندگیت شادی و اگه هستی که امیدوارم باشی انرژی مثبتت رو از کجا میاری؟

demyan

New member
دلم میخواد بچه ها اینجا بگن که اولا چطور روحیه شون رو حفظ می کنن و واقعا هرچند وقت یه بار به تامین انرژی احتیاج پیدا می کنن؟ آخه می دونید من چندوقتی است که خیلی زود شارژم تموم میشه

shima.p

New member
توی دانشگاه ما استادی هست که شبانه روز کار میکنه ساعتی فقط سه ساعت میخوابه و کل زندگیشو وقف علم و تربیت دانشجوهاش کرده ...
نمونه یک انسان کامله حدود 45 ساله است و دکتری اپیدمیولوژی داره ...اون میگه وضعیت جامعه و مردم ما خیلی خرابه ما خیلی از کشورهای دیگه عقبتریم پس باید برای بالاتر رفتنمون خیلی بیشتر از افرادی که در کشورهای دیگه هستن تلاش کنیم...تنها استادیه که همیشه برای دانشجوهاش وقت داره و با تمام وجودش کار میکنه... منم همیشه با دیدن اون همه شور و انرژی که در وجود این آدم هست خیلی انرژی می گیرم و برام یه الگوی واقعیه اما واقعا نمی دونم چطور همیشه انرژی داره، نمی دونم این همه شور و علاقه رو از کجا میاره که از صبح تا شب که ما تو دانشگاه می بینیمش تموم نمیشه...انگار به یه منبعی وصله که هرچی ازش خرج میکنه تمومی نداره نمیدونم چطوری میشه شبیه این آدم بود:33:
استاد شما خیلی انسان قابل احترام و عزیزی هستن
من موافقم باهاشون
ولی میدونین چرا خسته نمیشه ؟
به نظر من جواب یک کلمه ست!!!!!!!!!!!!!!! انگیزه
ایشون شدیدا انگیزه داره
اگه ادم واسه هر کاری انگیزه داشته باشه محاله خسته بشه.نمونه ش رو توو کارهایی که روزمره انجام میدیم و هیچ وقت ازش خسته نمیشیم میشه دید
ایشالا همه ی ما به جایی برسیم که مثه ایشوون فک کنیم
ببخشید دوس عزیز که نمیتونم بحث ب این خوبی رو ادامه بدم کاری برام پیش اومده
خیلی خوشجال شدم ایشالادر فرصت های بعدی
فعلا

demyan

New member
بچه‌ها شیما درست میگه انگیزه خیلی مهمه و علاقه اما خب من فکر میکنم آدما به چند دسته تقسیم میشن بعضی‌ها تو زندگیشون یک علاقه و انگیزه خاص دارن و واسه اون همه چیزشون رو وسط میزارن اما بعضی ها هم هستن که چند بعد تو زندگیشون دارن که میخوان همه رو خوب جلو ببرن شدت انگیزه شاید تو گروه دوم کمتر باشه به نظرتون برای جبران این کمبود انگیزه چکار میشه کرد؟

shima.p

New member
شیما جون هر موقع خواستی بری بگو فقط میخوام بدونم تو چقدر توزندگیت شادی و اگه هستی که امیدوارم باشی انرژی مثبتت رو از کجا میاری؟
خوب این سوالو اینطوری میتونم بجوابم که من اصلا آدم شادی نیستم و میشه گفت خیلی تنها هستم البته به خاطر شرایط زندگی الانم اینجوریه.همیشه توو خونه تنهام و اگه نت نباشه که با بعضی ادما در ارتباط باشم میشه گفت در طول روز شاید اصلا حرف نزنم.خیلی هم کم پیش میاد مثه امروز تصمیم بگیرم برم مهمونی چارتا ادم ببینم
ولی چیزی که منو زنده امیدوار نگه میداره فک کردن به اینده ست
به اینکه وقتم کمه تا کنکور پس باید تلاشم بیشتر باشه
به اینکه بخوام شرایط رو عوض کنم
این چیزا بهم انرژی میده

demyan

New member
خوب این سوالو اینطوری میتونم بجوابم که من اصلا آدم شادی نیستم و میشه گفت خیلی تنها هستم البته به خاطر شرایط زندگی الانم اینجوریه.همیشه توو خونه تنهام و اگه نت نباشه که با بعضی ادما در ارتباط باشم میشه گفت در طول روز شاید اصلا حرف نزنم.خیلی هم کم پیش میاد مثه امروز تصمیم بگیرم برم مهمونی چارتا ادم ببینم
ولی چیزی که منو زنده امیدوار نگه میداره فک کردن به اینده ست
به اینکه وقتم کمه تا کنکور پس باید تلاشم بیشتر باشه
به اینکه بخوام شرایط رو عوض کنم
این چیزا بهم انرژی میده

فکر کردن به آینده...
امید به تغییر شرایط...:a2d3:

mikhak s

New member
من معمولا آدم شاديم، دوست ندارم بشينم يه گوشه همش فكر كنم. به گذشته به چيزايي كه ناراحتم ميكنه اصلا فكر نميكنم. فقط به آينده به اينكه ارشد قبول شدم و ميخوام چكار كنم فكر ميكنم. عاشق كار كردنم خودمو با كاراي بيرون خونه مشغول ميكنم. چيزي كه باعث ميشه يه نفر شاديشو حفظ كنه فكر كردن به داشتن يه آينده روشنه و از فكر كردن به چيزاي بد دست بكشه.:ad54ad:

saye

New member
وای خدا رو شکر من که خیلی خوشحالم و از زندگیم راضیم...حالا نه اینکه فکر کنید همه چیزو در حد اعلا دارم ولی همین که تنم سالمه..خانواده خوبی دارم و اینکه فرصت زندگی کردن بهم داده شده خیلی خوشحالم و دلم میخواد همه لذتهای حلال و خوب خدا رو تجربه کنم...واسه همین هرگز خودمو نمیبازم... و هر روز که از خواب بیدار میشم ...کلی قربون صدقه خدا میرم که هنوز دارم نفس میکشم....دوستان از همون اول صبح با روی باز روزتونو شروع کنید و اصلا به چیزای منفی فکر نکنید ..خیلی تاثیر داره...

saye

New member
عمه من تو سن 18 سالگی به سرطان مبتلا شد..بیماری ای که اگه سراغ خیلی ها بیاد{{البته دور از جون}} حتما خودشون میبازن و تارک دنیات میشن...ولی ایشون با رو حیه خوبی که داشتن به تمام معنا بیماری رو از پا در آوردن..بعدشم ازدواج کردن و الانم یه پسر توپول مپل بامزه دارن.....ایشون شیمی درمانی میکردن و بابت اون همه موهاشون ریخته بود....از اینکه موهاشون ریخته بود ..همش مسخره بازی در میآوردن میگفتن که دارم میرم سربازی..همش می خندیدن و کلی هم عکس گرفتن...رمز موفقیت ایشون روحیه بالاشون بود....و اینکه اصلا به نکات منفی فکر نمیکردن و خود ایشون باعث شده بودن که هیچ یک از اطرافیان به بیماری ایشون به چشم بیماری بزرگ و ناعلاج نگاه نکنه....

saye

New member
هر از گاهی به آسمون نگاه کنید....انقدر قشنگه...و ابرا هر از گاهی به یه شکل در می آن....خیلی آرامش بخشه.......حتی نزدیک غروبم یه زیبایی و آرامش دیگه ای داره

saye

New member
اصلا همین سایت که می تونید نظر بدید ..کمک بخواید ...درد دل کنید....و ..... اینم یه نعمت بزرگیه..به خاطر داشتنش شاد باشید....خیلی ها امکاناتش و ندارن یا از وجودش مطلع نیستن...پس اینم یه شانس بزرگ که نصیب ماها شده

saye

New member
من معمولا آدم شاديم، دوست ندارم بشينم يه گوشه همش فكر كنم. به گذشته به چيزايي كه ناراحتم ميكنه اصلا فكر نميكنم. فقط به آينده به اينكه ارشد قبول شدم و ميخوام چكار كنم فكر ميكنم. عاشق كار كردنم خودمو با كاراي بيرون خونه مشغول ميكنم. چيزي كه باعث ميشه يه نفر شاديشو حفظ كنه فكر كردن به داشتن يه آينده روشنه و از فكر كردن به چيزاي بد دست بكشه.:ad54ad:
خدا رو شکر ..میدونستم که میخک جونمم آدم شادیه..اشتباه انتخاب نکرده بودم

AWWA

New member
الگوی زندگی من مامانمه نه به خاطر اینکه مادرمه به خاطر خودش. اون یه معلم بازنشسته است.من از وقتی چشممو باز کردم کسی رو دیدم که صبح تا شب در حال فعالیته. صبح ساعت 5 بیدار میشد صبحونه و نهار مارو آماده می کرد،خونه رو تمیز می کرد وبعد می رفت مدرسه. یه زمانی عصرا برا گرفتن لیسانس می رفت دانشگاه. با هم می رفتیم شنا اون با وجود 50 سال سن فورا" به صورت حرفه ای یاد گرفت. عاشق شاگرداشه، هنوزم که هنوزه تموم وقتش رو برا شاگرداش میذاره. همیشه در حال یاد گرفتنه.

بالا