مطالعه گروهی کنکور ارشد تغذیه ویژه سال 1395

frank

New member
کدامیک Bioavailabilityبالایی دارد؟ 1-آهن2-پتاسیم 3-کروم4-منگنز

niusha-200008

New member
بچه ها روشي براي يادگيري اسامي امينو اسيد ها مثلا پايدار كننده ساختمان الفا يا ... دارين؟؟؟ من اصلا اينارو ياد نميگيرم

mehrshad.namdar

New member
کدامیک Bioavailabilityبالایی دارد؟ 1-آهن2-پتاسیم 3-کروم4-منگنز
عناصر با زیست دسترسی کم: اهن کروم و منگنز
عناصر با زیست دسترسی متوسط: کلسیم منیزیوم
عناصر با زیست دسترسی زیاد: سدیم پتاسیم کلر ید و فلوراید
بنابراین جواب گزینه 2 هست.
دوستان این مطالب به طور کامل در رفرنس ذکر شده.

mehrshad.namdar

New member
بچه ها روشي براي يادگيري اسامي امينو اسيد ها مثلا پايدار كننده ساختمان الفا يا ... دارين؟؟؟ من اصلا اينارو ياد نميگيرم
برای هر امینو اسید باید یک تصویر ذهنی داشته باشید.
مثلا برای لیزین: شکل ادمی که داره روی برف لیز می خوره. برای فنیل الانین یک فیل رو در نظر بگیرید. برای والین یک وال رو. برای تیروزین یک تیر و ...
حالا این تصاویر حفظ کنید و تصاویر رو در کنار هم بزارید و یک داستان یا تصویر پیوسته در ذهنتون تشکیل بدید و اون تصویر ذهنی رو حفظ کنید. به این صورت همه چی تا مدتهای طولانی در ذهنتون باقی می مونه.

mehrshad.namdar

New member
به هیچ عنوان یادگیری مطالب به صورت کلی و یادگیری اصول برای قبولی در ارشد کفایت نمی کنه.

mtDNA

New member
با سلام...
خدمت دوستا یکی از دوستام میخواد تغذیه شرکت کنه..اما به یه چالش بر خورده اونم منبع بیوشیمی برای یه درصد 80 به بالاس.
من بهش کتاب دکتر احسانی پوران پزوهشو معرفی کردم.
اما خودش میگه لنینجر رو میخوام حالا دو به شک شده به نظر شما کدوم بهتره؟

آخرین ویرایش:

niusha-200008

New member
با سلام...
خدمت دوستا یکی از دوستام میخواد تغذیه شرکت کنه..اما به یه چالش بر خورده اونم منبع بیوشیمی برای یه درصد 80 به بالاس.

اكثرا اينجا ضروريات بيوشيمي محمدي رو پيشنهاد ميكنن

celine

New member
با سلام...

کتاب تست گنجینه ی بیوشیمی بالای نودم میتونی بزنی به همراه یه کتاب خلاصه مثل برای کنکور پاسالار یا یه ی بیوشیمی کفیه

niusha-200008

New member
بچه ها من همچنان با حجم زياد درسا مشكل دارم و ساعت مطالعه م خيلي پايينه!!!
ولي هنوز اميدمو از دست ندادم [emoji16] و فكر ميكنم شرايط در اينده بهتر ميشه!
حالا در مورد فيزيولوژي كه حجم خيلي زيادي داره به نظرتون بين دو مورد كدومش نتيجه بهتري ميتونه داشته باشه؟
١. خوندن از روي گايتون به صورت كامل ولي مرور كم و البته بدون تست
٢. خوندن 2e همراه با تست

niusha-200008

New member
و يه سوال ديگه اينكه شما معمولا در هر روز چه مقدار از هر درس رو ميخونيد؟
منظورم تعداد مباحث در روز يا صفحاته
تست هاي هر مبحث رو همون روز ميزنيد يا اخر كه فصل تموم شد؟

mehrshad.namdar

New member
بچه ها من همچنان با حجم زياد درسا مشكل دارم و ساعت مطالعه م خيلي پايينه!!!
ولي هنوز اميدمو از دست ندادم [emoji16] و فكر ميكنم شرايط در اينده بهتر ميشه!
حالا در مورد فيزيولوژي كه حجم خيلي زيادي داره به نظرتون بين دو مورد كدومش نتيجه بهتري ميتونه داشته باشه؟
١. خوندن از روي گايتون به صورت كامل ولي مرور كم و البته بدون تست
٢. خوندن 2e همراه با تست

خوندن بدون مرور و تست هیچ فایده ای نداره مخصوصا زمانی هک حجم مطالب زیاد باشه. به اخر نرسیده اوایل رو فراموش می کنید. اگر زمانی ندارید 2 ای به نظر گزینه بهتری میاد ولی قطعا گایتون همراه با مرور و تست بیشتر درصد بالاتری کسب می کنید.

mehrshad.namdar

New member
و يه سوال ديگه اينكه شما معمولا در هر روز چه مقدار از هر درس رو ميخونيد؟
منظورم تعداد مباحث در روز يا صفحاته
تست هاي هر مبحث رو همون روز ميزنيد يا اخر كه فصل تموم شد؟
تعداد مباحث بر اساس توان هر فرد و میزان تسلط به میاحث متفاوته. یکی کند می خونه و با دقت و یکی تند می خونه و با دقت کمتر.
تست ها رو همون روز هر مبحث رو که خونددید بزنید و نزارید برای بعد.

bioshimi93

New member
سلام :ad54ad:
خداقوت میگم به همه دوستان کنکوری
و همچنین به اقا مهرشاد که همچنان کمکتون میکنن قدرشو بدونید:rose:
من بعضی وقتها که ناامید میشم از درس خوندن با اینکه ارشد قبول شدم با دیدن فعالیت شماها انگیزه میگیرم
موفق و شاد باشید:smilies-azardl (113

امیر 68

New member
سلام دوستان منم میخام تغذیه شرکت کنم در رشته تغذیه کدوم درس درک و فهمش سختره بیوشیمی تغذیه فیزیولوژی؟ واینکه کسی درصد رتبه های برتر 94 داره؟

mehrshad.namdar

New member
سلام دوستان منم میخام تغذیه شرکت کنم در رشته تغذیه کدوم درس درک و فهمش سختره بیوشیمی تغذیه فیزیولوژی؟ واینکه کسی درصد رتبه های برتر 94 داره؟

تغذیه و زبان کاملا حفظ کردنی هست. بیوشیمی هم بیش از 70 درصدش حفظی. فیزیو نیاز به درک بیشتری داره. رتبه های برتر رو سرچ کنید تو نت پیدا می کنید.

ilaidasarmad

New member
سلام منم امسال تغذیه شرکت میکنم البته همراه با بهداشت ایمنی بخاطر همین فشرده میخونم بعضا از برنامم عقب میمونم البته من کتاب نمیخونم جزوات کلی تهیه کردم شرایط تغذیه چجوریه دوستی هست که بتونه سوالات کنکور ارشد تغذیه سال 90 به بعدو همراه با پاسخنامه تشریحی برام بزاره یا که سایتشو معرفی کنه ممنون میشم

بالا