مطالعه گروهی کنکور ارشد تغذیه ویژه سال 1395

Hobbit

New member
سلام به نظرم حرفای آقا مهرشاد کاملا درسته خیلی منصفانه داره راهنماییت میکنه که راهو اشتباه نری. میگه اگه علاقه داری بخون نه به هوای درامدش که کاملا درسته. در ضمن اون 3تا رشتم دیگه به درد نمیخوره با این وضع دانشگاه آزاد و بین الملل میدونی چنتا دکتر عمومی بیکار میشناسم؟ حتی دندون و داروام الان خیلیا هستن بیکارن چون تعداد زیاد شده چه برسه چندسال دیگه واسه این میگم زیاد غصه اون رشته هارو نخوری. چیزی که مشخصه تو نمیتونی ی پرستار ساده باشی با مدرک لیسانس چون بلندپروازی که البته خوبه تا ی حدی. پس به نظر من فقط سعی کن دکتراتو بگیری حالا توی هر رشته ای که بیشتر علاقه داری واسه درامدم پیش بینی نکن چون معلوم نیس در آینده چی میشه مطمین باش کسی که دکترا داشته باشه حالا هر رشته ای حداقل میتونه در حد ی لیسانس درامد داشته باشه تفاوتش اینا خیالش راحته تا آخر راهو رفته پس الان فقط به درست فکر کن و رشته ای که دوسش داری فکر کردن به درامدو بزار واسه سالهای بعد
متاسفانه بنده بااین یک موردی ک از صحبتاتون مارک کردم مخالفم.فک کنم دیگه واس همه بچه های علوم پزشکی روشن شده که وزارت بهداشت ما تا چه حد مثل پزشک ندیده ها رفتار میکنه.تا جاییکه واس خاطر اینکه پزشکان عمومی عزیز بیکار نمونن حاضر بودن بهشون مجوز کلینیک تخصصی ژنتیک بدن!یعنی یک پزشک عمومی ک فقط چن واحد اصول ژنتیک پاس کرده میتونه جای یک پی اچ دی ژنتیک رو بگیره!!!
یا اینکه قرار بود مجوز فعالیت رادیو لوژی رو بگیرن!!!که البته با اعتراض رادیولوژیستا ب سرانجام نرسید..
کلا خیالتون راحت باشه وزارت بهداشت ما عمرا بذاره پزشکان عزیز بیکار بمونن.مثلا یه دفه دیدین شب خابیدنو صب پاشدن و تصمیم گرفتن مجوز تاسیس داروخونه هم بهشون بدن.اصولا کاری هم با این ندارن ک دارن نون یه عده دیگه رو آجر میکنن که واس اون کارشون تخصص گرفتن

- - - Updated - - -

سلام به نظرم حرفای آقا مهرشاد کاملا درسته خیلی منصفانه داره راهنماییت میکنه که راهو اشتباه نری. میگه اگه علاقه داری بخون نه به هوای درامدش که کاملا درسته. در ضمن اون 3تا رشتم دیگه به درد نمیخوره با این وضع دانشگاه آزاد و بین الملل میدونی چنتا دکتر عمومی بیکار میشناسم؟ حتی دندون و داروام الان خیلیا هستن بیکارن چون تعداد زیاد شده چه برسه چندسال دیگه واسه این میگم زیاد غصه اون رشته هارو نخوری. چیزی که مشخصه تو نمیتونی ی پرستار ساده باشی با مدرک لیسانس چون بلندپروازی که البته خوبه تا ی حدی. پس به نظر من فقط سعی کن دکتراتو بگیری حالا توی هر رشته ای که بیشتر علاقه داری واسه درامدم پیش بینی نکن چون معلوم نیس در آینده چی میشه مطمین باش کسی که دکترا داشته باشه حالا هر رشته ای حداقل میتونه در حد ی لیسانس درامد داشته باشه تفاوتش اینا خیالش راحته تا آخر راهو رفته پس الان فقط به درست فکر کن و رشته ای که دوسش داری فکر کردن به درامدو بزار واسه سالهای بعد
متاسفانه بنده بااین یک موردی ک از صحبتاتون مارک کردم مخالفم.فک کنم دیگه واس همه بچه های علوم پزشکی روشن شده که وزارت بهداشت ما تا چه حد مثل پزشک ندیده ها رفتار میکنه.تا جاییکه واس خاطر اینکه پزشکان عمومی عزیز بیکار نمونن حاضر بودن بهشون مجوز کلینیک تخصصی ژنتیک بدن!یعنی یک پزشک عمومی ک فقط چن واحد اصول ژنتیک پاس کرده میتونه جای یک پی اچ دی ژنتیک رو بگیره!!!
یا اینکه قرار بود مجوز فعالیت رادیو لوژی رو بگیرن!!!که البته با اعتراض رادیولوژیستا ب سرانجام نرسید..
کلا خیالتون راحت باشه وزارت بهداشت ما عمرا بذاره پزشکان عزیز بیکار بمونن.مثلا یه دفه دیدین شب خابیدنو صب پاشدن و تصمیم گرفتن مجوز تاسیس داروخونه هم بهشون بدن.اصولا کاری هم با این ندارن ک دارن نون یه عده دیگه رو آجر میکنن که واس اون کارشون تخصص گرفتن

mehrshad.namdar

New member

- - - Updated - - -

یک پزشک تو وزارت بهداشت حرف اول و اخر رو میزنه و حق دخالت در هر رشته ای رو داره. رشته تغذیه که جای خود داره از همه طرف می خوره. پزشک عمومی، طب سنتی، مربی ورزشی، عطاری، بدنساز، متخصص غدد، متخصص اطفال، خانوم های سر کوچه ! همه رژیم می نویسند و چنان صحبت می کنند که گویا سالها تغذیه خوندن. انجمن تغذیه هر کار کرد نتونست به وزارت بقبولونه که پزشک با دو واحد تغذیه پاس کردن توانایی رژیم نوشتن نداره و خیلی زیبا مجوز رژیم درمانی به پزشک ها اعطا شد. از این دسته موارد زیاده. تو آی سیو برای تغذیه انترال پزنترال رژیم می دی ولی دریغ از ذره ای توجه. حرف حرف پزشک هست هر چند اشتباه باشه و تخصصی نداشته باشه !

digoxin

New member
بابا شما که رشته ت خیلییی خوبهههه
به خدا من اگه جای شما بودم میدونی چیکار میکردم?
تو یه بیمارستان یا کلینیک عالی میرفتم سرکار'جایی که تو بخشی بیفتم کارمم رراحت باشه زود پیر نشم! خخخخخ آخه شیفت شب ایناش سخته خب
خلاصع یه جای خوب با حقوق خوب میشه با لیسانس پرستاری پیداکرد
ماهی سه تومنو میگرفتم' بایکی از همکارامم از همون پرستارای اونجا ازدواج میکردم !!! بچه دار میشدم!!
یه زندگی آروم و راحت 'هر سال م میرفتیم یه کشور مسافرت باهم
اگرم میدیدم نیاز درس خوندنم ارضا نشده وباید کتاب دستم بگیرم هنور
هرچی کتاب زبان بود میخوندم'چون زبان به درد دنیا آخرتت میخوره
زبان رو میشدم درحد native speaker
والاااااااااا
البته این صرفا نظر شخصی منه
من خوشبختی رو تو آرامش و رضایت میبینم

هه چقدر فانتزی . عالیه این طرز فکر ...

digoxin

New member
یک پزشک تو وزارت بهداشت حرف اول و اخر رو میزنه و حق دخالت در هر رشته ای رو داره. رشته تغذیه که جای خود داره از همه طرف می خوره. پزشک عمومی، طب سنتی، مربی ورزشی، عطاری، بدنساز، متخصص غدد، متخصص اطفال، خانوم های سر کوچه ! همه رژیم می نویسند و چنان صحبت می کنند که گویا سالها تغذیه خوندن. انجمن تغذیه هر کار کرد نتونست به وزارت بقبولونه که پزشک با دو واحد تغذیه پاس کردن توانایی رژیم نوشتن نداره و خیلی زیبا مجوز رژیم درمانی به پزشک ها اعطا شد. از این دسته موارد زیاده. تو آی سیو برای تغذیه انترال پزنترال رژیم می دی ولی دریغ از ذره ای توجه. حرف حرف پزشک هست هر چند اشتباه باشه و تخصصی نداشته باشه !

شما هم فقط دغدغت شده ای سی یو . به نظرم کار خوبی میکنن که نمیذارن توی ای سی یو تغذیه کار کنه . چون هر چی باشه پزشکی ها شوارتز میخونن و ما برونر اونم سی جلد برونر و بلک و فیپس با این حال بازم توی ای سی یو و سی سی یو لنگ میزنیم . چون واقعا تجربه میخواد . تغذیه فقط یه چیز خوبی که داره اینه که میشد باهاش مطب زد اما ای کاش تحت پوشش بیمه بود . از دیشب تا الان با حرفای شما یه جورایی بیخیال شدم . مگه دیوانه ام برم ارشد و دکترای رشته ای که معلوم نیست اخرش چی میشه . یه چند سال کار کنم پول در بیارم برای پزشکی بین الملل خوندن ... خیلی بهتره ... البته شمام که تا اینجا خوندید ادامه بدید . من به تغذیه علاقه دارم اما بازار کار مهم تر از علاقست . توی یه تاپیک یکی از هم رشته ای هاتون نوشته بود توی بیمارستان قسمت اشپزخونه یه دیپلم با تغذیه هیچ فرقی نداره .

digoxin

New member

- - - Updated - - -

توی تنها رشته ای که ارشد و دکترا نمیتونن شرکت کنن پزشکی ها بینایی سنجی و پرستاریه . توی تمام رشته ها میتونن شرکت کنن هر چند با حقوق ماهانه 20 میلیون نیازی ندارن قبول بشن

mona3614

New member
توی تنها رشته ای که ارشد و دکترا نمیتونن شرکت کنن پزشکی ها بینایی سنجی و پرستاریه . توی تمام رشته ها میتونن شرکت کنن هر چند با حقوق ماهانه 20 میلیون نیازی ندارن قبول بشن

خوب دیگه تو که انقد رشتت توپه و اینهمه سواد داری ازون کتاب خفنا میخونی و پزشکام نمیتونن وارد حیطه کاریت بشن همینو ادامه بده دیگه تغذیه رو ول کن :thumbsupsmileyanim: واسه رشته ماهم دعا کن هر کسی ازونور نتونه بیاد امتحان بده :25r30wi:

niusha-200008

New member

شما هم فقط دغدغت شده ای سی یو . به نظرم کار خوبی میکنن که نمیذارن توی ای سی یو تغذیه کار کنه . چون هر چی باشه پزشکی ها شوارتز میخونن و ما برونر اونم سی جلد برونر و بلک و فیپس با این حال بازم توی ای سی یو و سی سی یو لنگ میزنیم . چون واقعا تجربه میخواد . تغذیه فقط یه چیز خوبی که داره اینه که میشد باهاش مطب زد اما ای کاش تحت پوشش بیمه بود . از دیشب تا الان با حرفای شما یه جورایی بیخیال شدم . مگه دیوانه ام برم ارشد و دکترای رشته ای که معلوم نیست اخرش چی میشه . یه چند سال کار کنم پول در بیارم برای پزشکی بین الملل خوندن ... خیلی بهتره ... البته شمام که تا اینجا خوندید ادامه بدید . من به تغذیه علاقه دارم اما بازار کار مهم تر از علاقست . توی یه تاپیک یکی از هم رشته ای هاتون نوشته بود توی بیمارستان قسمت اشپزخونه یه دیپلم با تغذیه هیچ فرقی نداره .

فكر ميكنم تقريبا همه ي كسايي كه تغذيه ميخونن همه از روي علاقه ميخونن، رشته ي خيلي جذاب و با كلاسيه كه خيليا غبطه ميخورن بهش،بر خلاف پرستاري. درسته كار بيمارستانيش خوب نيست كه منم علاقه اي بهش ندارم ولي بيرون از بيمارستان علاوه بر مطب تو كارخونه جاتم ميشه باهاش كار كرد يا شركتاي دارويي،كه البته تعداد اينا كمه. براي يه زندگي متوسط خوبه، ولي چون لياقت بچه ها بالاتر از ايناست راضي نيستن... انشالله در اينده بهتر ميشه

digoxin

New member
خوب دیگه تو که انقد رشتت توپه و اینهمه سواد داری ازون کتاب خفنا میخونی و پزشکام نمیتونن وارد حیطه کاریت بشن همینو ادامه بده دیگه تغذیه رو ول کن :thumbsupsmileyanim: واسه رشته ماهم دعا کن هر کسی ازونور نتونه بیاد امتحان بده :25r30wi:

من قصد بی احترامی و توهین ندارم ولی بهتره یکم فکر کنی . رشته ی شما رو ما هم میتونیم شرکت کنیم این یعنی چی ؟ این یعنی اینکه رشته ی شما تخصصی نیست . ولی شما اگه راست میگی بیا پرستاری شرکت کن توی ارشد . من از اینکه لیسانسم پرستاریه خیلی راضی هستم ولی توی ادامه ی تحصیل چون هیچ تفاوتی با لیسانسش نداره . البته شاید در اینده تفاوت داشته باشه . شاید حقوقشون یکی دو میلیون بیشتر بشه ارشد ها . ولی خب بهمین خاطر ( واسه دله خودم ) دلم میخواست تغذیه شرکت کنم . نه به عنوان یک شغل ( بلکه به عنوان یه شغل پاره وقت ) که بعد از اینکه از بیمارستان میام برم مطبم . که نوتر جان هم گفتن کمتر از 10 نفر شاید روزانه مراجعه کنن . پس همش واسه خودتون

digoxin

New member
فكر ميكنم تقريبا همه ي كسايي كه تغذيه ميخونن همه از روي علاقه ميخونن، رشته ي خيلي جذاب و با كلاسيه كه خيليا غبطه ميخورن بهش،بر خلاف پرستاري. درسته كار بيمارستانيش خوب نيست كه منم علاقه اي بهش ندارم ولي بيرون از بيمارستان علاوه بر مطب تو كارخونه جاتم ميشه باهاش كار كرد يا شركتاي دارويي،كه البته تعداد اينا كمه. براي يه زندگي متوسط خوبه، ولي چون لياقت بچه ها بالاتر از ايناست راضي نيستن... انشالله در اينده بهتر ميشه

والا من به تنها رشته ای که غبطه میخورم پزشکی و دندان پزشکی هست . کار توی کارخونه جات که با مهندسی کشاورزی گرایض صنایع غذایی و علوم و صناع غذایی گرایش کنترل کیفی توی کارخانه جات کار گیرشون میاد نه تغذیه !!!!!به فرض مثال اونجا هم کار گیرت اومد . من اصلا علاقه ای به کار مهندسی ندارم وگرنه میرفتم مهندسی کامپیوتر میخوندم .یکم هم فکر کن . به چیه تغذیه غبطه بخورم مثلا من ؟ به کار نداشتتون ؟ به ناشناخته بودن رشتتون؟ به چیش ؟

niusha-200008

New member

والا من به تنها رشته ای که غبطه میخورم پزشکی و دندان پزشکی هست . کار توی کارخونه جات که با مهندسی کشاورزی گرایض صنایع غذایی و علوم و صناع غذایی گرایش کنترل کیفی توی کارخانه جات کار گیرشون میاد نه تغذیه !!!!!به فرض مثال اونجا هم کار گیرت اومد . من اصلا علاقه ای به کار مهندسی ندارم وگرنه میرفتم مهندسی کامپیوتر میخوندم .یکم هم فکر کن . به چیه تغذیه غبطه بخورم مثلا من ؟ به کار نداشتتون ؟ به ناشناخته بودن رشتتون؟ به چیش ؟

همين كه چند روزه اينجا اين بحث هاي الكي رو ميكني همه چي مشخصه
لطفا اگه قصد درس خوندن نداري اينجا ديگه پست نذار
بهتره يكمم به رشته هاي ديگه برسي

digoxin

New member
همين كه چند روزه اينجا اين بحث هاي الكي رو ميكني همه چي مشخصه
لطفا اگه قصد درس خوندن نداري اينجا ديگه پست نذار
بهتره يكمم به رشته هاي ديگه برسي

من اینجا با شما بحث نکردم خودت خواستی اینطور بگم . الکی درباره ی رشتت جبهه نگیر . تمامی پیراپزشکی ها بدرد نخور هستن . اینهمه ادعا و غرورت واسه چیه ؟؟؟؟ اینقدر هم تغذیه تغذیه نکن من از مزخرف بودن این رشته خبر داشتم ولی فکر میکردم حداقل بتونن یه مطب بزنن . پس اینقدر بحث درباره ی رشته راه ننداز . اوکی ؟؟؟؟ این تاپیک برای سوالات درسیه

mona3614

New member
من اینجا با شما بحث نکردم خودت خواستی اینطور بگم . الکی درباره ی رشتت جبهه نگیر . تمامی پیراپزشکی ها بدرد نخور هستن . اینهمه ادعا و غرورت واسه چیه ؟؟؟؟ اینقدر هم تغذیه تغذیه نکن من از مزخرف بودن این رشته خبر داشتم ولی فکر میکردم حداقل بتونن یه مطب بزنن . پس اینقدر بحث درباره ی رشته راه ننداز . اوکی ؟؟؟؟ این تاپیک برای سوالات درسیه [/size]

باشه بابا پرستاری تووووووووپه بهترین رشتس دیگه چرا به تغذیه حسودی میکنی.... ما باهات بحثی نداریم به قول معروف میگن آن چیز که عیان است چه حاجت به بیان است

mehrshad.namdar

New member

اینقدر دغدغه هست که تا به ای سیو برسه شب میشه. آی سیو صرفا یک مثال بود. اما نتیجه عدم ورود بچه های تغذیه علی رغم تخصص و مهارت شیوع بالای کاشکسی و سو تغذیه و مرگ و میر بالای در آی سیو برای بیمارانی هست که به قول شما زیر دست پرستار و پزشکی که سی جلد کتاب خونده است. اینکه یک پزشک و پرستار با توجه به تخصص خودش توانمندی هایی داره مورد بحث نیست. ولی متاسفانه نه شما و نه پزشک ها توانایی لازم در تجویز انترال و پرنترال رو ندارید و جالب اینجاست قبول هم ندارید. در هر حال من و همکارانم بر حسب تعهد حرفه ای وظیفه خودمون رو انجام می دیم و مرگ و میر ناشی از ادعای حضرات هم به عهده خودشون...

mehrshad.namdar

New member
دوستان عزیز در این تاپیک همه حق اظهار نظر با حفظ ادب و احترام رو دارند. در صورتی که توهینی مشاهده بشه فرد خاطی برای مدتی امکان گذاشتن پست در فروم های مرتبط به تغذیه رو نخواهد داشت. تذکر خصوصی به طرفین بحث داده میشه.
هدف مون از دور هم جمع شدن درس خوندنه. پس لطفا وارد مباحث حاشیه ای نشید و بخونید.

IL-2

Well-known member
رشته های مورد نیاز وزارت بهداشت . طرحشون اجباریه چه علوم پزشکی و چه آزاد

منظورم این بود که اگه پزشکی آزاد قبول شی بعد از تحصیل میتونی طرح کارشناسیت رو بگذرونی
که البته باز هم باید بپرسی شاید چون من اشتباه کنم

من از دوستان تغذیه عذر میخوام آخرین پستم در این تاپیک بود دیگه:riz304:

آخرین ویرایش:

mona3614

New member
کسی میدونه تعداد شرکت کننده های ارشد تغذیه معمولا چند نفره؟؟؟

frank

New member
تمامی موارد زیر زیست فراهمی کمی دارند بجز:1- منگنز 2-ید3-آهن 4-کروم

بالا