مطالعه گروهی کنکور ارشد تغذیه ویژه سال 1395

shima69

New member
حقا که دکتر نامدار درست میگه
واقعا یه لایک کمه براش
چون خودش فارغ التحصیل این رشته است و از مایی کن بخوایم از در بیایم و براساس برداشتهای شخصیمون نظر بدیم که تغذیه اینه و اونه
خیلی بیشتر سرشون میشه 'چند ساله دارن کار میکنن و باتجربه هستن
من یه نفر رو میشناسم کارشناس تغذیه از شهیدبهشتی
بامعدل بسیار عالی و بسیار باهوش
بنده خدا پول نداره مطب کرایه کنه و منشی و...
یعنی نه اینکه نتونه ' میشه بگیره بالاخره ولی اینقد مطب اینجا زیاده که با زیر ده تومن نیم ساعت مشاوره میدن !!!!! میگه صرف نمیکنه

digoxin

New member
الان کارشناس ارشد پروانه دار ویزیتش 17000 تومن باید باشه احتمالا و تا دو سال دیگه شاید بشه 25000 تومن . شما اگه یه مطب توی منطقه متوسط تهران اجاره کنی ماهانه 3 تومن اجارش بشه . خب حساب کن با ایجاد سایت تغذیه و تبلیغات مناسب و اینکه توی مشاوره دادن عالی باشی روزی 10 تا که هیچی به روزی 50 تا هم میرسه . من ئبا phd این رشته حرف زدم گفت درامدش از متخصص غدد بیشتره . تو حساب کن روزی 50 نفر ویزیت 20000 تومن میشه روزی 1 میلیون . ماهانه 26 میلیون تومن .الان phd هر رشته ی دیگه ای بگیری فقط میتونی هیئت علمی بشی . حقوق هیئت علمی چقدره؟ فکر کنم استاد تمام ماهانه 5 میلیون باشه .

digoxin

New member
واقعا یه لایک کمه براش
چون خودش فارغ التحصیل این رشته است و از مایی کن بخوایم از در بیایم و براساس برداشتهای شخصیمون نظر بدیم که تغذیه اینه و اونه
یعنی نه اینکه نتونه ' میشه بگیره بالاخره ولی اینقد مطب اینجا زیاده که با زیر ده تومن نیم ساعت مشاوره میدن !!!!! میگه صرف نمیکنه

شما رشتتون چیه ؟ مگه میشه لیسانس تغذیه بیکار بمونه ؟

- - - Updated - - -

واقعا یه لایک کمه براش

شما رشتتون چیه ؟ مگه میشه لیسانس تغذیه بیکار بمونه ؟

digoxin

New member
ما آخرش نفهمیدیم چه رشته ای اصلا ارزش داره ... پرستاری که بازار کار ارشد و دکتراش با لیسانسش فرق نداره . تغذیه که شماها اینجوری میگید . بقیه رشته ها هم مثل سم شناسی که داروسازی محسوب میشه اونم تخصصی ولی چون پایه داروسازی نداری با دکتراش نمیشه داروخانه تاسیس کرد . پس دوباره با این تفاسیر باید کنکور سراسری شرکت کنیم برای پزشکی و دندان و دارو ؟؟؟؟؟ ببینید من خودم الان دارم پرستاری میخونم بازار کارش عالیه . ولی توی رشته هایی مثل تغذیه که بازار کار چندان خوبی ندران باید مهارت داشته باشی . من توی رشته ی خودم واقعا با سواد هستم شما هم مطمئن باش اگه علم کافی رو توی تغذیه داشته باشید . درامدتون عالی میشه . دیگه از رشته های مهندسی که بدتر نیست . هست ؟؟؟؟؟

niusha-200008

New member
حالا از اين بحث ها بگذريم چون ما هرچي بگيم بعضيا فكر ميكنن همه دارن بهشون حسودي ميكنن
اتفاقا تغذيه تو جامعه خيلي هم رشته ي با كلاسيه!! من خودم عاشقشم، تصميمم گرفتم phd بگيرم ديگه كلاسش كامل بشه، درامدشم انشالله بهتر ميشه اگه يكم تو وزارت و نظام پزشكي بهش ارزش بدن
خوب حالا بياين شروع كنيم به خوندن

niusha-200008

New member
ما آخرش نفهمیدیم چه رشته ای اصلا ارزش داره ... پرستاری که بازار کار ارشد و دکتراش با لیسانسش فرق نداره . تغذیه که شماها اینجوری میگید . بقیه رشته ها هم مثل سم شناسی که داروسازی محسوب میشه اونم تخصصی ولی چون پایه داروسازی نداری با دکتراش نمیشه داروخانه تاسیس کرد . پس دوباره با این تفاسیر باید کنکور سراسری شرکت کنیم برای پزشکی و دندان و دارو ؟؟؟؟؟ ببینید من خودم الان دارم پرستاری میخونم بازار کارش عالیه . ولی توی رشته هایی مثل تغذیه که بازار کار چندان خوبی ندران باید مهارت داشته باشی . من توی رشته ی خودم واقعا با سواد هستم شما هم مطمئن باش اگه علم کافی رو توی تغذیه داشته باشید . درامدتون عالی میشه . دیگه از رشته های مهندسی که بدتر نیست . هست ؟؟؟؟؟

تو ايران فقط رشته هاي پزشكي! بقيه پيش اينا هيچن

digoxin

New member
من واقعا از داداش عزیزمون آقای نامدار ممنونم بابت توضیحاتشون . ولی من چهار تا پنج ماهه در مورد تمامی رشته ها دارم تحقیق میکنم . بهترین رشته علوم تغذیست که با توجه به شخصیت من ایده آل محسوب میشه . هر کسی یه شخصیتی داره . بر اساس آزمون معتبر مایرز بریگز یا همون تست mbti هر کسی یه شخصیتی داره . من زیاد به پرستاری علاقه ندارم ولی توی این چند ماه در مورد رشته هایی مثل سم شناسی . فیزیولوژی . اناتومی و اپیدمی و فیزیک پزشکی و بیوتکنولوژی و نانو تکنولوژی تحقیق کردم . هیچکدوم بازار کار مناسبی ندارن . انتخاب خودمو کردم و با تمام توانم دارم تلاش میکنم . توی هر رشته ای فارغ التحصیلای موفق هست .

digoxin

New member
حالا از اين بحث ها بگذريم چون ما هرچي بگيم بعضيا فكر ميكنن همه دارن بهشون حسودي ميكنن
اتفاقا تغذيه تو جامعه خيلي هم رشته ي با كلاسيه!! من خودم عاشقشم، تصميمم گرفتم phd بگيرم ديگه كلاسش كامل بشه، درامدشم انشالله بهتر ميشه اگه يكم تو وزارت و نظام پزشكي بهش ارزش بدن
خوب حالا بياين شروع كنيم به خوندن

من ممنونم از اینکه واقعا بازار کار این رشته رو میگید . ولی منم با توجه به این بازار کارش بهش علاقه دارم . ایشالا که شمام موفق باشید .

digoxin

New member
دوست گرامی از واقعیت تا تخیل و چرتکه انداختن فاصله از زمین تا اسمونه. به چند دلیل این رو میگم. دلیل اول اینکه با توهم وارد یک رشته نشید . دلیل دوم اینکه وقتی با واقعیت روبرو میشید شکه نشید. دلیل سوم اینکه تلاشتون رو بعد از مدتی بی ثمر نبینید.
این مطالبیی که میگم بهت بخاطر دلسرد کردنت نیست. پس خوب دقت کن.
اولا شما باید یک سال برای کنکور بخونی. دو سال ارشد رو بخونی. یک سال پشت طرح باشی. 2 سال طرح بری. میشه چند سال؟ میشه 6 سال. تا اجازه مطب داشته باشی. نکته بعدی اینکه شما نمی تونی 20 تومن ویزیت بگیری. حق ویزیت شما به اندازه یک کارشناس هست و حق استفاده از تعرفه ارشد رو نداری. کما اینکه تعرفه ارشد تغذیه هم 20 تومن نیست.!! از طرفی این مطالبی که گفتی با فرض اینه که روزی 10 مراجعه کننده واقعا داشته باشی. که در اکثر موارد نیست. چون در هر شهری اساتید قدر و سرشناسی هستند که تا شما بخوای بین اشون اسم در کنی یا نمی تونی یا سالها طول می کشه که بخوای کنار اونها قد علم کنی.به فرض اینکه به قول خودت 10 نفر مراجعه کنند داشته باشی! که نداری! میشه روزی 130 هزار تومن و ماهی 3میلیون و 900 که 900 تومن میره برای اجازه و منشی و 3 تومن می مونه. بعد از 6 سال ! شما تو ی کارخونه کارگری هم که بکنی با مدرک ارشد هر رشته ای حقوقت اینقد میشه! پزشک های گرامی هم که در این بین رژیم می دن کم نیستن و تو هر کوچه پس کوچه ای تابلو رژیم درمانی رو میشه دید. از طرف دیگه الان فقط من و شما نیستیم که داریم تغذیه می خونیم . الانش هم بازار کار تغذیه تعریفی نداره وای به حال 6 سال اینده که قراره شما وارد بازار کار بشی.
جالبه برام شما خودت رو با عرضه می دونی و فارغ التحصیلان رشته تغذیه از بهترین دانشگاه ها با برترین رتبه ها رو بی عرضه؟! اگه اینطور که شما پیش میری زیر پای هر کدوم از ما باید بهترین خونه و ماشین باشه.! و مشکلی نداشته باشیم!
در هر حال، اگه بر حسب علاقه می خوای بخونی بخون. ولی نه برای درامد . از این خبرهایی که شما دنبالشی نیست عزیز.
اینها رو بهت گفتم تا چشم و گوشت رو باز کنی. تو خواه پند گیر خواه ملال !!
من در این فروم در حد توانم برادرانه تلاش می کنم در طبق اخلاص هر کمکی ازم بر میاد برای موفقیت همه انجام بدم. نه دست اوردی برام داره و چیزی گیرم میاد. گفته های بنده هم از سر عناد نیست! شمای نوعی قبول نشی کسی دیگه قبول میشه!
در هر صورت اینکه علاقه داری خوبه. بخون انشا الله موفق باشی.

ببخشید با فرض اینکه تمامی حرفای شما درست باشه . و با در نظر گرفتن رشته ی خودم و با اینکه من میتونم با لیسانسم کار کنم توی بیمارستان و تغذیه برام شغل دوم محسوب میشه . نظرتون چیه ؟ ممنون میشم پاسخ بدید . اصلا ارشد تغذیه خیلی از پرستاری بهتره . مگه غیر از اینه ؟

mehrshad.namdar

New member

با سلام . ممنون از شما که باز هم انرژِی منفی دادین . اولا باید بگم که من دانشجوی ترم 7پرستاری هستم و تا سال اینده که کنکور رو بدم اصلا پشت کنکور نمیمونم .دوما من شغل خودم رو خواهم داشت . الان حداقل دیگه با اضافه کار پرستار ماهی 3 تومن رو داره . از این بابت اصلا نگران نیستم اما شما یه سری فاکتور ها رو در نظر نمیگیری . چطور میگی 6 سال . من تا دو سال دیگه فارغ التحصیل میشم و توی دوران تحصیل هم برای phd میخونم . تغذیه هر چی که باشه از پرستاری خیلی بهتره . من برم ارشد پرستاری بگیرم توی بالین 50هزار تومن حقوقش بیشتره . عضو هیئت علمی هم که نمیشه .با اینکه فارماکولوژی خوندیم و بیوشیمی و تمامی دروس علوم پایه پزشکی ... حقو تجویز دارو و آزمایش رو نداریم ولی تغذیه حداقل میتونه ازمایش بنویسه و مکمل های ویتامینی . و در آخر من اونقدر به این رشته علاقمندم که مطمئنم اگه ارشد رو بگیرم مطبم شلوغ میشه ... مگه اینکه چیزی که شما میگی درست باشه . که اگه درست هم باشه پس چرا قبولی در تغذیه توی کنکور سراسری رتبه های کمتر از 4000 رو لازم داره و ارشدشم از تمامی ارشد ها سخت تره ؟؟؟؟؟؟

- - - Updated - - -

با سلام . ممنون از شما که باز هم انرژِی منفی دادین . اولا باید بگم که من دانشجوی ترم 7پرستاری هستم و تا سال اینده که کنکور رو بدم اصلا پشت کنکور نمیمونم .دوما من شغل خودم رو خواهم داشت . الان حداقل دیگه با اضافه کار پرستار ماهی 3 تومن رو داره . از این بابت اصلا نگران نیستم اما شما یه سری فاکتور ها رو در نظر نمیگیری . چطور میگی 6 سال . من تا دو سال دیگه فارغ التحصیل میشم و توی دوران تحصیل هم برای phd میخونم . تغذیه هر چی که باشه از پرستاری خیلی بهتره . من برم ارشد پرستاری بگیرم توی بالین 50هزار تومن حقوقش بیشتره . عضو هیئت علمی هم که نمیشه .با اینکه فارماکولوژی خوندیم و بیوشیمی و تمامی دروس علوم پایه پزشکی ... حقو تجویز دارو و آزمایش رو نداریم ولی تغذیه حداقل میتونه ازمایش بنویسه و مکمل های ویتامینی . و در آخر من اونقدر به این رشته علاقمندم که مطمئنم اگه ارشد رو بگیرم مطبم شلوغ میشه ... مگه اینکه چیزی که شما میگی درست باشه . که اگه درست هم باشه پس چرا قبولی در تغذیه توی کنکور سراسری رتبه های کمتر از 4000 رو لازم داره و ارشدشم از تمامی ارشد ها سخت تره ؟؟؟؟؟؟

دوست گرامی شما جوان هستی و ارمانگرایانه برخورد کردن با مسایل و هیجانی شدن جزیی از مقتضیات سنیت. بهت ایراد نمی گیرم چون حداقل 12 سال از من کم سن تر هستی و شاید من هم همسن تو بودم چنین افکاری در ذهن داشتم.
دقیقا بفرمایید چه فاکتور هایی رو در نظر نمی گیرم. لطفا رو هوا حرف نزن( به عمل کار براید به سخندانی نیست). شما زحمت بکش ارشد قبول شو دکترا رو به وقتش بحث می کنیم.
در مورد رشته پرستاری اطلاعی ندارم. رشته تغذیه ازمایش هم بنویسه چون تحت پوشش بیمه نیست مراجعه کننده مجبوره هزینه زیادی بپردازه که دید منفی ایجاد می کنه. اینکه برای قبولی در رشته تغذیه باید سختی کشید و رتبه پایینی می خواد شکی نیست. ولی این هیچ ارتباطی با سطح درامد نداره. لطفا دقت کن به گفته ها!

mehrshad.namdar

New member
الان کارشناس ارشد پروانه دار ویزیتش 17000 تومن باید باشه احتمالا و تا دو سال دیگه شاید بشه 25000 تومن . شما اگه یه مطب توی منطقه متوسط تهران اجاره کنی ماهانه 3 تومن اجارش بشه . خب حساب کن با ایجاد سایت تغذیه و تبلیغات مناسب و اینکه توی مشاوره دادن عالی باشی روزی 10 تا که هیچی به روزی 50 تا هم میرسه . من ئبا phd این رشته حرف زدم گفت درامدش از متخصص غدد بیشتره . تو حساب کن روزی 50 نفر ویزیت 20000 تومن میشه روزی 1 میلیون . ماهانه 26 میلیون تومن .الان phd هر رشته ی دیگه ای بگیری فقط میتونی هیئت علمی بشی . حقوق هیئت علمی چقدره؟ فکر کنم استاد تمام ماهانه 5 میلیون باشه .
مثل اینکه شما متوجه نیستی ! من هم مطب دارم هم سایت ! فکر می کنم اطلاعاتم در مورد بخش نامه ها و حق ویزیت از شما بیشتر باشه !
باز هم به صورت نامناسبی چرتکه انداختی! خدا بخیر کنه از اخر و عاقبتت !
کاش واقعا اینطوری که تو چرتکه مینداختی بود !

mehrshad.namdar

New member

کسی که ترم 7 ادعای سواد داره ... جای تفکره واقعا!! اساتید ما هم چنین ادعایی ندارند ! با بیش از 300 مقاله علمی ! امیدوارم دچار خودشیفتگی نشید!.
متاسفانه تو ایران سواد و شایسته سالاری با سطح درامد خیلی انطباقی نداره. دکترهای باسواد زیادی میشناسم که درامدشون یک هزارم کسی که بی سواد هست و در بازار مشغول کار رو هم نداره.
این توضیح رو بدم که تغذیه نیاز امروز هست ولی مشکلات سر راه اجازه کسب درامد رو گرفته و انتظاراتی که شما از این رشته دارید رو براورده نمی کنه !
برادر من خلبانی فانتوم بود و استخدام رسمی. به ایشون هم توصیه کردم اگر هدف اداه تحصیل داری پزشکی و دندان پزشکی بخونه و خدا رو شکر الان مشغول تحصیل در رشته پزشکی هست و از این نظر خیلی راضی. همه رشته های وزارت علوم زیر چتر پزشک ها بودن و هستند.
ما علاقه به خوندن تغذیه داری بسم الله. این خوبه. ولی با چشم باز نه با توهم.
انشا الله موفق باشی

mehrshad.namdar

New member

ببخشید با فرض اینکه تمامی حرفای شما درست باشه . و با در نظر گرفتن رشته ی خودم و با اینکه من میتونم با لیسانسم کار کنم توی بیمارستان و تغذیه برام شغل دوم محسوب میشه . نظرتون چیه ؟ ممنون میشم پاسخ بدید . اصلا ارشد تغذیه خیلی از پرستاری بهتره . مگه غیر از اینه ؟

با این حرف شما موافقم . درسته تا این قسمت حرفتون.

mehrshad.namdar

New member
دوستان از این به بعد بحث های صنفی رو در این فروم مطرح نکنید و صرفا مباحث علمی و گزارش درس و رفع اشکال. اقای digoxin از شما هم می خوام با توجه به اینکه علاقه مند هستید به بحث های حاشیه ای نپردازید و صرفا طبق قوانین مطرح شده به گزارش درسی و مطالب مرتبط با فروم بپردازی.
ممنونم:rose:

digoxin

New member
دوستان از این به بعد بحث های صنفی رو در این فروم مطرح نکنید و صرفا مباحث علمی و گزارش درس و رفع اشکال. اقای digoxin از شما هم می خوام با توجه به اینکه علاقه مند هستید به بحث های حاشیه ای نپردازید و صرفا طبق قوانین مطرح شده به گزارش درسی و مطالب مرتبط با فروم بپردازی.
ممنونم:rose:

من از شما واقعا ممنونم از اینکه تمام امید ها و انگیزه ی منو با حرفاتون گرفتید . منظور من از سواد این بود که ما توی کلاسمون داریم کسایی رو که با اینکه ترم هفت هستیم 4 تا دارو بل نیستن و کار عملیشونم صفره . منظورم علم دکترای تخصصی نبود . درسته از من بزرگتر هستید اما خیلی زود قضاوت میکنید . پزشکی خوندن به همین راحتی هام نیست و علاوه بر اون باید سن رو هم در نظر گرفت . در نهایت ازتون ممنونم بخاطر همه چیز ... شاید شما راست میگید . که اگه اینطوری باشه من کلا بیخیال ارشد و دکترا میشم ...

digoxin

New member
دوست گرامی شما جوان هستی و ارمانگرایانه برخورد کردن با مسایل و هیجانی شدن جزیی از مقتضیات سنیت. بهت ایراد نمی گیرم چون حداقل 12 سال از من کم سن تر هستی و شاید من هم همسن تو بودم چنین افکاری در ذهن داشتم.
دقیقا بفرمایید چه فاکتور هایی رو در نظر نمی گیرم. لطفا رو هوا حرف نزن( به عمل کار براید به سخندانی نیست). شما زحمت بکش ارشد قبول شو دکترا رو به وقتش بحث می کنیم.
در مورد رشته پرستاری اطلاعی ندارم. رشته تغذیه ازمایش هم بنویسه چون تحت پوشش بیمه نیست مراجعه کننده مجبوره هزینه زیادی بپردازه که دید منفی ایجاد می کنه. اینکه برای قبولی در رشته تغذیه باید سختی کشید و رتبه پایینی می خواد شکی نیست. ولی این هیچ ارتباطی با سطح درامد نداره. لطفا دقت کن به گفته ها!

تحت پوشش بیمه نیست ؟؟؟؟؟؟ اصلا شما واقعا امید و انگیزه رو ازم گرفتی با این حرفا ... دید شما به درس خوندن مثل دید یه شغل آزاده . حرفای شما درسته . من میتونم چند سال کار کنم و در کنارش بوتیک بزنم مطمئن هم باشید درامدش خیلی زیاد میشه . یکی ازآشناهای ما دکترای تخصصی بیوتکنولوژی پزشکی داره و فقط از یه ازمایشگاه داره ماهانه 2 میلیون میگیره و هیچ درامدی نداره . اگه دید اون هم مثل شما بود که اصلا درس نمیخوند . حداقل اگه کمکی نمیکنی انگیزه رو از من نگیر
.

mehrshad.namdar

New member

من از شما واقعا ممنونم از اینکه تمام امید ها و انگیزه ی منو با حرفاتون گرفتید . منظور من از سواد این بود که ما توی کلاسمون داریم کسایی رو که با اینکه ترم هفت هستیم 4 تا دارو بل نیستن و کار عملیشونم صفره . منظورم علم دکترای تخصصی نبود . درسته از من بزرگتر هستید اما خیلی زود قضاوت میکنید . پزشکی خوندن به همین راحتی هام نیست و علاوه بر اون باید سن رو هم در نظر گرفت . در نهایت ازتون ممنونم بخاطر همه چیز ... شاید شما راست میگید . که اگه اینطوری باشه من کلا بیخیال ارشد و دکترا میشم ...
من اول به شما گفتم حرفهام برای دلسرد کردنت نیست. تا جایی که در توانم باشه به شما و هر کسی که امکانش برام فراهم باشه برای رسیدن به هدفش کمک می کنم. شما هم با همین علاقه بخون و عقیده دارم هر کس که بخواد به چیزی برسه میرسه. شما هم از این مقوله مستثنی نیستی. انشا الله سال اینده در دانشگاه تهران مشغول تحصیل در ارشد تغذیه باشی و منتظر شنیدن اون خبر میشینم...

niusha-200008

New member

تحت پوشش بیمه نیست ؟؟؟؟؟؟ اصلا شما واقعا امید و انگیزه رو ازم گرفتی با این حرفا ... دید شما به درس خوندن مثل دید یه شغل آزاده . حرفای شما درسته . من میتونم چند سال کار کنم و در کنارش بوتیک بزنم مطمئن هم باشید درامدش خیلی زیاد میشه . یکی ازآشناهای ما دکترای تخصصی بیوتکنولوژی پزشکی داره و فقط از یه ازمایشگاه داره ماهانه 2 میلیون میگیره و هیچ درامدی نداره . اگه دید اون هم مثل شما بود که اصلا درس نمیخوند . حداقل اگه کمکی نمیکنی انگیزه رو از من نگیر
.

من فكر نميكنم هدف بچه ها نا اميد كردن شما باشه، ولي وقتي شما راجع به مطلبي اظهار نظر ميكني كه ما دقيقا وسط اون هستيم و تفاوتش رو با واقعيت ميبينيم نميتونيم بي تفاوت باشيم و اميد الكي بديم ببخشيد اگه نميتونيم دروغ بگيم

mehrshad.namdar

New member

.

نه تحت پوشش بیمه نیست. اگه قراره امید و انگیزه کسی با روشن شدن حقایق گرفته بشه همون بهتر که الان گرفته بشه نه 6 سال دیگه ! دید من به درس خوندن اگه مثل شغل ازاد بود از چرتکه های نامناسب شما ایراد نمی گرفتم. تلاش کردم بهت دید بدم که درس رو بخاطر درس بخونی و ازش لذت ببری نه برای درامد. علاقه ات قابل تحسینه و تلاشت رو برای موفقیت بکن منم اگه چیزی بدونم کمکت می کنم ( البته اگه کمک های من باعث کاهش انگیزت نمیشه!!)

بالا