مطالعه گروهی کتابهای غیر درسی

به نظرتون کدوم روش برای انتخاب ترتیب کتابها مناسبتره؟

• مجموع رای دهندگان
    0

setayesh71

New member
این لیست کتابا خوبه اما سک سری شاهکارا هست که جامونده
کوری ژوره ساراماگو .برباد رفته .سینوهه ..مسخ کافکا.دورین گری.وکیمیاگر پالو کویلیو.شام اخرو....
تو این لیست به اثار ابران کم لطفی شده مثه عباس معروفی نادر ابراهیمی عزیز/کافه پیانو/سمفونی ارکستر چوبها /و.........شاهکارای جلال .صادق و....سه کانه عشق محمد علی.و .....
ولی ایده خوبی
اما توصیه میکنم کتابشو بخونید حسی که توی خوندن کتاب هست هوی ایبوک نیسس.بوی کاغذ صدای ورق خوردنش یه چیز دیگست

منم میگم از همه جور کتابی بذاریم . فقط تکیه به 100 کتاب نکنیم .
کتابابی رواشناسی هم خیلی خوبن . کلا یه جوری تنوع تو خوندنمون باشه خیلی خوبه که همه جوره اطلاعاتمون بالا بره . فقط یک بعدی نباشیم

ZOT

New member
من سانتاماریا نیافتم
بچه ها کتاب فلسفی یعنی یه کتابی که داستان فلسفی گفته باشه سراغ دارید؟ اگر آره معرفیش کنید اگه خوندید بگید چطور بوده!
کلا نظرتون درمورد کتابهایی با داستانهای فلسفی چیه !؟ من از این کتابها می خوام اما سراغ ندارم!
:smilies-azardl (181:dadad4:

taksetareh

New member
من پیشنهاد میکنم به کتاب های شهید مطهری هم فکر کنید خیلی خوب میشه روش بحث کرد

setayesh71

New member
من سانتاماریا نیافتم
بچه ها کتاب فلسفی یعنی یه کتابی که داستان فلسفی گفته باشه سراغ دارید؟ اگر آره معرفیش کنید اگه خوندید بگید چطور بوده!
کلا نظرتون درمورد کتابهایی با داستانهای فلسفی چیه !؟ من از این کتابها می خوام اما سراغ ندارم!

آره از شریعتی و نیچه هم کتاب فلسفی بخونیم .

آخرین ویرایش:

dena

New member
من سانتاماریا نیافتم
من یکی خوندم نویسنده اش استاد فلسفه است و دروس فلسفی رو در قالب یه داستان به طور خلاصه و جذاب درس داده ( دنیای سوفی )اثر یوستین گردر

آخرین ویرایش:

sa@@ra

New member
من سانتاماریا نیافتم
کتابهای دنیای سوفی /دذون یک اینه درئن یک معما/تشخیص/زندگی ک.تاه است یاستین گوردور خیلی خوبهه
انسانی، زیادی انسانی
فراسوی نیک و بد، /اینک انسان/چنین گفت زرتشت نیچه هم خوبه

mohana

Well-known member
تاپیک اختصاصی مربوط به دوره خوانی کتاب"سانتا ماریا" رو ایجاد کردم.

http://olumpezeshki.ir/forum/thread8366.html#post271813

این کتاب رو هیچ جا پیدا نکردم...هیــــــــــچ جا پیدا نمیشه....خسته شدم دیگه..خریدش داستانی شد برام:rolleyessmileyanim:
رفتم یه کتابفروشی از فروشنده پرسیدم گفتن نداریم...
بعد یه آقایی اونجا بودن بهم گفتن شما یک ساعت پیش فلان کتابفروشی نبودین؟ صداتون آشناست دنبال همین کتاب میگشتین......
من: بله خودم بودم:65d6a5d6s:

فرداش ی کتابفروشی دیگه ..همون آقا رو دیدم دوباره:ph34r-smiley:.......اومده میگه منم رفتم چندجا رو گشتم پیدا نکردم...بعد رفتم کتابخونه مرکزی اونجا بود..

بالاخره سفارش دادم....فکر کنم دو سه روز دیگه برسه:1dco2x0p1lilzhfpg1t

AWWA

New member

این کتاب رو هیچ جا پیدا نکردم...هیــــــــــچ جا پیدا نمیشه....خسته شدم دیگه..خریدش داستانی شد برامرفتم یه کتابفروشی از فروشنده پرسیدم گفتن نداریم...
بعد یه آقایی اونجا بودن بهم گفتن شما یک ساعت پیش فلان کتابفروشی نبودین؟ صداتون آشناست دنبال همین کتاب میگشتین......
من: بله خودم بودم
فرداش ی کتابفروشی دیگه ..همون آقا رو دیدم دوباره:.......اومده میگه منم رفتم چندجا رو گشتم پیدا نکردم...بعد رفتم کتابخونه مرکزی اونجا بود..

بالاخره سفارش دادم....فکر کنم دو سه روز دیگه برسه

چه داستانی شده!!!!:tonguesmiley:

فک نکنم تو کتابفروشیا راحت گیر بیاد،از کتابخونه ها شاید راحتتر بشه پیداش کرد.
میگم اونایی که اصلا پیداش نکردن دانلودش کنن بعد قیمت کتاب رو از طرف نویسنده صدقه بدن:smilies: این بود فتوای من:sarma::whistle:

تلاشت واقعا قابل تحسینه

آخرین ویرایش:

mohana

Well-known member

چه داستانی شده!!!!

فک نکنم تو کتابفروشیا راحت گیر بیاد،از کتابخونه ها شاید راحتتر بشه پیداش کرد.
میگم اونایی که اصلا پیداش نکردن دانلودش کنن بعد قیمت کتاب رو از طرف نویسنده صدقه بدن:smilies: این بود فتوای من:sarma::whistle:

تلاشت واقعا قابل تحسینه

ایبوک نمیتونم بخونم...
برا همین اینترنتی خریدم دیگه
:auizz3ffy9vla57584x

AWWA

New member
سلام منم یه پیشنهاد دارم : کتاب های مرحوم جلال آل احمد هم خوندنیه بخصوص "نون والقلم"

ممنون.......
هر کس پنج تا کتاب خیلی جالبی رو که خونده پیشنهاد بده تا ازبین اونا و 100 کتاب برتر برای گزینه های بعدی تو الویت بذاریم. تاحالا فک کنم کیمیاگر بیشتر از بقیه پیشنهاد شده.

..eli

New member
بچه ها میشه یه کم صبر کنین ! از اونجایی که با دانلود کتاب موافق نیستم می خوام فردا برم کتابخونه ببینم کدوم یکی از این کتابهایی که گفتید رو می تونم بیابم ! البته کتاب آرزوهای بزرگ هی بهم چشمک می زد که برشدارم اما . . .
راستی کتابهای پائلو کوئلیو هم محشرن من کیمیاگرش رو خوندم عااااااااااااااااااااااااالی بود
یه چندتا کتاب از ایشون سراغ دارم اینا هستم
ورونیکا تصمیم می گیرد بمیرد
کنار رود پیدرا نشستم و گریستم
کوه پنجم
شیطان و دوشیزه پریم
زهیر
خاطرات یک مغ
بریدا
دومین مکتوب
مکتوب
نامه های عاشقانه ی یک پیامبر
من کلا کم پیش میاد کتابی به پستم بخوره که ازش خوشم بیاد و بخونمش ولی کیمیاگر محشره..من 2 بار خوندمش
همچنین ورونیکارو.. فیلمشم ساختن ولی کتابش یه چیزه دیگست..

sa@@ra

New member
همه کتابای پائولو کوئیلو عالی هش من دوسشون دارممممممممممممممممم
ولی فقط کتابشو بخونید

sa@@ra

New member
بابا گوریو اونوره دو بالزاک هم عالیه اگه پیدا شه

بالا