مطالعه گروهی فیزیولوژِی

jeghele68

New member
بچه ها واسه فیزیو چه رفرنس هایی رو باید بخونی؟؟گایتون جلد 1 و2 همه سرفصلاش لازمه؟؟عاغا این که خعلی سخته :sadsmiley:

سلام دوست عزيز.الان اگه ميخوايد شروع كنيد بهتر كتاب 2e از انتشارات مير رو بگيريد بخونيد

نوتر

New member
کسی نبود از اساتید جواب بده؟؟؟؟ :motat: اپن بوکم باشه ایرادی نداره ها.:motat:

jeghele68

New member
;کافیه عسیسمممممممممممممممممم؟؟؟؟؟

كافيه كافي كه نه.ولي اگر تسلط كافي داشته باشي تا 50% به بالا رو ميزنيد.اگر وقت كرديد چكيده گايتون از دكتر نياوراني هم كنارش بخونيد.بخش اعصاب و هورمنش رو

نوتر

New member
چرا.اوپن بوك شده.مگه شما خبر ندارين؟خود وزارت اعلام كرد:thumbsupsmileyanim:
ای دستت درد نکنه جوون. من دیگه پیر شدم چشام سو نداره ندیدم اطلاعیه وزارت بهداشتو:smilies: بچه ها ببخشید که اومدم تایپکتون مزاحمتون شدم راسیتش خیلی فیزیو رو دوسش دارم. سوالمم میدونم سخت بود. و امکان اینکه تو کنکور دکترای فیزیو بیاد هست نه تو ارشد. جوابشم گزینه ی 3 هستش. از فیزیو گانوگه. مرسی از همتون و به امید موفقیت همتون:rose://ضمنا از شوخی گذشته درست نیس یه ارشد فیزیو اینارو بلد نباشه:mad_majidonline:

jeghele68

New member
ای دستت درد نکنه جوون. من دیگه پیر شدم چشام سو نداره ندیدم اطلاعیه وزارت بهداشتو: بچه ها ببخشید که اومدم تایپکتون مزاحمتون شدم راسیتش خیلی فیزیو رو دوسش دارم. سوالمم میدونم سخت بود. و امکان اینکه تو کنکور دکترای فیزیو بیاد هست نه تو ارشد. جوابشم گزینه ی 3 هستش. از فیزیو گانوگه. مرسی از همتون و به امید موفقیت همتون:ضمنا از شوخی گذشته درست نیس یه ارشد فیزیو اینارو بلد نباشه:mad_majidonline:

1نه دوست عزيز.مزاحمتي نبود.يه شوخي بود
2.من اصلا متوجه نشدم.چه ربطي به ارشد فيزيو داشت؟:smiliess (11)::(50)::1dco2x0p1lilzhfpg1t
3.چي از گانونگه؟!!!!!!!! توي كتاب 2e كه معرفي كردم هم نكات گانونگ رو به صورت gan كتاب برن &لوي رو به صورت b&l زده.براي همين معرفي نكردم
جريان دكتري فيزيو چي هستش؟

آخرین ویرایش:

نوتر

New member
1نه دوست عزيز.مزاحمتي نبود.يه شوخي بود
2.من اصلا متوجه نشدم.چه ربطي به ارشد فيزيو داشت؟:smiliess (11)::(50)::1dco2x0p1lilzhfpg1t
3.چي از گانونگه؟!!!!!!!! توي كتاب 2e كه معرفي كردم هم نكات گانونگ رو به صورت gan كتاب برن &لوي رو به صورت b&l زده.براي همين معرفي نكردم
جريان دكتري فيزيو چي هستش؟

منظورم این بود این سوالی که من طرح کردم از گانونگه. تویی خیلی خلاصه است. این سوالا توش نیس. ولی بله قسمتهای خیلی خیلی جزئی تو تویی هست. هست.

یاسمن

New member
بچه ها یه سوال :

مکانیسم اثر هورمون آزادکننده ی هورمون رشد GHRH چیه ؟ توی جدول تقسیم بندی نوشته از طریق فسفولیپاز c ولی توی متن نوشته از طریق cAMP ، حالا کدومه ؟

jeghele68

New member
بچه ها یه سوال :

مکانیسم اثر هورمون آزادکننده ی هورمون رشد GHRH چیه ؟ توی جدول تقسیم بندی نوشته از طریق فسفولیپاز c ولی توی متن نوشته از طریق cAMP ، حالا کدومه ؟

camp باعث فعال سازي غشا از طريق وارد كردن ++ca براي ازاد سازي هورمون ميشه.مثل ach توي صفحه هاي عصبي.شما زشئح رو فعال ساز غشا براي هورمون درنظر بگيريد

یاسمن

New member
camp باعث فعال سازي غشا از طريق وارد كردن ++ca براي ازاد سازي هورمون ميشه.مثل ach توي صفحه هاي عصبي.شما زشئح رو فعال ساز غشا براي هورمون درنظر بگيريد

ممنون از پاسختون
آخه اینطوری که شما میگید افزایش cAmp باعث رهایی هورمون میشه ولی گایتون میگه هورمون camp رو افزایش میده !
آخه متن دقیق گایتون نوشته : مکانیسم سلولی اثر GHRH افزایش تولید cAMP از طریق فعال سازی سیستم آدنیلیل سیکلاز متصل به رسپتور هورمون GHRH می باشد . بعد تو جدول صفحه ی قبلش نوشته : هورمون هایی که از سیستم پیک ثانویه فسفولیپاز C استفاده می کنند بعد هورمون آزاد کننده ی هورمون رشد هم جزوشونه من گیج شدم

jeghele68

New member
ممنون از پاسختون
آخه اینطوری که شما میگید افزایش cAmp باعث رهایی هورمون میشه ولی گایتون میگه هورمون camp رو افزایش میده !
آخه متن دقیق گایتون نوشته : مکانیسم سلولی اثر GHRH افزایش تولید cAMP از طریق فعال سازی سیستم آدنیلیل سیکلاز متصل به رسپتور هورمون GHRH می باشد . بعد تو جدول صفحه ی قبلش نوشته : هورمون هایی که از سیستم پیک ثانویه فسفولیپاز C استفاده می کنند بعد هورمون آزاد کننده ی هورمون رشد هم جزوشونه من گیج شدم

ياسمن جان كتاب 2e تمام اينارو به زبان ساده تر بيان كرده كه من كامل اين پاراگراف رو مينويسم براتون .اگر مشكلتون حل نشد بگيد تا با كمك همديگه صحيح ترين رو پيدا كنيم.

كاتكولامين ها سروتونين و دوپامين كه هركدام از يك دستگاه نروني متفاوت در هيپوتالاموس ترشح ميشوند.همگي ميزان ترشح هورمون رشد را افزايش ميدهند.كه احتمالا بخش اعظم كنترل ترشح هورمون رشد از طريق GHRH اعمال ميشه تا Gسوماتو استاتين.GHRH به گيزنده هاي خاص خود برروي سطح خارجي غشاي سلول هي هورمون رشد در غده هيپوفيز متصل ميشه و ترشح GH را تحريك ميكند.GHRH دستگاه ادنيليل سيكلاز را در سلول فعال ميكند و سطح CAMP را بالا ميبرد.CAMP داراي هردو اثر كوتاه مدت و بلند مدت است كه اثر كوتاه مدت ان افزايش يون CA داخل سلولي است كه باعث چسبيدن وزيكول هاي ترشحي به غشا ي سلول . ازاد سازي هورمون به درون خود ميشود.

در كل ياسمن جان اين هورمون ازاد كننده هورمون رشد از طريق فعالسازي پيك ثانويه اثر خودش رو اعمال ميكه

یاسمن

New member
خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید ، بعله گایتون هم همینطوری توضیح داده که از طریق پیک ثانویه ی cAMP اثر خودشو اعمال میکنه ، اما مشکل من اون تقسیم بندی جدوله که جزو اونایی که از طریق فسفولیپاز C عمل می کنند دسته بندی شده ، حالا اگه تستی بدن بنویسن مکانیسم اثر GHRH چیه؟ بعد تو گزینه ها هم cAMP باشه هم فسفولیپاز C کدومو باید بزنیم ؟ با توجه به ابن توضیحات cAMP ولی پس جدول چی میشه ؟

jeghele68

New member
خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید ، بعله گایتون هم همینطوری توضیح داده که از طریق پیک ثانویه ی cAMP اثر خودشو اعمال میکنه ، اما مشکل من اون تقسیم بندی جدوله که جزو اونایی که از طریق فسفولیپاز C عمل می کنند دسته بندی شده ، حالا اگه تستی بدن بنویسن مکانیسم اثر GHRH چیه؟ بعد تو گزینه ها هم cAMP باشه هم فسفولیپاز C کدومو باید بزنیم ؟ با توجه به ابن توضیحات cAMP ولی پس جدول چی میشه ؟

گلم شما سوالتونو كامل و دقيق بنويسيد و برام بفرستيد تا براتون بپرسم
ولي اگر تستي داده شد ميشه cAMP.ولي بازم توي تستاي سالاي قبل رشته خودمون براتون ميگردم.شماهم توي تستاي سالاي قبل رشته خودتون يه نگاه بندازيد.من سوالتونو ميپرسم براتون.ولي در كل ياسمن جان ghrh باعث فعالسازي دستگاه ادنيليل سيكلاز غشاست ادنيليل سيكلاز غشا يكي از زير مجموعه هاي عملكرديش camp هست.ولي تا اونجايي كه من ميدونم هورمون موثر هورمون gh isj و هورمون ازاد كننده موثر ghrh و سيستم فعال hnkdgdg sd;ghc و پيك camp.فكر نكنم براي شما تا اين حد ريز سوال داده بشه.
بدي فيزيولو‍ژي همينه كه چيزهايي كه ادم ياد ميگيره ج.ريه كه توضيحش سخته.تا اونجايي كه تونستم چيزي كه توي ذهنم ياد گرفتم رو سعي كردم براتون بيان كنم.ايشالا كه بدتر گيج نكرده باشم شمارو

آخرین ویرایش:

یاسمن

New member
نه مرسی قانع شدم دیگه ، باز اگه سوالی در مورد پیدا کردم یا مشکلی پیش اومد زحمتشو میدم بهتون ، بازم ممنون

fereshte706

New member
jeghele68 سلام.میشه راهنماییم کنی؟من واسه سال بعد میخوام فیزیو شرکت کنم.به نظرت گایتون همه فصلاش لازمه خوندنش؟گانونگ چطور؟واسه زیست جانوری هم میشه بگی چی میخونی؟ممنون میشم اگر راهنماییم کنی.:smilies-azardl (181

jeghele68

New member
jeghele68 سلام.میشه راهنماییم کنی؟من واسه سال بعد میخوام فیزیو شرکت کنم.به نظرت گایتون همه فصلاش لازمه خوندنش؟گانونگ چطور؟واسه زیست جانوری هم میشه بگی چی میخونی؟ممنون میشم اگر راهنماییم کنی.:smilies-azardl (181

سلام دوست عزيز.با كمال ميل
فيزيولو‍ژي:شما كتاب 2e+چكيده فيزيولو‍ژي گايتون رو از انتشارات خسروي+فيزيولو‍ژي از انتشارات فرهنگ كه كنكور ادوار گذشتس رو بخونيد كافيه
بيوشيمي: براي كنكور دكتر پروين پاسالار
جانورشناسي: از روي كتاب درسنامه جامع زيست شناسي زيست شناسي جانوري انتشارات سيب
زبان: هم 504+tofle+زبان عمومي براي كارشناسي ارشد پزشكي از دكتر رضازاده

براي فيزيولو‍ژي بنظرم كافيه ولي زملن براي خوندن زياد ميبره.البته اگر بخوايد كامل بخونيد بهتره از تابستون شروع كنيد
كلا كنكور وزارت بهداشت خيلي شانسيه.ممكنه امسال روي مباحثي از گانونگ تكيه كنه يا گايتون.اصلا كنكور قابل پيش بيني نيست

بالا