مطالعه گروهی رشته تغذیه ویژه کنکور ارشد 94

nuter.93

New member
بچه ها من رشتم علوم دام بوده تازه دانشگاه ازادی هم بودم تازه چندین سال از فراغت از تحصیلم گذشته بود. من قبول شدم پس شما هم حتما قبول میشید. از حرف بقیه نترسید و بخونید.میدونم موفق میشید.

*lili*

New member
سلام دوستان لطفا منو راهنمایی کنید من کارشناسیم تغذیه نیست ولی میخام براارشد،علوم تغذیه بخونم ولی اصلا نمیدونم چه کتابایی باید بخونم هنوزم شروع نکردم لطفا راهنماییم کنید

*lili*

New member
سلام دوستان لطفا منو راهنمایی کنید من کارشناسیم تغذیه نیست ولی میخام براارشد،علوم تغذیه بخونم ولی اصلا نمیدونم چه کتابایی باید بخونم هنوزم شروع نکردم لطفا راهنماییم کنید

الهه 1991

New member
سلام بچه ها برای بیوشیمی ضروریات رضا محمدی رو میخوام بخونم..ولی یه سوال
آیا همش لازمه که خونده بشه؟؟چون خیلی زیاده
بعضیا میگن بعضی فصلهاس مهم نیست
میشه راهنماییم کنین
کجاهاشو بخونم و کجاش لازم نیست؟؟
مرسی

نوتر

New member
سلام بچه ها برای بیوشیمی ضروریات رضا محمدی رو میخوام بخونم..ولی یه سوال
آیا همش لازمه که خونده بشه؟؟چون خیلی زیاده
بعضیا میگن بعضی فصلهاس مهم نیست
میشه راهنماییم کنین
کجاهاشو بخونم و کجاش لازم نیست؟؟
مرسی

فک کنم قبلا به این سوال تو تاپیک ج دادم اما چون احیانا براتون سخ باشه پیدا کردن بازم میذارم

فصل 45/51/53/54/55 نمیخاد بخونی. شاید هر ده سال یبار یه سوال بدن که ارزش خوندن نداره

اما بقیه فصلا همشون ممکنه سوال بیاد

در ضمن بخش ساختارو آنزیم رو از یه منبع دیگه مثل هارپر و برای کنکور پاسالار بخونید . اگه هارپر باشه لیپید و کربوهیدراتش رو بخونید و پروتئین رو از برای کنکور بخونید

موفق باشید

نوتر

New member

منابعی که الان دارین رو بنویسید

labkhand2014

New member
میشه بگید فرقشون چیه؟ چون من هم رشته م تغذیه نبوده و در این زمینه بی اطلاعم. در مورد طرح الزامی برای مجوز مطب هم اگه ممکنه راهنماییم کنید. آیا ممکنه بدلیل گزینش بهم مجوز ندن؟ یا مدت زیادی منتظر طرح بمونم و بیکار شم؟!

نوتر

New member
میشه بگید فرقشون چیه؟ چون من هم رشته م تغذیه نبوده و در این زمینه بی اطلاعم. در مورد طرح الزامی برای مجوز مطب هم اگه ممکنه راهنماییم کنید. آیا ممکنه بدلیل گزینش بهم مجوز ندن؟ یا مدت زیادی منتظر طرح بمونم و بیکار شم؟!

برای توصیف رشته ی علوم بهداشتی در تغذیه باید یکی از دانشجوهای ارشد این رشته بیان و نظر بدن ولی من بر اساس مواردی که میدونم میگم
1- اولا قبول شدن در این رشته خیلی آسونتر از رشته ی تغذیه است
2- برای کسایی که ارشد غیر تغذیه دارند با این رشته مجوز مطب صادر نمیشه هرگز، مگر اینکه دکترای رشته تغذیه رو بگیرند
3- الان طرح رشته های تغذیه بر اساس تصمیم وزارت بهداشت جلوش بسته شده و جدیدا میخاد باز شه. و اکثرا هم مال سوگلی های عزیزان هست نه مال امثال من و شاید شما...
4- در این رشته علوم بهداشتی باید موضوع پایان نامتون هم در راستای بهداشت و تغذیه باشه نه صرفا تغذیه. بیشتر تغذیه در جامعه مد نظر این رشته است

موفق باشید

labkhand2014

New member
اگه برنامه تون انتها داره، منظورم اینه که آخرش رو هم تعین کردید و میدونید چه تاریخی تموم میکنید همه درسا رو، خیلی خوبه. هرچند من خودم اجباری برای اول کدوم درس رو خوندن ندارم، یعنی بسته به حال اون لحظه درسم رو انتخاب میکنم، اگه خواستید میتونید این کارو بکنید تنوع خوبه. زبان رو هم من تو زنگ تفریحام میخونم، یعنی نیم ساعت بین سه درس اصلی. فک میکنم به جای خلاصه برداری یک دوره ی مختصر کنید کاربردی تره. البته این نظر منه، چون مطالب زیادن. ورزش و هواخوری هم حتما تو برنامه باشه :) موفق باشید

نوتر

New member
اگه برنامه تون انتها داره، منظورم اینه که آخرش رو هم تعین کردید و میدونید چه تاریخی تموم میکنید همه درسا رو، خیلی خوبه. هرچند من خودم اجباری برای اول کدوم درس رو خوندن ندارم، یعنی بسته به حال اون لحظه درسم رو انتخاب میکنم، اگه خواستید میتونید این کارو بکنید تنوع خوبه. زبان رو هم من تو زنگ تفریحام میخونم، یعنی نیم ساعت بین سه درس اصلی. فک میکنم به جای خلاصه برداری یک دوره ی مختصر کنید کاربردی تره. البته این نظر منه، چون مطالب زیادن. ورزش و هواخوری هم حتما تو برنامه باشه :) موفق باشید

زبانتون در چه سطحیه؟؟

labkhand2014

New member
برای توصیف رشته ی علوم بهداشتی در تغذیه باید یکی از دانشجوهای ارشد این رشته بیان و نظر بدن ولی من بر اساس مواردی که میدونم میگم
1- اولا قبول شدن در این رشته خیلی آسونتر از رشته ی تغذیه است
2- برای کسایی که ارشد غیر تغذیه دارند با این رشته مجوز مطب صادر نمیشه هرگز، مگر اینکه دکترای رشته تغذیه رو بگیرند
3- الان طرح رشته های تغذیه بر اساس تصمیم وزارت بهداشت جلوش بسته شده و جدیدا میخاد باز شه. و اکثرا هم مال سوگلی های عزیزان هست نه مال امثال من و شاید شما...
4- در این رشته علوم بهداشتی باید موضوع پایان نامتون هم در راستای بهداشت و تغذیه باشه نه صرفا تغذیه. بیشتر تغذیه در جامعه مد نظر این رشته است

موفق باشید

هدف من اخذ مجوز مطبه. پس حتما باید تغذیه شرکت کنم. در مورد طرح، یعنی تغذیه ای ها بیکار میشن تا زمانی که وزارت اجازه میده باز؟ من چون رشته م تغذیه نبوده بدون گذروندن طرح که نمیتونم مجوز بگیرم! چه راه دیگه ای واسه تاسیس مطب دارم؟ یعنی امکانش هست اصلا این اجازه داده نشه بهم؟؟

نوتر

New member
راستش بدک نیست. برای زبان فقط کتاب لزگی رو میخونم اندازه کافی سخت هست، کلمات تخصصیش زیاده. همون رو تکمیل کنم خوب نیست به نظرتون؟

من به شما پیشنهاد میدم 3 مجموعه از زبان های اخر کتاب لزگی رو به شکل رندوم مثلا سال 84//87//88 رو انتخاب و در روزهای مختلف در تایم 65-70 دقیقه بزنید و درصد هر سه رو میانگین کنید در این صورت زبانتون سطحش مشخص میشه(ترجیحا مجموعه هایی که تازه هستند و شما سوالتش رو ندیدن).
با این نیم ساعتی که شما گفتین به شکل تفریحی میخوندی معمولا کسایی که مدرک تافل دارند این کارو میکنند تا به کلمات تخصصی عادت کنند و متنای پزشکی براشون عادی بشه
زبان یکی از مهمترین درس ها برای ارشد تغذیه هست.

ساده میگم ابهامی نمونه: اگه بخواین زبان رو به شکل زنگ تفریح بخونید براحتی هر چه تمام تر مردود خواهید شد. خیلی رک گفتم. از الان رو زبان وقت بذارین.
البته اینها در شرایطی هستند که سطح زبانتون مثلا الان -35%30% باشه.

آخرین ویرایش:

labkhand2014

New member
من به شما پیشنهاد میدم 3 مجموعه از زبان های اخر کتاب لزگی رو به شکل رندوم مثلا سال 84//87//88 رو انتخاب و در روزهای مختلف در تایم 65-70 دقیقه بزنید و درصد هر سه رو میانگین کنید در این صورت زبانتون سطحش مشخص میشه(ترجیحا مجموعه هایی که تازه هستند و شما سوالتش رو ندیدن).
با این نیم ساعتی که شما گفتین به شکل تفریحی میخوندی معمولا کسایی که مدرک تافل دارند این کارو میکنند تا به کلمات تخصصی عادت کنند و متنای پزشکی براشون عادی بشه
زبان یکی از مهمترین درس ها برای ارشد تغذیه هست.

ساده میگم ابهامی نمونه: اگه بخواین زبان رو به شکل زنگ تفریح بخونید براحتی هر چه تمام تر مردود خواهید شد. خیلی رک گفتم. از الان رو زبان وقت بذارین.
البته اینها در شرایطی هستند که سطح زبانتون مثلا الان -35%30% باشه.

متوجه منظورم نشدید، بعد از یکی دو ساعت خوندن یه درس نیم ساعت زبان کار میکنم، یعنی روز چندین بار. اینجوری هم استراحته برام چون زبان خیلی آسونتر از بقیه درساس و هم از دیدن کلمات جدید خسته نمیشم چون فقط نیم ساعت باهاشون سر و کله میزنم. مرسی واسه پیشنهادتوندر وافع هر بار که تستاشو میزنم یه جور تعیین سطحه و خوشبختانه تا حالا زیر 50% نبوده. اما حتما به حرفتون گوش میدم بیشتر زبان کار میکنم.

zamane

New member
دوستان تست برای درس تغذیه به جز کتاب آی.کیو.بیی کتاب دیگه ای پیشنهاد نمیکنین؟؟ این تستاش کمه خیلی ..

saeedvums

New member
نوتر عزیز سلام

میخواستم بدونم کتاب احسانی برای بیو خوبه (جلد قرمز)

اقا بددددد منو فکری کردی برم واسه علوم بهداشتی ، اخه من به درسهای مثله برنامه ریزی تغذیه و خدمات تغذیه در نظام مراقبت های بهداشتی و... کلا" تغذیه جامعه نگر علاقه دارم

چون من کارشناسی تغدیه دارم میخونم و همه دوستام میخان تغذیه بالینی شرکت کنن.....میانبرو خوب اومدی :))))

البته من 95 کنکور دارم............چقدر زود میگذره

hosein.m

New member
وااای من بیوشیمی ام خیلی ضعیفه. هیچی نمیفهمم. ای کاش کلاسی چیزی رفته بودم. کلافه ام کرده این بیو. من بیو رو دوس دارم ولی اون منو دوس نداره ????????????

- - - Updated - - -

وااای من بیوشیمی ام خیلی ضعیفه. هیچی نمیفهمم. ای کاش کلاسی چیزی رفته بودم. کلافه ام کرده این بیو. من بیو رو دوس دارم ولی اون منو دوس نداره 😉😉

pashmak

New member
بچه ها درسته میگن قراره غیر تغذیه ای ها دیگه شرکت نکنند
یا مجوز مطب نمیدن کسی میدونه؟

- - - Updated - - -

بچه ها درسته میگن قراره غیر تغذیه ای ها دیگه شرکت نکنند
یا مجوز مطب نمیدن کسی میدونه؟

نوتر

New member
نوتر عزیز سلام

میخواستم بدونم کتاب احسانی برای بیو خوبه (جلد قرمز)

اقا بددددد منو فکری کردی برم واسه علوم بهداشتی ، اخه من به درسهای مثله برنامه ریزی تغذیه و خدمات تغذیه در نظام مراقبت های بهداشتی و... کلا" تغذیه جامعه نگر علاقه دارم

چون من کارشناسی تغدیه دارم میخونم و همه دوستام میخان تغذیه بالینی شرکت کنن.....میانبرو خوب اومدی :))))

البته من 95 کنکور دارم............چقدر زود میگذره

با سلام من بیوشیمی احسانی رو ندیدم و نمیتونم در موردش نظر بدم
در مورد تغییر رشتتون هم امیدوارم هر اونچه تصمیم میگیری به خیر و صلاحتون باشه.:rose:

بالا