مطالعه گروهی رشته تغذیه ویژه کنکور ارشد 94

maryam s

New member
آقا سولاربه مبارک باشه :riz304:fu3170.jpg
منم این ماه و همش درگیر عروسی رفتن شدم زیاد نمی تونم درس بخونم ایشالا این فامیلا اگه خونه بخت رفتنشون تموم بشه:dadad4: و این کتابها و جز و هامو تهیه کنم اول مهر جدی شروع میکنم:sad:

آخرین ویرایش:

mehrshad.namdar

New member
دوست عزیزم منم بهت تبریک میگم امیدوارم خوشبخت بشید. بچه هابر ای موفقیت ۱۰۰ در ۱۰۰ این یک سال عشق و عاشقی تعطیل کار تعطیل هر چیزی که وقت و فکرتون رو از درس دور میکنه تعطیل. بعد یک سال که این کارها رو انجام دادید میام و میگم حلاوت و شیرینی موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد علوم تغذیه گوارایتان باد... انشا الله. نذر کرده اگه قبول بشم هر کمکی ازم بر بیاد برای بچه های فروم انجام بدم چون یکی از دلایل موفقیتم بودن در این گروه بود... بخونید بخونید تلاش کنید مطمین باشید نتیجه میگیرید

fateme14m

New member
دوستان برای تهیه کتاب و باید رفت انقلاب
خوده کتاب کراوس باید بخریم
کسی میدونه چی بخریم ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

mo.ham.mad

New member
بچه ها من 6 شهریور عقد کردم
شیرینی همتون محفوظه
فقط نمی دونم چه جوری به دستتون برسونم خخخخ
مبارک باشه
انشاالله که خوشبخت شی
شیرینی رو کارت به کارت کن ،بر مبنای نفری یک کیلو
البت مهسا هم قول اینکارو داد و نکرد
بچه ها با قدرت تمام بخوانید. من ۳ تست تغذیه از دوستم کمتر زدم و ۶۹ نفر رتبه ام پایین اومد در حالی که درصدهامون شبیه هم بود. خیلی دقت کنید رقابت سر یک تست و آینده شما رو تغییر میده. کمکی از من ساخته بود دریغ نمیکنم....
مهرشاد قبول شدی یا نه؟
چون جمله آخرت نشون از قبولی میده
موفق باشی

mehrshad.namdar

New member
دوستان برای تهیه کتاب و باید رفت انقلاب
خوده کتاب کراوس باید بخریم
کسی میدونه چی بخریم ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام نه خود کتاب کراوس اولا ترجمه کاملش نیست باید تهیه کنید. چند تا الان بچه ها بیشتر میخونن. یکی دکتر ط ری قت یکی دکتر محمد زا ده که من محمد زاده رو خوندم. از موسسات میتونید تهیه کنید. دکتر محمد زاد حدود دوهزار صفحه است و نصبت به طرف قت که ۸۰۰ صفحه است کامل تره... اصلا کتاب برای تغذیه نخورید...

mehrshad.namdar

New member
آره قبول شدم محمد توجیکار کردی؟ بيخبرم از بچه ها. خیلی وقت بود نیومده بودم...

mo.ham.mad

New member
آره قبول شدم محمد توجیکار کردی؟ بيخبرم از بچه ها. خیلی وقت بود نیومده بودم...
مبارکه شیرینیت کو پس،کجا قبول شدی
بچه ها که مهسا اینجا رو قرق کرده
فلور که قبول شده اون مهسا که شیمی میخوند قبول شده یه رتبه زیر ده دیگه هم داشتیم نام کاربریش یادم نمیاد
من هم دو ماه مونده به امتحان دچار سانحه شدم و کنکورو از دست دادم به زور سر کنکور رفتم ولی رتبم 240 شد که اونم با لطف زبان 75 درصد این شد
چون فیزیو هم تستش و هم خوندنشو گذاشتم برای بعد عید که این بلا سرم نازل شد
البته اگه قبلش خوب میخوندم با از دست دادن این دو ماه هم قبول میشدم
ولی تو دیگه بیا شیرینی بده ،از بقیه ابی گرم نمیشه
راستی مدرن محمدزاده 2013 هست یا 2006

mehrshad.namdar

New member
مشهد قبول شدم. پاشو بیا مشهد شیرینی تو کنار گذاشتم. امسال سال تویه دیگه. مادرن محمد زاده ۲۰۱۳.

Fatemeh Abedi

New member
سلام به همه دوستان
زمان گزارش رسید
فقط تونستم ویتامینهای محلول در چربی رو بخونم
فیزیو گوارش رو خوندم که تموم نشد. بیو هم که نخوندم چون بخش پروتیین رو مرور کردم.
کلا هفته خیلی خوبی نبود::sadsmiley:

Fatemeh Abedi

New member
سلام به همه دوستان
زمان گزارش رسید
فقط تونستم ویتامینهای محلول در چربی رو بخونم
فیزیو گوارش رو خوندم که تموم نشد. بیو هم که نخوندم چون بخش پروتیین رو مرور کردم.
کلا هفته خیلی خوبی نبود::sadsmiley:

اما عمرا تا زمانی که نوتر قراره راهنمایی کنه و mehrshad.namdar که قراره انرژی بده من ناامید بشم :a2d3:
و چه خوب که mo.ham.mad هم به جمع ما پیوست.:riz304:

Fatemeh Abedi

New member
دوستان من میخوام از این به بعد طبق این برنامه پیش برم چون آزمون آزمایشی شرکت کردم باید خودمو برسونم برای شما هم میذارم تا اگر خواستید بر مبنای اون برنامه ریزی کنید شاید براتون مفید باشه.
در هر مرحله اول بیو بعد تغذیه بعد فیزیو هست.
مرحله1) آب.تعادل اسید باز.الکترولیت.تنظیم pH خون//انرژی. هضم و جذب//سلول پتانسیل استراحت غشا. پتانسیل عمل.عضله اسکلتی و صاف
مرحله 2)ساختمان اسید امینه و پروتیین.تاخوردگی تعیین توالی و پروتیین رشته ای//لیپید پروتیین و ویتامین محلول در چربی//تنس.کلیه. اسید باز
مرحله 3)Hb،Mb ،پروتین پلاسما. آنزیم و کوانزیم//ویتامین محلول در آب،املاح و سلامت استخوان و دندان//قلب و گردش خون
مرحله 4) ساختمان CHO .لیپید . اسید نوکلئوتیک . غشا . زنجیر تنفسی//تغذیه دوران ها. انتروپومتری. شاخصهای آزمایشگاهی و تغذیه ورزشکاران//خون و گوارش
مرحله 5) متابولیسم CHO.لیپید. متابولیسم aa .نوکلئوتید . پورفیرین//رژیم درمانی(قلب و عروق،کلیه، کبد،اعصاب،تداخل غذا و دارو،سوختگی،آرتریت،روماتوئئی،فشار خون)//غدد و تولید مثل
مرحله 6)هورمون.مباحث بیولوژی مولکولی(همانند سازی رونویسی و ترجمه). ویتامین//رژیم درمانی(دیابت.آلرژی غذایی،تنفس،گوارش.اختلالات متابولیکی.سرطان.آنمی.تغذیه با لوله و تغذیه وریدی// اعصاب

Fatemeh Abedi

New member
دوستان من میخوام از این به بعد طبق این برنامه پیش برم چون آزمون آزمایشی شرکت کردم باید خودمو برسونم برای شما هم میذارم تا اگر خواستید بر مبنای اون برنامه ریزی کنید شاید براتون مفید باشه.
در هر مرحله اول بیو بعد تغذیه بعد فیزیو هست.
مرحله1) آب.تعادل اسید باز.الکترولیت.تنظیم pH خون//انرژی. هضم و جذب//سلول پتانسیل استراحت غشا. پتانسیل عمل.عضله اسکلتی و صاف
مرحله 2)ساختمان اسید امینه و پروتیین.تاخوردگی تعیین توالی و پروتیین رشته ای//لیپید پروتیین و ویتامین محلول در چربی//تنس.کلیه. اسید باز
مرحله 3)Hb،Mb ،پروتین پلاسما. آنزیم و کوانزیم//ویتامین محلول در آب،املاح و سلامت استخوان و دندان//قلب و گردش خون
مرحله 4) ساختمان CHO .لیپید . اسید نوکلئوتیک . غشا . زنجیر تنفسی//تغذیه دوران ها. انتروپومتری. شاخصهای آزمایشگاهی و تغذیه ورزشکاران//خون و گوارش
مرحله 5) متابولیسم CHO.لیپید. متابولیسم aa .نوکلئوتید . پورفیرین//رژیم درمانی(قلب و عروق،کلیه، کبد،اعصاب،تداخل غذا و دارو،سوختگی،آرتریت،روماتوئئی،فشار خون)//غدد و تولید مثل
مرحله 6)هورمون.مباحث بیولوژی مولکولی(همانند سازی رونویسی و ترجمه). ویتامین//رژیم درمانی(دیابت.آلرژی غذایی،تنفس،گوارش.اختلالات متابولیکی.سرطان.آنمی.تغذیه با لوله و تغذیه وریدی// اعصاب

یه پیشنهاد: هر مرحله رو بعنوان دو هفته در نظر بگیرید که طی دو هفته بایستی هر مرحله خونده بشه. اگر طبق اون پیش برید طی سه ماه مطالب رو جمع کردید و سه ماه بعد (دی بهمن و اسفند) مرور میکنید و اشکالات و قسمتهایی که ضعیف هستید دستتون میاد و بعد از عید هم تست و مرور البته انشااله.

Fatemeh Abedi

New member
البته که من علامه دهر نیستم و اگر پیشکسوتان و سرورانی چون نوتر، نگار ،mehrshd.namdar و سایر دوستان لطف کنند و اگر کمی یا کاستی ویا اشتباهی وجود داره راهنمایی کنند بسیار ممنون میشم.

Fatemeh Abedi

New member
دوصطان اذیذ اذ درص ذبان قافل نشید اینجوری باید ذبان بخونید:smilies-azardl (181
(اینغدر بخونید که مصل من نگارش فارصی یادطون بره) :1dco2x0p1lilzhfpg1t :a2d3:

mehrshad.namdar

New member
فاطمه خانوم برنامه کمی ایراد داره حجم درسها بعضی مواقع زیاده مخصوصا ۵و۶! بعید میدانم تو دو هفته بشه خوند. ولی برای استارت شروع خیلی خوبه. دوستان هر روز تغذیه و زبان بخونید. اصلا اصلا این دو درس رو فراموش نکنید. مثلا صبح تا ساعت دو تغذیه بخونید. عصر روز در میان بیو و فیزیو و شب فقط زبان. تعداد ساعاتی که برای هر دور من وقت گرفتم اینجوری بود البته برای افراد مختلف متفاوته. تغذیه ۱۵۰ ساعت بیو ۷۰ فیزیو ۱۰۰ساعت.

mehrshad.namdar

New member
ها رو خلاصه نکنید از دل ها دیگه و کم حجم در ندارید. همون وقت رو صرف خوندن کنید. بعضی دوستان مطالب رو خلاصه میکنن و فکر میکنن نزدیک کنکور راحت هستن ولی طبق تجربه من نزدیک کنکور بخاطر استرس و اینکه مبادا مطلبی جا بیوفته دوباره مطالب رو از روی کتاب میخونید و خلاصه هاتون رو نمیخونید که مطلبی جا نیوفته. پس وقتتون رو صرف نوشتن نکنید. بیشتر بخونید...

- - - Updated - - -

ها رو خلاصه نکنید از دل ها دیگه و کم حجم در ندارید. همون وقت رو صرف خوندن کنید. بعضی دوستان مطالب رو خلاصه میکنن و فکر میکنن نزدیک کنکور راحت هستن ولی طبق تجربه من نزدیک کنکور بخاطر استرس و اینکه مبادا مطلبی جا بیوفته دوباره مطالب رو از روی کتاب میخونید و خلاصه هاتون رو نمیخونید که مطلبی جا نیوفته. پس وقتتون رو صرف نوشتن نکنید. بیشتر بخونید...

mehrshad.namdar

New member
تلاشتون الان افزایش ساعات مطالعتون باشه. هر چی تا قبل عید عادت به خوندن کردید بعد عید هم همون قدر میخونید. دوستانی که از رشته ای جز تغذیه دارن این رشته روامتحان میدید برای تغذیه حتما برید تا متوجه بشید کدوم مطلب اهمیت داره. شکل ها و جداول رو کامل بخونید و جا نندازید. سوال زیاد میدن.... هیچ فصلی رو حذف نکنید.

mahnaz1

New member
" كسانی كه در انتظار زمان نشسته اند، آنرا از دست خواهند داد "

fateme14m

New member
سلام نه خود کتاب کراوس اولا ترجمه کاملش نیست باید تهیه کنید. چند تا الان بچه ها بیشتر میخونن. یکی دکتر ط ری قت یکی دکتر محمد زا ده که من محمد زاده رو خوندم. از موسسات میتونید تهیه کنید. دکتر محمد زاد حدود دوهزار صفحه است و نصبت به طرف قت که ۸۰۰ صفحه است کامل تره... اصلا کتاب برای تغذیه نخورید...

مرسی از راهنماییتون من میخوام از یک مهر بخونم و انشالا هدفم نفر اولیه

mahsaa

New member
نیرویی از آن توست باور نکردنی

و توانایی به کارهایی که تصورشان هم مشکل است

تنها مانع، دیوار ذهن توست

پس به نتوانستن نیندیــــــش

باور کن و باور کن که می توانی:a2d3:

دوستای گلم پرانرژی پیش برین و به امید روزهایی خیلی روشن انشاا.. :riz304:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: نوتر
بالا