مطالعه گروهی رشته تغذیه ویژه کنکور ارشد 94

mahjabin70

New member
جناب نوتر یادتونه میگفتم 9 ساعت مطالعه خیلی کمه؟ الان متوجه شدم که 9 ساعت خوندن در روز شاهکاره. زیاد زیادش که تونستم بخونم 7 ساعت بود هفته ی اول 6 ساعت در روز نتونستم بخونم دیگه الانکه 7 ساعت میخونم از خوشحالی نمیدونم چیکار کنم:65d6a5d6s: ببخشید اینقدر پرحرفی میکنم ولی بعضی وقتا نیازه. یکی نیس یه خورده روحیه بده؟:65d6a5d6s:

mahjabin70

New member
منم اونجورمممم ویتامین a رو هنو تموم نکردم..فیزیو هم میخونم ولی باز یادم میره هی باید مرور کنم :(

باید جناب نوتر یه مشاوره بذاره واسمون. جنااااااااااااااااااب نوووووووووتر کجایییییییییییین جواب سوالامو بدییییییییییین:dadad4:

نوتر

New member
جناب نوتر یادتونه میگفتم 9 ساعت مطالعه خیلی کمه؟ الان متوجه شدم که 9 ساعت خوندن در روز شاهکاره. زیاد زیادش که تونستم بخونم 7 ساعت بود هفته ی اول 6 ساعت در روز نتونستم بخونم دیگه الانکه 7 ساعت میخونم از خوشحالی نمیدونم چیکار کنم:65d6a5d6s: ببخشید اینقدر پرحرفی میکنم ولی بعضی وقتا نیازه. یکی نیس یه خورده روحیه بده؟:65d6a5d6s:

سلام خواهش میکنم

البته منم یادتون باشه گفتم بتون همون 9 ساعت رو بخونید اگه خوب نبود بقیش با من خخخخ

ببینید مرور مکرر یه فصل زمانی سود ده و پربازده هست که حجم درس کم باشه. مثلا یه جز..وه 200 صفحه ای برای امتحان کلا..سی.
اما اینجا حجم بسیار زیادی از درسا هست که باید همشو بخونید.پی نمیتونید همش یجا درجا بزنید و این توجیه تون باشه که من نمیتونم یه فصل رو یاد نگرفته ازش رد شم.این مشکل خیلیا بود من دیدم.
مطمئن باشین تغذیه رو هر چقدر هم که دقیق بخونید ریز و خط به خط هم بخونید بازم یه ماه بعد یادتون میره. پس بهتره تغذیه رو جوری بخونید آخر سر یه دید کلی ازش داشته باشین. من پیشنهادم اینه لاقل 5 فصل به 5 فصل مرور کنید. شما که این مشکل وسواس در درس خوندن رو دارید و براتون مشکله رد شدن از یه فصل در حالی که خوب یاد نگرفتین بهتره فصل ویتامین های محلول در چربی رو مثلا یدور روزنامه وار بخونید و به مطلب ذهنیت پیدا کنید بعد دور دوم رو خوب بخونید. بعد برید فصل بعدی. این کار رو برای 5 فصل انجام بدین. بعد از اینکه 5 فصل تموم شد یه مرور کلی ازش داشته باشین و برین سراغ 5 فصل بعدی.بعد خوندن 5 فصل دوم یه مرور کلی و سریع از 10 فصل قبل داشته باشین. و برین سراغ 5 فصل بعدی. اما بعد خوندن 5 فصل سوم دیگه 15 فصل رو مرور نکنید همون 10 فصل اخر رو بخونید. اینجوری هم پیشرفت دارین هم مرور.یعنی هم مرور میکنید هم در جا نمیزنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mohana

mahjabin70

New member
ممنون جناب نوتر اگه صلاح میدونین بیشتر سر بزنید به اینجا :65d6a5d6s: من از بقیه نمیدونم ولی خودم به شخصه نیاز به راهنماییاتون دارم حضور شما تو این تایپیک روحیه میده :riz304:

mahnaz1

New member
...

سلام دوستان از امروز مطالعه من شروع میشه.از برنامه عقبم اما تا هفته دیگه انشااله گردش خون از فیزیو،انرژی و کربوهیدرات و هضم و جذب از تغذیه،آب و الکترولیت بیو و 7 درس تافل را در برنامه ام قرار دادم تا مطالعه کنم...

باآرزوی موفقیت برای خودم و خودتون .

آخرین ویرایش:

نوتر

New member
ممنون جناب نوتر اگه صلاح میدونین بیشتر سر بزنید به اینجا :65d6a5d6s: من از بقیه نمیدونم ولی خودم به شخصه نیاز به راهنماییاتون دارم حضور شما تو این تایپیک روحیه میده :riz304:[/QUOTE

:65d6a5d6s: من فکر کنم بیشتر از همه کاربرا به اینجا سر میزنماااا

هر سوالی داشتین من سعی مردم جواب بدم.

لطف دارین به من:riz304:
موفق باشین

rahaazad

New member
سلام نوتر جان
من ضروریات رضا محمدی دارم ولی نمیتونم خوب تست بزنم به نظرت کتاب کاملیه؟؟؟ در واقع بیوشیمی خ و برای کنکور هم دارم نمیدونم کدومش به عنوان منبع اصلی بخونم میشه راهنماییم کنید

mahjabin70

New member

موفق باشین[/SIZE][/COLOR][/QUOTE]

اونوقت چطور میاین که ما نمیبینیم؟ حتما مخفی میشین.:5:

نوتر

New member
سلام نوتر جان
من ضروریات رضا محمدی دارم ولی نمیتونم خوب تست بزنم به نظرت کتاب کاملیه؟؟؟ در واقع بیوشیمی خ و برای کنکور هم دارم نمیدونم کدومش به عنوان منبع اصلی بخونم میشه راهنماییم کنید

بیوشیمی ضروریات کتاب خوبیه. اما کامل نیست برای ارشد تغذیه
در مورد برای کنکور باید بگم کتاب واقعا خوبیه.
بیوشیمی خ رو متوجه نشدم!!!!
اما اگه بخواین تک کتاب برای بیوشیمی بخونید مطمئنا جلوی کسایی که بیوشیمی رو خوب خوندند کم میارید.
برای بیوشیمی به هیچ عنوان به یک کتاب بسنده نکنید.

آخرین ویرایش:

نوتر

New member

موفق باشین[/size][/color]

اونوقت چطور میاین که ما نمیبینیم؟ حتما مخفی میشین.:5:
[/quote]

دیگه قرار نشد کم لطفی کنیم
من تا جایی که تونستم هستم و بودم.خیلی بیشتر از خیلی ها
شده شما تا حالا سوالی رو بپرسید من جواب ندم؟؟

آخرین ویرایش:

Fatemeh Abedi

New member
گزارش هفته سوم:
تغذیه بخش لیپید و بیوشیمی ساختمان لیپید رو خوندم ولی واقعا چقدر پر از نکته بود فقط سعی کردم تموم کنم تا کلیات دستم بیاد و باید مرور کنم.
فیزیو هم تا اواسط گردش خون خوندم.
این هفته خیلی خوب نبود چون نتونستم تست بزنم و مطالب رو هم با دقتی که باید نخوندم.:65d6a5d6s:

بخش انرژی رو هم امروز یک مرور اجمالی داشتم.
زبان هم هر شب یک متن از آزمونهای سال قبل رو خوندم.

Fatemeh Abedi

New member
چهره من قبل از اینکه بیام به انجمن = :4d564ad6:
چهره من بعد از اومدن به انجمن = :1dco2x0p1lilzhfpg1t
چهره من بعد از خارج شدن از انجمن = :sadsmiley:

Fatemeh Abedi

New member
چهره من قبل از اینکه بیام به انجمن = :4d564ad6:
چهره من بعد از اومدن به انجمن = :1dco2x0p1lilzhfpg1t
چهره من بعد از خارج شدن از انجمن = :sadsmiley:[/QUOTE]
آخه چرا نکته نمینویسید !!!

Fatemeh Abedi

New member
ایکوزانوئیدها
مشتق از آراشیدونیک هستند
به سه دسته تقسیم میشه:
1) پروستانوئیدها
الف)پروستاگلاندین
ب)ترومبوکسان
ج)پروستاسیکلین
2)لکوترین
3)لیپوکسین

Fatemeh Abedi

New member
ویژگی پروستاگلاندین:
1. مترشح از تمام بافتهای بدن بجز گلبول قرمز
2. مانند هورمونهای غیر استروئیدی از طریق تنظیم سنتز cAMP عمل میکنه
3. موجب انقباضات عضلات صاف رحم در قاعدگی و زایمان، ایجاد التهاب، گشادشدن رگها، کاهش فشار خون، جلوگیری از زخم معده، تنظیم فیلتراسیون گلومرولی

Fatemeh Abedi

New member
ویژگی ترومبوکسان:
1. محل ساختش پلاکته
2.موجب انقباضات رگها و تجمع پلاکت(تشکیل لخته خون)

Fatemeh Abedi

New member
ویژگی پروستاسیکلین:
1. در اثراکسیداسیون ایجاد شده
2. در جدار رگ سنتنز شده
3. موجب گشاد شدن عضلات صاف و گشادی رگها

بالا