***مطالعه گروهی دکتری بیوشیمی بالینی***

حنانه60

New member
سلام به نظر شما من کتابهای ارشد و بخونم واسه دکتری بیوشیمی بالینی کفایت می کنه آخه من ارشد رو پیام نور خوندم تمام مباحث داره از جمله کتاب لیپید و قند،بیوشیمی هورمون، انزیم ، بیوشیمی پروتیین و اسید های نوکلییک و کنترل متابولیسم و بیوشیمی کروماتین رو دارم لطفا راهنمایی کنید

alireza-ja

New member
سلام به نظر شما من کتابهای ارشد و بخونم واسه دکتری بیوشیمی بالینی کفایت می کنه آخه من ارشد رو پیام نور خوندم تمام مباحث داره از جمله کتاب لیپید و قند،بیوشیمی هورمون، انزیم ، بیوشیمی پروتیین و اسید های نوکلییک و کنترل متابولیسم و بیوشیمی کروماتین رو دارم لطفا راهنمایی کنید

سلام.

دقیقا استادمون هم همینو گفت. گفتش که یکی از دلایلی که بچه های پیام نور رتبه های خوبی توی دکتری میارن (حالا مصاحبشو خبر ندارم) اینه که کتاباشون تعریف شده هستش و کلی نکات داره و چون حالت دایره المعارفی داره خوب واسه کنکور خیلی بدرد میخوره.

ولی مثلا همون لیپید و قندی که دارید میگید منابع ما کلا یه سری مقالات هستش که استاد نکات بروز و مهم و یه سری مباحث خاص رو توی مقالات هایلایت کرده همونا رو واسمون میگه که بدرد کنکور نمیخوره و میگه که اون مباحث رو شما واسه کنکور خوندید. ولی خوب اینطوری مباحث جدیدی رو یاد میگیریم که بیشتر واسه مقاله نوشتن بکار میاد.

TUMS

Well-known member

دمتون گرم بچه های بیوشیمی
آفرین
موفق و موید باشین:riz304:

leylii

New member
من خیلی درگیر پایان نامم هستم
فعلا هر روز فقط 10 صفحه بیوشیمی تیتز خوندم .نیم ساعت هم زبان متاسفانه

mahboub

New member
سلام من تازه عضو انجمن شدم :a2d3:
دانشجوی ارشد بیوشیمی ام (وزارت علوم) و قصد دارم دکتری بالینی بخونم
یه سوال دارم که شاید عجیب باشه براتون... ببخشید
آزمون دکتری وزارت بهداشت آبان-آذر برگزار میشه و فقط کسایی میتونن شرکت کنن که تا بهمن ماه همون سال فارغ التحصیل شن.
میخوام بدونم چرا اینجوریه؟ ما اگه 4 ترمه تموم کنیم اخر شهریور فارغ التحصیل میشیم و تازه آبان کنکور بدیم اینجوری یه سال وقفه میوفته بین ارشد و دکتری.
ارشد وزارت بهداشت آیا 5 ترمه است؟
اصولا نمیشه بدون وقفه رفت دکتری وزارت بهداشت؟

alireza-ja

New member
سلام من تازه عضو انجمن شدم :a2d3:
دانشجوی ارشد بیوشیمی ام (وزارت علوم) و قصد دارم دکتری بالینی بخونم
یه سوال دارم که شاید عجیب باشه براتون... ببخشید
آزمون دکتری وزارت بهداشت آبان-آذر برگزار میشه و فقط کسایی میتونن شرکت کنن که تا بهمن ماه همون سال فارغ التحصیل شن.
میخوام بدونم چرا اینجوریه؟ ما اگه 4 ترمه تموم کنیم اخر شهریور فارغ التحصیل میشیم و تازه آبان کنکور بدیم اینجوری یه سال وقفه میوفته بین ارشد و دکتری.
ارشد وزارت بهداشت آیا 5 ترمه است؟
اصولا نمیشه بدون وقفه رفت دکتری وزارت بهداشت؟

سلام خوش آمدید.

شما اگر میخواید یه ضرب برید دکترا باید ترم 3 کنکور دکترا بدید که تا آخر شهریور فارغ التحصیل بشید و از مهر تشریف ببرید سر کلااااس دکترا.

abbas gara

New member
سلام.دوست عزیز .شروع ترم 1 دکتری وزارت بهداشت ازاواخر بهمن ماه هست

alireza-ja

New member
آها بله فراموش کردم.

با وزارت علوم قاطیش کردن.

تشکر بابت گوشزدتون.

alireza-ja

New member
پس با این حساب اگر کسی 4 ترمه ارشدشو تموم کنه در هر صورت 1 ترم فاصله میفته درسته؟

majede

New member
سلام دوستان
من زبان رو کنار گزاشتم و بیوشیمی رو شروع کردم انشالا واسه امسال

mahboub

New member
سلام...:14:
من یه خبر خیلی ناراحت کننده شنیدم
یکی از دوستانم به من گفته که جدیدا ورود فارغ التحصیلان ارشد وزارت علوم به مقطع دکتری وزارت بهداشت ممنوع شده :13:
من هرچی گشتم خبری پیدا نکردم
اما انگار منبعش موثق بوده و از اساتید دست اندرکار شنیده...
کسی اطلاعی نداره؟ :sadsmiley:

*hadis*

New member
سلام...:14:
من یه خبر خیلی ناراحت کننده شنیدم
یکی از دوستانم به من گفته که جدیدا ورود فارغ التحصیلان ارشد وزارت علوم به مقطع دکتری وزارت بهداشت ممنوع شده :13:
من هرچی گشتم خبری پیدا نکردم
اما انگار منبعش موثق بوده و از اساتید دست اندرکار شنیده...
کسی اطلاعی نداره؟ :sadsmiley:

سلام..خب اگه مطمئنی منبعش موثق بوده چرا باز اومدی اینجا؟؟
اساتید دست اندر کارش رو خب بهتون معرفی میکرد تا مطمئن بشی
خوشتون میاد استرس وارد کنین؟؟
هیچوقت خبری رو تا اطمینان قطعی حاصل نکردین نیاین اینجا بذارین..به این دوستتون بگید اسم یکی از اساتید دست اندرکاررررررشون رو بدن بقیه برن پیگیری کنن لطفا!!

mahboub

New member
سلام..خب اگه مطمئنی منبعش موثق بوده چرا باز اومدی اینجا؟؟
اساتید دست اندر کارش رو خب بهتون معرفی میکرد تا مطمئن بشی
خوشتون میاد استرس وارد کنین؟؟
هیچوقت خبری رو تا اطمینان قطعی حاصل نکردین نیاین اینجا بذارین..به این دوستتون بگید اسم یکی از اساتید دست اندرکاررررررشون رو بدن بقیه برن پیگیری کنن لطفا!!

وا !! چرا انقد عصبانی !؟
دوستم از منبعش مطمئن بود من که استادشو نمیشناسم اصلا.
منم قصد بدی نداشتم. چون زیاد وارد نیستم و اطلاعاتم درباره وزارت بهداشت کمه اینجا پرسیدم تا اگه کسی اطلاع داره بهم بگه.
شما کلا حرفای منو ندیده بگیر، بهت استرس وارد نشه
والا من راضی نیستم کسی اینجور بهم بریزه !

آخرین ویرایش:

alireza-ja

New member
وا !! چرا انقد عصبانی !؟
دوستم از منبعش مطمئن بود من که استادشو نمیشناسم اصلا.
منم قصد بدی نداشتم. چون زیاد وارد نیستم و اطلاعاتم درباره وزارت بهداشت کمه اینجا پرسیدم تا اگه کسی اطلاع داره بهم بگه.
شما کلا حرفای منو ندیده بگیر، بهت استرس وارد نشه
والا من راضی نیستم کسی اینجور بهم بریزه !

تا الان به تعداد موهای سرتون این خبر و امثال این توی انجمن در سالیان متمادی گفته شده تا الان هم نشده. مثلا فکرشو بکنید ارشد بیوشیمی نتونه دکترای بیوشیمی بالینی شرکت کنه یا مثلا ارشد سلولی نتونه دکترای بیوتک با سلولی ضریب 4 یا 5 شرکت کنه. یعنی کسی که اینو تصویب کنه حکم بی آبرویی خودشو امضا کرده و مضحکه عام و خاص شده.

شما هم قرار نیست هر چیزی رو که شنیدید هر جایی بگید. هر وقت وزارت بهداشت اینو توی دفترچه دکتراش نوشت اونموقع گردن ما از مو نازک. در این صورت من که ضمن نفرین از ته دل باعث و بانیش تکلیفم با خودم روشن میشه و دنبال علاقه اصلیم یعنی دکترای سلولی مولکولی میرم.

آخرین ویرایش:

alireza-ja

New member
امروز امتحان کنترل متابولیسم داشتم یعنی توی عمرم این همه تجزیه و تحلیل سر یه آزمون نکرده بودم. واسه کنکورش هم این همه سر جلسه درگیر سوالات نشده بودم. واقعا از جلسه اومده بودم بیرون فقط میخواستم برم یه جای ساکت بگیرم بخوابم.

بالا