مطالعه گروهی دکتری بیوتکنولوژی پزشکی - 94

م.صفری

New member
خسته نباشید خدمت همه بچه ها یه چند روزی میخاستم یه خبر رو بذار تو انجمن هر کاری میکردم نمی تونستم وارد شم خبر روز 24خرداد امسال جلسه شورای علوم پایه بود و چند تصمیم گیری در مورد ازمون 95-96 شد یکی از تصمیم گیری ها شرط فارغ التحصیل بودن زمان ثبت نام از سال اینده یکی دیگه قراره طوری برنامه رو بچینند که ورودی مهر بشیم وقراره دانشگاه های واجد صلاحیت مرحله دوم مصاحبه رو مستقل برگزار کنند حتی یکی از پیشنهادهای که بود وتصویب نشد قرار بود ازمون امسال با یک نیمسال تاخیر اردیبهشت برگزار بشه که دبیرخانه تائید نکرد به احتمال 90درصد امسال اخرین ازمون ابان برای دکترا هست وامتحان بعدی اردیبهشت 96 خواهد بود من نمیدونم فایل pdfرا به چه صورت در صفحه قرار بدم اگه بگید میزارم توصفحه اگه میخواهید خودتون ببینید برین معاونت اموزشی بخش دبیرخانه شورای علوم پایه پزشکی بخش مصوبات جلسه 17.

یعنی 24 خرداد تصویب شده
اعضای بورد 21 مرداد اومدن دانشکده ما و من همین سوالو ازشون پرسیدم گفتن فعلا اجرایی نشده ما داریم از دانشگاهها نظر سنجی میکنیم اگر رایاورد اجرایی میشه پس فعلا خبری نیس انشاا... رای نیاره

biotechnologist

New member
دیروز ۹ساعت.خدا رو شکر!
این لودیش چقدر قصه گفته!کلی طول میکشه تا از تو قصه ها ادم یه نکته پیدا کنه:smiliess (12):

akbar_65

New member
سلام خدمت دوستان عزیز
من دوست ندارم چیزی رو که 100 درصد ازش مطمئن نیستم رو بگم و این خبری رو که الان میگم رو بی این خاطر میگم که دوستان هم دربارش تحقیق کنن ببینیم تا چه حد درسته
یکی از استادای بزرگ بیوتکنولوژی ایران عکس یه صورتجلسه که تو گوشیش بود رو بهم شون داد .
متن صورتجلسه :
آزمون دکتری (به احتمال زیاد وزارت بهداشت ) به این صورت برگزار میشه که واسه هر رشته یه امتحان پایه برگزار میشه و از دروس مختلفی سوال میاد مثلا واسه بیوتکنولوژی از دروس زیست عمومی ،زیست تکوینی ،بیوشیمی ،بیوفیزیک ؛زبان ،ژنتیک ، مهندسی ژنتیک فیزیولوژِی در حد کارشناسی سوال میدن .بعد در هر سال هر دانشگاه دو بار فراخوان میده واسه جذب دانشجو (مثلا میگه نمره های بین x تا z )و اساتید اون دانشگاه از بین شرکت کنند ها دانشجو هاشون رو انتخاب میکنن .
لطفا بچه هایی که تهران هستن در موردش تحقیق کنین ببینیم قضیه چیه .

shadyrecords

New member
سلام خدمت دوستان عزیز
من دوست ندارم چیزی رو که 100 درصد ازش مطمئن نیستم رو بگم و این خبری رو که الان میگم رو بی این خاطر میگم که دوستان هم دربارش تحقیق کنن ببینیم تا چه حد درسته
یکی از استادای بزرگ بیوتکنولوژی ایران عکس یه صورتجلسه که تو گوشیش بود رو بهم شون داد .
متن صورتجلسه :
آزمون دکتری (به احتمال زیاد وزارت بهداشت ) به این صورت برگزار میشه که واسه هر رشته یه امتحان پایه برگزار میشه و از دروس مختلفی سوال میاد مثلا واسه بیوتکنولوژی از دروس زیست عمومی ،زیست تکوینی ،بیوشیمی ،بیوفیزیک ؛زبان ،ژنتیک ، مهندسی ژنتیک فیزیولوژِی در حد کارشناسی سوال میدن .بعد در هر سال هر دانشگاه دو بار فراخوان میده واسه جذب دانشجو (مثلا میگه نمره های بین x تا z )و اساتید اون دانشگاه از بین شرکت کنند ها دانشجو هاشون رو انتخاب میکنن .

اين مربوط به وزارت علوم هستش

alireza-ja

New member
سلام خدمت دوستان عزیز
متن صورتجلسه :

خب این دقیقا مال وزارت علومه اونم احتمالا دفترچه سایت سنجش بوده نشونتون داده.

زیست عمومی- علوم سلولی مولکولی- بیوشیمی بیوفیزیک دروس دکترای علوم شده.

veterner

New member
4ساعت لودیش،3 ساعت جنین،2 ساعت بافت، (3 ساعت فیزیوتا آخر شب)= 12 ساعت

هممون قبول میشیم بچه ها

biotechnologist

New member
تبریک و شادباش از روند کار و موضوع و روش گرادوری اگر تونستید مختصر توضیحی بدهید / سپاس

این مقاله در واقع بخشی از تز اولیه ارشدم بود که بعد موضوعم عوض شد.مقاله اول به شکل مقاله مروری بود ولی چون فقط دوتا مقاله با ربط مستقیم به این موضوع بود نمیشد و خودمون هم کاری انجام نداده بودیم نميشد مروری باشه.تصویر اینها هم داشت که بعدا حذف شد.
موضوع هر چیزی میتونه باشه بستگی به علاقه خودتون داره.مهم اینه که موضوعی که مطرح میشه نو باشه و بتونید با مقالات دیگه نظرتون رو اثبات کنید در واقع باید به خواننده بقبولانید که موضوع مطرح شده ارزش مطالعه داره.نیاز نیست خودتون کار عملی در اون زمینه انجام داده باشید فقط کافیه نظرتون رو ثابت کنید.قالبش هم باید متناسب با ژورنال مورد نظرتون باشه.همین.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: IL-2

love virology

New member
این مقاله در واقع بخشی از تز اولیه ارشدم بود که بعد موضوعم عوض شد.مقاله اول به شکل مقاله مروری بود ولی چون فقط دوتا مقاله با ربط مستقیم به این موضوع بود نمیشد و خودمون هم کاری انجام نداده بودیم نميشد مروری باشه.تصویر اینها هم داشت که بعدا حذف شد.
موضوع هر چیزی میتونه باشه بستگی به علاقه خودتون داره.مهم اینه که موضوعی که مطرح میشه نو باشه و بتونید با مقالات دیگه نظرتون رو اثبات کنید در واقع باید به خواننده بقبولانید که موضوع مطرح شده ارزش مطالعه داره.نیاز نیست خودتون کار عملی در اون زمینه انجام داده باشید فقط کافیه نظرتون رو ثابت کنید.قالبش هم باید متناسب با ژورنال مورد نظرتون باشه.همین.

سپاس ایا استاد هم کنار دستمون باشه کمک کننده هست یا 2 نفری انجام بشه / مثلا در مورد موضوعی جستجو کنیم و مقالات مختلف و تز خودمون بسط بدیم درسته

- - - Updated - - -

سپاس ایا استاد هم کنار دستمون باشه کمک کننده هست یا 2 نفری انجام بشه / مثلا در مورد موضوعی جستجو کنیم و مقالات مختلف و تز خودمون بسط بدیم درسته

biotechnologist

New member

- - - Updated - - -

استاد که حتما باید باشه.نفر دوم مقاله من استاد راهنمام هستن.باید نظر تخصصی متخصصین باشه وگرنه با اسم دانشجو بعید میدونم واسه چاپ پذیرفته بشه.
من خیلی ساده توضيح دادم.مراحلش کمی بیشتره.مثلا باید ۵نفر متخصص در اون حوزه رو بعنوان داور به ژورنال معرفی کنید.نظرات اون ها به ریویوئرها ارسال میشه اونا به سردبیر میگن که اصلا مقاله در راستای اهداف ژورنالشون هست یانه و از نظر علمی قابل چاپ هست یانه.همین مقالم رو یک ژورنال دیگه نزدیک یک صفحه ایراد گرفته بود که استادم از اونجا انصراف داد.
این مقاله براساس پروپوزال ارشدم بود یعنی در همون حد روش مطالعه و کار شده بود و قابلیت اجرا داره ولی چون فرصت نکردم اجراش کنم بصورت هایپوتز و ادیتوریال چاپش کردم.
ریویوئرهاشون کلی سوال میپرسن که باید اونقدر رو موضوع تسلط داشته باشید که بتونید پاسخشون رو ارسال کنید.
درسته که چون تعداد صفحتاش کمه به نظر ساده میاد ولی حتما نیاز به نظر یک استاد هست.

شانلی

New member
خسته نباشید خدمت همه بچه ها یه چند روزی میخاستم یه خبر رو بذار تو انجمن هر کاری میکردم نمی تونستم وارد شم خبر روز 24خرداد امسال جلسه شورای علوم پایه بود و چند تصمیم گیری در مورد ازمون 95-96 شد یکی از تصمیم گیری ها شرط فارغ التحصیل بودن زمان ثبت نام از سال اینده یکی دیگه قراره طوری برنامه رو بچینند که ورودی مهر بشیم وقراره دانشگاه های واجد صلاحیت مرحله دوم مصاحبه رو مستقل برگزار کنند حتی یکی از پیشنهادهای که بود وتصویب نشد قرار بود ازمون امسال با یک نیمسال تاخیر اردیبهشت برگزار بشه که دبیرخانه تائید نکرد به احتمال 90درصد امسال اخرین ازمون ابان برای دکترا هست وامتحان بعدی اردیبهشت 96 خواهد بود من نمیدونم فایل pdfرا به چه صورت در صفحه قرار بدم اگه بگید میزارم توصفحه اگه میخواهید خودتون ببینید برین معاونت اموزشی بخش دبیرخانه شورای علوم پایه پزشکی بخش مصوبات جلسه 17.

اردیبهشت 96؟؟؟؟؟ یعنی 1/5 سال دیگه؟؟؟؟؟؟ :smiliess (2): واقعیت داره؟؟؟؟؟ چرا اردیبهشت 95 برگزار نمیکنن؟

biotec1390

New member
امروز 6 ساعت ایمنی خوندم. دوستان بنظرتون این روش مطالعه درسته که فرضا 2 هفته یه درس رو بخونی تموم کنی بعد بری سراغ درس دیگه؟من نمیتونم همزمان درسا رو بخونم

ن. نازی

New member
چند وقت گذشته اینقدر کم خوندم که در حد روزنامه هم نبوده. امشب با 2 ساعت شروع می کنم.

تداعی

New member
امروز 6 ساعت ایمنی خوندم. دوستان بنظرتون این روش مطالعه درسته که فرضا 2 هفته یه درس رو بخونی تموم کنی بعد بری سراغ درس دیگه؟من نمیتونم همزمان درسا رو بخونم

الان عاقلانه ترین کار اینه که طبق روالی که باهاش راحت هستید و عادت دارید پیش برید، وگرنه وقت رو از دست میدید، اگه این روش رو باهاش راحت هستید همین طور ادامه بدید، یکی از دوستهای من روشش مثل شما بود، برای هر درس 2 هفته وقت میزاشت و فقط یک درس رو میخوند، در دو هفته دوم که درس جدید رو شروع میکرد درس اول رو دوره میکرد، در دو هفته سوم، درس دوم رو هم دوره می کرد و ....

- - - Updated - - -

چند وقت گذشته اینقدر کم خوندم که در حد روزنامه هم نبوده. امشب با 2 ساعت شروع می کنم.

امید به خدا، انشالله به زودی به زمان دلخواهتون برسید

بالا