مطالعه گروهی داوطلبان ارشد ویروس شناسی 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

love virology

New member
کدامیک از انزیم های زیر سبب تقویت اثر پرفورین در لیز سلول هدف میشود
الف/ لیزوزویم ها ب/ گرانزیم ها ج/ فسفاتازها د/ پروتئازها

نقش اصلی انتی ژن های mhc در کدام یک از مراحل پاسخ های ایمنی میباشد
الف/ شناخت انتی ژن ب/ عرضه انتی ژن ج/ پردازش انتی ژن د / حذف انتی ژن

اولین مرحله در عرضه انتی ژن پروتئینی در ایمنی سلولی کدام است
الف/ اتصال انتی ژن به apc ب / اتصال انتی ژن به er ج/ اتصال انتی ژن به tap د / اتصال انتی ژن به فاگوزوم

ch 50 کدام یک از فعالیت های کمپلمان را تعیین میکند
الف/ اپسونیزاسیون ب/ کموتاکسی ج/ لیزکنندگی د/ سنجش میزان c9

love virology

New member
در کدام یک از ویروس های زیر تغییرات ژنتیکی فراوان دیده میشود
ebv
پولیوما
پاروو
سرخک

moein1369

New member
ebv
پولیوما
پاروو
سرخک

با سلام.ویروس های rna دار چون موقع همانند سازی ،ویرایش ندارن بیشتر تغییر دارن.یا شایدم سرخک نباشه.چون یه سروتیپ داره!

vet lab sciences

New member
:13:من ch50 رو یادم رفته بود،بلد نبودم

The CH50 tests the functional capability of serum complement components of the classical pathway to lyse sheep red blood cells (SRBC) pre-coated with rabbit anti-sheep red blood cell antibody (haemolysin). When antibody-coated SRBC are incubated with test serum, the classical pathway of complement is activated and haemolysis results

vet lab sciences

New member
بچه ها در چ حالید؟؟
من ک همه دارن بهم توصیه میکنن شرکت نکنم:5:

ای الحمدلله بد نیستیم!
یه چند روزیه که سرعتم به خاطر مشغله زیاد اومده پایین ولی ان شاالله درست میشه.

اگه هدفتون فقط تهران و کرج هست پیشنهاد می کنم که با توجه به دانشجوی ترم آخر بودن و تحمل فشار روحی، روانی و مشقت مضاعف من باب رسوندن اطلاعاتتون برای قبولی تهران یا کرج با وجود مشغلات زندگی و درس، توصیه می کنم توصیه ای که به شما شده رو جدی بگیرین!!:1dco2x0p1lilzhfpg1t

اما اگه میخوایید تو جاهای پرتی مثل مشهد، کرمان و یا اهواز(اوه اوه! من اولا تو اولویتام نمیذارمش بعد اگه ببینم وجودش تو اولویتام ضروریه و اونجا بیوفتم، نمیرم و محرومیت یکساله بهداشت رو به جون میخرم!!) از لحاظ مسافت هاشون نسبت به مرکز کشور، قبول شید، سعی کنین هم سال اول قبول شید و برید بالا و معطلش نکنین دیگه!

vet lab sciences

New member
ebv
پولیوما
پاروو
سرخک

!This question is better than to question the master of Virology
!The fourth choice is correct, Certainly

RNA viruses show high mutation frequencies partly because of a lack of the proofreading enzymes that assure fidelity of DNA replication​

love virology

New member
درسته سرخک چون rna دار هست ولی جای سرخک مثلا rma دار سگمنت میزاشت بهتر بود / ولی جهش در rna دار بیشتر اتفاق می افتد/ سوال ویروس ارشد سال 85 وزارت بهداشت

vet lab sciences

New member
درسته.
اصلا انقدر با همین جاوتز و مورای خوب میشه بپیچونی که نیازی به سوالات تکراری نباشه!
نمیدونم این طراحان سوال چی تو ذهنشون میگذره که 10 سال پست سر هم میگن کدام هماگلوتینین داره، کدام تو تخم مرغ رشد داره، کدام سنس مثبته و و و!!
البته آمار هیئت ممتحنه ویروس رو دارم و میدونم اکثرا پیرن و تمایلی به تغییر در نوع نگرششون ندارن!

مثلا سوالات دکتری ویروس علوم امسال (کد2716) رو ببینید، این خوبه برا ارشد بهداشت باشه.

آو بله! ندیده بودمش سوال 31 بوده!:rolleyessmileyanim:

آخرین ویرایش:

love virology

New member
سیتولیز ناشی از عامل مکمل با واسطه انتی بادی ( مسیر کلاسیک ) اساس کدام واکنش ازدیاد حساسیت میباشد
1 - نوع یک / 2- نوع 4 / 3- نوع 2 / 4- نوع 3 /

love virology

New member
عرضه الو انتی ژن به سیستم ایمنی میزبان توسط چه سلولی انجام میشود
1 سلولی های اپی تلیال پوست گیرنده
2 سلول های اندوتلیال عروق پیوند
3 apc گیرنده
4 apc دهنده

virologist93

New member
ای الحمدلله بد نیستیم!
یه چند روزیه که سرعتم به خاطر مشغله زیاد اومده پایین ولی ان شاالله درست میشه.

اگه هدفتون فقط تهران و کرج هست پیشنهاد می کنم که با توجه به دانشجوی ترم آخر بودن و تحمل فشار روحی، روانی و مشقت مضاعف من باب رسوندن اطلاعاتتون برای قبولی تهران یا کرج با وجود مشغلات زندگی و درس، توصیه می کنم توصیه ای که به شما شده رو جدی بگیرین!!:1dco2x0p1lilzhfpg1t

اما اگه میخوایید تو جاهای پرتی مثل مشهد، کرمان و یا اهواز(اوه اوه! من اولا تو اولویتام نمیذارمش بعد اگه ببینم وجودش تو اولویتام ضروریه و اونجا بیوفتم، نمیرم و محرومیت یکساله بهداشت رو به جون میخرم!!) از لحاظ مسافت هاشون نسبت به مرکز کشور، قبول شید، سعی کنین هم سال اول قبول شید و برید بالا و معطلش نکنین دیگه!

سلام.والا هدفم فقط تهران و کرج نیست،هدفم فقط ویروس هم نیست.من رو میکروب هم فکر میکنم
و در ضمن روم کم نمیشه،گوشم ب حرف دیگران بدهکار نیست:a2d3::4d564ad6::thanks:

love virology

New member
کدام یک از سلول ها و سایتوکاین ها زیر مهم ترین نقش را در تولید ig G1 دارد
1- TH 1. INF ALPHA
2- TH2 . IL 4
3- TH1 . INF GAMA
4- TH2 . TGF BETA

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا