مطالعه گروهی بیوشیمی بالینی-ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

آتش سرد

New member
از این فصلایی که نوشتی من فصل 11و12 رو خوندم .بنظرم به زیست شناسی هم کمک میکنه.برای کنکور علوم هم خیلی خوبه خوندنش.بقیه فصلا رو نخوندم.
البته هیچ چیزی قطعی نیست مثلا از فصل بیان ژن لنینجر امسال یک سوال اومده بود که من تو هیچ کتاب دیگه ای ندیده بودمش.

واقعا ممنوووون. راهنمایی خوووووبی بود:riz304::riz304:

fidelity

New member
یکی به من بگه آخرش لنینجرو بخونیم یانه ؟من قبلا یه بار خوندمش اصلا خوشم ازش نمیاد.

m14

New member
عسل 69;356661]بچه های گل بریم سراغ پروتئین؟؟؟؟ موافقا دستا بالا[/QUOTE]
I'm here :ad54ad:

عسل 69

New member
بچه ها یه سوال : برای شیمی عمومی بجز مورتیمر چه کتابی پیشنهاد میکنید؟؟

setareh58

New member
شما لنینجر میخوندی؟ احسانی هم خوندی؟

من دارم لنینجر میخونم:wacsmiley:

هم پایه بیوشیمیم ضعیفه!
هم سرعت خوندنم خییییییییییییلیییییییییییی کمه:14:

بچه ها اگه بتونم لنینجر رو تا عید تموم کنم خوبه؟؟
سلام دوست عزیز اینکارو نکن
برای رفرنس درست نیست اینقدر وقت بذاری اگه اینقدربرات وقت گیر بیوشیمی گیر بیار با کتار دکتراحسانی(پوران پژوهش) بخون بعدش ضروریات کار کن
کتابای رفرنس اگه خونده بشن خیلی خوبه ولی نه برای مقدمه خوندن یعنی بعداز مسلط شدن به پایه بیوشیمی بایستی رفرنسا بخونی والا خیلی گیج کندست وخوندن رفرنس واجب نیست فقط بقول دوستمون دانش بیوشیمیتو بالا میبره بیوشیمی باید وقت زیادی برای مرور تست و تکرار بذاری والا همه زحماتت هدر میرن:tonguesmiley:

milaaaad

New member
یکی به من بگه آخرش لنینجرو بخونیم یانه ؟من قبلا یه بار خوندمش اصلا خوشم ازش نمیاد.
اره عزیزم لنینجرو بخون سعی کن استرس واسه تموم کردنش نداشته باشی حتما موفق می شی :heart::riz304::tsimuzpzwoap1t9y3o7

ریحانه-ش

New member
ریحانه جان به نظرم زودتر تمومش کن. اینهمه وقت روش نذار. من که سعی میکنم زودتر تمومش کنم. انرژی اصلی ام رو روی ضروریات و گنجینه تست میخوام بذارم .با تست زنی به مرور مطالب مهم دستمون میاد و برای رفع اشکالاتمون به رفرنس مراجعه خواهیم کرد
ولی در حال حاضر لازمه که یه دور سریع خونده بشه و خلاصه برداری بشه...........

مرسی از نظرت
خب شما میخوای چندماهه تموم کنی؟؟ بار اوله میخونی لنینجر رو؟

آفرین بنظر من هم باید یک بار لنینجر خونده بشه همراه با خلاصه برداری.البته بعضی فصلاش لازم نیست خونده بشه.(مثلا بخش ساختار لنینجر رو حتما بخونید اگر پایه قوی ندارید)سریع بخونید وبعدش و یادر کنارش احسانی خونده بشه.کم کم دستت میاد کجاها رو باید بیشتر بخونی.ودر نهایت برین سراغ ضروریات.

دوستان من واقعا گییییییییییییج شدم
خودم که هیچ تجربه ای ندارم! لطفا دوستانی که قبول شدن بیان بگن برای کسی که سرعت خوندنش پایینه، و تا حالا بیو هم نخونده، الان لنینجر بخونه یا احسانی؟؟
ممنون میشـــــم:riz304:

ارت

New member
من ازکسی که دکترای بیوشیمی میخونه پرسیدم گفتن پارسه خوبه.اگه الیتون خوب باشهبیوشیمی روراحترمیفهمید.من وظیفه ام بودبگم حالاهرکی دوسداره بخونه.

ارت

New member
اگه باراولته حتمالنیینجربخون منم مث توام دوراول چیزی نمیفهمی بعدش راحت یادمیگیری.نگران نباش.

- - - Updated - - -

مورتیمرچکیده همه کتابایدبیرستانه خیلیم راحته.

konjkave

New member
بازم سلاااااااااااااااااااااااام من اومدم
عاغا این بحث رفرنس بخونیم یانه همه ساله واسه بچه ها دردسر شده.من امسال بین الملل شهید بهشتی و ایران قبول شدم و طبیعتا نظر دوستانی که دانشگاههای تراز اول و روزانه قبول شدن ارزشمندتر.با احترام خیلی زیادی که برای شیلان جون و مدیکال قائلم نظرم در مورد رفرنس خوندن میگم چون واقعا برای پیدا کردن منابع خوب و خوندن درسا خیلی زحمت کشیدم.
مطالعه رفرنس اصلا کار عبث و بیهوده ای نیست و سطح دانش شما رو از علم بیوشیمی یا هر علم دیگه ای بالا میبره و قطعا اونی که رفرنس میخونه زمانی که وارد مقطع ارشد میشه معلومات بهتری داره و مفاهیم براش کاملا جا افتاده در این قضیه شکی نیست.ولی نکته مهم اینجاست که کنکور روش مطالعه خاص خودش داره سرعت عمل بالا،تمرکز در زمان محدود کنکور و... همه باید رعایت بشه تا شما در کنکور موفق بشی.
حرف من اینه کسی که پایه خیلی قوی نداره و سرعت خوندنش پایینه و هر چن صفحه خوندن لنینجر کلی وقتش میگیره و بعضا خیلی هم مطلب براش جا نمیفته.آیا منطقی در بازه چند ماهه آمادگی برای کنکور به جای خوندن حجم کمتر اما مفیدتر مطالب و تست کار کردن خودش غرق دردریای حجم زیاد مطالب رفرنسها بکنه؟؟ خودم لنینجر،آلی موریسون و مورتیمر خوندم و میدونم رفرنس خوندن چه مزایا و معایبی داره.امیدوارم با حرفام گیجتون نکرده باشم.طولانی بود اما احساس کردم لازمه بگم :auizz3ffy9vla57584x

من ازکسی که دکترای بیوشیمی میخونه پرسیدم گفتن پارسه خوبه.اگه الیتون خوب باشهبیوشیمی روراحترمیفهمید.من وظیفه ام بودبگم حالاهرکی دوسداره بخونه.

اون زمانی که اون دانشجوی دکترا ارشد داده بود سوالا همش آلی بود.

آتش سرد

New member
مرسی از نظرت
خب شما میخوای چندماهه تموم کنی؟؟ بار اوله میخونی لنینجر رو؟

دوست عزیز من تا اخر اذر واسش وقت میذارم البته فعلا بدون تست.بله بار اوله میخونمش. اوایلش خیلی کند پیش میرفتم. و مدام بعضی ساختارها رو تکرار میکردم. و الان نظرم اینه که با تست زنی به مرور ساختارها و فرمول ها ملکه ذهنم میشه. یه دور طوری بخون که بفهمیش و وقتت رو زیاد روی مطالب فرار که به مرور واست جا می افته نذار. خلاصه نویسی هم که خیلی خووبه. حتما انجامش بدیم.:ad54ad:

targol

New member
سلام دوستان من عضو این انجمن شدم و میخوام شروع به خوندن کنم پایه ضعبفی دارم به نظرتون از کدوم کتاب شروع کنم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا