مطالعه گروهی ارشد ژنتیک انسانی93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

حسان

Well-known member
سلام به همه! یک سوال؟؟؟

من موندم واسه سلولی مولکولی چی بخونم؟؟؟؟

لودیش ؟؟؟

موندم لودیش بخونم یا نخونم! میترسم لودیشو شروع کنم در اخر سر نتونم جمو جورش کنم! ضمنا الان ترم 5 هستم!!!
نظرم این بود کتاب مهدوی(1دور خوندم) + 2e بخونم. کافیه؟؟؟ یا لودیش بخونم؟؟؟

با سلام...
شما هنو ترم 5 هستین و وقا کافی برای خوندن لودیش دارین.... به نظر من اگه بخونی ضرر نمیکنی... چون کنکور ارشد یه فرصت رو به ما میده برای مرور و تثبیت دروس خوانده شده...برای هر رشته ای ک بخوای در بیولوژی بخونی لازمه راجع به سلول بدونی... پ بخون و سعی کن خلاصه بنویسی تا برای مرور هات راحت باشی...

موفق باشی

حسان

Well-known member
انگاری فصل 9 استراخان هم جزو منابع شده

مطالب فصل 9 استراخان رو میتونین در فصل های 2 و3 امری ببینین.. منتها امری رو خط به خط باید بلد باشین... پارسال دو تا تست از یه نیم خط طراحی شده بود.... خیلی خوب امری رو بخونین به استراخان نیازی ندارین...

موفق باشید...:auizz3ffy9vla57584x

حسان

Well-known member
چیز مهمی نیست..

سلولی 2e لودیش دگ چیه بچه ها! :ph34r-smiley:

اسم یه کتابه.. لودیش رو خلاصه گفته... کتاب بدی هم نیست.... اگه وقت کافی برا لودیش نداری میتونی اینو بخونی...:rose:

آخرین ویرایش:

حسان

Well-known member
دعواااااااااااااااااااااا اااااااااااااا

سلام.بچه ها من همش امتحان دارم به هیچی نمیرسم.از برنامه ی آزمونمم خیلی عقب افتادم.خیلیم بازیگوشی میکنم.نمیتونم حتی یه ساعت فول بخونم...یک کم دعوام کنین:y:

:eek:t0837h0nn8zfqu8ult

:tsimuzpzwoap1t9y3o7

:(40):

:smilies-azardl (181

saeed92

New member

با سلام...
شما هنو ترم 5 هستین و وقا کافی برای خوندن لودیش دارین.... به نظر من اگه بخونی ضرر نمیکنی... چون کنکور ارشد یه فرصت رو به ما میده برای مرور و تثبیت دروس خوانده شده...برای هر رشته ای ک بخوای در بیولوژی بخونی لازمه راجع به سلول بدونی... پ بخون و سعی کن خلاصه بنویسی تا برای مرور هات راحت باشی...

موفق باشی
ممنون حسان جان!
مشکل يکى دوتا نيست! چطور خلاصه بنويسم؟ بلد نيستم! در نوشتن خلاصه خىلى وسواسى ميکنم!
اگه راهنماييم کنين خيلى ممنون ميشم!

حسان

Well-known member
ممنون حسان جان!
مشکل يکى دوتا نيست! چطور خلاصه بنويسم؟ بلد نيستم! در نوشتن خلاصه خىلى وسواسى ميکنم!
اگه راهنماييم کنين خيلى ممنون ميشم!

خب احتمالا این مشکل خیلی آ با شه...
مهمترین نکته تو نوشتن خلاصه داشتن یه دید خوبه و سازمان بندی شده به مباحثی ک باید بخونین.. وفتی بتونی این رو در ذهنت یه سازمان بدی به راحتی میتونی اونو به کاغذ منتقل کنی...
برای فهمیدن این هم راحت ترین کار اینه ک به برنامه ریزی یکی از ازمون های استاندارد و تقسیم بندیش برای ازمون ها یه نگاه بندازی اون وقت میتونی به راحتی تشخیص بدی از کجا شروع کنی به خوندن...
بعد اون باید مبحث به مبحث بری جلو... و یه برنامه بریزی ک مثلا لودیش رو در طی 4 ماه نموم کنی...

مثلا از اسکت سلولی شروع کن...
3 جزو اصلیشو باید بدونی و بعد کار و مکانیسم هر کدومو.... و برای هر مبحث همین جوری کلیات رو اول باید بدونی..
تو حلاصه نویسی چارت ها و حدول ها خیلی بهت کمک میکنه پس باید بتونی مطالبی رو ک میخونی به صورت چارت دربیاری... و هر روز مرور کنی...
بعضی قسمت ها هم است ک انکان خلاثه نویسی براش نیست اونا رو به عتوان ثفحات مارک دار کتاب مشخص کن و از روی همون کتاب مرور کن.. میتونی با گذاشتن یه لیبل در حاشیه کتاب این کارو انحام بدی...
کتاب های تست معمولا بر اساس همین مباحث تقسیم بندی فصل هاشه.. در ابتدا قبل خوندن هر فصل یه نیم نگاه به تست ها بندازی دستت بیاد کجاها مهم تره....

سلولی رو بعد این ک یه دور مفهومیهاش رو خوندی.. برای قسمت های حفظی باید مرور زیاد بذاری...

من خودم اندامک ها رو ک این جوری خلاصه کردم کلا شد 10 برگ...
یا مسیر سیگنال دهی هارو همشو با چارت و نمودار نوشتم... کلا 3 برگ شد...

امیدوارم ک موفق باشی..

آخرین ویرایش:

saeed92

New member
خب احتمالا این مشکل خیلی آ با شه...
مهمترین نکته تو نوشتن خلاصه داشتن یه دید خوبه و سازمان بندی شده به مباحثی ک باید بخونین.. وفتی بتونی این رو در ذهنت یه سازمان بدی به راحتی میتونی اونو به کاغذ منتقل کنی...
برای فهمیدن این هم راحت ترین کار اینه ک به برنامه ریزی یکی از ازمون های استاندارد و تقسیم بندیش برای ازمون ها یه نگاه بندازی اون وقت میتونی به راحتی تشخیص بدی از کجا شروع کنی به خوندن...
بعد اون باید مبحث به مبحث بری جلو... و یه برنامه بریزی ک مثلا لودیش رو در طی 4 ماه نموم کنی...

مثلا از اسکت سلولی شروع کن...
3 جزو اصلیشو باید بدونی و بعد کار و مکانیسم هر کدومو.... و برای هر مبحث همین جوری کلیات رو اول باید بدونی..
تو حلاصه نویسی چارت ها و حدول ها خیلی بهت کمک میکنه پس باید بتونی مطالبی رو ک میخونی به صورت چارت دربیاری... و هر روز مرور کنی...
بعضی قسمت ها هم است ک انکان خلاثه نویسی براش نیست اونا رو به عتوان ثفحات مارک دار کتاب مشخص کن و از روی همون کتاب مرور کن.. میتونی با گذاشتن یه لیبل در حاشیه کتاب این کارو انحام بدی...
کتاب های تست معمولا بر اساس همین مباحث تقسیم بندی فصل هاشه.. در ابتدا قبل خوندن هر فصل یه نیم نگاه به تست ها بندازی دستت بیاد کجاها مهم تره....

سلولی رو بعد این ک یه دور مفهومیهاش رو خوندی.. برای قسمت های حفظی باید مرور زیاد بذاری...

من خودم اندامک ها رو ک این جوری خلاصه کردم کلا شد 10 برگ...
یا مسیر سیگنال دهی هارو همشو با چارت و نمودار نوشتم... کلا 3 برگ شد...

امیدوارم ک موفق باشی..
ممنون حسان جان. سعي مو ميکنم! الان وقت امتحاناته. بعد امتحانات يعنى از يک بهمن ديگه لوديشو شروع ميکنم به خوندن ! فقط خدا کنه با اين کتاب غول پيکر يجورى کنار بيام!!!

حسان

Well-known member
ممنون حسان جان. سعي مو ميکنم! الان وقت امتحاناته. بعد امتحانات يعنى از يک بهمن ديگه لوديشو شروع ميکنم به خوندن ! فقط خدا کنه با اين کتاب غول پيکر يجورى کنار بيام!!!

ان شا الله امتحانات خوب خواهد شد..
به قیافه اش نگاه نکنین.. کتاب شیرینیه...

مثل کتاب ضروریات بیوشیمی رضا محمدی.. کتاب چاقیه اما خوندنش خستگی نداره...

یا حق

آخرین ویرایش:

saeed92

New member

ان شا الله امتحانات خوب خواهد شد..
به قیافه اش نگاه نکنین.. کتاب شیرینیه...

مثل کتاب ضروریات بیوشیمی رضا محمدی.. کتاب چاقیه اما خوندنش خستگی نداره...

یا حق
حسان لوديش من ويرايش 2008 هست! دو جلدى رضا يوسفى...انديشه رفيع)
همونو بخونم يا ويرايش جديدشو بگيرم؟ فرقى که نمى کنه؟

sanaz alizadeh

New member
دوستان یکی بگه این فصلها کجای امری میشه؟یا نکنه از کتاب هزاره هست که من ندارم:smilies-azardl (181

تشخیص ژنتیکی پیش کاشتی
سلول های بنیادی

حسان

Well-known member
حسان لوديش من ويرايش 2008 هست! دو جلدى رضا يوسفى...انديشه رفيع)
همونو بخونم يا ويرايش جديدشو بگيرم؟ فرقى که نمى کنه؟

اقا سعید.. لازم نیست پول برا ویرایش جدید بدین... همینی ک دارین رو دقیق دقیق بخونین.. تقاوتش اونقدری نیست ک 70 -80 تومن بدین باز جدید بخرین...اما همین رو خوبه خوبه خوب بخونین....

موفق باشید

melinaa

New member
بچه ها یه سوال مهم داشتم...آایا با مدرک دکترای رشته ژنتیک انسانی میشه به تنهایی آزمایشگاه تاسیس کرد یا نه؟؟؟؟؟منظورم اینه که با همکاری رشته های دیگه نباشه و فقط به تنهایی خودش باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:riz304:

saeed92

New member
اقا سعید.. لازم نیست پول برا ویرایش جدید بدین... همینی ک دارین رو دقیق دقیق بخونین.. تقاوتش اونقدری نیست ک 70 -80 تومن بدین باز جدید بخرین...اما همین رو خوبه خوبه خوب بخونین....

موفق باشید
خیلی ممنون حسان جان.

termeh7

New member
بچه ها یه سوال مهم داشتم...آایا با مدرک دکترای رشته ژنتیک انسانی میشه به تنهایی آزمایشگاه تاسیس کرد یا نه؟؟؟؟؟منظورم اینه که با همکاری رشته های دیگه نباشه و فقط به تنهایی خودش باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:riz304:

تا حالا ک میشده ولی مثیکه میخوان بردارن قانونشو....

alisalim20007

New member
چند وقته که دیگه کسی گزارش نمیده فکر کنم ایام امتحاناته و همگی سخت مشغول درس خوندن
برای همه ارزوی موفقیت میکنم

آخرین ویرایش:

Maryam.A

Well-known member
سلام و خدا قوت به همگی
خداروشکر امتحانای من به اتمام رسیدن
ان شاء ا... از این هفته گزارش میدم
داوطلبان گرامی شماهاهم گزارش بدین
:riz304:

sanaz alizadeh

New member
دوستان گرامی من یه سوال دارم.....

میشه برام ساختار میوزین 2 رو بگید ؟اینکه چنتا زنجیر سبک و سنگین داره و وقتی میشکنه....و اینکه خاصیت atp آزی کدوم قسمته سره دمه؟؟؟کجاست...آخه من اینو چن مدل دیدم دیگه موندم درستش کدومه......

یه سوال دیگه هم ...پروفیلین باعث پلیمریزه شدن اکتین میشه یا دپلیمریزه شدن؟؟

serin

New member
دوستان گرامی من یه سوال دارم.....

میشه برام ساختار میوزین 2 رو بگید ؟اینکه چنتا زنجیر سبک و سنگین داره و وقتی میشکنه....و اینکه خاصیت atp آزی کدوم قسمته سره دمه؟؟؟کجاست...آخه من اینو چن مدل دیدم دیگه موندم درستش کدومه......

یه سوال دیگه هم ...پروفیلین باعث پلیمریزه شدن اکتین میشه یا دپلیمریزه شدن؟؟

میوزین 2 : 4تا زنجیره سبک(شامل 2 نوع elc &rlcمیباشد)- 2زنجیره سنگین
میوزین توسط کیموترپسین به 2 قسمت مرومیزین سبکlmm و مرومیزین سنگین hmm تبدیل میشود که هر 2 فسمت شامل زنجیره های سبک و سنگین میباشد
اچ ام ام توانایی هیدرولیز ای-تی-پی رو داره و توسط پاپایین به 2 بخش سر و دم تقسیم میشود(اما نمیدونم ATPase برا سره یا دم:smiliess (12)::smiliess (11):)
ال ام ام فقط شامل قسمت دیگر بخش دم می باشد(یعنی بخش سر رو نداره) پس شاید ATPase اچ ام ام برا سر باشه:21:

پروفیلین در سیتوزول به Gactin وصل شده و مانع پلیمریزه شدن به Factin میشود

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا