مطالعه گروهی ارشد ژنتیک انسانی93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

parvaneh.g

New member
سلام.چرا توی امری و هزاره نوشته 30 تا 40 درصد ژنوم انسان با تکرار بالا یا تکرار متوسطه؟مگه بیشتر نیست؟!

60 تا 70 درصد ژنوم توالی منفرد یا با تکرار کم و 30 تا 40 درصد از توالی با تکرار زیاد یا متوسط.

farzaneh1988

New member
بله خلاصه هایی که پارسال نوشتیم امسال کارمون را خینی راحت تر کرده و خیلی مفیده

شهاب

New member
60 تا 70 درصد ژنوم توالی منفرد یا با تکرار کم و 30 تا 40 درصد از توالی با تکرار زیاد یا متوسط.
خوب سوال همینجاست دیگه.یعنی 60 تا 70 درصد از ژنوم انسان رونویسی میشه؟!
توی کتاب امری همونجایی که این مطلب رو نوشته حدود یک دو صفحه بعدش نوشته که 2 درصد از ژنوم کد کننده پروتئینهاست.پس با این حساب آیا نباید 2 درصد از ژنوم با توالی منحصر به فرد یا تکرار کم باشه و 98 درصد اون که دی.ان.ای اضافی بهش میگن با تکرار متوسط یا بالا باشه؟!چون خود کتاب میگه توالیهای تکراری دی.ان.ای اضافی غالبا از لحاظ رونویسی غیر فعال هستند.

Leyli002

New member
4شنبه و 5شنبه فقط زبان+ریدنگ .دیرو چند ص مرور ژن+زبان+صفاسیتی:thanks:

parvaneh.g

New member
خوب سوال همینجاست دیگه.یعنی 60 تا 70 درصد از ژنوم انسان رونویسی میشه؟!
توی کتاب امری همونجایی که این مطلب رو نوشته حدود یک دو صفحه بعدش نوشته که 2 درصد از ژنوم کد کننده پروتئینهاست.پس با این حساب آیا نباید 2 درصد از ژنوم با توالی منحصر به فرد یا تکرار کم باشه و 98 درصد اون که دی.ان.ای اضافی بهش میگن با تکرار متوسط یا بالا باشه؟!چون خود کتاب میگه توالیهای تکراری دی.ان.ای اضافی غالبا از لحاظ رونویسی غیر فعال هستند.
نه 60 تا 70% توالی تکراری هستش ولی با تکرار کم.جمله رو دقیق بخون.فقط 2% ژنوم کد کنندست که این مقدار همون قسمت توالی منفرده.تو کتاب یکم بد گفته چون از کلمه ی یا استفاده کرده

آخرین ویرایش:

parvaneh.g

New member
این 60 تا 70% از ژنوم که شما می گین نشون دهنده ی توالی ژنوم به شکل توالی های dna یگانه ویااااااا نسخه تکرار کم
پس این درصدا نشون میده بیشتر ژنوم دارای تکرار کم هستش و توالی تکرار منفرد رو هم با این درصدا در نظر گرفتن.

آخرین ویرایش:

شقایق71

New member
بعد از مدتها سلام بر دوستان گلــــــــــــــــــــــــم:thanks:
دیروز کتاب تست سلولی مولکولی کتابخانه فرهنگو خریدم که گفته بودن خوبه خیلی...حالا واسه تست ژنتیک میخوام بدونم بین آی کیوبی و نجات مهدیه کدوم بهتره چون این 2تا رو بچه ها معرفی کرده بودن و الان فقط میخوام یه کتاب خوب داشته باشم و دورمو شلوغ نکنم
لطفا کمکم کنید تا کتاب درستیو انتخاب کنم.راستی اون کتابهای دکتر عبادی که یکیش مولکولیه یکیش سلولی منتشر شد بالاخره( انگار انتشارات دانش عصر بود)؟؟؟میدونین از کجا میتونم تهییه کنم؟؟؟این بهتره از اون 2تا کتابشون که هر دوتاش مولکولیه از پوران پژوهش دیگه نه؟؟؟
ممنون میشم جوابمو بدین برادرم تهرانه میخوام بگم بخره برام

sabergenetic

New member
سلام دوستان.من هم برا ارشد ژنتیک بهداشت میخونم.12 فصل ژنتیک امری رو تموم کردم.ولی در حد اعلا نیست چون برا تثبیت نیاز به مرور هست.بیوشیمی هم تقریبا بیشتر از نصف مباحث رو تموم کردم.سلولی لودیش رو از 1 مهر شروع میکنم.زبان هم مهارتهای Reading تافل رو میخونم+ لغات تافل+504.بعدا هم که مطلب جا افتاد لزگی رو تموم میکنم.

یا به اندازه آرزوهات تلاش کن و یا به اندازه ی تلاشت آرزو کن

_30min_

New member
امروز مرور نصف بیشتر فصل رونویسی اکرمی+58 کلمه زبان از تافل

mahnam

New member
سلام احتمالا منم بهتون اضافه میشم
من از قبول نشده های پارسالم
تو رو خدا زبانووووووووووووووووو اهمیت بدین شدیییییییییییییییییییییییییییییید

زبان خراب کردم
ایشالا امسال با سختی سربازی باید همتو جند برابر کنم

حامد چقد بد ! فک می کردم خبر قبولیتو می شنوم
عب نداره
ایشالا امسال... :a2d3:

Leyli002

New member
بچه ها کسی میدونه که دکتری ژن پزشکی کارورزی بیمارستانی داره یا نه.ارشدشو که نگا ه کردم نداشت.

_30min_

New member
واسه بهداشت میگن نجات مهدیه بهتره
من خودم آی کیو بی دارم ولی فک کنم شما نجات مهدیه بگیری بهتره
آره انواااااااااار دانش عصر بود ، گویا منتشر شده اما میگن خیلی خلاصه اس ! اینجوری که بچه ها گفتن !
من ندیدم اون کتابارو که در موردش نظر بدم
اما اگه قراره پوران پژوهسش رو بگیرین بهتره یه کم بیشتر هزینه کنی و جز و ه ی ایشونو بگیری
اونجوری 540 صفحه سلولی و 480 صفحه مولکولی می خونی
در حالیکه از کتاب پوران پژوهش فقط حدود 1000 صفحه مولکولی باید بخونی ، واسه سلولی هم باید دنبال یه منبع دیگه بگردی !

مهنام منم دقیقا همینو به میلاد که اصفهان قبول شده بود گفتم اون گفت جلد اول مولکولیه جلد دوم سلولیه بهش گفتم هر دوتاش مولکولیه گفت نه جلد دوم سلولیه منم سفارش دادم

Leyli002

New member
دیروزو امروز:12ص ژن +مرور 12ص قبلی+خلاصه نویسی+1ص بیو
+ لغت زبان و فیش نویسی+2متن از لزگی+مرور بیووژن وزبا ن جعبه لایتنر.امان از مهمان ناخوانده.وقت بیوم رفت سر مهمون داری...

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا