مطالعه گروهی ارشد میکروب پزشکی 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

asalmasal

New member
اساتید نگاهی بیاندازن ببینن سیستم های ترشحی زیر درسته؟

masirha.jpg

به خدا مرده این کاراتم.دمت گرم داداشی عالیه چیزایی که میذاری.

asalmasal

New member
اقا من زیاد نفهمیدم اینارو.میشه توضیح بدی.یعنی من که میکروبم نخوام قارچ و بزنم فقط با عث میشه من نتونم قارچ و واسه رشته انتخاب کنم؟نفهموم :-(

love virology

New member
اقا من زیاد نفهمیدم اینارو.میشه توضیح بدی.یعنی من که میکروبم نخوام قارچ و بزنم فقط با عث میشه من نتونم قارچ و واسه رشته انتخاب کنم؟نفهموم :-(

شما باید بخونی قارچ رو ضریب 1 داره / بعدش اگر قارچ نزنی هیچ رتبه ایی برای رشته قارچ نمیاری

Bacteria

New member
سلام، از دوستان کسی سلولی رو شروع کرده ؟ به نظرتون واسش چی بخونیم ؟

asalmasal

New member
بچه ها میشه یکی انتی بیوتیک هارو دسته بندی بزاره.من خیلی مشکل دارم تویه این مبحث.ممنون

maryam92

New member
دوستان عزیز یه خواهش دارم ازتون والا اگه کمک کنین ثواب داره.....من این روزا خیلی سردرگم هستم بابت اینکه چجوری برنامه ریزی کنم که هم به درسایی که موندن و نخوندم برسم وهم اونایی که خوندم رو مرور کنم که یادم نره.....باکتری که درس اصلی هست که در اولویته ولی اون شیش تای دیگه رو چجوری در طول هفته بگنجونم.....تو یه روز چند تا درس رو بخونم؟
خواهش میکنم در حد یه خط هم باشه ممکنه خیلی به من کمک کنه
مرسی

love virology

New member
نکات مهم برای مطالعه سلولی مولکولی برا ی کنکور به گفته اقای دکتر محمد نژاد

1- حدود 60 تا 65 درصد سوالات سلولی / 30 تا 35 درصد مولکولی
2- سلولی بصورت شکل و نمودار و تصوری بخونید برای یادگیری بهتر
3- درس مولکولی عنوان ها و تیتر ها بیشتر مطالعه کنید
4- هنگامیکه به امادگی 60 تا 70 رسیدین برید تست بزنید و با تست خودتونو به 100 برسونید
5- برای مطالعه سلولی ریز خانی زیاد نکنید به سر فصل ها و عنوان ها و لغات کلیدی بیشتر دقت کنید
6- برای مولکولی نیاز به خوندن بخش پروکاریوت نیست فقط رونویسی پروکاریوت بخونید
7- سوالات مولکولی بیشتر از بخش ژن و ژنوم هیستون ها سانترومر کروموزوم پلی تن هتروکروماتین ... میاد
8- بخش های مهم سلولی غشا / سیگنالینگ / اسکلت سلولی / چرخه سلولی اپوپتوز و سرطان / اندامک ها / حمل و نقل اندوسیتوز/
9- فصل عصب و ایمنی نیاز نیست / فصل سلول بنیادی یک نگاهی بندازید گاهی اوقات میاد
10- فصل 2 و3 لودیش عملکرد pro خیلی مهم هست / میتوکندری کامل بخونید
11- سوالات ارشد 89 تا 93 کفایت میکنه تونستین دکترا چندساله بزنید مخصوصا 93 رو از رشته تولید مثل و بیوتک
12- طراح اناتومیست هست پس ممکنه سوالات مبهم باشه پس صورت سوال 2بار بخونید
13- خلاصه لودیش بخونید اگر وقت نیست اگر وقت دارین خود لودیش بخونید حتما بخونید لودیش 2013 / ناشر هم اندیشه رفیع گفتن خوبه هم ناشر بیاد عارف
14- کتاب مریم خالصی و مجد و مهدوی زیاد جوابگو نیست
15- کتاب برای کنکور نه رد کردن نه تایید ولی در کل دید مثبت داشتن

sara77

New member
بلاخره باید فکر همه چی رو کرد مبحث مهندسی ژنتیکو حذف کردم چنتا س ال ازش میاد؟

b.nafas

New member
نکات مهم برای مطالعه سلولی مولکولی برا ی کنکور به گفته اقای دکتر محمد نژاد

1- حدود 60 تا 65 درصد سوالات سلولی / 30 تا 35 درصد مولکولی
2- سلولی بصورت شکل و نمودار و تصوری بخونید برای یادگیری بهتر
3- درس مولکولی عنوان ها و تیتر ها بیشتر مطالعه کنید
4- هنگامیکه به امادگی 60 تا 70 رسیدین برید تست بزنید و با تست خودتونو به 100 برسونید
5- برای مطالعه سلولی ریز خانی زیاد نکنید به سر فصل ها و عنوان ها و لغات کلیدی بیشتر دقت کنید
6- برای مولکولی نیاز به خوندن بخش پروکاریوت نیست فقط رونویسی پروکاریوت بخونید
7- سوالات مولکولی بیشتر از بخش ژن و ژنوم هیستون ها سانترومر کروموزوم پلی تن هتروکروماتین ... میاد
8- بخش های مهم سلولی غشا / سیگنالینگ / اسکلت سلولی / چرخه سلولی اپوپتوز و سرطان / اندامک ها / حمل و نقل اندوسیتوز/
9- فصل عصب و ایمنی نیاز نیست / فصل سلول بنیادی یک نگاهی بندازید گاهی اوقات میاد
10- فصل 2 و3 لودیش عملکرد pro خیلی مهم هست / میتوکندری کامل بخونید
11- سوالات ارشد 89 تا 93 کفایت میکنه تونستین دکترا چندساله بزنید مخصوصا 93 رو از رشته تولید مثل و بیوتک
12- طراح اناتومیست هست پس ممکنه سوالات مبهم باشه پس صورت سوال 2بار بخونید
13- خلاصه لودیش بخونید اگر وقت نیست اگر وقت دارین خود لودیش بخونید حتما بخونید لودیش 2013 / ناشر هم اندیشه رفیع گفتن خوبه هم ناشر بیاد عارف
14- کتاب مریم خالصی و مجد و مهدوی زیاد جوابگو نیست
15- کتاب برای کنکور نه رد کردن نه تایید ولی در کل دید مثبت داشتن

کتاب انتشارات یاد عارف مال خود استاد محمد نزاد من دارم می خونم در کل خوبه زیا هم حجیم نیست اما همش نکته باید 300 صفحه رو کامل بخونیم مخصوصا شکل ها ...

love virology

New member
سوالات تکراری چند ساله سلولی مولکولی/ فعالیت اندامک میتوکندی و پراکسی زوم / بیشترین کدون و کمترین کدون / کدون اغاز و پایان / جهش nonsense / فعالیت sno rna / sn rna / micro rna / rnas p rna interference si rna

فعالیت ژن p53 و prb / توالی sine و line / دی ان آ میتوکندری / توالی تکراری پشت سرهم / تعریف نوکلئوزوم / فعالیت هیستون ها مخصوصا عملکرد h1 / اجزای g pro / انتقال فسفر توسط توسط کیناز ها به امینو اسید ها / تلومر و انزیم تلومراز / عملکرد c amp / مورفولوژی گلژی و میتوکندری / نقش پیامبر های ثانویه / انواع سلول های بنیادی / فیلامان های حد واسط/ کاسپاز ها / میکروتوبول ها / ژن کاذب/
مراحل چرخه سلولی کمترین و بیشترین دقت کنید یعنی زمانش / غشا قسمت فسفولیپیدها/ folding pro / عملکرد سیکلین های های چرخه سلولی

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا