مطالعه گروهی ارشد روانشناسی بالینی 95

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

rawy

New member
سلام ببخشید میشه کتاب تستي که میگید رو به من هم معرفی کنید. برای کنکور وزارت علوم هم مفیده؟ من چون تغییر رشته ای هستم شدیدا با اینکه چی مهمه چی مهم نیست مشکل دارم.
ممنون

سلام دوست عزیز
خوش اومدید به انجمن
ما با برنامه ی شما آشنا نیستیم که قصد دارید کدوم کنکور رو شرکت کنید و چندبار تا حالا شرکت کردید و چقدر روی درس ها مسلط هستید, اگر توضیح بدید راحت تر می تونیم چیزی که خودمون تجربه کردیم رو در اون رابطه بهتون بگیم
موفق باشید

آخرین ویرایش:

psychology93

New member

سلام بچه ها
همونطور که اطلاع دارید جلد یک کاپلان دکتر رضاعی ترجمه شده و اومده , و احتمالا طبق روال کتاب قبلی هممون منتظر رسیدن جلد دو بودیم
این لینک فهرست هر سه جلد کتاب دکتر رضاعی هست که خود ایشون در اختیار گذاشتند , فهرست جلد اول رو که نگاه کنید مشخصه که بعضی از اختلالات اصلی رو که ما حتما باید بخونیم تو این جلد اومده
بنابراین اگر قصد خرید دارید منتظر نمونید و سریع جلد 1 رو تهیه کنید
البته بستگی به نظر خودتون داره من صرفا اطلاع رسانی کردم

og9z_capture.jpg

ajdc_capture2.jpg
سلام.
ممنون از اینکه فهرستو قرار دادید
از اونجایی که تمام منابع من براساس dsm4و قصد تغییرش هم ندارم قراره براساس مشورت هایی ک با اساتیدمون داشتم کتاب dsm5 اقای سید محمدی یا رضاعی رو تهیه کنم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NaaNa

samaneh.lessani

New member
سلام دوست عزیز
خوش اومدید به انجمن
ما با برنامه ی شما آشنا نیستیم که قصد دارید کدوم کنکور رو شرکت کنید و چندبار تا حالا شرکت کردید و چقدر روی درس ها مسلط هستید, اگر توضیح بدید راحت تر می تونیم چیزی که خودمون تجربه کردیم رو در اون رابطه بهتون بگیم
موفق باشید
سلام خیلی ممنون. من لیسانس برق مخابرات دارم. دفعه اول هستش که میخوام کنکور روانشناسی بدم، چون تغییر رشته ای هستم فقط میتونم کنکور وزارت علوم رو بدم. از شهریور شروع به خوندن کردم. تقریبا همه درسها رو خوب میفهمم به جز آسیب که یه کم در موردش سردرگمم (تغییراتش دیوونه ام کرده) بقیه منابعم خوبند و ازشون راضیم. برای هر درس یه منبع اصلی و یه کتاب کمکی که یا مدرسانه یا پوران دارم. تنها مشکلم اينه که نمیدونم کجاها مهم تره، کدوم فصل رو بیشتر بخونم، کدوم فصل زیاد مهم نیست، چی ارزش تستی داره چی نه . . تقریبا یک سوم تمام کتابا رو خوندم.

rawy

New member
سلام خیلی ممنون. من لیسانس برق مخابرات دارم. دفعه اول هستش که میخوام کنکور روانشناسی بدم، چون تغییر رشته ای هستم فقط میتونم کنکور وزارت علوم رو بدم. از شهریور شروع به خوندن کردم. تقریبا همه درسها رو خوب میفهمم به جز آسیب که یه کم در موردش سردرگمم (تغییراتش دیوونه ام کرده) بقیه منابعم خوبند و ازشون راضیم. برای هر درس یه منبع اصلی و یه کتاب کمکی که یا مدرسانه یا پوران دارم. تنها مشکلم اينه که نمیدونم کجاها مهم تره، کدوم فصل رو بیشتر بخونم، کدوم فصل زیاد مهم نیست، چی ارزش تستی داره چی نه . . تقریبا یک سوم تمام کتابا رو خوندم.

تبریک می گم انقدر پیگیرانه و با علاقه دارید پیش می رید, خیلی از ماها از جمله خودم که رشتمون روانشناسیه, هنوز تو جدی خوندن ضعف داریم
تغییر رشته ای های زیادی رو دیدم که تو آزمون وزارت علوم خیلی موفق بودند و رتبه های بالا آوردند , امیدوارم شما هم از همون گروه باشید
آسیب رو از کدوم کتاب می خونید؟ چون برای شما درس جدید هست نباید مشکلی با تغییر داشته باشید, چون قبلا پیش زمینه ای نداشتید, اگر با تست ها مشکل دارید فرمایشتون درسته, اول خود کتاب رو خوب بخونید و مسلط بشید بعد تست بزنید در اون صورت متوجه اینکه تغییر داشته یا نه می شید. اگر سوالی داشتید همینجا بپرسید
البته اگر از کاپلان دارید می خونید این کتاب سنگین هست و طبیعیه که خسته و سردرگم بشید, هربار که مرورش کنید باهاش راحت تر خواهید بود
حقیقتش من آزمون علوم شرکت نمی کنم, به خاطر پراکندگی و مشخص نبودن منابع و درس هایی مثل علم النفس خیلی علاقه ندارم برم سراغش برای همین در حد اطلاعات خودم می تونم عرض کنم که برای دونستن قسمت های مهم کتاب اول اینکه به تست های کنکور سالهای گذشته مراجعه کنید, دوم اینکه م . ا . ه . ا . ن فکر می کنم مشاوره ی رایگان در این رابطه ارائه بدند, البته کتابهای خلاصه و تست شون رو اصلا توصیه نمی کنم ولی مشاوره هاشون قبلا خیلی خوب الان اطلاع ندارم.
موفق باشید

samaneh.lessani

New member
تبریک می گم انقدر پیگیرانه و با علاقه دارید پیش می رید, خیلی از ماها از جمله خودم که رشتمون روانشناسیه, هنوز تو جدی خوندن ضعف داریم
تغییر رشته ای های زیادی رو دیدم که تو آزمون وزارت علوم خیلی موفق بودند و رتبه های بالا آوردند , امیدوارم شما هم از همون گروه باشید
آسیب رو از کدوم کتاب می خونید؟ چون برای شما درس جدید هست نباید مشکلی با تغییر داشته باشید, چون قبلا پیش زمینه ای نداشتید, اگر با تست ها مشکل دارید فرمایشتون درسته, اول خود کتاب رو خوب بخونید و مسلط بشید بعد تست بزنید در اون صورت متوجه اینکه تغییر داشته یا نه می شید. اگر سوالی داشتید همینجا بپرسید
البته اگر از کاپلان دارید می خونید این کتاب سنگین هست و طبیعیه که خسته و سردرگم بشید, هربار که مرورش کنید باهاش راحت تر خواهید بود
حقیقتش من آزمون علوم شرکت نمی کنم, به خاطر پراکندگی و مشخص نبودن منابع و درس هایی مثل علم النفس خیلی علاقه ندارم برم سراغش برای همین در حد اطلاعات خودم می تونم عرض کنم که برای دونستن قسمت های مهم کتاب اول اینکه به تست های کنکور سالهای گذشته مراجعه کنید, دوم اینکه م . ا . ه . ا . ن فکر می کنم مشاوره ی رایگان در این رابطه ارائه بدند, البته کتابهای خلاصه و تست شون رو اصلا توصیه نمی کنم ولی مشاوره هاشون قبلا خیلی خوب الان اطلاع ندارم.
موفق باشید
خیلی ممنون لطف دارید.
من برای آسیب کتاب گنجی رو می خونم این کتاب رو مشاور کیهان بهم معرفی کردند. خیلی روون و خوبه همراه باهاش کتاب مدرسان رو می خونم نوشته بر اساس dsm5 ولی اصلا بر اساس dsm5 نیست واسه همین یه کم گیج شدم چون کتابهای اصلی دیگه رو با کتاب کمکی می خونم که نکات اضافه رو تو کتاب کمکيم بنویسم برای دوره های بعد. ولی واسه آسیب نمیتونم اینکار رو بکنم این اعصابم و بهم ریخته.
از راهنماييتون ممنون تماس ميگيرم شاید تونستند کمکم کنند.خیلی لطف کردید.

mmdreza.psy

New member
سلام دوستان
از فصل احتمالات هم سوال میاد؟

سلام دوست عزیز ...
سال گذشته برای کنکور ما که کلا سوالات روش تحقیق بود و آمار نداشت...و با توجه به این که از سال گذشته طراح سوالات آمارروش تحقیق دیگه دکتراهای آمارزیستی نیستن و خوده روانشناسا طرح می کنند پس اونقدر هم سوالات حل کردنی و آماری نمیدن ، بعلاوه هدف آقای دلاور از اوردن قسمت احتمالات توی کتاب ، یاد دادن مفهومی احتمالات برای درک آمار استنباطی و z -Tو ... بوده پس به نظر من اگه پایه ی ریاضی قوی ندارید ممکنه با خوندن همش بدتر سز کنکور گیج بشید و غلط بزنید و بهتره که مفاهیم اولیه احتمالات رو خوب بخونید و به فرمول و... زیادی گیر ندید ولی اگه هدفتون کسب رتبه ی تک رقمی و زدن درصد های بالاست بهتره که همه ی کتاب رو کاملا بخونید و بلد باشید.
موفق باشید

mmdreza.psy

New member
درسته .راستش من که ندیدم.فقط تست های سال قبللللل موجوده.اما خوب میشد مثلا واسه مارنات کتاب تستی تو بازار موجود بود.چون واقعاً کتابی مث مارنات حجیم و پرنکتست

دوست عزیز موووسسسسه ی ( ک ی ه ا ن) یه جزززوه ای داره مخصوص کتاب مارنات ، که تنها جزززوه ی مفیدشه اونم به این خاطر که نوشته ی کسیه که رتبه 3 شده و مارنات رو دو سه سال پیش 100% زده بود....این رو من چند فصلشو خوندم و بعد از کنکور یه مروری روش داشتم که متوجه شدم خوبه ، البته چون خلاصه است و کلا180 صفحه است نباید ابدا بدون خوندن آزمون های اصلی mmpi-cpi-tat و ... بری سراغش.
شما میتونی آزمون ها رو از روی خوده کتاب خوب بخونی و چند ماه دیگه خلاصه نویسی هم بکنی و بعدش بری سراغ این جزززوه و با خوندن بقیه فصولی که ازمون نیست و توضیحاته و بقیه خلاصه بعلاوه ی خلاصه ی آزمون ها که خودت نوشتی یه درصد عالی رو بزنی ....
در ضمن یه کتاب واسه کنکورای سالهای گذشته ارشد و دکترای بهداشت هست ، اونو تهیه کن و تست های مارنات ارشد و دکترا رو ازش خوب بخون که عموما دو سه تا از سوالات ارزیابی روانی مارنات تکراری یا فوق العاده شبیه سوالات ارشد و دکترا درس مارنات هست ....البته کتاب سوالات دو سال آخر رو نداره و خودت باید اونا رو دانلود کنی....موفق باشید
جالبه کلمه ی جززززوه رو اگه درست بنویسیم دیلیت میکنه سیستم.خخخ

rawy

New member
دوستان عذر می خوام شاید اینجا جاش نباشه , اما به دلیل اینکه می دونم اغلب توی برنامه ریزی و کارهامون به مشکل می خوریم و شخصا به کاربردی بودن علم NLP ایمان دارم این پست رو اینجا می زارم, امیدوارم براتون مفید باشه
یک کانال تلگرام هست (باید تلگرامتون رو به روز کنید که بتونید عضو بشید)

همراهان و جویندگان اگاهی و خرد سلام مجدد. همانطور که تا کنون ملاحظه فرمودید این کانال یک کانال تبلیغاتی نیست. این کانال نردبانی است برای دستیابی به خودآگاهی و بصیرت لحظه به لحظه به توانمندیهای بیکران خویشتن مبتنی بر روش‌های جهانی ان ال پی (NLP). مطالب این کانال به صورت کپی و پیشت تهیه نمی‌شود بلکه برای تک تک مطالب تیم تخصصی تکاوران اندیشه زحمت فراوانی می‌کشند و این کار را با عشق انجام می‌دهند. تیم تکاوران اندیشه با مدیریت دکتر سعیدی بعنوان تخصصی‌ترین تیم آموزش و مشاوره NLP در ایران، این کانال را برای ایرانیان عزیز ایجاد نموده است تا با آموزش این علم زیبا و انسان‌ساز زمینه شادی، نشاط و موفقیت روز‌افزون انسان ایرانی مهیا گردد. کسانی که قصد دارند این کانال را دنبال کنند مطالب از سطح مقدماتی شروع خواهد شد و تا سطح حرفه‌ای ادامه خواهد داشت. مطالب را یاداشت برداری نموده و کاملا با کانال همراه باشید. در ابتدای کانال یکسری تعاریف پایه ارائه کردم که لازم است حتما مرور گردد و بحث متقاعدسازی را برای شروع بعنوان یک بحث عام و کاربردی گذاشته‌ام تا همراهان واقعی مشخص گردد تا انشاالله اموزشهای تخصصی ان ال پی شروع شود.
دوستان زیباترین لحظات برای شما: دکتر سعیدی

برای اینکه دوستان و اقوام و سایر کسانی که به علم زیبای NLP علاقه دارند از این علم بهره‌مند شود حتما لینک کانال را برایشان بفرستید.
https://telegram.me/NLPlife
لینک معرفی کانال به دوستان و قرار دادن در گروه‌‌هایی که عضو هستید. منتظر آموزشهای کاملا تخصصی ان ال پی NLP باشید. زبان جادویی ان ال پی. متاپروگرام ها- مهندسی متقاعدسازی - تاثیرگذاری و نفوذ در دیگران- برنامه‌ریزی ضمیر ناخودآگاه - مهندسی ذهن کاملا تخصصی با دکتر سعیدی

rawy

New member

چند مدته دارم تلاش می کنم فایل پی دی اف کتاب کاپلان جدید (اورجینال) به زبان انگلیسی (ترجمه نیست) رو آپلود کنم و لینکش رو بزارم, هرچی تلاش کردم نیمه کاره قطع می شه :smiliess (2):

ترجیح دادم همون مسیری رو که خودم رفتم رو توضیح بدم, بلکه بتونید دانلودش کنید

اول باید برنامه ی utorrent رو روی سیستمتون نصب شده داشته باشید, تو گوگل سرچ کنید دانلود نرم افزار utorrent راحت پیدا می شه حجمش هم حدود سه مگابایت بیشتر نیست, بعد از اینکه این برنامه رو روی سیستم نصب کردید :

این لینک یک فایل کم حجم هست که شما رو وصل می کنه به جایی که می تونید کتاب کاپلان جدید رو ازش دانلود کنید, بعد از اینکه این رو دانلود کردید دوبار روش کلیک کنید توی همون برنامه که بالا توضیح دادم باز می شه و خودش شروع می کنه به دانلود, 55 مگابایته, امیدوارم گرفتنش از خوندن خود کتاب براتون سخت تر نباشه :tonguesmiley:

آخرین ویرایش:

fada19990

New member

چند مدته دارم تلاش می کنم فایل پی دی اف کتاب کاپلان جدید (اورجینال) به زبان انگلیسی (ترجمه نیست) رو آپلود کنم و لینکش رو بزارم, هرچی تلاش کردم نیمه کاره قطع می شه :smiliess (2):

ترجیح دادم همون مسیری رو که خودم رفتم رو توضیح بدم, بلکه بتونید دانلودش کنید

اول باید برنامه ی utorrent رو روی سیستمتون نصب شده داشته باشید, تو گوگل سرچ کنید دانلود نرم افزار utorrent راحت پیدا می شه حجمش هم حدود سه مگابایت بیشتر نیست, بعد از اینکه این برنامه رو روی سیستم نصب کردید :

این لینک یک فایل کم حجم هست که شما رو وصل می کنه به جایی که می تونید کتاب کاپلان جدید رو ازش دانلود کنید, بعد از اینکه این رو دانلود کردید دوبار روش کلیک کنید توی همون برنامه که بالا توضیح دادم باز می شه و خودش شروع می کنه به دانلود, 55 مگابایته, امیدوارم گرفتنش از خوندن خود کتاب براتون سخت تر نباشه :tonguesmiley:

وااای روای جووون مرررسی خیلی دنبالش بودم،البته اینطور که من شنیدم ترجمه ی فرزین رضائی تو بازار موجود شده ،درسته؟

rawy

New member
وااای روای جووون مرررسی خیلی دنبالش بودم،البته اینطور که من شنیدم ترجمه ی فرزین رضائی تو بازار موجود شده ،درسته؟

خواهش می کنم عزیزم , دو صفحه قبل عکس فهرست جلد 1 رو گذاشتم, بیشتر اختلال ها تو جلد یک هست, البته تو خود سایت ارجمند هم سرچ کنید فایل سی صفحه ای فهرست هر سه جلد گذاشته شده

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا