مطالعه گروهی ارشد روانشناسی بالینی 95

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

psychology93

New member
سلام
دوست عزیز نظر من اینه که درسته که ما روانشناسی تحصیل میکنیم ولی در هر صورت انسان هستیم و انسانها که روانشناسها هم اگه خدا بخواد جزء همین قشر هستن:smiliess (3): هم گاهی دچار احساسات بدی مثل ناامیدی، شکست، افسردگی و... و احساسات خوبی مثل شادی، خوشبختی و...(که امیدوارم همیشه این احساسات خوبو داشته باشید) میشوند که استثنایی هم نداره و حتی انسانهای بزرگ و روانشناسای بزرگی مثل خود فروید هم دچار همین مشکلات شده که با بینش و علمی که داشته اند مشکلاتشان را حل کرده اند. و نظر من اینه که فردی میتونه روانشناس خوبی باشه و مشکلات دیگران رو درک کنه که اول خودش مشکلات فردی خودش رو ببینه و درک کنه و البته برطرفش کنه.
و البته اینکه روانشناسا مشکلات رو از یک بعد و ضلع دیگری برخلاف مردم عامی میبینن.
و یکی از راههای رسیدن به حل مسئله مشورت و مشاوره با دیگران است حال چه بهتر که با یک فرد ممتخصص این فرایند صورت بگیره. حتی خود جلسه مشاوره به دلیل نوع تلقینی که به فرد وارد میشه میتونه خیلی موثر باشه.
عذر میخوام اگه جسارتی کردم و متنم طولانی شد.

marzieh88

New member
سلام
دوستان نتایج اومده هر کسی قبول شده بهش تبریک میگم لطفا بچه های روانشناسی هم اینجا اعلام حضور کنن و از قبولیشون بگن.
سلام
خوب اینجا همه واسه وزارت بهداشت خوندن و نه علوم ،
منم رتبم خوب نبود ، غیرانتفاعی تهران قبول شدم

marzieh88

New member
سلام عزیزم.. من هر نکته ای ک میخونم تو نکات میزارم اینکه چند روز نذاشتم چون نخوندم جمعه ها ساعت 10 هم میتونه برای گزارش و رفع اشکال باشه ;)

با این قرار موافقم .
(و متاسفم واسه تاخیر نکات رشد ، به دلیل پاره ای از مشکلات چند روزه درس نخوندم !!!)

marzieh88

New member
سلام دوستان عزیزم ... من مدتی اینجا نیومدم چون واقعا اوضاع روحیم بدجوری بهم ریخته از همه چی ناراضیم اصلا افسردگی گرفتم اساسیییییییییییی با اینکه بعد 2 سال میخاستم خوب برا بهداشت شرو کنم اما حال بدب دارم نمیدونم چرا تابستونم تموم شد من هیچی شرو نکردم و کلا میترسم تصمیای اشتباهی گرفته باشم راستش شما خودتون ی پا استاد شدین منم ب عنوان دوست میخام بپرسم آیا میشه خود روانشناسی مشکلی داشته باشه و بتونه روانشناس شه ؟ شما تا حالا این حس رو تجربه نکردین ک مثلا فلان مشکل رو دارین و خودتون نیاز ب مراجعه ب یک روانشناس دارید ؟مدتیه این فکرا ذهنمو بد درگیر کرده و تا میام درس بخونم میگم نکنه من ک خودم مشکلی دارم چجوری بتونم کمکی کنم یا اصلا اگه برم پیش مشاور میتونم درمان شم و ... ک در مراحل بعدی ک خاستم وارد کار بشم این مسایل تاثیر نذاره و .... از طرفیم من هنو دستم ب هیچی بند نیس و 3 ماهمم از دست دادم و درس نخوندم و استرس کنکور دارم خلاصه کارم شده گریه و گریه ... خسته شدم واقعا اگه کسی فرصت داره راهنماییم کنه ... از اینکه طولانی شد پوزش میطلبم :riz513::sadsmiley:

سلام هنری عزیییییییییز ،
احساس میکنم داری همه انرژی تو واسه افسوس خوردن گذشته میذاری و طبیعتا نایی واسه تلاش امروزت باقی نمیمونه و از زندگیت لذت نمیبیری ،
نظرت چیه کمک حرفه ای بگیری ؟
در مورد نگرانی از تاثیر این مسئله بهت پیشنهاد میکنم زندگینامه ی روانشناسای بزرگ رو بخونی ،
یادم نیست این جمله رو از کدوم نظریه پرداز خوندم که میگفت اگه ما خودمون مشکلی نداشتیم هرگز به روانشناسی علاقه مند نمیشدیم !!!

henri

New member
سلام هنری عزیییییییییز ،
احساس میکنم داری همه انرژی تو واسه افسوس خوردن گذشته میذاری و طبیعتا نایی واسه تلاش امروزت باقی نمیمونه و از زندگیت لذت نمیبیری ،
نظرت چیه کمک حرفه ای بگیری ؟
در مورد نگرانی از تاثیر این مسئله بهت پیشنهاد میکنم زندگینامه ی روانشناسای بزرگ رو بخونی ،
یادم نیست این جمله رو از کدوم نظریه پرداز خوندم که میگفت اگه ما خودمون مشکلی نداشتیم هرگز به روانشناسی علاقه مند نمیشدیم !!!

واقعا همینطور شده مرضیه جون اصلا دیگه لذتی نمیبرم گاهیم ک همش انگار خودمو میذارم زیر ذره بین میگم من خیلی زود ناراحت میشم درصورتی ک کسی ک روانشناسی خونده همه ازش ی توقع دیگه ای دارن ک واقعا هم اینجوریه و حس میکنم هنو خودم به تواناییای حل مسیله و مواجهه با مشکلاتمو ندارم و از همه مهمتر هنوز نمیتونم بر ترسهام غلبه کنم و ... بعدم آدمای دورو برمو میبینم ک با اینکه خودشون رشته های دیگه ای خوندن خیلی راحتتر با مسایل برخورد میکنن و وقتی میبینن مثلا من از چیزی نگرانم یا واکنشی نشون میدم ک مناسب نیس بیشتر تعجب میکنن و میگن تو ک خودت روانشناسی خوندی دیگه چرا ؟ تو ک خودت اینجوریی پس چطوری میخای کسیرو درمان کنی ؟!!! این مدت همش فکرم درگیر اینچیزا شده و واقعا نایی برا خوندن برام نذاشته درصورتی ک برا خوندن بهداشت خیلی انگیزه داشتم اما الان فقط دارم روزامو میگذرونم ... خودمم تو فکرمه برم پیش ی روانشناس و ب نظرم برا هرکسی لازمه ک ی دوره کمک حرفه ای بگیره اما بازم بخاطر مسیله ارشد این کارو ب تعویق انداختم

seeta

New member
دوستانی که رتبه هاتون خوب شده هروقت موفق به رویت کارناهه هاتون شدین لطفا بیان وبگیدکجاقبول شدین،
مرسی.

crazy 4 u

New member
بچه ها مواظب وقتتون باشید ... منم تو جمع شماهام قبول نشدم خخخخ....
برا همتون ارزوی موفقیت دارم...
...............................
یه سوال شما آسیبو چی میخونید؟؟

آخرین ویرایش:

NaaNa

New member
بچه ها مواظب وقتتون باشید ... منم تو جمع شماهام قبول نشدم خخخخ....
برا همتون ارزوی موفقیت دارم...
...............................
یه سوال شما آسیبو چی میخونید؟؟

سلام دوست عزیز میتونم بپرسم شما کجا رو زده بودید که قبول نشدید؟فقط تهران رو زدید؟چون اگه اشتباه نکنم رتبتون 22 شده بود.

ansar1991

New member
دوستان رشته روانشناسی سلامت برای ارشد تصویب شده احتمالش خیلی زیاده از سال بعد دانشجو بگیره.به نظرم برای این رشته هم برنامه ریزی داشته باشید احتمالا یکی دوکتابش فرق کنه

*سما*

New member
سلام دوستان..خوبین؟

با آرزوی سلامتی واسه همتون..

اگه کسی ارزیابی رو تاحالا خونده بگید چطوری خونددش؟

و یه عالمه درصد توش هست اونا رو باید بهشون توجه بشه؟ ممنون میشم یه راهنمایی کنین..

crazy 4 u

New member
بچه ها اون رتبه دوستم بود ک گفتم بعد تهران زنجانو زده بود و زنجان قبول شده...دوستم چندین با ثبت نام کرد ولی اصلن نمیتونستو نمیتونه بیاد انجمن برا همین یه کم قاطی شده چون اون درصدهای دوستم بوده نه من:sarma:

crazy 4 u

New member
بنطر من باید ارزیابی رو کلی بخونی... کتاب رو خوندی یه بخش هاییش خیلی مهمه و بقیه زیاد مهم نیستن...خودشم تو ارزیابی نباید زیاد ریز بین باشی

mmdreza.psy

New member
سلام دوستان..خوبین؟

با آرزوی سلامتی واسه همتون..

اگه کسی ارزیابی رو تاحالا خونده بگید چطوری خونددش؟

و یه عالمه درصد توش هست اونا رو باید بهشون توجه بشه؟ ممنون میشم یه راهنمایی کنین..

سلام....
واسه مارنات لازم نیست اینقد ریز بشین..
همین که بدونید علامت های ازمون یعنی چی و مهمترین حسن و دقیق ترین مقیاس و..... این چیزا کافیه....
مثلا سوال مارنات که امسال اومد نوشته بود کودوم از گزینه ها از علایم رورشاخ نیست‌..
من که همین چیزای کلی رو خوندم و سوالات ارزیابی روانشناختی آزمون دکترا و ارشد گذشته ی بهداشت رو خوندم و خیلی به مطالعه و خلاصه نویسیم کمک کرد و فک کنم یکی دو تا سوالای دکترا امسال توی درس ارزیابی کنکور ارشد اومدن...

mt.moosavi

New member
سلام
همگی خسته نباشید
من هم ان شاء الله از ابتدای مهر شروع میکنم به مطالعه چون متاسفانه فعلا اصلا وقت و تمرکز ندارم...
فقط دوستانی که قبول شدن خیلی لطف میکنن اگه راهنماییمون کنن که از چه درسی شروع کنیم بهتره و هرکدوم رو چطوری بخونیم و چقدر وقت بذاریم و...؟
متشکر

ansar1991

New member
من تجربم رو در مورد زبان بهتون بگم که تو سه چهار ماه تقریبا از صفر درصد رسیدم تو آزمون به60 درصد
از همین الان شروع کنید هرچقدر میتونید لغت حفظ کنید.504 بعد 1100 اگه رسییدن 600 واژه. بعد یه کتابی هست تو بازار کنکورای زبان وزارت بهداشت رو از سال هشتاد به بعد با ترجمه متن داره.این ترجمه خیلی مهمه.و تهش هم لغات جدید هر کنکورو داره.بشینید متونو بخونید و خودتونو تو ترجمه محک بزنید.تاکید میکنم لغت صرف خوندن فایده نداره باید بتونید متن ترجمه کنید چون این دوتا مقوله جداس.کم کم راه میوفتید و میدونید چجوری ترجمه کنید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا