مطالعه گروهی ارشد روانشناسی بالینی 93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

دل آرام

New member
سلام بچه ها
خدا قوت
تو این تاپیک ی جایی دیدم کاپلان باید براساس dsm 5 باشه
من تازه چند ماهه کتابمو خریدم مال من بر اساس 4 هست یعنی باید کتاب جدید بگیرم؟
سلام
نه نمیخواد . هنوز ترجمه کتاب کامل نیست که !
بعدم وزارت بهداشت ماله رضاعی رو منبع اعلام کرده نه حمزه گنچی رو که !

- - - Updated - - -

سلام بچه ها
خدا قوت
تو این تاپیک ی جایی دیدم کاپلان باید براساس dsm 5 باشه
من تازه چند ماهه کتابمو خریدم مال من بر اساس 4 هست یعنی باید کتاب جدید بگیرم؟
سلام
نه نمیخواد . هنوز ترجمه کتاب کامل نیست که !
بعدم وزارت بهداشت ماله رضاعی رو منبع اعلام کرده نه حمزه گنچی رو که !

adambarfi

New member
ای داد بی داد
من امسال دستگرمی و اشنایی می خواستم شرکت کنم ولی هدفم سال دیگه بود
یعنی ممکنه سال دیگه کتاب عوض بشه؟
اخه هزینه کتابشم بالا بود گریهههههههههه

rawy

New member
در مورد تست توصیه اکید می کنم که هرچی تست دستتون اومد بخونید, البته اینقدر غلیظش اغراق بود ولی درست ترش اینه که هر گونه تست بهداشت اگه تو هوا هم داشت پرواز می کرد, دو دستی بقاپیدش و بخونید.
خواهران و برادران گرامی کنکور تنها درس خوندن نیست, کنکور مجموعه ی مهارتهاست, مدیریت زمان, مدیریت استرس, آگاه بودن به شیوه های تست زنی و خوندن دست طراح و ...
من نمی دونم این فکر از کجا تو بچه ها ایجاد شده که اول درس بخونیم بعد با تست زدن خودمون رو امتحان کنیم؟؟؟؟ چرا باید با خوندن تست و بلد نبودنش به خودمون استرس وارد کنیم؟ تست خودش یه منبع یادگیریه, چون خوشبختانه الان سر جلسه نیستیم, و می شه رفت و جواب رو پیدا کرد
اگه تست ها رو نبینیم از کجا بدونیم طراح های سوالات بهداشت به چه قسمت هایی گیر می دن؟
من سال اولی که شرکت کردم تا از شوک این قضیه در اومدم که ای دل غافل آزمون بهداشتی هم بوده که من خبر نداشتم, فقط تو حالت گیجی و منگی تونستم تست بخونم , خیلی شاهکار نکردم اما از هیچی بهتر بود.
دیگه نظر من اینه, اول تست دوم تست سوم تست, بعد درس رو بخونید, مرور مرور مرور , دوباره تست تست تست

آخرین ویرایش:

rawy

New member
بچه ها هرکی میدونه جواب بده به نظر شما کتاب بالینی و کودکان استثنایی به درد وزارت بهداشت میخوره بخونم اصلا نمی دونم مطالب این دو کتاب در مورد چیه کسی میتونه کمک کنه.مرسی
سلام عزیزم, چون اینجا هم مطرح کردید همینجا نظرم رو می گم
به نظر من منابع بهداشت فقط مختص خودشه چون اولا اینکه منابع این آزمون مشخص هست خودش یه امتیاز مثبته و باعث بسی خوشحالیه و خیالمون راحته که وسط آزمون رواشناسی سوال چشم پزشکی نمی دن ( مثل کنکور سراسری ) و ثانیا اینکه پارسال تو بعضی از سوالات خیلی ملا لغتی شده بودند و واو به واو جمله ی کتاب رو خواسته بودند, اگر اینطور نبود مثلا بالینی فیرس شاید همون مطالبی رو گفته باشه که بالینی کرامر گفته اما به هر حال جمله بندی ها و تاکیدها ممکنه متفاوت باشه

من خودم هنوز کتاب مرضی کودک رو نخریدم, احتمالا تو نمایشگاه بخرمش چون تقریبا اون موقع ها می رسم که بخونمش والا انتشارات رشد منت گذشته سر ما و ده درصد تخفیف داده که نمی داد بهتر بود, واسه سه هزار و هفتصد تومن!!! یه کتاب گرون بدقلق که هیکلش تقریبا اندازه منه, و طبق فرموده دوستان خیلی هم بد قلقه یه چیزی در حد کاپلان شاید هم بدتر! امااااااااا فققققققققققط نکات مهم رو باید بدونیم, کدوم بیماری چیه و کلیاتش چطوریه, سریع می شه ازش رد شد, چون با کرامر باهم ضریبشون دو هست, ارزش نداره زیاد براش وقت بذاریم اما نمی شه که نخونده هم رد شد, اگه از کتابخونه ای جایی پیداش کردی امانت بگیر ولی بعید می دونم باشه چون کتاب تقریبا جدیدی هست و زیاد کسی نمی شناسه
من روزی چند ساعت درس می خونم؟؟؟ :25r30wi: من اصلا نمی خوووووووووووونم

ریگار

New member
بانو راوی ! آخه جز آزمون های پولی سنا و آزمون سال های پیش از کجا میتونیم تست مربوط به بهداشت پیدا کنیم ؟!

حرف دل منو زدی ، این روانشناسی مرضی کودک رو حسابی دست کم گرفته بودیم ، خودش یه پا کاپلانه ، انقدر بزرگه و سنگین که میشه ازش به عنوان دمبل واسه ورزش استفاده کرد ، من که فعلا گذاشتم جلوم تا هی زجر بکشم که چرا از چهار سال پیش شروع نکردم درس خوندن :( خوب کاری کردی گذاشتی بقیه درس ها رو بخونی بعد بری دنبالش ، برای من که جز نا امیدی چیزی نداشته تا الان :(

در حال حاظر تنها درمانی که من بهش اعتقاد دارم و بهش عمل میکنم " درمان راه حل مدار کوتاه مدته " چشمام رو میبندم و فکر میکنم امروز کنکور تموم شده و با رتبه تک رقمی دارم جلوی دانشگاه تکنو میزنم :1dco2x0p1lilzhfpg1t

rawy

New member
بانو راوی ! آخه جز آزمون های پولی سنا و آزمون سال های پیش از کجا میتونیم تست مربوط به بهداشت پیدا کنیم ؟!

حرف دل منو زدی ، این روانشناسی مرضی کودک رو حسابی دست کم گرفته بودیم ، خودش یه پا کاپلانه ، انقدر بزرگه و سنگین که میشه ازش به عنوان دمبل واسه ورزش استفاده کرد ، من که فعلا گذاشتم جلوم تا هی زجر بکشم که چرا از چهار سال پیش شروع نکردم درس خوندن :( خوب کاری کردی گذاشتی بقیه درس ها رو بخونی بعد بری دنبالش ، برای من که جز نا امیدی چیزی نداشته تا الان :(

در حال حاظر تنها درمانی که من بهش اعتقاد دارم و بهش عمل میکنم " درمان راه حل مدار کوتاه مدته " چشمام رو میبندم و فکر میکنم امروز کنکور تموم شده و با رتبه تک رقمی دارم جلوی دانشگاه تکنو میزنم :1dco2x0p1lilzhfpg1t

ایشااااااااااالا که فکرتون به حقیقت بپیونده و ما مثل همیشه به داشتن دوستای با سواد و تک رقمی افتخار کنیم
منظور من فقط تستهای سالهای گذشته ی بهداشته, هرچی بیشتر تکرار بشه مثل سیر ترشی جا می افته :smilies-azardl (181

parand

Well-known member
بچه ها متن مرضی که قابل فهمه. ولی حجمش خیلییییییییییییی زیاد. من حوصلم نمیشه 1 فصلشو کامل بخونم.
وزنشم خیلی زیاده.:1dco2x0p1lilzhfpg1t
ولی با این هیکل واسه یه کار خیلیییییییی به درد میخوره. :motat:
لپ تاپتو بزاری روش. راحت بازی کنی. :25r30wi: از میز خیلی راحتتره. یه بار حتما امتحان کنید.:tonguesmiley:

sepideeee

New member

sepideeee

New member
بچه ها هرکی میدونه جواب بده به نظر شما کتاب بالینی و کودکان استثنایی به درد وزارت بهداشت میخوره بخونم اصلا نمی دونم مطالب این دو کتاب در مورد چیه کسی میتونه کمک کنه.مرسی

اره مسلمه که به درد می خوره .. البته اگه همین کتابایی که وزارت بهداشت اعلام کرده رو میگی ... کتابای اسونی هم هستش !! البته فقط خوندنش اسونه اونم روزنامه وار :5: تستشم بعد از کنکور میگم سخت بود یا آسون :25r30wi:

moslem noori

New member
یک دفترچه سوال بیشتر نیست . پاسخنامه ها فرق میکنه .
همون 2 تومنه . منو سکته نده !:smiliess (2):

خدا خیر فدا خانم بده که مشکل ما رو حل کرد
ایشال فدا خانم انستیتو بیاره من بشم همکلاسیش.الهی آمین

آخرین ویرایش:

moslem noori

New member

بعضی وقتا میگم بیام تصور کنم میخوام کجا قبول بشم.بعد یکی یکی دانشگاه ها رو تو ذهنم میارم.بعد چهره شهید بهشتی میاد جلو چشمم.بعد احساس میکنم من میشم هفتاد و سومین شهید !!!

moslem noori

New member
همکلاسی های خوبم من برای آزمون وزارت علوم البته رشته خودم یعنی مشاوره ثبت نام کردم البته به علت مسائل کاری نتونستم درس بخونم و خلاصه .... بگذریم
اما نکاتی که اونجا یاد گرفتم رو تا اونجا که یادمه بهتون میگم.امیدوارم براتون مفید باشه.
در مورد تست زنی اینکه آقای ویسی مشاور مدرسان که ظاهراً در کشور بهترین بود میگفت بعد از اینکه مطالب هر فصل رو خوندید فرداش تستش رو بزنید.حالا اگه تست ندارین دیگه من شرمندم !
سه تا راه برای اینکه مطلب رو خوب یاد بگیرید.آخر شب قبل از خواب هر چی رو اوون روز خوندید یا بنویسید یا برای کسی توضیح بدید(درس بدید) یا تصور کنید برای کسی درس میدید وآخر اینکه مطالب رو واسه خودتون تو ذهنتون مرور کنید
یادمه تابستان گذشته برای همسرم فروید رو توضیح دادم.بعد از چند ماه هر بار که اسم فروید رو میاریم میگه نهاد خود فراخود !!!!
هر روز نیم ساعت زبان بخونید
آعا بعد اینکه میگفت ماه آخر اوون ساعتی که کنکور دارین بیشتر بخونید
مثال اگه زمان برگزاری کنکور عصره عادت کنید به درس خوندن در عصر.این واسه یکی مثل خودم که دوس دارم عصر بخوابم خیلی مهمه.سر کنکور خوابتون نمیگیره.
حالا اگه دوباره چیزی یادم افتاد بهتون میگم
:riz304::ad54ad:

hamidehjoon

New member
سلام بچه ها
همگی خوبید انشالله؟؟
درسا هم که انشالله خوب پیش میره؟
بچه ها می خواستم یه نکته مهم رو بهتون یاداور بشم میدونم همه میدونید اینوامایاداوریش بد نیست
بچه ها خیلی از ماها برای قبولی در کنکور خیلی دلواپس هستیم و با خودمون میگیم اگه قبول بشم اینجور میشه اون جور میشه و اگه قبول نشم واویلایی میشه
تصور قبول نشدن برامون خیلی غیرقابل تحمل میشه اصلا به این فکر نمیکنیم اگر قبول نشدم چه کنم؟؟؟
بچه هایی که پارسال کنکوری خوندن و قبول نشدن بهترمی فهمن چی میگم اگه برای هم قبولی هم مردودی تصورات وبرنامه هایی داشته باشیم سازگاری با هردوحالتش برامون راحت تره البته قبولی که سازگاری نمیخواد و مردودی هست که نیاز به مهارت مقابله ای یا سازگارانه داره
پس بهتره به هردوحالتش فکرکنیم یعنی اگه قبول شدیم فلان وفلان وفلان و اگه خدای نکرده قبول نشدیم برنامه داشته باشیم که شوک بزرگی بهمون دست نده که تا خودمون روجمع کنیم فرصت زیادی از دست داده باشیم یاحتی اون شوک باعث بشه از هدف نهایی دست بکشیم
این کمک میکنه استرس های این دوماه رو هم از حد مرضی اون بیاریم پایین تر
زیاده گویی کردم معذرت میخوام
با ارزوی موفقیت همه مون

moslem noori

New member
سلام بچه ها
همگی خوبید انشالله؟؟
درسا هم که انشالله خوب پیش میره؟
بچه ها می خواستم یه نکته مهم رو بهتون یاداور بشم میدونم همه میدونید اینوامایاداوریش بد نیست
بچه ها خیلی از ماها برای قبولی در کنکور خیلی دلواپس هستیم و با خودمون میگیم اگه قبول بشم اینجور میشه اون جور میشه و اگه قبول نشم واویلایی میشه
تصور قبول نشدن برامون خیلی غیرقابل تحمل میشه اصلا به این فکر نمیکنیم اگر قبول نشدم چه کنم؟؟؟
بچه هایی که پارسال کنکوری خوندن و قبول نشدن بهترمی فهمن چی میگم اگه برای هم قبولی هم مردودی تصورات وبرنامه هایی داشته باشیم سازگاری با هردوحالتش برامون راحت تره البته قبولی که سازگاری نمیخواد و مردودی هست که نیاز به مهارت مقابله ای یا سازگارانه داره
پس بهتره به هردوحالتش فکرکنیم یعنی اگه قبول شدیم فلان وفلان وفلان و اگه خدای نکرده قبول نشدیم برنامه داشته باشیم که شوک بزرگی بهمون دست نده که تا خودمون روجمع کنیم فرصت زیادی از دست داده باشیم یاحتی اون شوک باعث بشه از هدف نهایی دست بکشیم
این کمک میکنه استرس های این دوماه رو هم از حد مرضی اون بیاریم پایین تر
زیاده گویی کردم معذرت میخوام
با ارزوی موفقیت همه مون
موافقم باهاتون
منم همین طرز فکر رو دارم
برنامه ریزی دارم هم برای قبولی هم برای دوباره قبولی :tonguesmiley:
پیش خودم میگم اگه قبول نشم این چند ماه میشه تجربه و مقدمه قبولی برای سال آینده.زبانم رو تقویت میکنم
اسفند ماه پیش یکی از اساتیدمون که دکتراشو از فرانسه گرفته رفتم و بهش گفتم که میخوام رشته ای غیر از رشته خودم برم و کنکور وزارت بهداشت شرکت کنم
میدونید چی بهم گفت
گفت که واسه انستیتو سرمایه گذاری کن و البته خودت رو بساز
سرمایه گذاری کردن یه معنی پیچیده تر از فقط قبولی داره
به هر حال اگه قبول شدیم خدا راش کر اگه هم نشدیم بیاد داستانی که در یکی از کتاب های ادبیات مدرسه بود که یه سردار میگه دیدم یه مورچه برای بالا بردن یه دانه گندم از دیوار 59 بار پرت شد پایین اما دوباره شروع کرد تا به هدفش رسید به یاد بیاریم و برای رسیدن به هدفمون با تمام وجود تلاش کنیم نه فقط رویاپردازی

henri

New member
سلام بچه ها من دوباره رفتم تو آمپاس شما میدونید تاریخ امتحانای دانشگاها قراه تغییر کنه یا نه ؟ مسخره کردن ما رو هنو معلوم نیس من امرو از چند نفر شنیدم به خاطر جام جهانی قراره تا 15 خرداد تموم شه نمیدونم درسته یا نه ؟ بدیش اینه ک تا لحظه آخرم نمیگن چه خوابی برامون دیدن

rawy

New member
آقای نوری و حمیده جون, مرسی که راهنمایی هاتون رو با ما هم در میون گذاشتید, حتما ازشون استفاده می کنم :thanks:
خیلی وقتا آدم داره یه مسیری رو می ره که اشتباهه و خودشم حواسش نیست, با دیدن نظر دیگران میشه رفتارمون رو تعدیل کنیم, بازم ممنون :rose:

fada19990

New member
بجه هاااا من رفتم اكاهي استخدامي هااااا رو نيكاه كردم ،همه رشته اي ميخواستن غير از روانشناسي!!!!!!!!!!اخه جرا كسي ما رو دوست نداره !!!!!يعني واقعا اينقدر بازار كار اين رشته افتضاحه !!!!!من الان احتياج دارم يكي بهم روحيه بده!!!!ااخه من هوشبري هم اوردم ولي نررررفتم!!!حالا احساس بشيموني بهم دس داده!!!!

parand

Well-known member
بجه هاااا من رفتم اكاهي استخدامي هااااا رو نيكاه كردم ،همه رشته اي ميخواستن غير از روانشناسي!!!!!!!!!!اخه جرا كسي ما رو دوست نداره !!!!!يعني واقعا اينقدر بازار كار اين رشته افتضاحه !!!!!من الان احتياج دارم يكي بهم روحيه بده!!!!ااخه من هوشبري هم اوردم ولي نررررفتم!!!حالا احساس بشيموني بهم دس داده!!!!

:tsimuzpzwoap1t9y3o7:tsimuzpzwoap1t9y3o7

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا