مطالعه گروهی ارشد بیوتکنولوژی - 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

A2biotech

New member
سلام بچه ها با تبریک سال نو به همه شما یه سوال برام پیش اومده آیا کتاب تستی بر مبنای لودیش هست یا نیست و در ضمن خوندن همه فصول لودیش برا ما الزامیه یا نه؟ممنون
سلام ضمن تبریک سال نو به همه دوستان...
اگه منظورت کتاب تستی که طبق فصل بندی لودیش تست ها رو طبقه بندی کرده باشه...نه تا اون جا که من اطلاع دارم وجود نداره...
البته شما هر کتاب تستی رو که تست های وزارت بهداشت رو داشته باشه بخرید مفید خواهد بود...
در مورد فصل های لودیش هم تقریبا همه فصل ها به جز فصل های بیست دو و بیست و سه سوال میدن...

carbon

New member
ضمنا بچه ها من شنیدم اکثر سوالای سلولی مولکولی..بیوشیمه این حقیقت داره ..ضمنا به نظرتون برا بیوشیمی ضریب یک رفرنس بخونم یا یه چیز دیگه لطفا راهنمایی کنید که چی بخونم ممنون

.Nazanin

New member
سلام به همه دوستاى گلم اميدوارم سال خوبى رو پيش رو داشته باشيد پر از موفقيت و سلامتى و اميد و .....
امروز رو پر انرژى شروع کردم شکرخدا ...⅓ فصل 18 رو خوندم با بوردتلا فعلا بعد استراحت عصر بيوشيمى مى خونم و مرور قسمتايى از رونويسى ....

The Guy

Well-known member
منم امروز بعد یک هفته دوری 2باره برگشتم. با یک سر رسید جدید و انرژی جدید...
درسته یک هفته عقب افتادم ولی جبرانش میکنم...
امروز 4ساعت ریویو هایی که از دست داده بودمو انجام دادم و امیدوارم تا آخر هفته لودیش تموم شه و یه نفس راحتی بکشم...

Taraa

Well-known member
سال نو همه مبارک

ایشالا سال خوبی براتون باشه ، پر از موفقیت و شادی

A2biotech

New member
کی میگه مهمون حبیب
خداست... :|

الهم الدفع شر المهمون علیه الکنکوریون :)))))

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: The Guy

Mohammad gh

New member
آخه عید چرا اینقدر عجیب غریبه
اسن نه میشه درس خوند نه هیچ کار مفیدی انجام داد
بعد جالب اینجاست که ما همین عیدو همیشه سر منشاء شروع و عملیاتی کردن تصمیمات بزرگمون میکنیم!
خب مشخصه که اخرشم به جایی نمیرسن! :|

.Nazanin

New member
آخه عید چرا اینقدر عجیب غریبه
اسن نه میشه درس خوند نه هیچ کار مفیدی انجام داد
بعد جالب اینجاست که ما همین عیدو همیشه سر منشاء شروع و عملیاتی کردن تصمیمات بزرگمون میکنیم!
خب مشخصه که اخرشم به جایی نمیرسن! :|
خوب مگه شما هم درس مى خونين براى کنکور؟!!اخه من اصلا نديدم گزارش مطالعه ازتون ...واسه همين تعجب کردم ....

آخرین ویرایش:

The Guy

Well-known member
من که تو این سال کنکور 2تا بحران بزرگ رو پشت سر گذاشتم... تازه کم کم دارم استیبل میشم...
از شر این رسوم باستانی و مسخره هم بزودی خلاص میشیم.
امروز 5ساعت اسکلت سلولی
4ساعت هم زبان

Mohammad gh

New member
خوب مگه شما هم درس مى خونين براى کنکور؟!!اخه من اصلا نديدم گزارش نطالعه ازتون ...واسه همين تعجب کردم ....

نه :25r30wi: ولی خب این ترمم کلی امتحان دارم فیزیک و جنین شناسی و چندتا درس و آزمایشگاه سخت دیگه وهیچی هم نخوندم ازشون
انشالله ۳۱ خرداد(امتحانام ۳۰خرداد تموم میشه) میشینم و خیلی جدی برای اررشد میخونم.و اولین و انشالله اخرین ازمون ارشد
بهداشتمو میدم .
ولی نه تنها درسای دانشگاهمو نمیتونم بخونم حتی دلم به خوندن زبان(نه برای کنکور بلکه برای پیشرفت زبان خودم) و ورزش و هیچ غلطی نمیره از جلو رفتن ساعت هم خیلی بدم میاد احساس میکنم در یک چشم بهم زدن یک ساعت از عمرم دزدیده شده :)) نه که حالا تو اون ساعاتی دزدیده نشده خیلی از مشکلاتو جهانو حل میکنم!!!بخاطر همونه :)

آخرین ویرایش:

Mohammad gh

New member
من که تو این سال کنکور 2تا بحران بزرگ رو پشت سر گذاشتم... تازه کم کم دارم استیبل میشم...
از شر این رسوم باستانی و مسخره هم بزودی خلاص میشیم.
امروز 5ساعت اسکلت سلولی
4ساعت هم زبان

البته با نظرت راجب عید مخالفم هرچند خودمم از عید خوشم نمیاد از مهمونی هاشو تعطیلی هاشو .... ولی به نظرم جزو معدود سنت هایی هست که ارزش حفظ شدنو داره

ولی ماشالله به این درس خوندن کسی که تو عید روزی ۹ ساعت درس بخونه لیاقت ارشدو داره
حالا این ساعت ها چقدرش مفیده؟یعنی درس خالصه

gisoo23

New member
بچه ها حتما تا حالا تجربه کرديد روزايي رو که اصلاااا دل و دماغ درس خوندن نداريد و حتي بدتون نمياد قيد همه چيزو بزنيد و بگيد اصلا بدرکککک. هرچه باداباد!
ميخواستم بهتون يه توصيه بکنم براي اينجور مواقع:
بنظرم بهتره هروقت تو يه همچين موقعيتي قرارگرفتيد به هيچ عنوان سمت يادگيري مطالب جديد نريد، چون واقعا انرژي ذخيره اي شما رو براي روزهاي بعد تخليه ميکنه و باعث ميشه زودتر از بقيه کناربکشيد! ضمن اينکه هروقت بخش خودآگاه ذهنتون يه چيزي رو نميخواد بپذيره و بقول معروف بهونه گير ميشه ، ناخوداگاهتون هم درجهت اون عمل ميکنه و هر نوع داده علمي جديد رو پس ميزنه! پس زحماتتون به باد ميره و يه جورايي ميفتيد تو يه سيکل معيوب! يعني هي ميخونيد و ياد نميگيريد و بدتر حوصلتونو سر ميبره و هي انرژيتون گرفته ميشه و بعد نااميد ميشيد از قبولي و الي آخر...
بنابراين توصيه ميکنم تو اين شرايط تنها کاري که ميکنيد فقط و فقط و فقططططط مرور درسها باشه!
حتي اگر شده تا دوسه روز اين روند ادامه پيدا کنه، از چيزي نترسيد. فکر نکنيد چون مطلب جديد يادنگرفتيد پس هيچ استفاده مفيد از وقتتون نکرديد! اتفاقا برعکس؛ بااين مرور کليييي اعتماد بنفس ميگيريد چون ميبينيد خيلييي چيزا رو بلديد. و همين باعث ميشه دوباره انرژي بگيريد براي خوندن مطالب جديد!
(يه جور سوختگيري...!!!)
اينم يه جور مکانيسم خودتنظيمي مثبته بنظرم. مگه نه؟! [emoji6]
موفق باشيد[emoji4]

.Nazanin

New member
نه :25r30wi: ولی خب این ترمم کلی امتحان دارم فیزیک و جنین شناسی و چندتا درس و آزمایشگاه سخت دیگه وهیچی هم نخوندم ازشون
انشالله ۳۱ خرداد(امتحانام ۳۰خرداد تموم میشه) میشینم و خیلی جدی برای اررشد میخونم.و اولین و انشالله اخرین ازمون ارشد
بهداشتمو میدم .
ولی نه تنها درسای دانشگاهمو نمیتونم بخونم حتی دلم به خوندن زبان(نه برای کنکور بلکه برای پیشرفت زبان خودم) و ورزش و هیچ غلطی نمیره از جلو رفتن ساعت هم خیلی بدم میاد احساس میکنم در یک چشم بهم زدن یک ساعت از عمرم دزدیده شده :)) نه که حالا تو اون ساعاتی دزدیده نشده خیلی از مشکلاتو جهانو حل میکنم!!!بخاطر همونه :)
خوب به نظر خود من شما که اينهمه روى ساعات زندگيتون حساسيد يه يا على بگيد و از همين امروز شروع کنيد حيف نيست روزاى به اين خوبى با اين هواى خوب رو از دست بديد ...اميدوارم موفق باشيد .

The Guy

Well-known member
البته با نظرت راجب عید مخالفم هرچند خودمم از عید خوشم نمیاد از مهمونی هاشو تعطیلی هاشو .... ولی به نظرم جزو معدود سنت هایی هست که ارزش حفظ شدنو داره

ولی ماشالله به این درس خوندن کسی که تو عید روزی ۹ ساعت درس بخونه لیاقت ارشدو داره
حالا این ساعت ها چقدرش مفیده؟یعنی درس خالصه

دیواین جان وقتی فقط یک بار فرصت کنکور دادن داشته باشی، روش خیلی حساس میشی... تقریبا از هرچیزی که تداخل ایجاد میکنه متنفر میشی. وگرنه خود عید و شاد بودن خیلی عالیه. ولی واسه من سمه! ایجاد تهوع میکنه! :))

من یک هفته از برنامم عقب افتادم، واسه همین باید آتیشو زیادش کنم. تقریبا همش مفید بود.
البته، این چند ساعت درس خوندنای کنکوری من جلوی مطالعه شما و سایر دوستان که واقعا تو دوران دانشجوییشون دانشجویی کردین چیزی نیست...
ما که فقط واحد پاس کردیم.

...ای پیش چو تو مستی، افسون من افسانه...

v.abbasi

New member
سلام
خداقوت برای همه
من قبل عید مریض شدم یه وقفه طولانی افتاد از این بابت خیلی نگرانم:sadsmiley::sadsmiley:
موفق باشید

The Guy

Well-known member
دوستان کسی میدونه تفاوت پروتئین های kdel و dxe چیه؟!
آیا هردوشون پروتئین غشایی er نیستن؟؟

سلام دوستان..تو ازمونهای ازمایشی هم شرکت میکنین؟من از طریق اینترنتی میخواستم توی ازمون سنا شرکت کنم نمیشه!!!!!

دوستان کسی میدونه تفاوت پروتئین های kdel و dxe چیه؟!
آیا هردوشون پروتئین غشایی er نیستن؟؟

kedl که توالی پروتئین های er هستش!!
حالااین dxe چیه و از کجا اوردیش؟؟؟؟به چشم نیومده یا اگه دیدم یادم نمیاد!!!!!
دور چندی زیست؟چن بار مرور کردی؟

The Guy

Well-known member
kedl که توالی پروتئین های er هستش!!
حالااین dxe چیه و از کجا اوردیش؟؟؟؟به چشم نیومده یا اگه دیدم یادم نمیاد!!!!!
دور چندی زیست؟چن بار مرور کردی؟
فکر کنم درستش اینه:
توالی kdel واسه پروتئین های محلول شبکه آندوپلاسمیه
ولی dxe و kkxx پروتئین های غشایی شبکه هستن.
اگه اشتباه میگم دوستان تصحیح بفرمایند...

.Nazanin

New member
امروز به سلامتى فصل 18 تموم شد
مرور لغات مهارت 2لزگى
ميکروب هموفيلوس....

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا