مطالعه گروهی ارشد بیوتکنولوژی - 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Biotechscience

New member
من عاشق علم و اکتشافات جديد هستم. کلا شخصيت ايده آل گرايي دارم.
از درجا زدن خوشم نمياد. کارهاي پرهيجان رو دوس دارم. منظورم از هيجان کارهاي پرتحرک نيس، منظورم کارهاي مفيد و شگفت انگيزه.
منظورم هم از بازار کار لزوما يه کار ايده ال با درامد بالا نيست. چون دغدغه کار رو ندارم. خداروشکر شاغل هستم و درآمد دوسه ميليوني که دارم برام کافيه.
بازارکار از اين جهت برام مهمه که احساس پوچي و بي مصرفي بهم دست نده و حس مفيد بودنم ازرضا بشه تو اين رشته!
بااين اوصاف بنظرتون اين رشته بدرد من ميخوره؟
يعني روحيه کنجکاو و ايده آل گراي منو ميتونه ارضا بکنه؟
نميدونم تونستم منظورمو خوب برسونم يا نه؟
چندسال پيش خاطرتون هست که يه سريال پخش ميکرد بنام فاکتور هشت؟ من وقتي اون سريال رو ميديدم هميشه آرزو داشتم جاي شخصيت هاي اون فيلم باشم. دوس دارم با آزمايشات مختلف و روحيه کنجکاوي که دارم چيزهاي جديد کشف کنم. بنظرتون اين رشته منو به خواسته ام ميرسونه؟ اونم تو شهري مثل قم؟

سلام ضمن ارزوی موفقیت براتون خواستم بگم جسارتا اگه ماهی تا 3 میلیون در امد دارید پس دیگه برای چی می خواههید ادامه تحصیل اونم در چنین رشته هایی با بازار کار محدود بدید ؟ برام جالبه . !!! ضمن اینکه اگر بخوایید هم درس بخونید هم کارکنید اونم چه قبل قبول شدن و چه بعدش بعید می دونم بتونید موفق باشید من خودم دغدغه ام اینه که بعد این کنکور دنبال چه کاری برم ؟ ایا اصلا میشه شغلی مرتبط با بیوتک یا سلولی مولکولی پیدا کرد؟ اگه هم پیدا بشه بی شک حقوقش از 700 تومن بیشتر نیست . البته می تونم دنبال کارهای دیگه برم که میگند در آمدش بالای 2 تومن هست اما به هیچ وجه سنخیتی با بیوتک نداره و فازش ی چیز دیگست . البته اونم تا وقتی میشه ادامه داد که وارد دانشگاه نشدی وگرنه اگر ادم وارد کاری بشه که مرتبط با رشتش نباشه و همزمان بخوایی ارشدم بخونی دیگه درست به درست نمی رسی به خصوص وقت پایان نامه .به نظرم باید یا به کار بچسبی یا به علم. من نظرم اینه هر چند رها کردن هر کدومش سخته .همین فکرا باعث شدم من خودم افسردگی بگیرم . چون هیچ تجربه کاری ندارم . این نظر منه از دوستانی هم که تجربه و نظر دارند خواهشمندم نظریات من رو نقد کنند

آخرین ویرایش:

gisoo23

New member
سلام دوست عزيزم.
من قبلا هم عرض کردم هدفم از خوندن ارشد کسب درآمد نيس،بلکه هدفم ارضاي حس مفيد بودنه.
يه جورايي نميخوام به خودم مديون باشم. دوست دارم وقتي در آينده برميگردم به الانم نگاه ميکنم حس نکنم به خودم و کشورم بدهکارم. من آدمي نيستم که درجابزنم. اينجايي که من وايسادم با ايده آل هايي که هميشه توي ذهنم نسبت به خودم ساخته بودم خيليييي فاصله داره!
هرچند الان هم هرروز دارم جون کلي ادم رو نجات ميدم باشغلم اما بازم حس ميکنم کمه!
من از دوستانم شنيدم که ميگفت چندين سال پيش يکي از همکارهامون از کوه پرت ميشه پايين و فوت ميکنه. بعد از چندوقت مياد به خواب همکارم درحاليکه حالش خيلي خوب بوده و به همکارم ميگه کارم منو نجات داد!!!!
مسلما شنيدن اين چيزا خيلي براي آدم دلگرم کننده اس اما من بازم حس ميکنم بايد بيشتر و بيشتر پيشرفت کنم وگرنه از خودم بدم مياد!
نيازهاي فردي هرکسي با ديگري فرق داره. همچنين اولويت هاي هرکسي با ديگري متفاوته. شايد اگر مسائل مالي براي من اولويت داشت به فکر اين رشته نبودم!
اون سه ميليون هم ماکزيمم درآمد ماست. ميانگين دو و پونصده که البته بعد از عيد قراره خيلي بيشتر بشه.
من برعکس شما مشکل اشتغال ندارم. حتي قبل از شروع طرحم پنج ماه تو نوبت بودم که تو همون پنج ماه سه تا پيشنهاد کاري خوب داشتم اما بخاطر طرحم رد کردم.
با همه اين اوصاف وقتي ميبينم يه نفر ارشدش رو گرفته و روز به روز داره به موفقيت هاش غبطه ميخورم!
من از اين غبطه خوردن بدم مياد. بخاطر همين ميخام همه تلاش خودمو بکنم که به خودم بدهکار نباشم!
حالا من ميتونم رشته کارشناسي و شهر محل سکونت شما رو بپرسم؟!
و اينکه الان داريد ارشد ميخونيد يا نه؟

Biotechscience

New member
سلام دوست عزيزم.
من قبلا هم عرض کردم هدفم از خوندن ارشد کسب درآمد نيس،بلکه هدفم ارضاي حس مفيد بودنه.
يه جورايي نميخوام به خودم مديون باشم. دوست دارم وقتي در آينده برميگردم به الانم نگاه ميکنم حس نکنم به خودم و کشورم بدهکارم. من آدمي نيستم که درجابزنم. اينجايي که من وايسادم با ايده آل هايي که هميشه توي ذهنم نسبت به خودم ساخته بودم خيليييي فاصله داره!
هرچند الان هم هرروز دارم جون کلي ادم رو نجات ميدم باشغلم اما بازم حس ميکنم کمه!
من از دوستانم شنيدم که ميگفت چندين سال پيش يکي از همکارهامون از کوه پرت ميشه پايين و فوت ميکنه. بعد از چندوقت مياد به خواب همکارم درحاليکه حالش خيلي خوب بوده و به همکارم ميگه کارم منو نجات داد!!!!
مسلما شنيدن اين چيزا خيلي براي آدم دلگرم کننده اس اما من بازم حس ميکنم بايد بيشتر و بيشتر پيشرفت کنم وگرنه از خودم بدم مياد!
نيازهاي فردي هرکسي با ديگري فرق داره. همچنين اولويت هاي هرکسي با ديگري متفاوته. شايد اگر مسائل مالي براي من اولويت داشت به فکر اين رشته نبودم!
اون سه ميليون هم ماکزيمم درآمد ماست. ميانگين دو و پونصده که البته بعد از عيد قراره خيلي بيشتر بشه.
من برعکس شما مشکل اشتغال ندارم. حتي قبل از شروع طرحم پنج ماه تو نوبت بودم که تو همون پنج ماه سه تا پيشنهاد کاري خوب داشتم اما بخاطر طرحم رد کردم.
با همه اين اوصاف وقتي ميبينم يه نفر ارشدش رو گرفته و روز به روز داره به موفقيت هاش غبطه ميخورم!
من از اين غبطه خوردن بدم مياد. بخاطر همين ميخام همه تلاش خودمو بکنم که به خودم بدهکار نباشم!
حالا من ميتونم رشته کارشناسي و شهر محل سکونت شما رو بپرسم؟!
و اينکه الان داريد ارشد ميخونيد يا نه؟

بله خواهش می کنم دوست عزیز. من پاسخ شما در پیغام خصوصی براتون می نویسم .فعلا

love virology

New member
مفید بودن درسته ولی این بحث هایی که شما میکنید در ایران نمیگنجه تا تولید یک فاکتور یا دارو یا هزار چیزه دیگه دست واسطه یا ... باشه فایده ایی نداره و مجال به شما نمیدن / بچه هایی که در بیوتک و نانو قدر و قوی هستن به فکر رفتن هستن پس این اهداف خوبن به خوبی خودش به شرطی که بشه عملی کرد بابا یه پی سی ار ساده میگن بودجه نداریم دیگه تا اخرش بروید / شاد باشید

biol

New member
آغااااا من واقعن biotechnologist رو قبول دارم.خیلی بهم انگیزه میدن:riz304::riz304:

.Nazanin

New member
دوستان فصل 17-18-19 لوديش مهمه؟ميکروفيلامت- ميکروتوبول-يکپارچىگى بافت...واقعا حجمشون زياده ...

A2biotech

New member
اره خوب ازش سوال میدن...درسته زیاده ولی خوش قلقه...زیاد پیچیدگی نداره...شما دیگه این فصلا رو نخاید بخونید از جلد سه لودیش چیزی نمیمونه دیگه...فصلای ٢١ ، ٢٢ ،٢٣ رو فقط نخونید...

آخرین ویرایش:

Biotechscience

New member
دوستان فصل 17-18-19 لوديش مهمه؟ميکروفيلامت- ميکروتوبول-يکپارچىگى بافت...واقعا حجمشون زياده ...

اتفلقا فصل های بسیار سنگین و بد قلقی هستند من نمی دونم این دوستمون چطور گفتن این فصلای راحتی هستند بالعکس نفس گیرن

A2biotech

New member
اتفلقا فصل های بسیار سنگین و بد قلقی هستند من نمی دونم این دوستمون چطور گفتن این فصلای راحتی هستند بالعکس نفس گیرن
این جوری بخایم حساب کنیم که هیچ فصلی ساده نیست!...من بطور نسبی در مقایسه با فصلایی مثه پیام رسانی سلول و میتوکندری و حتی بعضی فصلای ملکولی گفتم خوش قلق تره...

Leyli002

New member
سلام ،بچه ها. فصل های 13،14،15،16سنگینن؟؟؟..یکی از فانتزیام اینه که با خلاصه نویسی تمومشون کنم:sdasdasd:
راستی اندمکها شامل کدوم فصل ها هستن؟؟

The Guy

Well-known member

فیلامنت ها مهمن ولی بافت رو مطمئن نیستم. اگه مثل درس بافت شناسی باشه ک آسونه
من ک خیلی سطحی میخونمش

sabor

New member
سلام دوستان منم اومدم
از امروز شروع میکنم گزارش دادن
زیست 2 ساعت فصل 7 و 8 لودیش
زبان 2 ساعت لغات تافل بالغات لزگی
میکروب 2 ساعت دوره استافیلوکوک و استرپتو کک
بیوشیمی 2 ساعت تازه شروع کردم فصل 3 پاسالار

gisoo23

New member
مفید بودن درسته ولی این بحث هایی که شما میکنید در ایران نمیگنجه تا تولید یک فاکتور یا دارو یا هزار چیزه دیگه دست واسطه یا ... باشه فایده ایی نداره و مجال به شما نمیدن / بچه هایی که در بیوتک و نانو قدر و قوی هستن به فکر رفتن هستن پس این اهداف خوبن به خوبی خودش به شرطی که بشه عملی کرد بابا یه پی سی ار ساده میگن بودجه نداریم دیگه تا اخرش بروید / شاد باشید
دوست خوبم ميدوني من اصلا از اون دسته از آدمهايي نيستم که نبودن شرايط ايده آل رو بهونه اي واسه درجازدن بکنم و قيد پيشرفت رو بزنم.
بنظرم هرچقدر هم که محدوديت وجود داشته باشه ميشه متناسب با همون محدوديت ها پيشرفت کرد و موفقيت کسب کرد.
شايد نشه به قله رسيد اما حتي دامنه کوه هم خيلي وقتها واقعا چشم انداز قشنگي داره.
اکثر کسايي که تو کوه زندگي ميکنن دامنه کوه براشون تکراري و پيش پا افتاده اس و فقط دنبال فتح قله هستن. اما کسايي که تو يه منطقه کويري زندگي ميکنن حتي دامنه اون کوه هم ميتونه براشون خيلي لذتبخش باشه. من هميشه به دوستام ميگم اگر آدم بايد سعي کنه تو هر سطحي که هست بهترينش باشه. من اين متن خيلي برام کارايي داره و زياد مرورش ميکنم و حک شده تو وجودم. براتون ميذارم شايد تلنگري واسه يکي باشه:

اگر نمی توانی بلوطی برفراز تپه ای باشی
بوته ای در دامنه ی کوهی باش
ولی بهترین بوته ای باش که در کنار راه می روید...

اگر نمی توانی درخت باشی، بوته باش
اگر نمی توانی بوته ای باشی، علف کوچکی باش
و چشم انداز کنار شاهراهی را شادمانه تر  کن

اگر نمی توانی نهنگ باشی، فقط یک ماهی کوچک باش 
ولی بازیگوش ترین ماهی دریاچه!!!

همه که ناخدا نمی شوند، ملوان هم می توان بود
در این دنیا برای همه ما کاری هست
کارهای بزرگ و کارهای کمی کوچک تر و آنچه که وظیفه ی ماست، چندان دور از دسترس نیست

اگر نمی توانی شاهراه باشی، کوره راه باش
اگر نمی توانی خورشید باشی، ستاره باش
تو را با بردن و باختنت اندازه نمی گیرند
هر آنچه که هستی، بهترینش باش

love virology

New member
من گوشم از این سخنان پره اگرم ویروسم میخونم میخام برای همیشه از ایران بررررررررم / دامنه چی اینجا کویره همش برای رشته های علوم پایه بهتره خودمو گول نزنیم باید واقع گرا باشیم نه با خیالات زندگی کنیم ارزو داشتن نیکه به شرطی که بشه عملیش کرد نه توی ارزوهای ذهن غرق شیم و بشینیم بگیم خوبه / شاد باشید

dina9

New member
سلام ،بچه ها. فصل های 13،14،15،16سنگینن؟؟؟..یکی از فانتزیام اینه که با خلاصه نویسی تمومشون کنم:sdasdasd:
راستی اندمکها شامل کدوم فصل ها هستن؟؟

منم دقيقا همين سوالو دارم اندامك ها كه اينقد روش تاكيد دارن از كجا بايد بخونيم؟

Biotechscience

New member
دوست خوبم ميدوني من اصلا از اون دسته از آدمهايي نيستم که نبودن شرايط ايده آل رو بهونه اي واسه درجازدن بکنم و قيد پيشرفت رو بزنم.
بنظرم هرچقدر هم که محدوديت وجود داشته باشه ميشه متناسب با همون محدوديت ها پيشرفت کرد و موفقيت کسب کرد.
شايد نشه به قله رسيد اما حتي دامنه کوه هم خيلي وقتها واقعا چشم انداز قشنگي داره.
اکثر کسايي که تو کوه زندگي ميکنن دامنه کوه براشون تکراري و پيش پا افتاده اس و فقط دنبال فتح قله هستن. اما کسايي که تو يه منطقه کويري زندگي ميکنن حتي دامنه اون کوه هم ميتونه براشون خيلي لذتبخش باشه. من هميشه به دوستام ميگم اگر آدم بايد سعي کنه تو هر سطحي که هست بهترينش باشه. من اين متن خيلي برام کارايي داره و زياد مرورش ميکنم و حک شده تو وجودم. براتون ميذارم شايد تلنگري واسه يکي باشه:

اگر نمی توانی بلوطی برفراز تپه ای باشی
بوته ای در دامنه ی کوهی باش
ولی بهترین بوته ای باش که در کنار راه می روید...

اگر نمی توانی درخت باشی، بوته باش
اگر نمی توانی بوته ای باشی، علف کوچکی باش
و چشم انداز کنار شاهراهی را شادمانه تر  کن

اگر نمی توانی نهنگ باشی، فقط یک ماهی کوچک باش 
ولی بازیگوش ترین ماهی دریاچه!!!

همه که ناخدا نمی شوند، ملوان هم می توان بود
در این دنیا برای همه ما کاری هست
کارهای بزرگ و کارهای کمی کوچک تر و آنچه که وظیفه ی ماست، چندان دور از دسترس نیست

اگر نمی توانی شاهراه باشی، کوره راه باش
اگر نمی توانی خورشید باشی، ستاره باش
تو را با بردن و باختنت اندازه نمی گیرند
هر آنچه که هستی، بهترینش باش

این انگیزه شما قابل تحسینه . منم زمانی مثل شما بودم . ولی وقتی وارد حقیقتها میشی می بینی حقایق با اون چیزی که در اخبار می بینید ی دنیا فرق داره . به نظرم همینکه آدم فکر خودش باشه و اون اطرافیانش و بتونه به خودش و اطرافیانش کمک کنه خیلی کار کرده . مثلا من پارسال با همین افکار اومدم به سمت بیوتک . الان یکی از اقوام ما مریضه . کانسر داره . بماند که چقدر پول به داروهای خارجی داده که اثری هم نداشته اما اگه من پارسال تغذیه رو انتخاب کرده بودم تا الان انقدر اطلاعات داشتم تا بتونم به اون بنده خدا که گوشه خونش افتاده و توان رفتن به بیمارستان رو دیگه نداره چه برسه دکتر تغذیه کمک کنم . حالا من بشینم بگم آره من ی روزی دکتری بیوتک رو میگیرم و... الان کلی از موهای من سر این بیوتک سفید شد از بس سنگینه . حالا اوووه تا برسی ته دکتری اونم با شرایط جامعه ما . دوستان ترخدا ات علمی آمریکا فریبتون نده که هر روز ی کار جدید ارایه میدند آمریکا 50 تا کشور و یا این اخبار دوغکی که سروتهش کلی دروغه که ما فلان دارو رو بعد امریکا تولید کردیم موش رو فیل می کنه ی مقدار بیدار شیم . آرمان گرایی خوبه خیلی هم خوبه فقط باید خیلی هم مراقب بود اگه خیلی ارمانی فکر کنیم مثل ماشینی میشیم که داره با سرعت میره ی دفعه به مانع میرسه . من خودم خیلی ارمان گرا بودم اما مردم همین جامعه و نه دولت و حکومت چنان حالی از این ارمان گرایی من گرفتند که رمقی برام نمونده . و توفیق من الله

gisoo23

New member
من گوشم از این سخنان پره اگرم ویروسم میخونم میخام برای همیشه از ایران بررررررررم / دامنه چی اینجا کویره همش برای رشته های علوم پایه بهتره خودمو گول نزنیم باید واقع گرا باشیم نه با خیالات زندگی کنیم ارزو داشتن نیکه به شرطی که بشه عملیش کرد نه توی ارزوهای ذهن غرق شیم و بشینیم بگیم خوبه / شاد باشید
بله.....
اگر فکرميکنيد خارج از ايران موفقتريد حتما اين کار رو بکنيد.
منم براي ارشد بيهوشي دوتا از استادهام که خيلي قبولم داشتن خيلي اصرار داشتن که برم استراليا. شايد اگر ميرفتم سطح درامد آنچناني و موقعيت اجتماعي بهتري داشتم و همزمان ميتونستم ادامه رشته خودم يعني همين بيهوشي رو بخونم. چون خارج از ايران، بيهوشي ها سطح بالايي دارن و حتي نسخه هم مينويسند و يه طيفي از داروها رو تجويز ميکنن. کاري که تو ايران فقط مختص جماعت پزشکه نه پيراپزشک!
ولي از اونجايي که اولويت هاي هرکسي تو زندگي با ديگري فرق ميکنه، من دامنه کوهي که تو ايران باشه رو به قله اي که تو استراليا يا امريکا باشه ترجيح ميدم!
اتفاقا من اصلا خوش خيال و تو توهم نيستم. صرفا دارم درمورد اعتقاداتم حرف ميزنم.
بشددددت معتقدم چيزي که با سختي و باوجود محدوديت بدست مياد ارزش و لذتش به مراتب بيشتر از چيزيه که تو اوج رفاه و امکانات بدست مياد!
مثلا من خودم اگر تو شرايطي که اوضاع اقتصادي متوسطي دارم يه چيزي دلم بخواد و براي رسيدن بهش تلاش بکنم و پولهامو جمع کنم و هدفمند خرج کنم و بعد از يه مدت اونو بخرم خيليييي برام لذتبخش تره تا اينکه تو اوج رفاه مالي دست بذارم رو هرچيزي که در آن واحد دلم ميخواد و بدست بيارمش!(بدون اينکه ذره اي دلم براش آب شده باشه قبلا!)

با همه اين اوصاف هرکسي يه نظر و عقيده اي داره.....
نظرشما هم محترمه

love virology

New member
ادم باید واقع بین باشه / ما خارج گود هستیم بزاریم وارد بشیم اونوقت متوجه میشیم / همگان پیروز باشید

Biotechscience

New member

من با دوست ویروس شناسمون کاملا موافقم . من سال اول کارشناسی رفتم کتابای ارشد ویروس رو خریدم همه گفتن اقا ویروس چیه بدرد نمی خوره تو این مملکت . اگه منم اون موقع رفتن رو در برنامم می ذاشتم تا الان رفته بودم . بخدا عاشق این رشته بودم . خیلی پر هیجانه . کسی که خودش دکتر آزمایشگاه بود گفت تو ایران این رشته بدرد نمی خوره . 2 نفر که یکیشون هم رتبه 2 بیوتک بوده و الان درسش 2 ساله تموم شده می دونید چی کارست ؟ مدرس زبانه !!!! این خانوم به من گفت این اخبار های علمی رو نبینید فک کنید اینجا هم بله دارن فیل آسمون می فرستند . تو اینجا ببینند زیادی ارمان های بلند داری ترتیب خودتو ارمانت رو می دند چون برای فلان اقایی که صاحب فلان شرکت داروسازیه و پسرش دکتری باکتری داره نمی صرفه فلان دارو تو مملکت تولید بشه

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا