مطالعه گروهی ارشد بیوتکنولوژی - 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

.Nazanin

New member
سلام دوستان عصرانه امروز رو تونستين ضبط کنين اگر ممکنه اينجا بذارين ما هم استفاده کنيم

love virology

New member
نکات نوشتم دیگه / این طراحی من دیدم با این سوالات دکتراش بهتون قول میدم ارشد هم همینطوره / چون وزارت بهداشت بیس سلولی نیستن / طراح غیر مرتبط هست در ضمن کنکور ارشد بیشتر کلیات هست تا نکات ریز نکات ریز برای بچه هیایی که میخان زیر 10 بشن اونم در حد چند سوال

Biotechscience

New member
دوستان کسی ژنتیک واتسون رو داره ؟ یا خونده ؟ اگه کسی داره میشه بگه چند صفحست؟ و چه فصلایی داره

love virology

New member
واتسون نیاز نیست برای ارشد / واتسون خیلی وارد جزئیات شده بیشتر بدرد اموزش میخووره/ واتسون برای دکترا و اموزش خوبه

Biotechscience

New member
ژنتیک واتسون بدرد ارشد بیوتک نمی خوره.من هر دو جلدش رو خوندم. لودیش واسه ارشد کافیه.

آخه تو نکات امروز دکتر محمدنژاد گفته لودیش 80% رو پوشش میده و 20% بقیه رو باید واتسون خوند اونطور که دوستان نوشتن

- - - Updated - - -

ژنتیک واتسون بدرد ارشد بیوتک نمی خوره.من هر دو جلدش رو خوندم. لودیش واسه ارشد کافیه.

آخه تو نکات امروز دکتر محمدنژاد گفته لودیش 80% رو پوشش میده و 20% بقیه رو باید واتسون خوند اونطور که دوستان نوشتن

mh891

New member
دوستان سوال 120 میکروب بیوتک 93-94
در بیماری adult inclusion conjunctivitis همه سرووارهای کلامیدیا تراکوماتیس نقش دارند ، بجز :
الف)A ب)B ج)C د)K

گزینه صحیح توی کلید نهایی (ج) هست ، ولی به نظر من (د) درسته ، کتابم نگاه کردم ... گیج شدم :13:

اگه من اشتباه مینکم لطفا بگین

hlki

New member
بچه ها کسی سوالات دکترا رو داری لینکشو واسه ما بذاره خدا خیرتون بده هرکی داره بذاره از دوستمونم ممنون که نکات رو گذاشتن

The Guy

Well-known member
سلام دوستان عصرانه امروز رو تونستين ضبط کنين اگر ممکنه اينجا بذارين ما هم استفاده کنيم

خانم نازنین من ظبط کردم ولی کیفیتش افتضاحه! همین نکاتی که دوستان تو انجمن نوشتن، مهمترین حرفهای دکتر محمد نژاد بود.
اینکه بدونیم تا چه حد عمقی/سطحی بخونیم. لودیش بهترین منبعه و تعداد سوالات سلولی بیشتر از مولکولیه.
مباحث پروکاریوت و چنتا فصل از جلد 3لودیش رو لازم نیست بخونیم.
همچنین بعد از 2 3دور خوندن یه مطلب تستشو بزنیم.

The Guy

Well-known member
بچه ها چه خبر از درس خوندناتون؟؟
من که 2 روز اخیر رو واقعا بد کار کردم، همش کارای خونه رو که انجام دادم. اون لا ب لا هم میکروب و زبان میخوندم...
دیگه امروز فرذا تموم میشه این وضعیت...

maryam.

New member
در بیماری adult inclusion conjunctivitis همه سرووارهای کلامیدیا تراکوماتیس نقش دارند ، بجز :
الف)A ب)B ج)C د)K

گزینه صحیح توی کلید نهایی (ج) هست ، ولی به نظر من (د) درسته ، کتابم نگاه کردم ... گیج شدم :13:
سوال اشتباهه!
در حقیقت تنها سروواری که در این بیماری نقش داره k هست!
چون a-c عامل تراخم و d-k عامل کونژونکتیویت و یه سری بیماری های دیگه هستند.

maryam.

New member
دوستان پروتئينهاى کارگو به چى مى گن؟
فکر میکنم پروتئین هایی هستند که توسط جوانه های وزیکولی از بخشی به بخش دیگه میرند و با پروتئین هایی که سطح داخلی وزیکول رو پوشوندند تماس مولکولی اختصاصی برقرار میکنند.

maryam.

New member
نکات مهم برای مطالعه سلولی مولکولی برا ی کنکور به گفته اقای دکتر محمد نژاد

1- حدود 60 تا 65 درصد سوالات سلولی / 30 تا 35 درصد مولکولی
2- سلولی بصورت شکل و نمودار و تصوری بخونید برای یادگیری بهتر
3- درس مولکولی عنوان ها و تیتر ها بیشتر مطالعه کنید
4- هنگامیکه به امادگی 60 تا 70 رسیدین برید تست بزنید و با تست خودتونو به 100 برسونید
5- برای مطالعه سلولی ریز خانی زیاد نکنید به سر فصل ها و عنوان ها و لغات کلیدی بیشتر دقت کنید
6- برای مولکولی نیاز به خوندن بخش پروکاریوت نیست فقط رونویسی پروکاریوت بخونید
7- سوالات مولکولی بیشتر از بخش ژن و ژنوم هیستون ها سانترومر کروموزوم پلی تن هتروکروماتین ... میاد
8- بخش های مهم سلولی غشا / سیگنالینگ / اسکلت سلولی / چرخه سلولی اپوپتوز و سرطان / اندامک ها / حمل و نقل اندوسیتوز/
9- فصل عصب و ایمنی نیاز نیست / فصل سلول بنیادی یک نگاهی بندازید گاهی اوقات میاد
10- فصل 2 و3 لودیش عملکرد pro خیلی مهم هست / میتوکندری کامل بخونید
11- سوالات ارشد 89 تا 93 کفایت میکنه تونستین دکترا چندساله بزنید مخصوصا 93 رو از رشته تولید مثل و بیوتک
12- طراح اناتومیست هست پس ممکنه سوالات مبهم باشه پس صورت سوال 2بار بخونید
13- خلاصه لودیش بخونید اگر وقت نیست اگر وقت دارین خود لودیش بخونید حتما بخونید لودیش 2013 / ناشر هم اندیشه رفیع گفتن خوبه هم ناشر بیاد عارف
14- کتاب مریم خالصی و مجد و مهدوی زیاد جوابگو نیست
15- کتاب برای کنکور نه رد کردن نه تایید ولی در کل دید مثبت داشتن

مرسی که وقت گذاشتید و نکات مهمو نوشتید.

maryam.

New member
بچه ها من لودیش 2008 دارم.کتاب سلولی و مولکولی برای کنکور رو هم خوندم به نظرتون خلاصه لودیش2013 انتشارات اندیشه رفیع رو که معرفی کردن بگیرم؟!فکر نکنم خیلی فرق داشته باشه!

A2biotech

New member
بچه ها در مورد فصل های ١۵ و ١۶ لودش من یه بررسی که کردم از سال ٨٧ تا ٩٢ برا وزارت بهداشت مجموعا ٩ تا سوال از این دو تا فصل اومده...
بعضی سالا دو سه تا سوال ازش دادن بعضی سالام اصن ندادن...
البته من با توجه به کتاب تست عبادی میگم...
ادم نمیدونه چه کار کنه...دقیق بخونه این فصلا رو یا فقط...

mh891

New member
الف)A ب)B ج)C د)K

سوال اشتباهه!

ببخشید
پیدا کردم جوابو .. مورای نگاه نکرده بودم ... مورای ص 406 التهاب ملتحمه انکلوزیونی بزرگسالان نوشته که سرووارهای A ،B ، Ba و D تا K
همون گزینه (ج) درسته

- - - Updated - - -

الف)A ب)B ج)C د)K

سوال اشتباهه!

ببخشید
پیدا کردم جوابو .. مورای نگاه نکرده بودم ... مورای ص 406 التهاب ملتحمه انکلوزیونی بزرگسالان نوشته که سرووارهای A ،B ، Ba و D تا K

آخرین ویرایش:

mh891

New member
بچه ها در مورد فصل های ١۵ و ١۶ لودش من یه بررسی که کردم از سال ٨٧ تا ٩٢ برا وزارت بهداشت مجموعا ٩ تا سوال از این دو تا فصل اومده...
بعضی سالا دو سه تا سوال ازش دادن بعضی سالام اصن ندادن...
البته من با توجه به کتاب تست عبادی میگم...
ادم نمیدونه چه کار کنه...دقیق بخونه این فصلا رو یا فقط...
مهمن بخونین ... معلوم نیس که از کجا چندتا سوال بدن .. مثلا یه سال 60% سوالا از جلد 1 بوده یه سالم از جلد 2
شما بخونین به اینکه چندتا سوال بدن کار نداشته باش ..

.Nazanin

New member
خانم نازنین من ظبط کردم ولی کیفیتش افتضاحه! همین نکاتی که دوستان تو انجمن نوشتن، مهمترین حرفهای دکتر محمد نژاد بود.
اینکه بدونیم تا چه حد عمقی/سطحی بخونیم. لودیش بهترین منبعه و تعداد سوالات سلولی بیشتر از مولکولیه.
مباحث پروکاریوت و چنتا فصل از جلد 3لودیش رو لازم نیست بخونیم.
همچنین بعد از 2 3دور خوندن یه مطلب تستشو بزنیم.
ممنون از لطفتون....
بچه ها چه خبر از درس خوندناتون؟؟
من که 2 روز اخیر رو واقعا بد کار کردم، همش کارای خونه رو که انجام دادم. اون لا ب لا هم میکروب و زبان میخوندم...
دیگه امروز فرذا تموم میشه این وضعیت...
منم زياد نتونستم بخونم شديدا سرما خورده بودم اما خوب سلولى رو خوندم اگه خدا بخواد فصل 14 امروز مرور مى کنم البته چند صفحه ايى مونده تموم شه ...

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا