مطالعه گروهی ارشد بیوتکنولوژی ، آزمون 91-92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mahdieh

New member
بچه ها من همه ی حرفامون رو دوباره از اول تا اینجا خوندم.:smilies-azardl (181 خیلی جالب بود.خیلی از بچه ها اومده بودند و گفته بودند ما هم هستیم و بعد 2 تا سوال پرسیده بودند و رفته بودند و دیگه این ورا پیداشون نشده بود.:65d6a5d6s: نمیدونم شاید الان هم پیگیر این تاپیک باشن ولی به دلایلی تو بحث ها شرکت نکنن یا نخوان جواب دوستاشونو بدن.:33: بعضی از بچه ها هم از وسطای بحث پیداشون شد و خیلی با علاقه همراهی میکنند.من واسه هر دو گروه ارزوی موفقیت میکنم و امیدوارم هممون هرکاری از دستمون برمیاد برای کمک بهم انجام بدیم.من که تو این گروه رقیبی نمیبینم.فقط دوستانم رو میبینم که داریم از با هم بودن و با هم درس خوندن لذت میبریم.دلم میخواد دوباره ازهمه دوستان خوبم که واسه ازمون 91 بی دریغ بهم کمک کردن تشکر کنم و بگم خیلی دوستشون دارم.یکیشون مهدیه هست که دوست جون اینترنتیه خودمه.ان شاا... باز هم از این دوستای خوب پیدا کنم.:rose: شاید بعد از قبولی یکجا همدیگرو دیدیم.ای کاش اونروز دستان یکدیگر را به گرمی بفشاریم.

آخی عزیزم..من افتخار میکنم دوست باانگیزه ای مثل تو دارم..بچه ها من واقعا از دستم بر بیاد هیچ دریغی نمیکنم..ولی چون اول دوست دارم یه دور درسا رو بخونم و بعد جواب بدم ...چون فکر میکنم اینجوری مفید ترم و از طرفی از اذر که امتحان های ازمایشی هم شروع میشه ..پارت به پارت برنامه ریزی شده و میتونم سوال هام رو بگم..امیدوارم ناراحت نشید

eco.bio

New member
بچه های بیوتک کجاییییییییییییید:p7977cujr38iyymsu8:
میخونین دیگه انشالللللللللللللله:1dco2x0p1lilzhfpg1t
گاه گداری یه ندایی بدین:bunnyearsmiley:

mrmt

New member
بچه ها من همه ی حرفامون رو دوباره از اول تا اینجا خوندم.:smilies-azardl (181 خیلی جالب بود.خیلی از بچه ها اومده بودند و گفته بودند ما هم هستیم و بعد 2 تا سوال پرسیده بودند و رفته بودند و دیگه این ورا پیداشون نشده بود.:65d6a5d6s: نمیدونم شاید الان هم پیگیر این تاپیک باشن ولی به دلایلی تو بحث ها شرکت نکنن یا نخوان جواب دوستاشونو بدن.:33: بعضی از بچه ها هم از وسطای بحث پیداشون شد و خیلی با علاقه همراهی میکنند.من واسه هر دو گروه ارزوی موفقیت میکنم و امیدوارم هممون هرکاری از دستمون برمیاد برای کمک بهم انجام بدیم.من که تو این گروه رقیبی نمیبینم.فقط دوستانم رو میبینم که داریم از با هم بودن و با هم درس خوندن لذت میبریم.دلم میخواد دوباره ازهمه دوستان خوبم که واسه ازمون 91 بی دریغ بهم کمک کردن تشکر کنم و بگم خیلی دوستشون دارم.یکیشون مهدیه هست که دوست جون اینترنتیه خودمه.ان شاا... باز هم از این دوستای خوب پیدا کنم.:rose: شاید بعد از قبولی یکجا همدیگرو دیدیم.ای کاش اونروز دستان یکدیگر را به گرمی بفشاریم.
سلام دوست عزیز میدونی چرا چون بعضی دوستان اینجا را با چت روم اشتباه گرفتن بجای بحث علمی باهم خوش وبش میکنن
وقتی شمایه سوال داری اینجا مطرح میکنی هیچ جوابی دریافت نمیکنی و موضاعات تاپیک هم که فقط.....چه انتظاری دارید دوست من

Zahra.6

New member
بچه ها شرمنده ام میدونم دارم موضوع خارج از تاپیک مطرح میکنم ولی خیلی دیرم شده الانم فقط این تاپیک رو میشناختم تو رو خدا کمک کنین!! :|

من از صفحه اول سایت واسه آزمون سنا ثبت نام کردم ولی قضیه به نظرم مشکوکه جز یه شماره ساده هیچ ابزار پیگیری بهم داده نشد! بعدا من چه مدرکی دارم که ارائه بدم و بگم ثبت نام کردم؟؟! :| از بین شما کسی ثبت نام کرده؟؟ الان من مطمئن باشم ثبت نام کردم؟؟ :|

elham_6311

New member
سلام دوستان وقتتون به خیر
من دارم شیمی رو می خونم
به نظرتون لازمه واکنش های کتاب رو بلد باشیم؟ مثلا توی فصل 5 توی یکی از مثال هاش گفته معادله ترمیت...
یا واکنش های شمیایی دیگه
یا تا ریخچه رو؟
من توی خوندن وسواس دارم
خواهشا اگر تجربه ای دارید یا سوالات سا لهای قبل رو دیدید بگید:13:

eco.bio

New member
بچه ها شرمنده ام میدونم دارم موضوع خارج از تاپیک مطرح میکنم ولی خیلی دیرم شده الانم فقط این تاپیک رو میشناختم تو رو خدا کمک کنین!! :|

من از صفحه اول سایت واسه آزمون سنا ثبت نام کردم ولی قضیه به نظرم مشکوکه جز یه شماره ساده هیچ ابزار پیگیری بهم داده نشد! بعدا من چه مدرکی دارم که ارائه بدم و بگم ثبت نام کردم؟؟! :| از بین شما کسی ثبت نام کرده؟؟ الان من مطمئن باشم ثبت نام کردم؟؟ :|

دوست عزیز شما میتونین حضوری به نمایندگی سنا مراجعه کنین و اونجا ثبت نام کنین حالا اینترنتی هم میشه ثبت نام کرد که به شما فکر کنم کد رهگیری میده بعدش شما بطور اینترنتی هزینه ازمون رو پرداخت میکنین بعدش روز ازمون میتونین بصورت انلاین تو ازمون شرکت کنین.
مدرکی جز کد رهگیری نخواهین داشت. که با اون کد فکر کنم وارد صفحه میشین بعدش سوالاتو دانلود میکنین و جواب میدین.

eco.bio

New member
من دارم شیمی رو می خونم
به نظرتون لازمه واکنش های کتاب رو بلد باشیم؟ مثلا توی فصل 5 توی یکی از مثال هاش گفته معادله ترمیت...
یا واکنش های شمیایی دیگه
یا تا ریخچه رو؟
من توی خوندن وسواس دارم

فکر نکنم خود واکنش ها مدنظر باشند. میدونین قبل از یاد گرفتن واکنش ها باید اصول درس رو یاد بگیریم یعنی منظورم اینه که شما باید یه نگاهی به جدول تناوبی بندازین و اینکه عناصر ظرفیت هاشون چه جوریه یا کلا بگم کجای جدول هستن در این صورت شما میتونین هر نوع واکنشی که خواستین خودتون بنویسین.
ولی در کل تا جاییکه که میدونم تو سوالات وزارت بهداشت این واکنشها زیاد مدنظر نبودن.
در مورد تاریخچه هم بیشتر نظریات مهم هست. مثلا اینکه دالتون چه نظریاتی ارایه داشته یا ...
باز دوستان دیگه هم اگه اطلاع زیادی دارن خوشحال میشیم که نظر بدن تا بیشتر موضوع روشن بشه:bunnyearsmiley:

آخرین ویرایش:

eco.bio

New member
سلام دوست عزیز میدونی چرا چون بعضی دوستان اینجا را با چت روم اشتباه گرفتن بجای بحث علمی باهم خوش وبش میکنن
وقتی شمایه سوال داری اینجا مطرح میکنی هیچ جوابی دریافت نمیکنی و موضاعات تاپیک هم که فقط.....چه انتظاری دارید دوست من

دوست عزیزم زیاد ناراحت نشو خب بحث علمی هم درکنار خوش و بش معنا پیدا میکنه:thanks:
تا خوش نباشی دریچه های ذهنت برا یادگیری باز نمیشه. شک نکن جونم:bunnyearsmiley:

elham_6311

New member
یک دنیا ممنون اکو بیو جان
آ کیو بی تست شیمی هم داره دوستان؟
من نمیتونم سایتش رو باز کنم!

eco.bio

New member
یک دنیا ممنون اکو بیو جان
آ کیو بی تست شیمی هم داره دوستان؟
من نمیتونم سایتش رو باز کنم!

خواهش میکنم. اره دوست من. ای کیو بی کتاب تست شیمی هم داره. من میخواستم بخرمش ولی نگاش کردم کلا سوالات سالهای پیش رو دسته بندی کرده بود دیگه نخریدمش.
چون سوالات سالهای قبل رو دارم

elham_6311

New member
اکو بیو جان از صمیم قلب برات آرزوی موفقیت می کنم
من توی شیمی چند تا اشکال دارم که شب باهاتون مطرح می کنم دوستان
بازم ممنون

aohm

New member
من دارم شیمی رو می خونم
یا واکنش های شمیایی دیگه
یا تا ریخچه رو؟
من توی خوندن وسواس دارم

من ضمن تاييد صحبت اكوبيو اين رو هم توصيه ميكنم كه خودت سوالات حداقل تا 5 سال پيش شيمي كنكور رو يه نگا بندازي كاملا دستت مياد طرح سوالا چطوريه
و يه چيز ديگه اينكه بهتره از كتاباي شيمي دبيرستان شروع كنيم و بعد از مرور همه و تسلط روي مباحث با مورتيمر اطلاعاتمون رو تكميل كنيم.تجربه من اين بود كه با همون تسلط به كتاباي دبيرستان ميشه بالاي 50 درصد سوالا رو براحتي جواب داد

shena

New member
سلام بچه های خوب بیوشیمی من سر دو راهی موندم اگه میشه کمکم کنید من ترم اخر زیستم اول تصمیم گرفتم ارشد تغذیه بخونم ومنابعش روهم تهیه کردموکمی هم خوندمولی از بیوشیمی بالینی هم خیلی خوشم اومده و به درس بیوشیمی علاقه مند شدم ولی بین تغذیه وبیوشیمی بالینی موندم میشه کمکم کنید ودرباره بیوشیمی بالینی وکارش بیشتر توضیح بدین:smilies:

aohm

New member
سلام بچه های خوب بیوشیمی من سر دو راهی موندم اگه میشه کمکم کنید من ترم اخر زیستم اول تصمیم گرفتم ارشد تغذیه بخونم ومنابعش روهم تهیه کردموکمی هم خوندمولی از بیوشیمی بالینی هم خیلی خوشم اومده و به درس بیوشیمی علاقه مند شدم ولی بین تغذیه وبیوشیمی بالینی موندم میشه کمکم کنید ودرباره بیوشیمی بالینی وکارش بیشتر توضیح بدین:smilies:

شنا جان...يك بار ديگه عنوان تاپيك رو بخون عزيز :5:

eco.bio

New member
دوستان عزیز من یه سوال از مبحث غشای سلولی دارم. :idea_majidonline:ممنون میشم که راهنمایی کنین:
نقش آنزیم فلیپاز و آنزیم فسفو لیپید ترانس لوکاتور چیه؟؟:dadad4:

mahdieh

New member
دوستان عزیز من یه سوال از مبحث غشای سلولی دارم. :idea_majidonline:ممنون میشم که راهنمایی کنین:
نقش آنزیم فلیپاز و آنزیم فسفو لیپید ترانس لوکاتور چیه؟؟:dadad4:

اول جواب فلیپاز بدم در مورد انزیم دومی باید یه سرچی بکنم
اما فلیپاز ..میدونیم که یکی از حرکاتی که فسفو لیپیدها انجامش میدن حرکت flip flop حرکت زیکزاگی هستش..اما در حالت طبیعی این حرکت ماهی یکبار در حالت طبیعی انجام میشه ولی سلول که نمیتوه منتظر بمونه ماهی یه بار تا یه حرکت عمودی صورت بگیره...چون وقتی ساخت غشا در شبکه آندوپلاسمی صاف صورت میگیره ..ماتجمع فسفولیپیدها در بخش داخلی خواهیم داشت..اینجا پروتئین های انتقالی مثل فلیپاز و اسکرمبلاز این کار مهم رو برای سلول میکنند و باعث جابه جایی فسفولیپیدها از یک لایه به لایه دیگر میشن
و باعث عدم تقارن در توزیع فسفولیپیدها هم میشن

eco.bio

New member

اول جواب فلیپاز بدم در مورد انزیم دومی باید یه سرچی بکنم
اما فلیپاز ..میدونیم که یکی از حرکاتی که فسفو لیپیدها انجامش میدن حرکت flip flop حرکت زیکزاگی هستش..اما در حالت طبیعی این حرکت ماهی یکبار در حالت طبیعی انجام میشه ولی سلول که نمیتوه منتظر بمونه ماهی یه بار تا یه حرکت عمودی صورت بگیره...چون وقتی ساخت غشا در شبکه آندوپلاسمی صاف صورت میگیره ..ماتجمع فسفولیپیدها در بخش داخلی خواهیم داشت..اینجا پروتئین های انتقالی مثل فلیپاز و اسکرمبلاز این کار مهم رو برای سلول میکنند و باعث جابه جایی فسفولیپیدها از یک لایه به لایه دیگر میشن
و باعث عدم تقارن در توزیع فسفولیپیدها هم میشن

مرسی مهدیه جون. راستی اسکرمبلاز یه انزیم دیگه مشابه فلیپاز هست یا نه اسم دیگه ی فلیپاز هس؟؟ و اینکه فلیپاز درست چسبیده به غشا هس؟
تو سطح سیتوزولی غشا؟
بی نهایت ممنونم:bunnyearsmiley:

eco.bio

New member
یه سوالم در مورد مدل کار کردن پمپ سدیم پتاسیم داشتم:riz277:
یعنی منظورم اینه که آیا فسفریله شدن این پمپ قبل از اتصال 3تا یون سدیم هست یا نه بعد از اتصال هست؟ و همینطور دفسفریله شدن پمپ بعد از جداشدن 2تا یون پتاسیم هست یا نه قبل از جدا شدنش هست؟!
تو کتاب تست ای کیو بی یه چی نوشته تو منابع هم یه چی دیگه. واسه همون یه کوچولو گیج شدم:(50)::1dco2x0p1lilzhfpg1t

mahdieh

New member
مرسی مهدیه جون. راستی اسکرمبلاز یه انزیم دیگه مشابه فلیپاز هست یا نه اسم دیگه ی فلیپاز هس؟؟ و اینکه فلیپاز درست چسبیده به غشا هس؟
تو سطح سیتوزولی غشا؟
بی نهایت ممنونم:bunnyearsmiley:

اسکرمبلاز یه انزیم دیگه ست.فلیپاز اختصاصی عمل میکنه ولی اسکرمبلاز غیر اختصاصی.
بر اساس شکلی که من دارم فیلیپاز در هر دو سطح یعنی هم اگزو پلاسمی و هم سیتو پلاسمی قرار گرفته..منطقی هم هست چون باید فسفولیپیدها رو از یک لایه به لایه دیگه ببره.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا