مطالعه گروهی ارشد بیوتکنولوژی ، آزمون 91-92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mahdieh

New member
سلام دوستان اگر کسی جزوه های رتبه 1 و 2 ارشد بیو سال قبل (عاطفه نامی و اسعد آذرنژاد) رو میخواد من میتونم شماره این افراد رو در اختیارتون بذارم تا شما هم بتونید با اطلاعات بیشتری رقابت کنید. لطفا برام پیام بذارید تا شماره رو براتون بفرستم

ولی چقدر بهتر میشد اونا ادرس این سایت رو داشتن میومدن اینجا..کلا بیوتک های قبول شده بعد از یک مدت کلا غیب میشن

طلوع

New member
سلام دوستاي خوبم ميشه منو راهنمايي كنيد بين رشته ايمني وبيوشيمي كدوم بهتره

Taraa

Well-known member
بچه ها یه سوال قبلا مطرح شده بود راجع به اینکه آیا پلاسمید ها در یوکاریوت ها هم هستند یا اینکه فقط مخصوص پروکاریوت ها ان؟
از مهدیه که رشته لیسانسش میکروبه پرسیدم، کمکم کرد، بعدم خودمم تو کتاب پیداش کردم. گفتم اینجا آدرسشو بدم اطلاعاتتون زیاد شه و اشتباهاتی که تو بحثا احیانا به ذهنتون نشسته تصحیح شه

صفحه 387 کتاب "زیست مولکولی و مهندسی ژنتیک " "پرفسور گیتی امتیازی" نوشته که تنها موجود یوکاریوتی که دارای پلاسمید هست مخمر ساکارومیسز سرویزیه است

آخرین ویرایش:

aohm

New member
بچه ها یه سوال قبلا مطرح شده بود راجع به اینکه آیا پلاسمید ها در یوکاریوت ها هم هستند یا اینکه فقط مخصوص پروکاریوت ها ان؟
از مهدیه که رشته لیسانسش میکروبه پرسیدم، کمکم کرد، بعدم خودمم تو کتاب پیداش کردم. گفتم اینجا آدرسشو بدم اطلاعاتتون زیاد شه و اشتباهاتی که تو بحثا احیانا به ذهنتون نشسته تصحیح شه

صفحه 387 کتاب "زیست مولکولی و مهندسی ژنتیک " "پرفسور گیتی امتیازی" نوشته که تنها موجود پروکاریوتی که دارای پلاسمید هست مخمر ساکارومیسز سرویزیه است

مرسي تارا جون
فقط با اجازه ت يه تصحيح انجام ميدم،تنها موجود يوكاريوتي كه داراي پلاسميده مخمر ساكاروميسز هست..درسته؟

Aysel

New member

Aysel جواب سوال 2 و 3 رو پیدا کردم:
2) طبق صفحه 15 کتاب مهدوی فلورسانس درسته
3) طبق صفحه 16 و 17 مهدوی با هردو نوع میکروسکوپ TEM و HVEM مشاهده فراساختار سلول امکانپذیره. درواقع هر دو این میکروسکوپا کارشون یکیه . فقط میکروسکوپ ولتاژ بالا توان تفکیک کمتر و بزرگنمایی بیشتری داره و نیاز به محیط خلا نداره. درنتیجه میشه ازش برای مشاهده فراساختار نمونه های بسیار ضخیم و حتی نمونه های زنده استفاده کرد
مرسی تارا جان.منم همین نظرو دارم ولی تو تستای ای کیو بی برا سوال دو تو یکی فلورسانس رو زده تو یکی دیگه پلاریزان رو.سوال 3 هم یه چنین مشکلی داره!!

aohm

New member
مرسی تارا جان.منم همین نظرو دارم ولی تو تستای ای کیو بی برا سوال دو تو یکی فلورسانس رو زده تو یکی دیگه پلاریزان رو.سوال 3 هم یه چنین مشکلی داره!!

كليد تستاي آي كيو بي غلط هم دارن.بايد دقيقشو از منبع پيدا كرد و تصحيحشون كرد!

Aysel

New member
سر فصل های ای کیو بی
فصل 1 :ساختار و انتقالات غشایی
فصل 2 :اسکلت و اتصالات سلولی و ماتریکس خارج سلولی
فصل 3 :تقسیم، کنترل چرخه و مرگ سلولی- سرطان و تمایز
فصل 4 :هسته و کروموزوم
فصل 5 : اندامک های درون سلولی
فصل 6 :ساختار اسید های نوکلئیک
فصل 7 :همانند سازی، جهش، ترمیم و نوترکیبی
فصل 8 :رونویسی و پر دازش rna
فصل 9 :سنتز و تجزیه پروتئین
فصل 10 :تنظیم بیان ژن
فصل 11 :مهندسی ژنتیک و تکنیک های مطالعه سلول

آخرین ویرایش:

eco.bio

New member
سلاااااااااااام بچه ها
با عرض پوزش چن روزی به اینترنت دسرسی نداشتم:wacsmiley:
:28:

mahdieh

New member
راستی میشه یه موسسه خوب برای آزمون آزمایشی معرفی کنین بچه ها؟ ! خیلی مهمه واسم لطفا کمک کنین! :(

سنا یا دکتر خلیلی یا هیچ کدوم؟؟!

معمولا مشاورین ازمونی رو استاندارد میدونن که بخش های کوچیک تقسیم شده باشه و بین تقسیمات بخش ها جایی هم برای مرور باشه
شما به سایت هر دو تا موسسه برو و بین با کدومش راحت تری.....

biotechnologist

New member
سلام دوستای گلم.بالاخره اینترنتم بعد از چند روز وصل شد.ماشالا به فعالیت.شرمنده تو بحثا نیستم.آخه کتاب رفرنس هارو الان دم دست ندارم.هفته دیگه میارمشون.:bunnyearsmiley:

biotechnologist

New member
ماشالا به هاکان و تارا و بقیه.:riz277:من تازه به گلژی رسیدم.:bunnyearsmiley: ولی به زودی سرعت و تایم مطالعه ام رو بیشتر میکنم.:a2d3:

eco.bio

New member
یکی از دوستان پیشنهاد مرور درسارو داده بودن:riz277:
پس چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:bunnyearsmiley:

eco.bio

New member
راستی من میخوام هر جمعه بیام اینجا و فصولی رو از هر منبع که قرار هست تو اون هفته بخونم اعلام کنم
به نظرم اگه بیایم برا خوندن کتابای دیگمونم این روش رو اجرایی کیم می تونیم اینجا سوالاتی که داریم و همینطور تستایی که داریم و بزاریم و گروهی با هم جواب بدیم؟؟؟
نظرتون چیه بچه ها؟؟؟

دوست عزیز کجا رفتی:1dco2x0p1lilzhfpg1t
پیشنهادتون رو عملی کنین:thanks:

هاکان

New member
سلام دووستان خوبم
خب من که گزارش دادم چیاو خوندم
اگه همه موافقیم بیایم تقسیم بندی کنیم و هر کدوممون یه قسمت از هر درسی رو بخونه بعد خلاصه هایی که نوشته رو برای هم ایمیل کنیم موافقیدددددد؟
اینطوری همه از فکر همدیگه استفاده میکنیم شاید من یه نکته رو سرسری بخونم و ازش راحت عبور کنم ولی یکی دیگه دونه این نکته هست و خلاصه اون مطلب رو بنویسه.
اونایی که هستن اعلام آمادگی کنن.بدویید دوستای گلم

هاکان

New member
بچه ها من تستام فقط آی کیو بی هستن که اونم همه دارن .می خوام یه دور کامل خلاصه برداری کنم بعد بم سراغ تست.آخه هنوز تا تیر وقت زیادی داریم از الان تست بزنیم.

Zahra.6

New member
Aysel و مهدیه عزیز خیلی ازتون ممنونم!! :) :) , مرسی از همه دوستان ایشالا همه تون موفق باشین! /m\

من که امسال دارم تفننی میخونم درسای دانشگاه زیاد برام وقت نمیذاره ولی شما ایشالا نتیجه زحماتتون رو بگیرین! ;)

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا