مطالعه گروهی ارشد بیوتکنولوژی ، آزمون 91-92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

negin125

New member
سلام به همگی من خودم شخصا این رشته رو خیلی دوست دارم ولی به هر کی میگم مایوسم میکنن یکی میگه آینده نداره یکی میگه یه رشته توهمیه به همین دلیل هنوز جدی شروع نکردم هر کسی که تو این رشته درس خونده یا اطلاعات داره لطفا بهم دلگرمی بده ممنون:wacsmiley:

waria

New member
دوستان چند تا سوال دارم (گرچه باز کسی به حرفم توجه نکرده و بحثا در هم مطرح میشه توی تاپیک های نا مربوط... گویا رسمش اینه!)

1- به نظرتون کم غلط ترین کتاب تستی کدومه برای سلولی و میکروب؟
از چند نفر شنیدم که iqb اشتباه زیاد داره، درسته ؟

2- کدوم ترجمه ی جاوتز کم غلط تر و روون تره؟؟ واقعا به جواب این یکی احتیاج دارم!!!( فکر کنم این بیستمین باره تو این سایت این سوال رو مطرح میکنم کسی جواب نمیده)
تا حالا از هرکی پرسیدم و سرچ کردم چندین جواب مختلف گرفتم هرکس یه ترجمه رو میگه، نظر شما چیه؟

3- سایت جامعی میشناسید که بشه ازش اینترنتی کتاب خرید ؟

سلام دوست عزیز---بااجازه ی بچه های بیوتکنولوژی تا اونجایی که میتونم جواب سوالاتونو میدم
1-iqb از بهترین کتابای تسته.که البته غلط هم داره ولی اگه شما درسو خوب خونده باشین میتونین متوجه غلطاش بشین...
2-من خودم ترجمه ی پرویز مالک نژاد رو دارم 2010--که این ترجمه رو یکی از دانشجوهای دکترا دانشگاه تهران بهم معرفی کرد.
3-از سایت آدینه بوک میتونین خرید کنین.ولی سایتش فیلترشده و باید فیلتر شکن داشته باشید.

eco.bio

New member
دوستان چند تا سوال دارم (گرچه باز کسی به حرفم توجه نکرده و بحثا در هم مطرح میشه توی تاپیک های نا مربوط... گویا رسمش اینه!)

1- به نظرتون کم غلط ترین کتاب تستی کدومه برای سلولی و میکروب؟
از چند نفر شنیدم که iqb اشتباه زیاد داره، درسته ؟

2- کدوم ترجمه ی جاوتز کم غلط تر و روون تره؟؟ واقعا به جواب این یکی احتیاج دارم!!!( فکر کنم این بیستمین باره تو این سایت این سوال رو مطرح میکنم کسی جواب نمیده)
تا حالا از هرکی پرسیدم و سرچ کردم چندین جواب مختلف گرفتم هرکس یه ترجمه رو میگه، نظر شما چیه؟

3- سایت جامعی میشناسید که بشه ازش اینترنتی کتاب خرید ؟

کم غلط ترین کتاب تست رو نمیدونم اینو بچه هایی که میدونن جواب بدن. در مورد جاوتز هم بهتره از یه دکترای میکروب این سوالو بکنی نه از ماها.خب هرچی باشه لاقل اون چن تا ترجمه رو دیده. منکه خودم فقط یه جاوتز گرفتم اونم میخونم پس نمیتونم نظر بدم که:smiliess (6):
درمورد سایت هم خب تو کتاب مورد نظرتو تو گوگل با کلید واژه های مختلف سرچ کنی کلی اطلاعات واست میاره که میتونی خرید اینترنتیم بکنی

eco.bio

New member
سلام به همگی من خودم شخصا این رشته رو خیلی دوست دارم ولی به هر کی میگم مایوسم میکنن یکی میگه آینده نداره یکی میگه یه رشته توهمیه به همین دلیل هنوز جدی شروع نکردم هر کسی که تو این رشته درس خونده یا اطلاعات داره لطفا بهم دلگرمی بده ممنون:wacsmiley:
ببین دوست من تا تو بخوای دکتراتو بگیری تقریبا 8 سالی گذشته. :smiliess (8):اون وقت هم معلوم نیس که کلا چی به چی باشه.
پس فکرتو با اینا مشغول نکن فقط بدنبال علاقه ات باش:painting:

saharandishe

New member
دوستان من خودم صرف علاقه می خوام این رشته روانتخاب کنم،البته هنوزدارم تحقیق می کنم ولی هرچی جلوترمی رم بیشتربه این نتیجه می رسم که به چیزی که من می خوام خیلی نزدیکه وعلاقم بهش داره بیشتر می شه،نظربقیه درموردرشتتون واعتباررشته توکشورمون زمانی مهم میشه که شماهیچ علاقه ای درهیچ زمینه ای درخودتون احساس نمی کنیدوفقط می خواییدادامه تحصیل بدید،ولی اگه کسی هستیدکه به خودتون به عنوان یک انسان تاثیرگذارکه اعمالش تعیین کننده هست نگاه می کنیدوتجربه هایی توزندگیتون داریدکه خارق العاده وتوانمندبودن شماروثابت می کنه،اینجادیگه تامل راجع به چیزی که دیگران بهش اعتقاددارندجایزنیست،چون اونهانمی دونندکه باورودشماوامثال شمابه این رشته چه دگرگونی هایی دراین زمینه به وجودخواهداومد،چه بسارشته هایی که درحال حاضرمطرح هستندهم ،درابتداناشناخته بودنداماباورودانسانهای باانگیزه وعلاقه مندتحول شگرفی دراونها به وجوداومده.
کلام آخر:یادمون باشه مابرای ساختن راههای جدیدبه وجودآمدیم،نه پیمودن راهایی که دیگران قبلاآنهاراساخته اند.هنر،ساختن راهیست که فرمول آن تنهادردست شماست واگرشمابه صرف حرف دیگران ازعقایدوتوتنمندی هایی که تنهادروجودشمانهاده شده است ،دست برداریدآن راههاهرگزساخته نخواهندشد.

آخرین ویرایش:

saharandishe

New member

تردیدهابه ماخیانت می کنند،ماراازکوشش برحذرمی دارند،وازپیروزی هایی که به احتمال زیاد نصیب ماخواهدشدمحروممان مییسازند.

biotechnologist

New member
بیوتک در حال حاضر تو ایران جایگاه خودشو پیدا نکرده.اگر میخواید فورا وارد یک شغل بشید باید به یک رشته دیگه فکر کنید.اما از اونجا که قرن 21 قرن بیوتکنولوژی هست بنابراین گر صبر کنید ما خودمون میتونیم ز غوره حلوا سازیم.بیوتکنولوژی منتظر ما فارغ التحصیلان علاقمند و با سواده تا بالهاش رو باز کنه و پرواز کنه و اوج بگیره.این ازون مرغهاست که میتونه سیمرغ بشه.خیلی ها همین مرغ امروز رو میبینن و میگن این رشته خوب نیست.ولی من سیمرغ فردا رو دیدم و پرستاری و شغل و درآمد خوب رو بیخیال شدم،یکسالم پشت ارشد موندم فقط به عشق بیوتکنولوژی پزشکی.من در مورد این رشته در کشورهای دیگه هم تحقیق کردم و همه جا جزء تاپ ترین رشته هاست.من یه چیزایی میدونم که اگه میدونستید تردید نمیکردید.ولی نمیگم که دست زیاد نشه.:tonguesmiley:

biotechnologist

New member
Iqb اگر پاسخهاش رو که فکر میکنید اشتباه هستند با یک استاد چک کنید خیلی عالیه.من خودم این کارو میکنم.بنظرم بهترین کتاب تستیه که در حال حاضر تو بازار هست.

arezoomand

New member
سلام.منم میخوام شروع کنم برای هردو وزارتخانه ولی هدف اصلیم بهداشته.باهاتون هستم تا به همدیگه انگیزه بدیم و از تجربیات هم استفاده کنیم.

negarF

New member
سلام دوستان خوبم. ببخشید که نتونستم بیام. قرار شد سه شنبه به سه شنبه گزارش بدیم دیگه؟ به برنامه واحدم که نرسیدیم!!! اشکال نداره کم کم درست میشه. راستی اون دوستمون که راجع به کتاب ای کیو بی پرسیده بود:
ویرایش جدید کتاب میکروب آی کیو بی مهر و آبان بیرون میاد. دکتر اسماعیلی ویرایشش کرده. خودش گفت که امکان نداره یه غلطم توش پیدا کنید. پس اگه هنوز نخریدید دست نگه دارید. ولی در مورد زیستش اطلاع ندارم که ویرایش جدید بدون غلط باشه یا نه!

eco.bio

New member
اره سه شنبه ها گزارش میدیم.
حالا این سه شنبه گزارش میدیم. بعدش شاید بتونیم یه برنامه واحدی رو بریزیم:(50):

eco.bio

New member
بچه ها هستین، میخونین دیگه:a2d3:
گاها یه اشاره ای هم بکنین تا بفهمیم زندگی همچنان جاری است:thanks:

mortaza

New member
دوستان عزیزی که میاین بیوتک با امید به خدا آماده ی یه جهاد علمی خستگی ناپذیر باشین چون رشته بیوتک تو ایران خیلی تازه هست و معمولا استاد اختصاصی نداره و وقتی اومدین می بینین که خودتون که سطح مطالعه تون رفت بالا از استاداتون با سوادتر هستین پس روی اساتید دانشگاه زیاد حساب نکنین.استاد شما کتابها مقالات و اینترنت هست در واقع باید ما نسل حاضر بیوتکنولوژی رو تو ایران راه بندازیم.اگه بخوام مثال بزنم باید بگم بیوتک الان ما مثل انرژی هسته ای یا قدرت موشکی ما تو دهه ی 60 هست باید جوان های با اراده ای مثل شما زحمت بکشن تا کشور جلو بره

saharandishe

New member
دوستان عزیزی که میاین بیوتک با امید به خدا آماده ی یه جهاد علمی خستگی ناپذیر باشین چون رشته بیوتک تو ایران خیلی تازه هست و معمولا استاد اختصاصی نداره و وقتی اومدین می بینین که خودتون که سطح مطالعه تون رفت بالا از استاداتون با سوادتر هستین پس روی اساتید دانشگاه زیاد حساب نکنین.استاد شما کتابها مقالات و اینترنت هست در واقع باید ما نسل حاضر بیوتکنولوژی رو تو ایران راه بندازیم.اگه بخوام مثال بزنم باید بگم بیوتک الان ما مثل انرژی هسته ای یا قدرت موشکی ما تو دهه ی 60 هست باید جوان های با اراده ای مثل شما زحمت بکشن تا کشور جلو بره

شماسایت مطمءن و خوب وبروزی تواین زمینه میشناسین که جدیدترین اطلاعات رودراختیارماقراربده؟

mortaza

New member
بچه ها خودتون میتونین با کلید واژه بیوتک سرچ کنین البته به انگلیسی چون منابع دست اول انگلیسی است.ولی فعلا توصیه میکنم فقط درس بخونین بعد که ارشد رفتین خودتون یه پژوهشگر می شین میدونین چه مطالبی بخونین

eco.bio

New member
بچه ها خودتون میتونین با کلید واژه بیوتک سرچ کنین البته به انگلیسی چون منابع دست اول انگلیسی است.ولی فعلا توصیه میکنم فقط درس بخونین بعد که ارشد رفتین خودتون یه پژوهشگر می شین میدونین چه مطالبی بخونین

اره راس میگه. فعلا باید بفکر درس بود.:smiliess (2): چون تا مدرک نداشه باشی هرچقدم کارکنی نمیذارن محقق بشی حالا پژوهشگری رو نخواستیم:eek:fftopic::1dco2x0p1lilzhfpg1t

negarF

New member
بچه ها شما با روزی چند ساعت شروع کردید؟ من خیلی بجنبم توی روز دو تا درس می تونم بخونم. یعنی وقتی یه درسو شروع می کنم دوست ندارم برم سراغ درسای دیگه و از طرفی انقدرم وقت نمی ذارم که همه درسا پوشش داده بشه. اوضاع شما چطوره؟

negin125

New member
saharandisheعزیز حرفات امید دهنده بود واقعا ممنون موفق باشی:28:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا