مطالعه گروهی ارشد بیـوتـکنـولـوژی پـزشکی سال 93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

TrueLove90

New member
...

خب این منابعی که در حال حاضر دارم میخونم ! (قبلش کتابای دیگه هم میخوندم چند ماه پیش)
البته اینم بگم هم دارم واسه کنکور علوم میخونم هم کنکور بهداشت ، واسه همین همه چی میخونم !

شیمی عمومی : فعلا نکته های مبتکران رو میخونم خلاصه میکنم ؛ بعدش میرم سراغ مورتیمرها ، تست هم که آیکیوبی

باکتری : مورای ترجمه دکتر بهادر (قبلش داشتم باکتری دیباج و کتاب آموزگار میخوندم)

ویروس : من از روو کتاب برای کنکور دیباج خوندم ، به نظرم خیلی خلاصه و جامع و عالی بود ! حالا میگن ویروس جاوتز هم بخونین اگه وقت شد میخونم

سلولی مولکولی : کتاب زیست شناسی سلولی مولکولی مجید مهدوی نشر خانه زیست شناسی + کتاب برای کنکور دیباج-خسروی

بیوشیمی : کتاب برای کنکور دیباج-خسروی

ژنتیک :
کتاب از کـلاسیـک تـا ژنومیـک دکتر اکرمی (چندتا فصل اول کتاب امری هم که مربوط به ژنتیک مولکولی میشه رو یه دوره ای کردم)

زبــان : لغت های 504 و لغت های تافل و لغات این دو کتاب
Developing Reading Skills 1 & 2 + Expanding Reading Skills 1 & 2

و آزمون های سالهای گذشته از روی آیکیوبی زبان + کتاب عمومی رضازاده که متن های این دوتا کتاب بالا رو داره و ...

یه کتاب هم هست واسه نشر دیباج-خسری ، بنفش هست البته جلد دومش (B) ، هممممه لغات زبان رفرنس ها رو داره حتی ESM , و ... اونم خوبه اگه وقت کردین

...

mortaza

New member
...

خب این منابعی که در حال حاضر دارم میخونم ! (قبلش کتابای دیگه هم میخوندم چند ماه پیش)
البته اینم بگم هم دارم واسه کنکور علوم میخونم هم کنکور بهداشت ، واسه همین همه چی میخونم !

شیمی عمومی : فعلا نکته های مبتکران رو میخونم خلاصه میکنم ؛ بعدش میرم سراغ مورتیمرها ، تست هم که آیکیوبی

باکتری : مورای ترجمه دکتر بهادر (قبلش داشتم باکتری دیباج و کتاب آموزگار میخوندم)

ویروس : من از روو کتاب برای کنکور دیباج خوندم ، به نظرم خیلی خلاصه و جامع و عالی بود ! حالا میگن ویروس جاوتز هم بخونین اگه وقت شد میخونم

سلولی مولکولی : کتاب زیست شناسی سلولی مولکولی مجید مهدوی نشر خانه زیست شناسی + کتاب برای کنکور دیباج-خسروی

بیوشیمی : کتاب برای کنکور دیباج-خسروی

ژنتیک :
کتاب از کـلاسیـک تـا ژنومیـک دکتر اکرمی (چندتا فصل اول کتاب امری هم که مربوط به ژنتیک مولکولی میشه رو یه دوره ای کردم)

زبــان : لغت های 504 و لغت های تافل و لغات این دو کتاب
Developing Reading Skills 1 & 2 + Expanding Reading Skills 1 & 2

و آزمون های سالهای گذشته از روی آیکیوبی زبان + کتاب عمومی رضازاده که متن های این دوتا کتاب بالا رو داره و ...

یه کتاب هم هست واسه نشر دیباج-خسری ، بنفش هست البته جلد دومش (B) ، هممممه لغات زبان رفرنس ها رو داره حتی ESM , و ... اونم خوبه اگه وقت کردین

...

تا جایی که من میدنم از ویروس سوال نمیاد
دوستان به نظرم کتاب زبان امیر لزگی به تنهایی کافیه و از همه سرتره من باهاش 81 درصد زدم سال 90 و دوستم هم بالای 70 زد سال 91

TrueLove90

New member
...

ویروس برای کنکور علوم که هست ،
البته ایمنی و قارچ هم هست که دیگه وقت ندارم واسه اونا !

زبـان هم بستگی به خود فرد داره بیشتر که چقدر بلده و با چه سرعتی پیش میره ،
کتاب لزگی دوستمو گرفتم یه مقدار خوندم ولی فعلا اینا به نظرم کافی هست واسه من ! :)

البته بعضیا خوندن لزگی براشون راحته و بعضیا هم نه !
در کل هرچی میخونین آزمون های سال قبل خیلی خیلی مهم تره

ما یه استاد داشتیم میگفت فقط آزمون های سال قبل و لغاتش رو بخونین کافیه :)

...

آخرین ویرایش:

TrueLove90

New member
...

کتاب سلولی محمد نژاد !؟ :33:
نشنیدم ، شناختی ندارم :smilies-azardl (181

...

biotech_92

New member
دوستان به نظر شما کتاب سلولی محمدنژاد خوبه؟

سلام کتاب بسیار بسیار بسیاررررررررررر خوبیه اما 2 تا مشکل داره:

1) به درد کسی میخوره که احاطه کامل داشته باشه روی سلولی مولکولی حالا بخواد نکته ای بخوانه و بخواد نکاتی رو که توی ج ز وه ها و کتابای دیگه نبوده رو دربیاره ازش
2) یک مقدار غلط داره بعضی از قسمتاش یعنی اشتباه چاپی بوده و بعضیاشم اشتباه نوشته شده که اگر بخواید من میتونم براتون فصل به فصل بنویسم اینجا که کجاهاش مشکل داره و صحیحش رو که خود استاد سر ک ل اس گفتن رو بنویسم براتون

در کل کتاب بسیار کنکوریه یعنی همش نکته نکته است برای کسی که اطلاعات سلولی مولکولیش ضعیفه به درد نمیخوره اول سعی کنید یه کتاب یا ج ز وه بخوانید بعد این کتاب رو شروع کنید در واقع این کتاب انگار جوری نوشته شده که تمام نکات کتابای مختلف و ج ز وه ها رو درآورده و جمله جمله نوشته ولی واقعا عالی بود خیلی از سوالات توی کتاب آقای محمد نژاد بود دستشون درد نکنه البته من نمیدونم شاید امسال چاپ جدیدش قسمتای اشتباهشو ویرایش کرده باشن

آقای محمدنژاد دکترای بیوشیمی بالینی دارن از دانشگاه تهران و هیئت علمی دانشگاه تهران هستن

biotech_92

New member
در ضمن اینم بگم قسمتای جدول و شکل های این کتاب بسیار بسیار مهمه همشون رو بخوانید
قسمت مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی آخر کتاب هم بخوانید و روش های مطالعه سلول اینا هم مهمه

Mohammad gh

New member
بیولوژی سلولی و مولکولی

مولف:دکتر جواد محمدنژاد

من با کتاب ایشون اشنا نیستم.البته میدونم که جزو رتبه های برتر بودن مخصوصا در جشنواره های بسیج و الانم در فناوری نوین دانشگاه تهران و تربیت مدرس تدریس میکنن
ولی وقتی ترجمه ی لودیش یا لنینجر یا کلا کتبی رو که ایشون در ترجمشون نقش داشتن میخونم مخم سوت میکشه
کلا نمیتونم با شیوه ی برگردان انگلیسی با فارسیشون کنار بیام!

biotech_92

New member
من با کتاب ایشون اشنا نیستم.البته میدونم که جزو رتبه های برتر بودن مخصوصا در جشنواره های بسیج و الانم در فناوری نوین دانشگاه تهران و تربیت مدرس تدریس میکنن
ولی وقتی ترجمه ی لودیش یا لنینجر یا کلا کتبی رو که ایشون در ترجمشون نقش داشتن میخونم مخم سوت میکشه
کلا نمیتونم با شیوه ی برگردان انگلیسی با فارسیشون کنار بیام!

کلا این کتابشون انگار یه ج ز وه است نه کتاب... به درد کسی میخوره که سلولی مولکولی رو بلد باشه تا بتونه باهاش کنار بیاد
ولی در مورد ترجمه این کتاب مشکلی نداره به نظر من با زبون ساده گفته ولی نکته ای
من خواندنشو پیشنهاد میکنم خیلی مفیده مخصوصا برای ماه های آخر

biotechnologist

New member
سلام کتاب بسیار بسیار بسیاررررررررررر خوبیه اما 2 تا مشکل داره:

1) به درد کسی میخوره که احاطه کامل داشته باشه روی سلولی مولکولی حالا بخواد نکته ای بخوانه و بخواد نکاتی رو که توی ج ز وه ها و کتابای دیگه نبوده رو دربیاره ازش
2) یک مقدار غلط داره بعضی از قسمتاش یعنی اشتباه چاپی بوده و بعضیاشم اشتباه نوشته شده که اگر بخواید من میتونم براتون فصل به فصل بنویسم اینجا که کجاهاش مشکل داره و صحیحش رو که خود استاد سر ک ل اس گفتن رو بنویسم براتون

در کل کتاب بسیار کنکوریه یعنی همش نکته نکته است برای کسی که اطلاعات سلولی مولکولیش ضعیفه به درد نمیخوره اول سعی کنید یه کتاب یا ج ز وه بخوانید بعد این کتاب رو شروع کنید در واقع این کتاب انگار جوری نوشته شده که تمام نکات کتابای مختلف و ج ز وه ها رو درآورده و جمله جمله نوشته ولی واقعا عالی بود خیلی از سوالات توی کتاب آقای محمد نژاد بود دستشون درد نکنه البته من نمیدونم شاید امسال چاپ جدیدش قسمتای اشتباهشو ویرایش کرده باشن

آقای محمدنژاد دکترای بیوشیمی بالینی دارن از دانشگاه تهران و هیئت علمی دانشگاه تهران هستن

بنده هم با نظرات شما موافق هستم.خود دکتر محمد نژاد معتقدند که این یک کتاب نیست بلکه در فرمت کتاب هست.من این کتاب رو دارم ولی حاشیه کتاب کلی نکته که خودشون گفتن اضافه کردم و کلی هم تصویر کشیدم.فکر میکنم بدون این تصاویر و توضیحات مطالب کتاب کمی گنگ باشه.ولی شیوه تدریسشون خیلی عالیه.

newday

New member
پس منی که اطلاعاتی ازسلولی ندارم نمیتونم با این شروع کنم هرچی میخونم نمیفهمم ،با چی شروع کنم خسته شدم داره دیر میشه رفرنسم که میگن فایده نداره!!!!!!!!!!!
خوبه؟ میشه راهنماییم کنید که تجربه دارید؟؟

TrueLove90

New member
...

میتونی با زیست شناسی سلولی مولکولی مجید مهدوی شروع کنی ! نشر خانه زیست شناسی
به نظرم که خیلی خوب و با نظم توضیح داده

واسه کسی که چیزی نخونده خیلی خوبه
واسه کسی که بلد هست هم خوبه ! یه نظمی میگیره و روان توضیح داده

...

amin667

New member
والله از ما که دیگه گذشت من امسال اگر خدا بخواد قبولم ولی من قزوین رو جز انتخابای آخرم زدم و بعد از تهران اصفهان شیراز تبریز زدم فکر نمیکنم دیگه رتبه ام جوری بیاد که از تبریز رد شم توی همین محدوده میوفتم ولی جالبه که خیلی از اساتید میگن بعد از تهران تبریز خوبه برای بیوتک! امیدوارم اگر ما قبول شدیم اوضاع بهتر شه

سلام دوست عزیز .ایشالا که تو همون سه تای اول باشی اگه هم که اومدی شیراز قدمت بر چشم ماست هر کاری که داشتی من اینجا واست انجام میدم .یه راهنمایی میخواستم، من الان کل منابع رو تکمیل کردم یه جورایی هم دارم یه برنامه ریزی میکنم و فقط دارم از دوستان مشورت میگیرم تا برنامم جوری باشه که مثل بعضی برنامه ها وسط کار با مشکل مواجه نشم .اگه یه لطف بکنید یه طرح کلی از نحوه خوندنتون ، مرور ، تست زدن ، تعداد منابعی که واسه هر درس خوندین ، خلاصه نویسی و خوندن زبان رو واسمون بگید . ممنون میشم واقعا . .

biotech_92

New member
سلام دوست عزیز .ایشالا که تو همون سه تای اول باشی اگه هم که اومدی شیراز قدمت بر چشم ماست هر کاری که داشتی من اینجا واست انجام میدم .یه راهنمایی میخواستم، من الان کل منابع رو تکمیل کردم یه جورایی هم دارم یه برنامه ریزی میکنم و فقط دارم از دوستان مشورت میگیرم تا برنامم جوری باشه که مثل بعضی برنامه ها وسط کار با مشکل مواجه نشم .اگه یه لطف بکنید یه طرح کلی از نحوه خوندنتون ، مرور ، تست زدن ، تعداد منابعی که واسه هر درس خوندین ، خلاصه نویسی و خوندن زبان رو واسمون بگید . ممنون میشم واقعا . .

سلام خیلی ممنون از لطف شما
من رفرنس های اصلیم رو بهتون میگم فعلا انشالله اگر قبول شدم تک تک ها و کتابایی که خواندم رو میگم ولی فعلا که اصلا معلوم نیست قبول بشیم یا نه

سلولی مولکولی: دکتر ع ب ا د ی و مرحوم ن ق و ی و کتاب دکتر محمد نژاد
میکروب: دکتر ا س م ا ع ی ل ی
شیمی: دکتر ا ک ب ری
زبان: ج ز وه دکتر ا ح م دی

amin667

New member
سلام خیلی ممنون از لطف شما
من رفرنس های اصلیم رو بهتون میگم فعلا انشالله اگر قبول شدم تک تک ها و کتابایی که خواندم رو میگم ولی فعلا که اصلا معلوم نیست قبول بشیم یا نه

سلولی مولکولی: دکتر ع ب ا د ی و مرحوم ن ق و ی و کتاب دکتر محمد نژاد
میکروب: دکتر ا س م ا ع ی ل ی
شیمی: دکتر ا ک ب ری
زبان: ج ز وه دکتر ا ح م دی

ایشالا که قبول میشید ما هم واستون دعا میکنیم . در ضمن شیرینیشم ازتون میگیریم :p7977cujr38iyymsu8:

newday

New member
ممنون دوست عزیز . چ ط و ر ه ؟ شما تو آ ز م و ن اش شرکت کردید؟

- - - Updated - - -

...

میتونی با زیست شناسی سلولی مولکولی مجید مهدوی شروع کنی ! نشر خانه زیست شناسی
به نظرم که خیلی خوب و با نظم توضیح داده

واسه کسی که چیزی نخونده خیلی خوبه
واسه کسی که بلد هست هم خوبه ! یه نظمی میگیره و روان توضیح داده

...

ممنون دوست عزیز . چ ط و ر ه ؟ شما تو آ ز م و ن اش شرکت کردید؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا