مطالعه گروهی ارشد اپیدمیولوژی 93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Iris

New member
دمت گرم آریس جون:smilies-azardl (113

اجی جونم سلام ...پاتوقمون سوت وکور بود ونیاز به خونه تکونی ام داش دم عیده دیگه گفتم اساسی بهش برسیم یه چن تا نکته از پروین جون گذاشتم خخخخخخخخخخخخخ

Iris

New member
لحظه تحویل سال 1393ساعت 20و20دقیقه و20ثانیه یعنی20:20:20به وقت ایران :auizz3ffy9vla57584xمیباشد خداییش من اولین نفرم بهتون خبر میدم امیدوارم سال بیستی باشه واسه همممممممممممممممممممممممممممممممممممممون:smilies-azardl (113:28:

Iris

New member
سلام ب همه دوستای درسخونم ...
یه نکته واسه خودم بگم برم خخخخخخخخخخخ
مورد مشکوک وبا:
درمناطق غیراندمیک:هرفرد بالای5سال که کم ابی شدید یا در اثر اسهال ابکی شدید بمیره
درمناطق اندمیک:هر فرد بالای2سال که اسهال حاد ابکی داشته باشه
نام دیگه وبا مرگ ابی...
در مناطق اندمیک بزرگسالان بیشتر ودر مناطق غ اندمیک بیشتر کودکان مبتلا میشن...
تجویز دسته جمعی دارو واکسیناسیون واسه مبارزه با وبا کارساز نیس...
از سال56 تا قبل 84 سروتایپ غالب اوگاوا ...در سال84 اینابا...اخرین اپیدمی هم سال 90که بیشتراوگاوا وکمی هم اینابا بوده
موارد بدون علامت در التور بیشتر از کلاسیکه...
واسه امروز بسه التماس دعا دارم از همتون

آخرین ویرایش:
در قسمت عوامل خطر در سرطان مثانه عوامل شغلی دخیل هستن که کارگران صنایع فلزی -چرم وشیمی ولاستیک سازی وچاپگرها و نقاشان و آرایشگران و

از همه جالبتر رانندگان کامیون است

یک نکته دیگه هم در سرطان پروستات افزایش مکملهای ویتامین aاحتمال سرطان پروستات را بیشتر میکند

آخرین ویرایش:
اگر چون رود می‌خواهد که با دریا بیامیزد
بگو چون چشمه بر زانو گذارد دست و برخیزد

در نمونه گیری خوشه ای در کدام حالت زیر دقت نمونه گیری افزایش می یابد ؟
1- هر چه حجم خوشه ها بزرگتر شود
2- هر چه حجم خوشه کوچکتر شود
3- اگر حجم خوشه ها برابر باشد
4- زمانی که پراکندگی صفت مورد نظر در داخل خوشه ها نسبت به پراکندگی بین خوشه ها کمتر باشد

Iris

New member
فرق نمونه گیری خوشه ای و طبقه ای در چیست ؟

نمونه گیری طبقه ای:دقت زمانی افزایش پیدامیکنه که افراد درون طبقه بیشترین شباهت وطبقات باهم کمترین شباهت داشته باشند
ولی خوشه ای تغییرات بین خوشه زیاد(واریانس)وداخل خوشه ها کم یا میشه گف واحدهای داخل هرخوشه بیشترین ناهمگنی وبین خوشه ها بیشترین همگنی.......
یه مثال میگم مثلا طبقه بندی بیماریها به 3طبقه خفیف شدید ومتوسط میدونیم که همه افرادی که علایم ونشانه های بیماریشون نزدیک به هم هستن تو یک طبقه قرار میگیرن پس داریم شباهت نزدیک بهم در داخل طبقه ولی افراد تو هرطبقه با طبقه دیگه تفاوت زیادی دارن...
واسه خوشه ای:یه محله ازیه شهر رو درنظرمیگیریم از اون منطقه چن خونواده رو بعنوان خوشه انتخاب میکنیم و اطلاعاتشون بررسی میکنیم میبینیم افراد تو هر خونواده تفاوت زیادی باهم دارن
(واحدهای داخل خوشه ) ولی بین خونواده ها در کل منطقه تفاوت زیادی دیده نمیشه چون همه از یه طبقه اقتصادی اجتماعی برخوردارن....
امیدوارم قانع شده باشین دوست عزیز

آخرین ویرایش:
ممنون ایریس عزیز برای اینکه اینجا از این سوت و کوری در بیاد اگر اجازه بدی ببینیم نظر بقیه بچه ها چیه ؟

دوستان جوابهای آیریس درسته ؟ چیزی نمیخواین اضافه یا کم کنیم

در حال حاضر در ایران برای پیشگیری از کمخونی چه سیاستی اجرا می شود ؟
1- دادن قرص اهن به دختران
2- غنی سازی با ارد
3- دادن قرص اهن به پسران ودختران
4- 1و2

مطالعه ای برای بررسی رابطه بین سابقه تولد نوزاد نارس و تولد نوزاد نارس بعدی انجام گرفت

دراین مطالعه 130 زن که نوزاد نارس به دنیااورده بودن با 130 زن که نوزاد طبیعی بدنیا اورده بودن مقایسه شدن از بین زنان گروه مورد 24 نفر و از میان زنان شاهد 6 نفر گزارش کرده اند که در بارداری قبلی نوزتد نارس به دنیا اورده اند خطر نسبی کدام است ؟

لطفا با توضیح کامل

دوستان من هنوز بعد از چند دور خوندن اصطلاحات واقعا نصف بیشترشون را فراموش میکنم انگار بار اول است میخونم

کسی یک راهکار سراغ داره واقعا دیونم کرده

Iris

New member
مطالعه ای برای بررسی رابطه بین سابقه تولد نوزاد نارس و تولد نوزاد نارس بعدی انجام گرفت

دراین مطالعه 130 زن که نوزاد نارس به دنیااورده بودن با 130 زن که نوزاد طبیعی بدنیا اورده بودن مقایسه شدن از بین زنان گروه مورد 24 نفر و از میان زنان شاهد 6 نفر گزارش کرده اند که در بارداری قبلی نوزتد نارس به دنیا اورده اند خطر نسبی کدام است ؟

لطفا با توضیح کامل

مطالعه موردشاهدیه از نسبت شانس استفاده میکنیم از طریق جدول استاندارد حلش میکنیم...
تعدادکل موارد130تا که از این تعداد24نفر نوزاد نارسو داشتند پس106 نفر نوزاد طبیعی دارن
تعدادشاهد130که 6تاشون نارس و124تا طبیعی ....
از فرمول نسبت شانس که میگه adب رویbcاستفاده میکنیم که میشه 24ضربدر124 به روی 6ضربدر106جواب اخرش4.67

آخرین ویرایش:

Iris

New member
ممنون ایریس عزیز برای اینکه اینجا از این سوت و کوری در بیاد اگر اجازه بدی ببینیم نظر بقیه بچه ها چیه ؟

دوستان جوابهای آیریس درسته ؟ چیزی نمیخواین اضافه یا کم کنیم

خواهش دوست خوبم صاحب اجازه هستین من خوشحال میشم از دوستان مطلبی یاد بگیرم اینجا کاستی داشته باشم برطرف بشه بهتر از سرجلسه...
از کتاب مرجع بیماریها تست یا نکته مهم میدونین اینجا بذارین همه استفاده کنیم ممنون

mhn

New member
در نمونه گیری خوشه ای در کدام حالت زیر دقت نمونه گیری افزایش می یابد ؟
1- هر چه حجم خوشه ها بزرگتر شود
2- هر چه حجم خوشه کوچکتر شود
3- اگر حجم خوشه ها برابر باشد
4- زمانی که پراکندگی صفت مورد نظر در داخل خوشه ها نسبت به پراکندگی بین خوشه ها کمتر باشد

جواب گزينه4

mhn

New member

لطفا با توضیح کامل

جواب irisدرسته

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا