مطالعه گروهی ارشد آمار زیستی 92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

avril.fa

New member
سلام دوست عزیز خوش اومدی
خیییییییییلی بی حوصله ای ...وقت بذار با علاقه پست های قبلی رو کامل بخون.از صفحه یک
همه چیز دستت میاد خودت میتونی برنامه ریزی درستی برای شروع کار و با راهنمایی های دیگر پیشکسوتان برای ادامه راه داشته باشی:28:
ممنونم از خوش آمد گویی تون دوست گلم.... آره بی حوصله که هستم :))))))))))... اما یه چیزی که منظم باشه و سر جای خودش، خیلی دوس دارم. آخه جدا یه سر بزنین به پست های قبلی.... 5 تا صفحه رد می کنی همه اش اینه: من این هفته 33 ساعت درس خوندم ...من این هفته 23 ساعت خوندم.... من دارم می رم جایی نیستم... کجا داری می ری؟.... و امثال این موارد.... اما چشم...هرچی دوستان امر کنن ما هم اطاعت می کنیم... چشمون کور می ریم تمام 36 صفحه رو می خونیم :))))))))))))) اما جدا کتاب تست رو خواهش می کنم بهم بگین چی بخونم... ممنون می شم...

biosta

Well-known member
چرا با هزینه خوب نیست؟ منظور شبانه است؟ [/B]

وقتی شهری یک یا دونفر یا اصلا" 5 نفر پذیرش پولی داره همون ها اغلب مواقع میروند با کسانی درس می خونند و کلاس درس همان هایی مینشینند که بدون شهریه قبول شدند .
من به مبلغ شهریه کاری ندارم من میگم کسی که حداقل دانشی از آمار داشته باشه جزو 125 نفر اول هست و بدون شهریه قبول میشه و کسی که می خواهد در مرحله ی تکمیل ظرفیت ( با شهریه ) قبول شود کسی هست که در دوره ی ارشد بجای خوندن مطالب دوره ی ارشد ناچارا" و خود به خود اول بایستی به علت پایه ضعیفی که داره بره دروس کارشناسی رو یاد بگیره .
پیشنهاد می کنم وقتی نوشته های قبلی رو می خونی گاهی که میبینی بنظرت مفید میرسه کپی کن تو word که داشته باشی و دوباره دنبالش نگردی و یا نکته برداری کن بهرحال این فضای بسیار مفیدی هست که اطلاعاتت رو در مورد پیرامون کنکور آمار زیستی بالا ببری چرا که برای بدست آوردن بعضی نکات ومطالب دیگر لازم نیست به سایت های مختلف بری یا یک سال کنکور بدهی و تجربه کسب کنی این جا تجربه ریخته شده فقط بایستی کسی اهلش باشه وجمعش کنه ..

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member
جدا کتاب تست رو خواهش می کنم بهم بگین چی بخونم... ممنون می شم...

مطالب قبل رو بخوان گفتم برای تست چه بخوانید بچه ها اذیتم نکنید دیگه خسته شدم از بس تایپ کردم .
من که معمولا پست های غیر مفید رو پاک می کنم وگر نه که تعداد پست ها شاید 1.5 برابر الان می شد .

aram87

New member
سلام به همگی
این هفته حدود 31 ساعت درس خوندم.از ریاضی یکم بحث انتگرال ها رو کار کردم.بحث تابع های پیوسته از کتاب احتمال و کاربرد(پردازش) تست کار کردم.خوب بود نکات جدید و مفیدی یاد گرفتم
زبان دو مهارت از کتاب لزگی کار کردم.اما واقعا کتاب سنگینیه...نمیشه ساده ازش گذشت.
نمونه 2 رو هم به یه جایی رسوندم.ان شاالله این هفته تمومش میکنم و ماه اینده تستش رو شروع میکنم
کلا حس خوبی دارم همه چیز روبه راهه و منظم پیش میره

avril.fa

New member
خوب من تمام 37 صفحه رو خوندم ( بگین آفرین :)) ) ... خیلی مطالب خوب و مفیدی بود که تشکر می کنم :) ... حالا یه سوال... نمونه گیری 2 نمیاد؟
کتاب تست نمونه گیری چی هست؟ گفتین کتاب های پردازش... واسه نمونه گیری هم داره؟ ممنونم :)

biosta

Well-known member
سلام جناب بیوستا امیدوارم خوب باشید
جناب بیوستا به راهنماییتون احتیاج دارم
من به خواست والدینم ارشد وزارت علوم شرکت کردم وتا 17 آبان که روز ثبت نامم بود نتونستم درس بخونم بعد اونروز هم هروقت تونستم خوندم
اما متاسفانه شرایط خونمون طوری بود که فقط تونستم متغیر تصادفی و توزیعهای شلدون و پارسه رو بخونم کلی مطلب مونده و کمی وقت !
به سرم زده بی خیالش بشم و نرم سر جلسه و از همین الان بچسپم به آمار زیستی که دوسش دارم. اینطوری اگر هم بعضی روزا مجبور باشم
درس نخونم و مال خودم نباشم حداقل تا روز امتحان امار زیستی اونقدر خوندم که قبول شم نمیدونید چقدر اعصابم خورد میشه وقتی میخوام شروع
کنم به درس خوندنی عالی در حد 12 یا 13 ساعت که یهو مجبور میشم میزان مطالعه مو 3 ساعت بنویسم و به تقویم که نگاه میکنم تا 18 بهمن خیلی
نمونده و من کلی منبع نخونده دارم این روزا اینقدر عصبیم که اگه بتونمم بخونم تردید برم سر جلسه یا نه نمیذاره کاش شرکت نمیکردم
جناب بیوستا ریسک نیست نرم سرجلسه ؟ ریسک نیست بی خیالش بشم ؟ به نظر شما 50 روز کافیه برا خوندن وزارت علوم؟ چیکار کنم ؟ میترسم اشتباه کنم؟

سلام دوستان .
نظرم را با توجه به مطلبی که در بالا گفته شده می گویم
اگر در چنین شرایطی که گفتید قرار بگیرم مطالبی را تا زمان کنکور وزارت علوم می خوانم که با کنکور وزارت بهداشت مشترک باشه و بعد از کنکور وزارت علوم همچنان مطالعه ام را ادامه می دهم .
یعنی مثلا" در زمان باقی مانده تا کنکور وزارت علوم آمار ریاضی را نمی خوانم چون در کنکور وزارت بهداشت نمی آید و در عوض تمرکز زیادی روی درس احتمال می کنم چرا که در کنکور وزارت علوم و بهداشت هر دو کنکور می آید .
تا جایی که وقت کنم تا زمان باقی مانده ی کنکور وزارت علوم از دروس رگرسیون -نمونه گیری - آنالیز واریانس یک طرفه و دو طرفه - روش های اماری رو می خوانم چرا که در هر دو کنکور وزارت علوم و وزارت بهداشت از این دروس سوال می آید و درسی همچون ناپارامتری رو می گذارم و بعد از کنکور وزارت علوم می خوانم .
یادمه که این مطلب رو قبلا" مطرح کردم که حواستان باشد برای کنکور وزارت علوم می خوانید و امکان دارد از کنکور وزارت بهداشت جا بمانید مگر این که سطح علمی بالایی داشته باشید که در دو کنکور نتیجه ی خوبی بتوانید کسب کنید .
بهرحال اگر که درسی مثل احتمال - رگرسیون و ... را می خوانید که در دو کنکور می آید نحوه ی مطالعه و جهت مطالعه تان با توجه به نوع سوالات کنکور وزارت بهداشت باشد مگر این که هدفتان وزارت علوم باشد که آنوقت صحبت هایی که در بالا کردم برای چنین کسی که هدفش وزارت علوم هست درست نمی باشد .
کسانی که ثبت نام کردند حتما حتما" در کنکور وزارت علوم شرکت کنند چه خوانده باشند و چه نخوانده باشند .خود این کنکور تجربه ای برای کنکور چند ماه بعد هست .

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member
وقتی می خواهید درسی را بخوانید به سوالات 5 سال اخیر وزارت بهداشت در آن درس نگاه بیندازید تا نوع مطالعه ی شما را جهت دهد .
به نظرم اگر بدانید چه بخوانید و چگونه بخوانید همان هفته ای 35 ساعت عالی هست . مهم استمرار هست تا که بخواهید یک هفته کلی بخوانید ویک هفته نخوانید .
الزاما" افزایش ساعات مطالعه نشانه پیشرفت و تنها شرط قبولی نیست افزایش ساعات مطالعه لازمه و نه کافی .
موفقیت بنظرم همین تلاشی هست که انجام می دهید چرا که داوطلبانه و از روی علاقه درس می خوانید .

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member
سو تفاهم در طرح آزمایش ها

اولویت اول در خواندن کتاب طرح مونتگمری هست حال اگر وقت ندارید یا به هر علت دیگر که نمی توانید این کتاب رو بخوانید به خواندن مواردی همچون تعریف های انواع طرح ها -موارد استفاده از طرح های مختلف و فرض ها در حالت اثرات ثابت و خواندن دقیق مبحث آنالیز واریانس یک طرفه و دو طرفه با تکرار و بدون تکرار اکتفا کنید .
من نمی گویم که کتاب طرح منتگمری را نخوانید می گویم به برنامه ریزی و وقتی که دارید نگاه کنید .:rose:

sanaz

New member
salam bacheha
man taze ba in mohit ashna shodamo kheili khoshhalam hamchin emkani hast ke betunam az tajrobiyat shoma pishkesvatan estefade konam
2roste taze ba inja shna shodam vali darsamo ta haddi khundam vali angize besyar paine
parsalam rotbam shod190 yani emsal mittunam ghabul sham?

mehrkam

New member
salam bacheha
man taze ba in mohit ashna shodamo kheili khoshhalam hamchin emkani hast ke betunam az tajrobiyat shoma pishkesvatan estefade konam
2roste taze ba inja shna shodam vali darsamo ta haddi khundam vali angize besyar paine
parsalam rotbam shod190 yani emsal mittunam ghabul sham?
درود دوست عزیز
درسته، واقعاً وجود چنین جمعی خیلی خوبه، برای کلی مفید بوده، با تشکر تمامی دوستان :rose::28::riz304:.
قبول شدنت که سهله، یکم زرنگ باشی می تونی رتبه تک رقمی بشی، باور کن امید الکی نمی دم، دیر که اصلاً نیست، تستای 10 سال قبلو خوب بخونی و بفهمی و بتونی تو مباحث مشابه مانور بدی که آمار و ریاضیت حله؛ واسه زبانت (اگه خوب نیست) باید وقت بزاری، کتاب امیر لزگیم بهترین منبعست، تو دانشگاه یه تبلیغ کتاب واژگان برای کنکور ارشد وزارت بهداشتم دیدم.
پیشنهاد من برای انگیزت توکل به خداست.
:smiliess (10):

rahele.t

New member
سلام به نظر من فقط کافیه به مبحثایی که ازشون سوال میاد مسلط بشی. منبع مهم نیست.

biosta

Well-known member
منبع مهمه مثلا کتاب خلاصه مباحث آمار جلد یک انتشارات پردازش که مربوط به احتمال هست خیلی خیلی برای احتمال مفید تر از مباحث احتمال کتاب جان فروند است.
.کتاب ها در یک مبحث تقریبا چه بسا 70 در صد مثل هم باشند مهم اون 30 در صد هست که باعث مفید بودن یک کتاب می شود .

rahele.t

New member
گزارش دو هفته ای که گذشت: رگرسیون فصل 3 تموم شد. طرح فصل 5 + مرور 4 فصل اول. دو فصل اول احتمال پردازش. ریاضی نصف بحث مشتق+ 20 تا تست. نمونه کل فصل 3. زبان لغات یه درس دیگه + مهارت اول کتاب لزگی. جمع ساعت مطالعه این دو هفته 56 ساعت.

biosta

Well-known member
گزارش دو هفته ای که گذشت: رگرسیون فصل 3 تموم شد. طرح فصل 5 + مرور 4 فصل اول. دو فصل اول احتمال پردازش. ریاضی نصف بحث مشتق+ 20 تا تست. نمونه کل فصل 3. زبان لغات یه درس دیگه + مهارت اول کتاب لزگی. جمع ساعت مطالعه این دو هفته 56 ساعت.

همین طوری پیش بری رتبه ی تک رقمی میاری
بچه های انجمن عملکرد دوستتان را ببینید و در حد خودتان تلاش کنید و بهترین خود باشید
قرار نیست همه مثل راحله خانم درس بخوانند همان طور که قرار نیست همه رتبه تک رقمی بشوند .
مهم این هست که تلاش خود را بکنید که به نظرم ایشان دارد چنین عمل می کند .آفرین

aram87

New member
دوستان همگی سلام
این هفته به دلایلی ساعت مطالعه بالایی نداشتم اما تونستم بحث انتگرال ها رو تموم کنم.نمونه 2 رو تموم کنم.مهارت ششم کتاب لزگی رو کار کردم و بحث تابع های پیوسته از کتاب پردازش رو کار کردم.
تقریبا به اهداف آذر ماهم رسیدم.امیدوارم بتونم هفته آینده جبران کم کاری این هفته رو داشته باشم
راستی یلداتون مبارک

آخرین ویرایش:

sanaz

New member
mamnunam ke vaght gozashtino behem omid dadin are zabanam kheili zaife parsalam zabano nazadam aslan ke kheili vasam gerun tamum shod tu amaro riyazi ziyad moshkel nadaram pas be khoda tavakkol mikonam mer30

aram87

New member
سلام به همگی
خیییییییییلی اینجا سوت و کوره
بچه ها من تقریبا همه سوالات امار زیستی سال های قبل رو تهیه کردم بجز 90 و 88
تو هیچ سایتی نتونستم این سوالات رو پیدا کنم و بخرم.حتی سایت علوم پزشکی
البته تو سایت علوم پزشکی هست اما مث اینکه من بلد نیستم بخرم و...حتی لینک دانلودش هم روی ایمیلم میاد اما باز نمیشه وerror میده:13:
خیلی سر این موضوع وقت صرف کردم . دوستان اگه میتونید یه راهی پیش روی من بذارید...:65d6a5d6s:

demyan

New member
سلام به تمام دوست داران علم وتحصیل.
داشتم یه سری تو بحث‌های مختلف می‌زدم گفتم بیام و سری به دنیایی که پشت سرگذروندم بزنم یعنی دورانی که واسه ارشد می‌خوندم و گذشت. نوشته‌هاتون رو که خوندم خیلی از خاطرات اون دوران برام تداعی شد. بهتون خداقوت میگم و می خوام مطمئن باشید که هرکسی که تلاش کنه زحمتاش قطعا به ثمر میرسه. الان که به مسیر پشت سرم نگاه می کنم از اینکه به این رشته اومدم خدارو شکر می کنم و واقعا واقعا راضیم. شما هم مطمئن باشید که اگر با آگاهی در امتداد این راه افتاده باشید همیشه همیشه از مسیری که عبور کردید راضی خواهید بود...به امید روزهای خوبی که در پیشرو دارید حرکت کنید و از عبور این راه لذت ببرید...
شاد و موفق و پیروز و همیشه همیشه با انگیزه باشید...:rose:

biosta

Well-known member
سلام به همگی
خیییییییییلی اینجا سوت و کوره
بچه ها من تقریبا همه سوالات امار زیستی سال های قبل رو تهیه کردم بجز 90 و 88
تو هیچ سایتی نتونستم این سوالات رو پیدا کنم و بخرم.حتی سایت علوم پزشکی
البته تو سایت علوم پزشکی هست اما مث اینکه من بلد نیستم بخرم و...حتی لینک دانلودش هم روی ایمیلم میاد اما باز نمیشه وerror میده:13:
خیلی سر این موضوع وقت صرف کردم . دوستان اگه میتونید یه راهی پیش روی من بذارید...:65d6a5d6s:

برای من که امکان دانلور سوالات در سایت علوم پزشکی وجود داشت . دوباره مراجعه کنید شاید مشکل بر طرف شده باشد .
به نظر من اون وقتی که برای پیدا کردن سوالات گذاشتید اتلاف وقت نیست البته اگر از حدی که خودتان فکر می کنید بیشتر نشود چرا که می توانید با و وبلاگ های سایت های آماری آشنا شوید گاهی مطالبی نکاتی در این جاها پیدا میشه میشه که کمتر در کتاب ها آمده بهرحال من کمی از زنگ تفریحم در موقعی که برای کنکور می خواندم همین گشتن در سایت ها و وبلاگ های آماری بود .

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا