مطالعه گروهی ارشد آمار زیستی 92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

rahele.t

New member
[SIZE=4

[SIZE=4]
[/SIZE]
سلام.بچه ها لطفا بگید چه کتاب تستی خوبه؟
زبان فقط ریدینگ و لغت هست یا گرامر هم هست؟؟؟؟؟؟؟؟
واسه زبان فقط لزگی بخونیم؟؟؟؟
مرسی

سلام
بهتره گرامر هم بخونی. مگه نهایتا چندتا ریدینگ رو میتونی بخونی و حفظ کنی.
وقتی یه خورده گرامر هم بلد باشی یه ریدینگ ناآشنا هم که بدن میتونی ترجمش کنی. ولی وقتی نتونی درست جمله بندی کنی...
اول دامنه لغاتتو افزایش بده بعد برو سراغ لزگی.

salmankhan

New member
سلام راحله خانم
بازم که شما on هستین:bunnyearsmiley:
میگم میتونم واسه افزایش دایره لغاتم ازکتاب زبان عمومی دوره دانشگاه یعنی connect and concept استفاده کنم.

rahele.t

New member
سلام سلمان خان
الان بیرونم کتابام همرام نیست. با گوشیم اومدم ببینم پیام داشتم یا نه.
به نظر من کتابایی رو بخونین که تو کنکور ازشون حتما سوال میاد. اکثرا میگن از تافل و 504 استفاده میشه تو کنکور. کتاب رضازاده هم خوبه که من خودم هنوز پیداش نکردم.

mehrkam

New member
درود دوستان
می خوام تو این پست یه سری نکات آزمون سال 91-90 رو به نظرم مفیدند رو بذارم، امیدوارم به دردتون بخوره.
سوال 69: گزینه الف می شه، نه ج! (کاملاً واضحه).
سوال 64: نکته اینجاست که گفته چه چیز را مقایسه می کند، نگفته چه چیزی را ملاک قرار می دهد.
سوال 60: نکته ای که در کتاب مونتگمری بیان نشده: مجذور (مربع) مقدار همبستگیه پاسخ و باقیمانده برابر است با یک منهای ضریب تعیین.
سوال 47: یه دلیلش اینه که درجه آزادی خطا (p-2)(p-1) هست.
سوال 42: چون a(آلفا) داده شده است ناحیه رد از a به دست آورده می شه و 2.86-ی که داده فرض مقابل رو تشکیل می ده.
سوال 29: باید از توزیع دو جمله ای با p=احتمال مرگ حداکثر یک بیمار در هر روز استفاده بشه، که این احتمال (p) از توزیع پواسن به دست می آد.
سوال 27: اول تابع توزیع رو به دست می آریم، بعد تابع توزیع رو وارونش می کنیم و ... (در حقیقت باید از قضیه Probability Integral Transformation استفاده بشه).
سوال 19: به دست آوردن تابع بقا طول دوره بیماری و استفاده از خاصیت پایایی MLE (زهنا).
سوال 6: استفاده از جانشانی مثلثاتی: x=siny (سادست، از قیافش نترسین!).

mehrkam

New member
درود دوستان
تو این پست هم می خوام مواردی از آزمون 90-89 رو که به نظرم مفید هستند رو بیارم، امیدوارم مفید واقع بشه.
سوال 70: با توجه به فرض های صفر و مقابل ناحیه بحرانی طوری تعریف می شه که p از 0.5 دور بشه، پس تعدا اونایی که از نصف بیشتره باید بیشتر بشه تا فرض صفر مورد تردید قرار بگیره، یعنی تعداد اونایی که بهتر شدن اگر 4 یا 5 نفر باشن فرض صفر رد می شه؛ برای اونایی که بدتر شدن هم به طرز مشابه تفسیر صورت می گیره و ....
سوال 69: اشتباه نشه! چون وضعیت 2 نفر تغییر نکرده در حقیقت n برابر با 10 هست، نه12.
سوال 65: توجه بشه که تابع توزیع داده شده، اگر تابع چگالی داده شده بود باید اول باید تابع توزیعشو به دست می آوردیم.
سوال 63: این سوال به دو صورت می تونه تفسیر و حل بشه: برای رد فرض صفر و تشکیل ناحیه بحرانی یا تعداد اونایی که بیشتر از m-ن باید بیشتر بشه (با p=1-0.5) و یا تعداد اونایی که کمتر از m-ن باید کمتر بشن (با p=0.5). البته توجه بشه که تو این مسئله چون آزمون برای m هست برای هر دو حالت p=0.5 می شه اما در حالت کلی p باید بر اساس فرض صفر و ملاک بیشتری و یا کمتری ای که در نظر می گیری تعریف بشه.
سوال 54: چون با یا بدون جایگذاریشو تعیین نکرده پس بدون جایگذاری باید در نظر گرفته بشه.
سوال 49: توجه بشه که نگفته کدوم گزینه رگرسیون خطیه، (رگرسیون خطی بر حسب x خطیه).
سوال 35: چون گفته پاسخ ها متفاوتند پس مجموع مربعات خطا (درون تیمارها) صفر نیست.
سوال 25: گذشته از راه فرمولی یه راه مفهومی قشنگ هم داره: چون احتمال A اجتماع B برابر احتمال A هست پس B زیرمجوعه A هستش، لذا اگر بدونیم B رخ داده پس حتماً A هم رخ داده (با احتمال یک).
سوال 21: تابع توزیع کوچیکترین آماره ترتیبی رو که به دست بیاری می بینی تابع توزیع نمایی با میانگین 10 هستش.
سوال 14: بنا بر تعریف واریانس e به توان x می شه امید (e به توان 2x) منهای امید به توان دوی (e به توان x) که اینا با استفاده از تابع مولد گشتاور راحت به دست می آند.
سوال 11: استفاده از Chebyshev's inequality.
سوال 8: استفاده از تغییر متغیر m=5n.
سوال 5: تو صورت x+1 به توان دو و x+1 می سازی تا با مخرج ساده بشه و ....

hairin

New member
سلام به خانومای گل rahele.tو shayeste و ممنون از خوشامد گویی گرم و صمیمی شما
چونکه اینجا امپراطوری خودتونه گفتم با پای خودم بیام
عمارتتون و ازتون تشکر کنم در ضمن شاید خودمم از 6 شهریور به بعد( زبونم لال زبونم لال )به شما پیوستم
دعا کنید که هیچوقت از اینطرفا رد نشم حتی سایم آخه دوس ندارم دوران تلخ انتظارو دوباره تجربه کنم

gholomali

New member
سلام بجه ها من عضو جدیدم میخواستم بگم ایا این نحوه ی محاسبه نمراتی که شما انجام میدید کاملا درسته؟

rahele.t

New member
به به! چشمم روشن:shocked:
ببین من به امید چه کسایی نمیام اینجا؟ حتما پس فردام میخواین بیاین برقصین دیگه؟:13:
مگه شماها درس ندارین؟ بعد ماه رمضونی که ازتون حساب کشیدم اونوقت فیلم یادتون میره و اشک ریختنو مثل غذا خوردن یاد میگیرین:p7977cujr38iyymsu8:

جناب بیو من پشیمون شدم از باز کردن این تاپیک:14: لطفا قفلش کنین.

biosta

Well-known member
تشکر از این نوشته های غیر درسی تان !
چرا که اگر کسی بخصوص تازه واردی این نوشته ها را بخواند
از این که سال دیگر چنین رقبایی دارد خوشحال می شود
چون به نظر می رسدآنچه که انجام نمی دهید درس خواندن هست .
شاید تاپیکی برای احوال پرسی باز کنم !!
چون این مطالب شما با اسم این تاپیک هم خوانی ندارد .
هر چند کمی هم حق می دهم آن هم به این علت که برای جدی خواندن کنکور ارشد آمار زیستی
نه این که زود باشد بلکه دیر نشده است .

mehrkam

New member
درود خدمت تمامی دوستان
تو این پست می خوام چندتا نکته در مورد کتاب پردازش بگم:
- توزیع یکنواخت رو نمیشه با توزیع نرمال تقریب زد! سوالایی که جمع دو تا یکنواخت داره (مثل 1321، 1451 و ...) رو باید از راه خودمون (رسم تابع چگالی تو صفحه مختصات 2 بعدی و تقسیم سطح خواسته شده به سطح مربع) به دست بیاریم، نه این که یکنواخت رو با نرمال تقریب بزنیم.
- سوالایی که همبستگی دو تا متغیر و یا رابطشون رو داده و همبستگی تابع خطی شون رو می خواد (مثل 1709، 1681، 1467، 1450 و ...) رو اگه مفهومی نگاه کنی تو هوا می تونی بزنی و اصلاً راه های طولانی پاسخنامه کتابو نمی خواد (با زدن چندتاشون متوجه می شین چی می گم).
- ما که درس روش های عددی نداشتیم واسه همین تو سوالایی که می خواست نوع آزمون (مک نمار، فریدمن، من ویتنی، ویلکاکسون، کروسکال والیس و یا ...) رو تعیین کنیم گیر می افتادم، اما باید بگم این سوالا خیلی راحته و با دونستن اطلاعات حفظی کمی می شه اونا رو زد، من خودم بهترین منبعی رو که واسه زدن این تستا پیدا کردم یه صفحه (!) از جزوه روش های عددی دکتر بیدرام بود، اما شنیدم تو کتاب روش های آماری دکتر کاظم محمد هم هست؛ یه توصیه برای دوستانی که می خوان تو کنکور وزارت بهداشت شرکت کنن: نگاهی هم به کتاب روش های آماری دکتر کاظم محمد (جدیدش) بندازید، واسه به دست آوردن جواب سوالای آماری ای که توش گیر می افتین ازش استفاده کنید.
- سوالایی رو که توش انتگرال e به توان (x به توان 2) داره (مثل 1285) رو از تابع چگالی توزیع نرمال استفاده کنید (مثل 1657)، نه با استفاده از قطبی.

nerci

New member
درود خدمت تمامی دوستان
تو این پست می خوام چندتا نکته در مورد کتاب پردازش بگم:
- توزیع یکنواخت رو نمیشه با توزیع نرمال تقریب زد! سوالایی که جمع دو تا یکنواخت داره (مثل 1321، 1451 و ...) رو باید از راه خودمون (رسم تابع چگالی تو صفحه مختصات 2 بعدی و تقسیم سطح خواسته شده به سطح مربع) به دست بیاریم، نه این که یکنواخت رو با نرمال تقریب بزنیم.
- سوالایی که همبستگی دو تا متغیر و یا رابطشون رو داده و همبستگی تابع خطی شون رو می خواد (مثل 1709، 1681، 1467، 1450 و ...) رو اگه مفهومی نگاه کنی تو هوا می تونی بزنی و اصلاً راه های طولانی پاسخنامه کتابو نمی خواد (با زدن چندتاشون متوجه می شین چی می گم).
- ما که درس روش های عددی نداشتیم واسه همین تو سوالایی که می خواست نوع آزمون (مک نمار، فریدمن، من ویتنی، ویلکاکسون، کروسکال والیس و یا ...) رو تعیین کنیم گیر می افتادم، اما باید بگم این سوالا خیلی راحته و با دونستن اطلاعات حفظی کمی می شه اونا رو زد، من خودم بهترین منبعی رو که واسه زدن این تستا پیدا کردم یه صفحه (!) از جزوه روش های عددی دکتر بیدرام بود، اما شنیدم تو کتاب روش های آماری دکتر کاظم محمد هم هست؛ یه توصیه برای دوستانی که می خوان تو کنکور وزارت بهداشت شرکت کنن: نگاهی هم به کتاب روش های آماری دکتر کاظم محمد (جدیدش) بندازید، واسه به دست آوردن جواب سوالای آماری ای که توش گیر می افتین ازش استفاده کنید.
- سوالایی رو که توش انتگرال e به توان (x به توان 2) داره (مثل 1285) رو از تابع چگالی توزیع نرمال استفاده کنید (مثل 1657)، نه با استفاده از قطبی.

سلام.فکر نمیکنید سوال هایی که نوع آزمون رو خواسته از درس ناپارامتری بشه جواب داد؟؟؟

nerci

New member
سلام بچه ها.
کسی از شیراز اینجا هست؟
یا اینکه دانشگاه شیراز درس خونده باشه؟؟؟

rahele.t

New member
سلام دوستان عزیز:bunnyearsmiley:
طاعات و عبادات همتون قبول و پساپس عیدتون مبارک:thanks:
من تو ماه رمضون فقط تونستم حدود سی ساعت درس بخونم. هرروز نخوندم ولی روزایی که میخوندم دو سه ساعت بود. چون فکر میکنم پایم ضعیفه بیشتر جزوه های خودمو خوندم که یه چیزایی یادم بیاد.
جاتون خالی روز قبل عیدم یه تصادف کوچولو کردم و از اونجایی که بادمجون مشهد خیلی خوبه طوریم نشد. یعنی یه کم صدمه دیدم. الانم خوبم ها. اصلا نگران نباشین:25r30wi:
خب این گزارش کار من. بقیه هر چی تو آستین دارین رو کنین. یالا:New (6):

mehrkam

New member
سلام.فکر نمیکنید سوال هایی که نوع آزمون رو خواسته از درس ناپارامتری بشه جواب داد؟؟؟
سلام دوست عزیر
ما کتاب ناپارمتری بهبودیان که منبع هم هست رو خوندیم اما روال سوالا متفاوت با چیزی هست که تو کتاب ناپارامتری اومده، مثلاً من که آزمون مک نمار رو تو کتاب پیدا نکردم و در کل سوالای وزارت بهداشت طوریه که بر اساس کمی یا کیفی و مستقل یا وابسته بودن متغیرها می شه جواب داد، که من چنین چیزیو تو ناپارامتری اصلاً ندیدم! شما دیدید؟!

shayeste

New member
سلام ااااااااا ما خوشحال شدیم گفتیم یکی از رقیبا کم شد( شوخی کردم بابا مردم از تنهایی) من که کلا 5 ذرس زبان تافل رو خوندم :dadad4: ایشالا دیگه شروع میکنم

shayeste

New member
سلام دوست عزیر
ما کتاب ناپارمتری بهبودیان که منبع هم هست رو خوندیم اما روال سوالا متفاوت با چیزی هست که تو کتاب ناپارامتری اومده، مثلاً من که آزمون مک نمار رو تو کتاب پیدا نکردم و در کل سوالای وزارت بهداشت طوریه که بر اساس کمی یا کیفی و مستقل یا وابسته بودن متغیرها می شه جواب داد، که من چنین چیزیو تو ناپارامتری اصلاً ندیدم! شما دیدید؟!
بابا تکلیف ما رو مشخص کنین بالاخره ناپارامتری چی بخونیم؟ من که به زور حاضر شدم ناپارامتری پیام نور رو بخونم تازه اگه گیر بیارم :14:

biostat

New member
سلام
من كه تو ماه رمضوني درس نخوندم چون وقتي گرسنمه هيچي نميفهمم!!!!!!!!!!!!!!
اما 2 روزه كه شروع مجدد دارم و استارت زدم با همون مقدماتي بهبوديان البته يكم رياضي هم خوندم.از زبانم جا نموندم!!!!!!!!!

shayeste

New member
دیگه خسته شدم کجایین خو تنبلا این بیو خان مدیر سایتم نیستش اینجا چه خبره؟ :p7977cujr38iyymsu8:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا