مطالعه گروهی ارشد آمار زیستی 92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

biosta

Well-known member
برای اطلاع نوشتم هر چند که شاید بدانید . خودتان را با این اعداد مشغول نکنید .

سه سال قبل داوطلبی که به عنوان آخرین نفر قبول شده نمره ی 138 آورده بود یعنی مثلا" با زبان صفر درصد از 70 سوال اول دفترچه بعد از کسر نمره ی منفی46 تا را درست جواب داده .
ظرفیت پذیرش به گمانم 62

دو سال قبل داوطلبی که به عنوان آخرین نفر قبول شده نمره ی 125 آورده بود یعنی مثلا" با زبان صفر درصد از 70 سوال اول دفترچه بعد از کسر نمره ی منفی 42 تا را درست جواب داده
ظرفیت پذیرش 80

سال قبل داوطلبی که به عنوان آخرین نفر قبول شده نمره ی 112 آورده بود یعنی مثلا" با زبان صفر درصد از 70 سوال اول دفترچه بعد از کسر نمره ی منفی 34 تا را درست جواب داده
ظرفیت پذیرش 125
حال در سال قبل جواب گویی درست به هرسوال زبان را در نظر بگیرید که حدود 5 تا رتبه ی شما را بهتر می کند و جواب گویی درست به هر سوال از 70 سوال اول دفترچه رتبه شما را حدود 7 تا بهتر می کند
که البته این تغییرات بستگی به رتبه دارد .از رتبه ی حدود30 به بعد نمره های داوطلبان به شدت نزدیک به هم است ...
()

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member
با سلام
همانطور که میدانید من کارشناس بیهوشی هستم و تنها نفر که در کلاسمان قصد شرکت در ارشد را دارد و به همین خاطر 6 ماه هم طرحم را عقب انداختم
به درس امارریاضی امید داشتم که درصد خوبی را بزنم وطبق بعضی گفته ها امار ریاضی را نخواندم والان میبینم در این درس افتضاح هستم و بعضی از قسمتهای سایر دروس را کنار گذاشته بودم ب امید امارریاضی و اکنون کاملا دپرس شدم
من واقعا تلاشم را کردم . به نظر شما تو این مدت باقی مانده برای موفقیت باید چه کنم؟

آمار ریاضی را کنار بایستی برای کنکور می گذاشتید که صحیح هست سوالی نمیاد یا به تعداد خیلی کم .
اما چه بسا بیشترین وقت را در زمان مطالعه همان درس احتمال می گیرد .
قبولی در ارشد آمار زیستی حتی برای داوطلبان غیر از لیسانس آمار سخت نیست اما سختی برای این عده از داوطلبان بعد از قبولی هست .
در زمان حال که امید هست حداقل ها را خوانده باشید (منظورم کلیتی از دروس هست که با تسلط بر همین کلیت دروس می توان قبول شد .)
الان نظرم فقط مرور و تسلط به آنچه که خواندیم هست و تست زنی و آگاهی از روش تست زنی و مدیریت زمان .
دیگر زمان یاد گیری مطلب جدید نیست ( مگر چند روز آن هم استثنا" برای مبحث ساده ای )
چرا که یاد گیری مطلب جدید در این ماه مانده به کنکور بیش تر از آن که مفید باشد در این زمان وقت گیر هست

biosta

Well-known member
سلام دوستان

یه مدتی حوصله تست زدن ندارم بنظر شما چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

و درست همین حال تو سر جلسه امتحان برام پیش میاد که حوصله جواب دادن به سوالات ندارم با اینکه بلدم و سعی میکنم فکرم به قبولی تمرکز کنم ولی بازمم نمیتونم اونجوری که باید به سوالات جواب بدم

لطفا بگید چیکار کنم :smilies-azardl (181

نه این که منظورم مستقیما شما باشد مخاطبم دیگر دوستان کنکوری هم هست
چون که گفتید در تست زنی حوصله ندارید شاید جالب باشه که بدانیم بیشترین اعتیاد در دنیا خیال پردازی هست از اعتیاد به مواد مخدر هم فراگیری بیشتری دارد.
اگر که خیال پردازی ما با واقعیت مرتبط نباشد یعنی تو پنج سالگی موندیم و همون جا فریز شدیم .
قراره در بزرگسالی خیال پردازی ما منطبق با واقعیت باشد تا راه را انتخاب کنیم و احتمالات موضوع را بسنجیم
اگر که حواس تان هنگام مطالعه زیاد پرت می شود علت این می تواند باشد که مطلبی که می خوانید در شما باعث جذابیت نمی شود و بنابرین مغز که خاصیتش چنین هست که بایستی مرتب با موضوعی در گیر باشه به سمتی غیر درس برود .
علت چیست ؟
مطلبی که می خوانید زیادی تکراری هست چرا که مغز بیشتر از تکرار مطلب تکراری علاقه به یاد گیری مطلب جدید دارد .
درس خواندن در اولویت زندگی تان قرار نمی گیرد .
اضطراب و استرس زیاد .
مطلب را به علت این که سخت هست از یادگیری سرباز می زند .
مشکل عدم توجه و تمرکز (کسی که هوش گرفتن لیسانس را دارد این مشکل را ندارد ).
انگیزه و هدف هایتان به اندازه قبل رنگ ندارد.
پیشنهاد
موقعی که من برای کنکور می خواندم اگر که نگم هر روز ولی بیشتر روز ها انگیزه هایم رو از برای ادامه تحصیل دور می کردم .
در تست زنی برای خودتان وقت را منظور کنید با این کار همراه با یاد داشتن روش های تست زنی به آزمونی که از خودتان می گیرید نظم می دهید .
تست زدن را می توانید از درسی که بیشتر دوست دارید یا بیشتر یاد دارید شروع کنید .
دوستان همان طور که می دانید تست های سال های قبل را برای این که در بار دوم یا بیشتر بزنید گلچین کرده باشید تا که هر تستی را از خود آزمون نگیرید و وقت خود را برای تست های منتخب بگذارید .
همان طور که روز ها و ماه ها و سال ها گذشت این یک ماه هم به سرعت سپری می شود پس لازمه به خودتان تلنگر بزنید و حواستان را برای چند روز آینده بیشتر جمع کنید و زمان را بیشتر قدر بدانید
امید وارم به قبولی همه ی شما همه ی شما تک تک شما دوستان به نظرم قبول هستید یک ذره هم شک نکنید با خود بگویید" من قبولم و سعی ام رو می کنم که در انتخاب بالاتری قبول بشوم ."

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member
خودتان را مجبور کنید که برای مدت طولانی مستمر مطالعه کنید .

راستش خیال پردازیم کمی زیاده و در سر امتحان تمرکزم در میانه امتحان کم میشه لطفا بشتر راهنمایی کنید که در اینمدت باقی مانده چیکار کنم که تمرکزم بیشتر بشه ؟

حجم خوندن درسها روزانه بیشتر کنم یا کمتر؟ بیشتر روی تست کار کنم یا فقط بخونم ؟

و یا هر کاری که به نظر شما مفید لطفا راهنمایی کنید . و ممنونم از اینکه به سوالاتم پاسخ میدهید.

طبیعتا" در زمان جمع بندی و مرور یعنی همین ایام ساعات مطالعه به طور متوسط از زمانی که می خواستید مطلبی را یاد بگیرید بیشتر می شود چرا که مرور انرژی کمتری را نسبت به یادگیری خواهد گرفت .
در هنگام مطالعه کمتر از یک ساعت مطالعه ی پیوسته نداشته باشید بایستی این عادت را در خودتان به وجود آورید که
که برای مدت پیوسته ای بدون این که از جای خود بلند شوید و یا کاری غیر از درس انجام دهید مطالعه کنید
حتما" هر از گاهی برای مدت حداقل 2 ساعت مستمر مطالعه کنید تا که عادت به نشستن در یک جا را بطور متوالی در خود ایجاد کنید .
در این مطالعه هر از گاهی اعمالی مثل حرکت پا - کشیدن دست و پا- نگاه به نقطه ای دور و سپس به نقطه ای نزدیک - چند تنفس عمیق را داشته باشید .همیشه بطری آبی در کنار خود دارم حتی الان هم چنین عمل می کنم تا که بازده ای بیشتری داشته باشم .

آخرین ویرایش:

shayeste

New member
دوستان سابقا فعال نیستین دیگه
راحله؟ بیو؟زهرا............کجایین چه خبرا از درس؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: biosta

casio

New member
سلام
من تو فروردین یک دور تمام درسهارو منهای ریاضی و ناپارامتری رو خوندم
اما الان از وقتی امتحانای میان ترم شروع شده و ترم هم کوتاه شده و کنکور هم افتاده وسط امتحانا یک کم انگیزم رو از دست دادم
نمی دونم
یک هفته هیچی نخوندم :sad:
می خوام از همین الان که از پای کامپیوتر بلند می شم شروع کنم امیدوارم موفق بشم
امیدوارم همه موفق بشیم :a2d3:

mortezahaji

New member
از 31 فروردین تا 8 اردیبهشت
مرور ریاضی حدود 20 ساعت 30 دقیقه و کلا 394 تست
مرور آمار و احتمال حدود 29 ساعت و 50 دقیقه کلا 498 تست
هفته جاری رگرسیون، نمونه، روشها و ناپار
13 اردیبهشت اولین آزمون جامع!! دعا کنید برسم تا بتونم یه سنجش خوب از خودم داشته باشم
موفق باشید

biosta

Well-known member
دوستان اگر که پست هایتان را پاک می کنم ناراحت نشوید می خواهم که بعدا" روم بشود به داوطلبی بگویم که به این تاپیک ها مراجعه کند.
اگر پست هایی را پاک نمی کردم این تاپیک چه بسا بیشتر از 100 صفحه پیش رفته بود که مفید نبود
و این که حذف کنم تا که مطالبی که نسبت به مطالب پاک شده مفید تر هست باقی می ماند .
در تاپیک های دیگر هم چنین عمل می کنم .
لطفا سوالی که دارید یا مطلبی که می خواهید بگذارید با عنوان تاپیک همخونی داشته باشد .

biosta

Well-known member
سوالت را اشتباه پرسیده بودی متوجه منظورت نشده بودم .

بستگی به دانشگاهش دارد اغلب دانشکده بهداشت
در بعضی دانشگاه ها هم پزشکی
معمولا" وقتی رشته ی آمار زیستی در دانشگاهی تازه تاسیس می شود در دانشکده پزشکی می رود تا که نهایت به دانشکده بهداشت منتقل شود .
دانشکده ی اصلی رشته ی آمار زیستی بهداشت هست می تواند مثل آمار زیستی شیراز که در قسمت تحصیلات تکمیلی دانشکده پزشکی باشد .

mortezahaji

New member
راستی بچه ها دیروز استاد تقی زاده که اینجا همایش ارشد و دکترا داشتن. یه سوالی ازشون پرسیدم که شاید سوال شما هم باشد
گفتم الان حدود یک ماه دیگه مونده ولی من زبان و نمی رسم چکار کنم مخصوصا اینکه ضریب رقابتی زبان هم بالاست
دکتر گفت الان دیگه لغت و بیخیال شو برو از 85 تا 91 درک مطلب علوم پزشکی و بخون حتی اگه شده حفظ کن چون تعداد سوالاش بیشتر
دکتر تقی زاده استاد تربیت بدنی دانشگاه تهران و مشاور ارشد و دکترا هستن در برنامه های تلویزیونی و موسسه بووووووووووق

biosta

Well-known member
الان تا چه مقدار وقت گذاشتن برای برای ایجاد انگیزه درست هست ؟

وقت وقت داره می گذره
به نظرم الان وقت این کارها گذشته
اگر یادتان باشد آواخر تابستان اوایل پاییز و حتی آواخر پاییز می گفتم درس نخوانید فقط بروید ببینید کجا دوست دارید قبول شوید . درس نخوانید و اما وقت بگذارید و بنویسید چرا می خواهید کنکور قبول شوید انگیزه هایتان را واضح از ادامه تحصیل مشخص کنید و چند و چند مورد دیگر ................ چون با ثبات قدر بر دارید چون این روزهای نزدیک کنکور انگیزه هایتان کم رنگ نشود چون این روزهای نزدیک کنکور وقتتان دنبال اولویت های انتخابی تان نرود چون این روزهای نزدیک کنکور فقط ساعات مطالعه مهم باشه و همه چیز دیگر تو حاشیه بایستی قرار بگیره اما نه دیگه این طوری نمیشه چه فایده 700 پست گذاشتم هنوز هم سر خونه اول هستم انگار کسی که نخواد بشنود نمی شنود حتی آنچه که به سودش باشه .
آره داوطلبانی که راهنمایشان می کنم کار خودشان رو می کنند و براش مهم نیست کار درست و بجا و شایسته چیه
درس خواندن مان هم شده مثل ممکت مان.
( شاید این روز های نزدیک کنکور برای تجدید قوا سر و جمع هفته ای متوسط نیم ساعت نهایت نهایت یک ساعت دنبال ایجاد انگیزه با کارهایی همچون وب گردی و خیال پردازی و پرسوجو و خواندن کلاسور انگیزه ها کلا" بهاین کارها پرداختن مفید باشد .)
شاید هم باید کر و کور ولال و خر بشوم و گاهی راهنمایی نکنم وقتی که گوشی برای گوش کردن وجود ندارد .
خداحافظ تا بعد از کنکور تا یک ماه دیگه مگر که تاپیک http://olumpezeshki.ir/forum/thread4516-9.html#post192098را سر بزنم .
آدم ها اغلب قدر نعمت هایی که دارند رو نمی دونند شاید سلب نعمت بهشان کمک کنه که قدر دارایی هایشان را بدانند از با ارزش ترین دارایی شما وقتتان هست .

biosta

Well-known member

یکی از عواملی که باعث می شود اشتباهات زیاد شود و نیزدر جلسه کند شوید عادت نداشتن به بیداری و مطالعه در صبح هست
یکی دیگر از این عوامل اشتباهات زیاد و نیز کندی در جلسه امتحان عدم تسلط به مطلب درسی هست و می دانیم که تسلط چیزی نیست جز تکرار روی مطالب آموخته شده که با تکرار باعث می شویم فراخوانی مطلب در جلسه امتحان با درستی بیشتر و سریع تر صورت گیرد .

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member

یکی از عواملی که باعث می شود اشتباهات زیاد شود و نیزدر جلسه کند شوید عادت نداشتن به بیداری و مطالعه در صبح هست
یکی دیگر از این عوامل اشتباهات زیاد و نیز کندی در جلسه امتحان عدم تسلط به مطلب درسی هست و می دانیم که تسلط چیزی نیست جز تکرار روی مطالب آموخته شده که با تکرار باعث می شویم فراخوانی مطلب در جلسه امتحان با درستی بیشتر و سریع تر صورت گیرد . [size]

امتحان که ساعت 9 به بعد شروع میشه منم الان چن روزه دارم سعی میکنم 8 بیدار شم تا عادت کنم سر کنکور خواب نرم.

دوستانم بسیار بسیار تنظیم بودن ساعت خواب مهمه .
جرات می کنم بگم در این روزها به اندازه ی درس خواندن تنظیم کردن ساعت خواب و بیداری مهمه.
رتبه تان ارتباط مستقیمی داره با ساعت خواب و بیداری این روزهای قبل از آزمون .
به نظرم دیرتر از 6 صبح بیدار نشوید کم کم عادت می کنید که شب زودتر بخوابید و روز زودتر بلند شوید اوایلش سخته
خواهشا" دوستان آماری ساعت خوابتان رو تنظیم کنید وگر نه عادت نداشتن به این که صبح زود بیدار شوید میتونه مثلا" 50 رتبه تان را بیشتر کند .

biosta

Well-known member
اگر کنکوری بودم شما رو رقیب جدی می دانستم چون اولویت اول برات درسه مابقی امور حاشیه .

من نمیخوام سطحمو حفظ کنم بالاترم میشه رفت:motat:
الان اولویتارو میخوای چیکار بذار امتحان بدیم وقت زیاده . الان باید تست زد
:riz277:

دوستان صد در صد مطمئن باشید صد در صد مطمئن باشید که چند روز بعد از برگزاری امتحان فرصت برای ویرایش انتخاب هایتان می دهند و می تواندید به هر صورت که می خواهید ترتیب انتخاب ها را عوض کنید
مطمین باشید.
من اگر بودم یک ترتیب کلی از دانشگاه ها برای خودم در نظر می گرفتم که وقتم را برای این کار در این روزها نگذارم و بعد از امتحان کنکور با فراغت بیشتری به این ترتیب انتخاب ها می پرداختم .
همیشه بعد از کنکور فرصت برای ویرایش ترتیب انتخاب ها و نیز کم و یا زیاد کردن انتخاب ها می دهند .

صالحی60

New member
سلام دوستان
یه خسته نباشید وخداقوت به همه عزیزانی که دارن برای هدفشون تلاش میکنن
امیدوارم نتیجه ای ک استحقاقشو دارین بگیرین
من به خاطر مشغله کاری ک دارم نتونستم طبق برنامه ام پیش برم اما یه توصیه خوب از دوستان عزیزمون جناب مهرکام وبیوستا داشتم واینکه این مدت باقیمونده رو به خوندن تست سالهای گذاشته اختصاص بدم منم همین کاررو کردم والان شکر خدا میبینم به خیلی از مطالبی ک کلا فراموش کرده بودم تسلط پیدا کردم.نبدونم میتونم سرجلسه کنکورهم باهمین آرامش جواب بدم یانه اما حداقل به این فکرمیکنم ک درحد توانم تلاشمو کردم.
درمورد اولویت ها از اونجا که من به کم قانع نمیشم :4d564ad6:
ازدانشگاهی شروع میکنم ک سطح علمی بالاتری داشته باشه دوستان زحمت کشیدن یه مقایسه توتایپیک های گذشته از دانشگاهها گذاشته بودن اما ممنون میشم اگر زحمتی نیست باز تکرار کنن.
باآرزوی موفقین برای همه شما عزیزان

صالحی60

New member
"علوم پزشکی تهران
علوم پزشکی شهید بهشتی
تربیت مدرس
شیراز و همدان تقربیا در یک سطح که گروه های آمار زیستی هرکدام چند حسن و چند عیب دارند
علوم بهزیستی و مشهد شاید در اولویت های بعدی باشند .
مابقی دانشگاه ها هم که نتوانستم ترتیبی قطعی با توجه به مزایا و معایبشان پیدا کنم .
مسافت رو هم دوستان حتما" ملاک قرار دهید .
صحبت در این زمینه بسیار هست مثلا" این که دانشگاه هایی که دکتری آمار زیستی پذیرش می کنند به مراتب سطح علمی بالاتری دارند اما دانشجویان ارشد رو به حساب نمی آورند !
بهرحال دغدغه شما الان فقط کتاب ها باشد به موقع به این اولویت دانشگاه ها خواهید پردخت"

خوب خودم پیداش کردم این مطلبیه ک درمورد اولویت دانشگاهها تو صفحه 46اومده...

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا