مطالعه گروهي ارشد آمار زيستي93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

کرهانی

New member

parasto0o

New member
سلام دوست عزیز
ظرفیت دانشگاه های پارسال رو میدونم اما دقیق متوجه سوالتون نشدم
ظرفیتای امسالم که 17خرداد اعلام میشه:rose:

خب همین رو میخاستم بدونم...که اگه اعلام نشده بگم دانشگاه تهران امسال 8 نفر قراره بگیره.

biosta

Well-known member
این روزها بیشتر از درس خواندن آرامش و اعتماد به نفس و خنده میتونه به داوطلبان جدی کنکور کمک کند
درس ها ، آنچه باید خوانده می شد طی ماه های قبل خوانده شده این روزها همان طور که می دانید
روزهای مرور مطالب و تست های مهم هست شاد باشید و با کمی هم خانواده وقت بگذرانید
اگر صبح آزمون دارید تنظیم ساعت خوابتان را جدی بگیرید / داوطلبان صبح باید دیگه صبح ها 6 دیرتر بلند نشوند
قبولی از خودباوری شروع میشه / باور کنید که می توانید بهترین نتیجه را در حد خودتان بیاورید
نه غرور و نه خود باختگی بلکه آرامش و اعتماد به نفس چرا که کلید به یاد آوری مطالبی هست که خوانده اید .

کرهانی

New member
خب همین رو میخاستم بدونم...که اگه اعلام نشده بگم دانشگاه تهران امسال 8 نفر قراره بگیره.

مرسی پرستو جان ، منکه تهران انتخاب اخرمه(اخه خیلی ازم دوره)
-----------
ممنون اقای کیانی بابت کمک ها و دلگرمی و راهنمایی هاتون
امیدوارم اوضاع بقیه بچه ها خوب باشه،من مشکلاتم زیاد شده و ارامشم کم:sad:
اما من میخوام و قبول میشم:a2d3:
----------
خواهش mavi امیدوارم مفید باشه واست
راستش من تمرینات رو نخوندم و بنظرم متن فصلا اولیه که تو کتاب پردازش نبودن خوبه(مثل چندک و ضریب تغییر و این چیزا) من اگه باشم ترجیح میدم تست بزنم و بعد که با سوالات اشنا شدم و نقاط ضعفم رو فهمیدم اون مبحث رو بیشتر میخونم
در کل بنظرم مرور چیزای که خوندیم خودش خیلی مهمه و تا جایی که بشه خوندن و مرور نکات

---------------
ببخشید که پست طولانی شد،نمی خواستم تعداد پستام زیاد شه:rose:

parasto0o

New member
هرکس یه نظری داره...بنظر من برای رسیدن به بعضی چیزا باید از بعضی چیزا زد...مسافت و دوری از خانواده چیزیه ک من برای بهتر شدن و پیشرفتم انتخاب کردم و مسافت های بسیار دورتر راهم انتخاب خواهم کرد...
و اینکه میگن مسافت اولویت اولتون باشه رو من اصلا قبول ندارم...چیزی که میخاین در آینده بشین رو الویت قرار بدین...چون نهایتا این خودتونید ک میمونید. پس اینکه میخواین چی بشین رو الویت قراربدین.

atiarbab

New member
مرسی دوست خوبم من یه زحمتی داشتم من کتاب بهبودیان تازه میخوام شروع کنم بخونم شما که خوندی میشه لطفا بگی کدوم تمریناش مهمه وارزش خوندن داره :riz304[/QUOTE
سلام
من فکر می کنم سئوال12 این گونه حل می شه که فک کنم درسته!
x~bin(1/2,n
نامساوی چبی چف:
P(|xbar-M|<=.1)>09
Ks/radicaln=01 n=250
ببخشید یه خود علائمم اشتباست به خاطر تایپ و من عجله دارم تمیدوارم کلی فهمیده باشی

atiarbab

New member
سوال 33 من از فرمول ان برابر زد 1یک منهای الفا دوم بعلاوه زد یک منهای بتا کلش به توان دو تقسیم بر دی دو رفتم که جواب بدست نیومد
رو اعصابه منه این واریانس که چرا واریانس رو سیگما باید بگیریم تو سوال 15 به جای سیگما2
البته 33چه سیگما گرفتم چه سیگما2 جوابش بدست نیومد:65d6a5d6s:
سوال 52
دانلود JPG
من جواب سئوالا را بلدم وقت کردم براتون می زارم

faAl

New member
سلام
به به چه عجب بالاخره شماها به سوالات سال 91 و 92 رسیدید
هرکس هر سوالی رو که میتونه حل کنه از کنکور دوسال قبل به ایمیل ما بفرسته تا زود تکمیلش کنیم و در اختیار بقیه قرار بدیم

بابا من چقدر بگم یه سر به تاپیک زیر بزنید تا بصورت مدون و یکجا بتونیم با کمک هم سوالارو حل کنیم

این هم ایمیلی که باید به اون ارسال کنید
1amari@chmail.ir

آخرین ویرایش:

کرهانی

New member
سلام
به به چه عجب بالاخره شماها به سوالات سال 91 و 92 رسیدید
هرکس هر سوالی رو که میتونه حل کنه از کنکور دوسال قبل به ایمیل ما بفرسته تا زود تکمیلش کنیم و در اختیار بقیه قرار بدیم

بابا من چقدر بگم یه سر به تاپیک زیر بزنید تا بصورت مدون و یکجا بتونیم با کمک هم سوالارو حل کنیم

این هم ایمیلی که باید به اون ارسال کنید
1amari@chmail.ir

ببخشید اما به نظر من چیزی به کنکور نمونده و اینکه به میل بفرستیم و شما مرتب کنید باز بفرستید به ما طول میکشه
بنظر من جوابارو همینجا بزاریم بهتره چون اکثرا به اینجا سر میزنند:rolleyessmileyanim:
لینک پاسخ تشریحی من هر وقت سر زدم کسی نبوده:65d6a5d6s:
حتی پرسیدم چه سوالایی حل شده اما کسی جواب نداده:smilies:

mavi

New member
کل جوابها کامل باشه که بهتره البته عکس خیلی بهتره من اینجوری متوجه نمیشم:riz304:

mavi

New member
سوال 27 هم احتمال شرطیه :
احتمال مبتلا به اضطراب =0.3
احتمال سالم بودن =0.7
احتمال مثبت به شرط مبتلا بودن به اضطراب =0.8
احتمال مثبت به شرط سالم بودن =0.2
حالا احتمال ابتلا به اضطراب به شرط مثبت بودن جوتب آزمایش رو میخواد
صورت کسر= 0.3 ضربدر0.8
مخرج کسر=0.3ضربدر 0.8 +0.2ضربدر0.7
که اگه صورت رو بر مخرج تقسیم کنیم میشه 0.24تقسیم بر0.38که ساده بشه میشه 0.63

mavi

New member
کرهانی جان احتمال شرطی بیز رو از کتاب شلدون راس بخون مثال خوبی داره -یا تستای کتاب دیباگران رو بزن مفهومش رو بهتر میفهمی

کرهانی

New member
کرهانی جان احتمال شرطی بیز رو از کتاب شلدون راس بخون مثال خوبی داره -یا تستای کتاب دیباگران رو بزن مفهومش رو بهتر میفهمی

سلام مرسی بابت جواب
آره باید بخونمش،نکه استاد خیرخواه ما به جای احتمال به ما امارریاضی تدریس فرمودند!!! تا پایه امارریاضیمون قوی بشه:dadad4:
کتاب شلدون راس رو چون درس ندادن ندارم،از پردازش و بهبودیان میخونمش
سوال 59 رو هم فهمیدم، موند 33 و 38

اره اگه کل جوابها باشه مسلمه بهتره
اما کسی همکاری نمیکنه و بچه ها وقتشون رو گذاشتن واسه درس خوندن:smilies-azardl (181

biosta

Well-known member
هرکس یه نظری داره...بنظر من برای رسیدن به بعضی چیزا باید از بعضی چیزا زد...مسافت و دوری از خانواده چیزیه ک من برای بهتر شدن و پیشرفتم انتخاب کردم و مسافت های بسیار دورتر راهم انتخاب خواهم کرد...
و اینکه میگن مسافت اولویت اولتون باشه رو من اصلا قبول ندارم...چیزی که میخاین در آینده بشین رو الویت قرار بدین...چون نهایتا این خودتونید ک میمونید. پس اینکه میخواین چی بشین رو الویت قراربدین.

همان طور که پیام های قبلی گفتم هر داوطلب بهتر هست با توجه به در نظر گرفتن تمامی شرایط از جمله خانوادگی روانی و سطح گروه آموزشی و سطح دانشگاه به انتخاب اولویت هایش بپردازد
خیلی خیلی زیاد بودند و خواهند بود داوطلبانی که از ترتیب انتخاب هایشان راضی نبودند اما دیگر نتایج آمده و کاری نمیتوان کرد
امیدارم با مثالهایی بتوانم منظورم رو برسانم .
داوطلبی که شیراز بهش نزدیک هست ( مثل کرمان ) به نظرم اولویت با شیراز هست تا دانشگاه های تهران
چرا که شیراز وقتی مسافت هم در نظر گرفته شود بر تهران اولویت پیدا می کند( در نظر گرفتن تمام شرایط با هم )

مطلب واقعی این که برای رشته ی امارزیستی پارسال( سال 91 ) رتبه های 1-7-13-20 که مشهدی بودند مشهد را انتخاب اولشان انتخاب کردند
در حالی که در همان سال 91 رتبه ی 18 از شهر مشهد دوره ی ارشد در بهشتی قبول شد
نه وی ( به علت نبودن در شهر خودش ) زیاد ضرر کرده چون دانشگاه سطح بالایی قبول شده که درس خواندن در آن دانشگاه به بالا رفتن سطح دانش دانشجو کمک می کند
و نه آنهایی که مشهد درس می خوانند انتخاب نادرستی داشتند چرا که هم در شهر خودشان درس می خوانند و هم در گروه آمارزیستی مشهد هستند که کلا" از 18 فارغ التحصیلی ارشد آمارزیستی که آن گروه تا الان داشته 16 نفر در دوره ی دکتری تخصصی درس می خوانند و نشان از کیفیت بالای آموزش در این گروه دارد با آن که در تهران نیست
پس نهایتا" در شهرستان ها هم احتمالا" گروه های آموزشی قوی و خوبی پیدا می شوند که از نظر مسافت بهتان نزدیک باشند ( پیدایشان کنید )
وقتی چنین هست انتخاب دانشگاه های تهران یا بهشتی یا تربیت مدرس برای انتخاب های اول داوطلب کنکور ارشد می تواند احتمالا" اولویت نداشته باشد

مثالی دیگر این که با آن که خود دانشگاه همدان سطحی به اندازه تهران و بهشتی مسلما" ندارد اما گروه آمارزیستی همدان بسیار بسیار قوی هست
و به نظرم اشتباه هست که یک همدانی در رشته ی آمارزیستی به جای این که همدان را انتخاب اولش قرار دهد دانشگاه های دیگر را بزند .

آخرین ویرایش:

کرهانی

New member
دقیقا اقای بیوستا
منم کرمانم و شیراز بهم نزدیکه اما نگران خوابگاهم
واسه کسی مثل من تهران هم دوره هم زندگی کردن تو تهران واسم سخته
هنوز اولویت بندی نکردم و نمیدونم کرمان و رفسنجان اول بزنم یا شیراز

دارم خوابمو تنظیم میکنم و از ساعت 11 صبح به 7و نیم رسیدم
زیادم سخت نبودا، فقط شبا زودتر خوابیدن یکم سخته

parasto0o

New member

همان طور که پیام های قبلی گفتم هر داوطلب بهتر هست با توجه به در نظر گرفتن تمامی شرایط از جمله خانوادگی روانی و سطح گروه آموزشی و سطح دانشگاه به انتخاب اولویت هایش بپردازد
خیلی خیلی زیاد بودند و خواهند بود داوطلبانی که از ترتیب انتخاب هایشان راضی نبودند اما دیگر نتایج آمده و کاری نمیتوان کرد
امیدارم با مثالهایی بتوانم منظورم رو برسانم .
داوطلبی که شیراز بهش نزدیک هست ( مثل کرمان ) به نظرم اولویت با شیراز هست تا دانشگاه های تهران
چرا که شیراز وقتی مسافت هم در نظر گرفته شود بر تهران اولویت پیدا می کند( در نظر گرفتن تمام شرایط با هم )

مطلب واقعی این که برای رشته ی امارزیستی پارسال( سال 91 ) رتبه های 1-7-13-20 که مشهدی بودند مشهد را انتخاب اولشان انتخاب کردند
در حالی که در همان سال 91 رتبه ی 18 از شهر مشهد دوره ی ارشد در بهشتی قبول شد
نه وی ( به علت نبودن در شهر خودش ) زیاد ضرر کرده چون دانشگاه سطح بالایی قبول شده که درس خواندن در آن دانشگاه به بالا رفتن سطح دانش دانشجو کمک می کند
و نه آنهایی که مشهد درس می خوانند انتخاب نادرستی داشتند چرا که هم در شهر خودشان درس می خوانند و هم در گروه آمارزیستی مشهد هستند که کلا" از 18 فارغ التحصیلی ارشد آمارزیستی که آن گروه تا الان داشته 16 نفر در دوره ی دکتری تخصصی درس می خوانند و نشان از کیفیت بالای آموزش در این گروه دارد با آن که در تهران نیست
پس نهایتا" در شهرستان ها هم احتمالا" گروه های آموزشی قوی و خوبی پیدا می شوند که از نظر مسافت بهتان نزدیک باشند ( پیدایشان کنید )
وقتی چنین هست انتخاب دانشگاه های تهران یا بهشتی یا تربیت مدرس برای انتخاب های اول داوطلب کنکور ارشد می تواند احتمالا" اولویت نداشته باشد

مثالی دیگر این که با آن که خود دانشگاه همدان سطحی به اندازه تهران و بهشتی مسلما" ندارد اما گروه آمارزیستی همدان بسیار بسیار قوی هست
و به نظرم اشتباه هست که یک همدانی در رشته ی آمارزیستی به جای این که همدان را انتخاب اولش قرار دهد دانشگاه های دیگر را بزند .

باز هم میگم همه چی بستگی به هدف داره...مسلما دانشگاههای تهران از شهرستان سطحشون بالا هستش،و البته برای کسی که بخاد خارج از کشور ادامه تحصیل بده خب سطح دانشگاه مهمه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: biosta

biosta

Well-known member
باز هم میگم همه چی بستگی به هدف داره...مسلما دانشگاههای تهران از شهرستان سطحشون بالا هستش،و البته برای کسی که بخاد خارج از کشور ادامه تحصیل بده خب سطح دانشگاه مهمه.

کاربران وقتی می خوانید این نوشته ی بالا را ، کلمه مسلما" رو با با کلمه "به طور کلی " عوض کنید

sungirl0077

New member
سلام به همه دوستان
من که خسابی از برنامه هام عقب افتادم ( ب دلیل مشکلات شخصی) ولی خوشحالم که دارین تست میزنید و شما طبق برنامه اید
راستش درباره انتخاب رشته ,من فکرمیکنم آقای کیانی درست میفرمایند, شرایط خوایگاه بعضی دانشگاه ها انقدر افتضاحه که بعدا پشیمون میشین!
حتی شهید بهشتی دوسال پیش ارشدای امارزیستی رو اول تو نمازخونه جا داده بود. بهشون!!
حالا دوری از خانواده, آب و هوا,دوری راه و از همه مهمتر هزینه بالای زندگی توی خوابگاه هم هست
درسته اولویت با موفقیت و آینده ای بر وفق مراده, اما به چه ارزشی؟!
بهتره خوب فکر کنید و انتخاب کنید تا بعدا دچار مشکل نشید
یه مورد دیگه هم اینکه کی گفته دانشگاه های تهران بهتره؟! من با دوستام که اونجان درتماسم, اصلا چنین نظری ندارند
موفق باشید دوستان خوبم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا