مطالعه گروهي ارشد آمار زيستي93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

nerci

New member
بچه ها یه سوال از کنکور 91 دارم.سوال 63 در مورد آزمون علامت هست.تورور خدا ج بدین.
آماره آزمون علامت مگه دو جمله ای n ,1-p نیست؟؟؟
سوال آزمون برابری چارک اول هست.پس p=1/4 هست.به عبارتی میشه دو جمله ای 5 و 3/4. چرا جواب گزینه ج هست؟جواب شده 3/4 به توان5

mavi

New member
سلام درمورد سوال 63: ایکس هایی که از 14 بزرگترن 5تا هستن پس شماره مثبهتا میشه دوجمله ای 5وسه چهارم و باید احتمال x=5رو برای این دوجمله ای حساب کنی یعنی میشه x=5و n=5حالا بزار تو فرمول دوجمله ای و با احتمال سه چهارم حساب کن ببخشید امکانش رو ندارم که فرمول رو برات بنویسم

mavi

New member
سوال 9 ریاضی کنکور 92 منظورته؟ این مثال حل شده تو کتاب جرج توماسه متاسفانه من این کتاب رو نخوندم ولی حلش رو پیدا کردم میتونی کتاب پی دی اف راضی جرج توماس رو دانلود کنی از نت تو بخشش انتگرالها این مثال حل شده درواقع باید انتگرال از صفر تا سه دوم پنج پی کسینوس پی تی رو فقط حساب کنی که میشه انتگرال از صفرتا یک دوم پنج پی کسینوس پی تی +انتگرال از یک دوم تا سه دوممنفی همین عبارت : که جواب انتگرال اول میشه 5سینوس پی تی از 0تایک دوم وبعدی میشه -5سینوس پی تی از یک دوم تا سه دوم و جواب آخر 10+5میشه 15 ببخشید دیگه بهتر ازین نشد بنویسم اینجا

mavi

New member
سوال 12 کنکور 92 رو چجوری حل میکنن ؟یکی ازتمرین های کتاب آمارمقدماتی بهبودیانه ولی من ندارم کسی میونه حلش رو برام بزاره ؟؟

mavi

New member
سوال 14 کنکور 92 دقیقا یکی ازتستهای کتاب احتمالو کاربرد پردازش از فصل توزیع توابعی از متغیرهای تصادفیه متاسفانه نمیشه حلش رو اینجا بنویسم سختهوسوال 24:
احتمال شرطی بیز
pمثبت به شرط aشده 0.7, pمثبت به شرط bشده 0.4حالا احتمال aبه شرط مثبت بودن جواب آزمایش رو حساب میکنی که میشه :
صورت کسر: احتمال aضربدر احتمال مثبت به شرط a که میشه : یک دوم ضربدر 0.7البته احتما aو احتما b چون دونفر داشتیم میشه یک دوم
مخرج کسر : یک دوم ضربدر 0.7+یک دوم ضربدر 0.4 که کلا جواب میشه هفت یازدهم که ساده کنی میشه 0.6

mavi

New member
سوال 32 : هرکدوم از درجه آزادی های فرمول کای دو رو حساب میکنم جوابش این نمیشه نمیدونم چرا
سوال33 : فرمولش تو کتاب آمارریاضی 2تو یکی از تمریناست اینم تو فرمول میزارم جوابش این نمیشه
سوال 37 روش حل رو نمیدونم
سوال 38 و 52و48 این سوالا رو کسی حل کرده؟

mavi

New member
نرسی جان منم از همین روش حل کردم ولی اشکالم اینجا بود که علامت منفی برای 1.65نمیزاشتم : چرا منفی میشه؟

- - - Updated - - -

منظورم سوال 37سال گذشته هست

mavi

New member
من سوال کنکور سال 89-88رو ندارم نتونستم دانلود کنم از جایی اگه کسی دارهامکانش هست بزاره توسایت مممنون میشم

کرهانی

New member
نرسی جان منم از همین روش حل کردم ولی اشکالم اینجا بود که علامت منفی برای 1.65نمیزاشتم : چرا منفی میشه؟

- - - Updated - - -

منظورم سوال 37سال گذشته هست

سلام چون توزیع نرمال متقارنه و زد یک منهای آلفا= منفی زد آلفا
پس زد 0.05 بربر هست با منفی زد 0.95

کرهانی

New member
سوال 32 : هرکدوم از درجه آزادی های فرمول کای دو رو حساب میکنم جوابش این نمیشه نمیدونم چرا
سوال33 : فرمولش تو کتاب آمارریاضی 2تو یکی از تمریناست اینم تو فرمول میزارم جوابش این نمیشه

سوال 33 من از فرمول ان برابر زد 1یک منهای الفا دوم بعلاوه زد یک منهای بتا کلش به توان دو تقسیم بر دی دو رفتم که جواب بدست نیومد
رو اعصابه منه این واریانس که چرا واریانس رو سیگما باید بگیریم تو سوال 15 به جای سیگما2
البته 33چه سیگما گرفتم چه سیگما2 جوابش بدست نیومد:65d6a5d6s:
سوال 52
دانلود JPG

آخرین ویرایش:

nerci

New member
سوال 32.کلا درجه آزادی کای اسکور میشه 8-1=7 که چون میانگین و واریانس رو برآورد کرده میشه 7 -2 =5 کلا درجه آزادی کا اسکور ویشه تعداد گروه ها - یک - تعداد پارامترهای برآوردشده
سوال 48 تمرین کتاب نمونه گیری عمیدی بخش نمونه طبقه بندی هست.
سوال 52 نمونه گیری وارون از فصل نمونه تصادفی کتاب عمیدی هست(فصل 1)
سوال 12 رو بگو صفه چند کتاب مقدماتی هست تا حلشو پیدا کنم.

کرهانی

New member
مرسی nerci va mavi

سوال 14 که تو کلید تی منهای یک هست:(50):

منم سوالات 88-89 رو ندارم

آخرین ویرایش:

mavi

New member
سوال 12کنکور92 تقریبا میشه مشابه تمرین های بخش 4 از صفحه 212کتا ب آمارمقدماتی بهبودیان فکر کنم مشابه سوال یکش روش حل همینو هم بدونم خوبه -میشه فصل 5 چندتوزیع مهم و ارتباط آنها باهم قسمت قضیه حدمرکزی

mavi

New member
من کتاب نمونه گیری پیام نور رو دارم تو فصل یک یا کلا نمونه گیری وارون ندیدم :smiliess (12):

mavi

New member
من کتاب نمونه گیری عمیدی رو ندارم و نخوندم از کتاب پیام نور خوندم تو تمرنااش سوال 48 رو هم نداره -به نظرتون الان حل تمرین بهبودیان و کتاب عمیدی رو بگیرم فایده ای داره

کرهانی

New member
من کتاب نمونه گیری پیام نور رو دارم تو فصل یک یا کلا نمونه گیری وارون ندیدم :smiliess (12):

کتاب پیام نور مگه مال کیه؟؟؟:33:
تا جایی که من اطلاع دارم متنش یکیه
نمونه گیری وارون مال نمونه یک هست
نمونه گیری وارون: اگر صفت مورد بررسی در جامعه کمیاب باشه حجم جامعه رو از قبل تعیین نمیکنیم و m را تعیین میکنیم و انقدر به نمونه گیری ادامه می دهیم تا m صفت را مشاهده کنیم، تعداد کل افراد مشاهده شده رو با n نمایش میدیم و اخرین صفت رو برای تصادفی بودن نمونه نادیده میگیریم
p=m-1/n-1
تو سوال 52 ام برابر هست با 10 و ان برابر هست با 80 => پی برابر میشه با 9تقسیم بر 79

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا