مطالعه گروهي ارشد آمار زيستي93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

simin30

New member
برادر من اکچوئری (آمار بیمه) خونده رشته خوبیه....ماهی 2/5 حقوقشه.از دبی هم پیشنهاد کار داشت
الان هم پذیرش گرفته شهریور میره...من خودمم برای اکچوئری پرتغال اقدام کردم...معمولا راجع به آمار بیمه دید خوبی نیست...شاید به خاطر اینه که بازار کارش فقط تهرانه..

sungirl0077

New member
خانوم کرهانی عزیز من فکرمیکنم اگه مسافت واستون مشکلی نداره و میتونید خوابگاه باشید,شهرای دیگه رو انتخاب کنید
اینکه میگید دانشگاه تهران شنیدید خوب نیست,بنظر من اساتید قابلی اونجا تدریس میکنن که شاگرداشون همیشه ازشون تعریف کردند,مثل دکتر پارسیان
به هرحال انشاالله که آمارزیستی هرجا که دوست دارید قبول شوید
خانوم nerci من از کافه بازار یه برنامه دانلود کردم بااون درصد میگیرم :))) شما هم اگه احتیاج داشتید اونو دانلود کنید,من فرمولش یادم نیست
امیدوارم همه بچه های این تاپیک موفق باشین

faAl

New member
منم اطلاع زیادی ندارم باید بررسی کنیم امار اقتصادی از امارریاضی بهتر نیست؟
سلام
در انتخاب حتما به بحث آیندش هم دقت کنید
مورد داشتیم بعد سه ترم ارشد محض انصراف داد از بس که مسایل محض رو می خونن
موفق باشید

faAl

New member
راستی یادم رفت میلاد اسوه ناشناخته تقوا ، امیر المومنین علی علیه السلام و روز پدر و روز مرد رو به همه دوستان تبریک بگم .
روزتون مبارک

یه چیز دیگه ،،،، نمیدونم توی انجمن ما فرزند شهید هست یا نه اما یاد یه مطلبی افتادم که بد نیست بگم براتون
وقتی خرمشهر رو نیروهای بعثی گرفتند روی دیوارهای شهر نوشته بودن "آمده ایم تا بمانیم"
اما غیرتی های اون زمان این اجازه رو ندادن.... اجازه ندادن اسم ایران با ذلت برده بشه
انشالله که ماها هم توی رشته آمار زیستی یا هر جای دیگه غیرتی باشیم و برای جاودانه کردن نام و راه اون جوان ها مردانه مایه بزاریم

atiarbab

New member
سلام
به نظر من کتاب لغات تافل و 504 را بخون و با علاقه زبان خیلی دوست داشتنیه من یه مدت ترجمه می کردم این خیلی تو درک مطلب کمکم می کنه ای کاش زبان را به خاطر علاقه بخونی نه از ترس درصد. متن کتاب های skills for reading را به خاطر این که سر در بیاری درباره چیه و اطلاعاتت درباره اون مطلب بالا بره بخون نه بخاطر زبان بودن و بالا بردن سطح زبانت. یه راهنمایی کوچیک خوهرانه به خاطر علاقه ام به زبان بود.

آخرین ویرایش:

atiarbab

New member
سلام/ببخشید این تاپیک مربوط به رشته من نیست فقط در مورد زبان خواستم بگم به نظرم وقتتون رو 504 تلف نکنید.کتاب واسه تقویت وکب همون essential words عالیه.فلش کارتاشم خوبه.منتها کتابش تست هم داره.504 خیلی لغاتش به نظرم کاربردی نیس و خیلی آسونه.
به نظرم ترجمه هم نکنید واسه درک مطلب.کار اشتباهیه/سعی کنید فارسی رو از ذهنتون دیلیت کنید وقتی ی تکستی رو می خونید.خیلی سرعتتون میره بالا.تازه وکبتون هم قوی میشه که خودش به درک مطلبم کمک میکنه.
:riz304:
من ترجمه را به صورت یه حرفه انجام می دادم 504 یه هفته ای خوند کتاب شیرینی

biosta

Well-known member

نمیدونم به زمان کنکور که نزدیک تر میشیم یه هول و استرس عجیبی وجودمو گرفته اخه پارسال هم موقع رفتن به جلسه میگفتم حتما قبولم ولی متاسفانه از بس امید وار بودم و از خودم انتظار داشتم که سر جلسه خیلی اضطراب گرفتم
رتبه ام 4شد تو ازمون سنا خوبه؟

رتبه تان خیلی خوبه
سعی کنید تو کنکور آزمایشی بعدی رتبه ی دو بیاورید
در کنکور اصلی هم به امید خدا و تلاشی که دارید زیر 20 می شوید ان شا ا...
مرور و تست ،مطلب جدید دیگری نخوانید و مرور را بیشتر روی مباحثی انجام دهید که خواندید اما احساس می کنید تسلط ندارید
ساعت خوابتان را تنظیم کنید چرا که کنکور آمارزیستی در صبح برگزار می شود بنابرین کم کم مطالعه تان را به صبح منتقل کنید طوری که صبح ها ساعت 8 مطالعه را شروع کرده باشید .
این طوری مغز به فعال بودن در صبح عادت می کند .
برنامه تان را برای جلسه کنکور کاملا" مشخص کنید و اگر به سوالاتی جواب ندادید نگران نباشید که سوالات سخت برای همه سخت خواهد بود .
سبزی و میوه زیاد استفاده کنید و آب فراوان بنوشید
نفس های عمیق به من خیلی مواقع کمک کننده هست شما هم امتحان کنید
تو خونه هم با رعایت شرایط کنکور از خودتان آزمون بگیرید .

sts92

New member
سلام دوستان
من آزمونای سنا رتبه ام 6 شد
انتظار بیشتری داشتم
ولی همچنان تلاش میکنم
وزارت علومم رتبه بدی نیاوردم امیدار کننده هست اما واسه من زیستی یه چیزه دیگه هست
دعا کنید برای همه
÷یش به سوی موفقیت

pegii

New member
سلام دوستان منم آزمون سنا رتبم 3 شد البته ساعت 12 همون روز عقد خواهرم بود همش تو فک بودم که به محضر برسم:whistle:
فک میکردم شرکت کنندها خیلی بیشتر باشن!
اما من تو کاربردیا خیلی غلط دارم جیکار کنم درست بشه؟!:33:

راستی رتبه آزمون وزارت علومم افتضااااح شد 900:25r30wi:بنظرتون اصن انتخاب رشته کنم؟!

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member
900 به نظرم تکمیل ظرفیت قبول بشود و نه قبل از آن

وقتی موضوع پایان نامه ات رو بهت تحمیل کردند اون وقت چی که چنین هم خواهد شد .
بهرحال قسمت محض پایان نامه ی دانشجویان ارشد آمارریاضی بسیار از قسمت کاربردی اش پر رنگ تر هست .

اگر کسی کاربلد باشه همیشه و همه جا برایش کار هست ، شاید نظرتان مخالف من باشه اما بهرحال بنظرم چنین هست .

آمار اقتصادی مثل بقیه گرایش ها و رشته ها ، هم همچون خط بالا ست

اگر منظورتان کارمند شدن هست لیسانس خوبه ، بعد می توان ارشد گرفت که رو حقوق اضافه شود و...
اما آیا به کارمند بودن راضی هستید و بسنده می کنید

تا جایی که من می دانم در وزارت بهداشت چنین نیست مگر دانشجوي دكتراي تخصصي پژوهشي Ph.D by Research
به نظرم دانشجویی که دوره ی ارشد شاگرد اول بوده و مقاله هم دارد برای رفتن به دوره ی دکتری احتیاج دارد فقط یک کنکور دهد و سه ماه قبلش هم یک مطالعه ای داشته باشد.

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member

... تصمیم گرفته بودم که در 2 ماه آخر هر 2هفته یکبار همه ی درسهام رو مرور کنم..
تا حالا 2 دور رو کامل خوندم ولی سر دور سوم حوصلم حسابی سررفت و از برنامم عقب موندم...
درصدام توی همه ی درسام خیلی خوبه(بالای 80)..لازم به ذکره که در هر دور همه ی تستها رو هم میزنم یعنی تاحالا تقریبا 3 دور تستها رو زدم...الان وقتی درس میخونم حوصلم سر میره..آخه همه چی تکراریه...چیکارکنم؟!!
از عذاب وجدان نمیتونم راحت بخوابم....
ی سوال دیگه هم راجع به زبان بود...من زبانم رو اگه زمانی که براش میذارم سر جلسه به جای 40 دقیقه,60 دقیقه باشه(میتونم ی همچین وقتی رو بذارم چون سر درسای دیگه زیاد مشکل ندارم) میرسم همه ی متن ها رو بخونم و درصدم اگه متن ها متوسط باشه در حد 80 و اگه سخت باشه در حد 65 هستش(آخه من مشکل اساسیم روی متنه نه روی لغت)...میخواستم اگه میشه ی راهنمایی هم از شما راجع به خوندن متن ها بگیرم چون راههای مختلفی رو امتحان کردم ولی آخرش باید خودم بیام کل متن رو بخونم!
راستش دوست دارم رتبم تک رقمی باشه واسه همینم ی کم استرس گرفتم...

... مرور کردن و تست زدن بهترین کار در این ایام هست
و خواندن مطالب جدید در این زمان باقی مانده اصلا" درست نیست
پس دارید راه را درست می روید
ماهیت مغز چنین هست که تمایل به یادگیری مطالب جدید دارد و تکرار زیاد برایش کسل کننده هست
پس این شرایط شما کم و بیش برای دیگران هم صادق هست که از تکرار کمی خسته شوند
اما باید توجه داشت که همین تکرار هست که باعث می شود
جواب های غلط کاهش یابد
سرعت در جواب گویی به سوالات در جلسه کنکور به علت مرورهایی که انجام شده افزایش یابد
اضطراب و استرس به علت اعتماد به نفسی که از مرور بدست می آید کاهش یابد .
موقعی که برای کنکور می خواندم برای این که مرور برایم جذابتر باشد ، مرور را روی خلاصه ها م طالب مهم و تست های منتخب انجام می دادم
البته به نظرم همه ی مطالب بایستی در همین فرصت باقی مانده تا کنکور کامل مرور شود اما مرور مطالب مهم مطالبی که زود به زود فراموش می شود بیشتر شود ، برای تست هم همچنین بعضی از تست ها ارزش چند بار زدن را دارند /
به نظرم مرورتان را می توانید به صورت فعال هم انجام دهید یعنی از خودتان توضیح بخواهید در رابطه با صفحه با مبحث مورد نظرتان .
به نظرم گاهی با خانواده و آشنایان در همین فرصت باقی مانده به طبیعت بروید و یا ساعاتی را خارج از منزل بگذرانید بسیار کمک کننده هست تا کیفیت مطالعه تان افزایش یابد .

برای داوطلب جدی کنکور استرس و اضطراب همیشه وجود دارد
برای داوطلب جدی کنکورکه می خواهد بهترین نتیجه را در حد خودش بیاورد استرس و اضطراب موتور تحرک هست و باعث تمرکز و افزایش نیروی فعال هم می شود
اما اگر از حدودی بیشتر شود نتیجه عکس دارد
حتما" کنکور را به چشم یک فرصت نگاه کنید چرا که مامور به وظیفه اید و نه نتیجه
به کنکور هیچ وقت به چشم مرگ و زندگی نگاه نکنید چرا که حکمت خداعین رحمتش است
با یاد خدا قبلها آرامش می گیرد

خیلی عالیه که برای جلسه کنکور دقیقا" برنامه تان را مشخص کرده اید
من اگر باشم با این سطح زبان برای درس زبان انگلیسی در دور اول همان 40 دقیقه را وقت می گذارم و
در دور دوم دروس دیگر را که دور کردم ( تکنیک های تست زنی را قبل از آزمون انجام دهید ) وقت باقی مانده را برای زبان انگلیسی می گذارم .
یعنی در دور اول 60 دقیقه برای زبان وقت نمی گذارم ، این نظر من هست .

حتما" با گرفتن زمان مشخص ، شیوه های مختلف تست زنی را برای درک مطلب امتحان کنید و استایل خودتان را برای این درس پیدا کنید
لازم نیست که همه ی سوالات زبان انگلیسی بخصوص درک مطلب را حتما در همان دور اول بخوانید
چه بسا حداکثر به لغات و یک متن برای دور اول در درس زبان انگلیسی بتوان رسید
به نظرم در زبان سوالی اگر نمی دانستید روی آن سوال زیاد وقت نگذارید تا بتوانید نهایتا" در پایان دور دوم همه ی سوالات را بخوانید
می توانید به پیدا کردن گزینه های سوال در متن زبان بپردازید
یا همان طور که فرمودید متن را ترجمه کنید و بعد سوالات را بخوانید
روش خودتان را با گرفتن وقت و زدن تست پیدا کنید
کنکور آزمایشی شرکت کنید یا با در نظر گرفتن تمام شرایط کنکور از خودتان در منزل ( ترجیحا" در کتابخانه ) آزمون بگیرید .
به امید قبولی شما در انتخاب اولتان چرا که باور کردید لایق بهترین ها هستید .

atiarbab

New member
به نظر شما با رتبه 47 دانشگاه تهران شهید بهشتی یا تریبت مدرس میشه قبول شد

sts92

New member

... تصمیم گرفته بودم که در 2 ماه آخر هر 2هفته یکبار همه ی درسهام رو مرور کنم..
تا حالا 2 دور رو کامل خوندم ولی سر دور سوم حوصلم حسابی سررفت و از برنامم عقب موندم...
درصدام توی همه ی درسام خیلی خوبه(بالای 80)..لازم به ذکره که در هر دور همه ی تستها رو هم میزنم یعنی تاحالا تقریبا 3 دور تستها رو زدم...الان وقتی درس میخونم حوصلم سر میره..آخه همه چی تکراریه...چیکارکنم؟!!
از عذاب وجدان نمیتونم راحت بخوابم....
ی سوال دیگه هم راجع به زبان بود...من زبانم رو اگه زمانی که براش میذارم سر جلسه به جای 40 دقیقه,60 دقیقه باشه(میتونم ی همچین وقتی رو بذارم چون سر درسای دیگه زیاد مشکل ندارم) میرسم همه ی متن ها رو بخونم و درصدم اگه متن ها متوسط باشه در حد 80 و اگه سخت باشه در حد 65 هستش(آخه من مشکل اساسیم روی متنه نه روی لغت)...میخواستم اگه میشه ی راهنمایی هم از شما راجع به خوندن متن ها بگیرم چون راههای مختلفی رو امتحان کردم ولی آخرش باید خودم بیام کل متن رو بخونم!
راستش دوست دارم رتبم تک رقمی باشه واسه همینم ی کم استرس گرفتم...

يعني در اين حد
اماده ايد ديگه چه استرسي
الان كه فك ميكنم من پس اعتماد بنفس كاذب دارم يا خيلي اميدوارم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: biosta

mw.ashel

New member
c49d71f5ec8f7f981.jpg

sungirl0077

New member
به نظر شما با رتبه 47 دانشگاه تهران شهید بهشتی یا تریبت مدرس میشه قبول شد
به نظر من شهید بهشتی و تربیت مدرس بله!
البته این را باتوجه به ایم مورد می گویم که بشیاری از رتبه های برتری که میشناسم ترجیح براین دارند که تهران نروند!حتی رتبه یک!
باتوجه به اینکه سال پیش که تفکیک جنسیتی هم بود، با 23 شهیدبهشتی قبول شدند، فکر میکنم شما امسال قبول میشوید!
البته اینها همه احتمال است!

biosta

Well-known member

ازمون دوم سنا رو افتضاح دادم-رتبه ام 45 از 126
از جمعه كه كارنامه ام رو ديدم تا امروز(1شنبه)7ساعت هم درس نخوندم-
كلا خودمو باختم...

هنوز که چیزی مشخص نشده ، اون فقط یک رتبه در کنکور آزمایشی هست
هنوز کنکور نداده خودتان را بازنده نکنید هنوز هم برای تغییر رتبه در کنکور امسال فرصت هست
به نظرم یک ماه آینده کامل وقتتان را برای درس بگذارید تا که لااقل سعی خودتان را کرده باشید .
اگر روشهای تست زنی و مدیریت زمان را در جلسه کنکور رعایت کنید و اضطراب و استرس خیلی زیاد نداشته باشید
و قدر زمان باقی مانده را تا کنکور را بدانید قبولی در همین امسال هم دور از انتظار نیست .

به نظرم در فرصت باقی مانده وقت خود را فقط بر روی تست ها و مرور بگذارید و اگر همه ی مطالب را تمام نکرده اید ایراد ندارد
دیگر وقت خواندن مطالب جدید نیست ، همان هایی که قبلا" خوانده اید را در مغزتان به تثبیت برسانید .

nerci

New member
انگار منم اعتماد به نفس کاذب دارم.این دوستمون خیلی اوضاع خوبی داره ها!!!!
منم دارم تستارو مرور میکنم.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا