متقاضیان آزمون لیسانس به پزشکی

nooor

New member
بچه ها با استرس چطورید؟شمارش معکوس شروع شده.حدیث منصرف شده؟

Proteus

New member
تا جايي كه من ميدونم راهي وجود نداره دوست عزيز مگر اينكه جزو استعداد درخشان باشي[/
salam khaste nabashid
man tire 94 tamoom misham yani az mehr miram vase tarh.oon vaght mishe vasate tarh too esfand too in azmoon sherkat konam?

در مورد طرح توي اطلاعيه اينطور نوشته :مشمولان طرح نيروي انساني كه مشغول گذراندن طرح مي باشند مي بايست در صورت قبولي نسبت به ترخيص از طرح اقدام نمايند. ( اينكه منظورش دقيقا چيه رو نميدونم چون خودم طرح ندارم )
اطلاعيه دوره ششم توي لينك زير هست و همه شرايط رو نوشته
http://education.tums.ac.ir/IPPWebV...e1/WebSiteFile984.aspx?MainInformationID=1489

a_67

New member
سلام دوستان
من دانشجوی ترم دوم شیمی محض دانشگاه شهید بهشتی تهران هستم.
قصد دارم تا پس از دوره کارشناسی در این آزمون شرکت کنم.از سربازی هم معاف هستم(بنیاد ملی نخبگان).تا بحال کتاب های جنین شناسی پزشکی لانگمن و بافت شناسی جان کوئیرا را هم خوندم.می خواستم راهنماییم کنین که چه رفرنس هایی رو با چه اولویت هایی بخونم و تست ها رو از چه کتاب هایی کار کنم،لطفاً کسانی که تجربه دارن راهنماییم کنن،می خوام قبول بشم،خیلی علاقه دارم!
با سلام
بسیار خوبه که شما از الان قصد شروع کردن مطالعه برای این آزمون رو دارید.
در مورد رفرنس ها: خود دانشگاه گفته که منابع امتحان همون منابع اعلام شده برای آزمون جامع علوم پایه هست.... ولی در مورد این که کدوم منبع بهتره خوندنش، بنده هم شخصاً دقیقاً نمیدونم چون رشتم مرتبط نیست. ولی برای تست دوستان گفتن که تست های علوم پایه خیلی کمک کننده هست. درسنامه ی جامع میر (معروف به کتاب زرد)رو هم دوستان برای مطالعه پیشنهاد کردن.
برای تست های علوم پایه هم انتشارات میر کتاب منتشر کرده... کتاب آبیه. دو جلد هست یکی برای آزمون های اخیر یکی هم آزمون های قدیمی. معمولاً بچه ها آزمون های اخیر رو تهیه می کنند و مطالعه که تا سال 88 هستش. برای بقیه ی سال ها کتاب های دیگه ای انتشارات میر داده بیرون.
امیدوارم که موفق باشین.
با تشکر

b.b

New member
با سلام
یک سوال داشتم اگه کسی میدونه ممنون میشم جواب بدم دانشجوی رشته پرستاری هستم و قصد شرکت در ازمون لیسانس به پزشکی دارم و تمامی شرایط دارم اما رشته ما طرح دو ساله داره میخوام بدونم ایا بدون گذراندن طرح میتوان در ازمون شرکت کرد یا نه چون اگه بخوام طرح بگذرونم شرط سنی را رد میکنم
ممنون

a_67

New member
با سلام
یک سوال داشتم اگه کسی میدونه ممنون میشم جواب بدم دانشجوی رشته پرستاری هستم و قصد شرکت در ازمون لیسانس به پزشکی دارم و تمامی شرایط دارم اما رشته ما طرح دو ساله داره میخوام بدونم ایا بدون گذراندن طرح میتوان در ازمون شرکت کرد یا نه چون اگه بخوام طرح بگذرونم شرط سنی را رد میکنم
ممنون
با سلام
با توجه به اطلاعیه پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس، حتماً لازم نیست که شما طرح تان را تمام کرده باشید؛ به این دلیل که در بند 5 از شرایط چنین آمده:
5- مشمولان طرح نيروي انساني كه مشغول گذراندن طرح مي باشند مي بايست در صورت قبولي نسبت به ترخيص از طرح اقدام نمايند.
و این نشان دهنده ی این هست که کسانی که طرح شان تمام نشده، می توانند در این آزمون شرکت کنند؛
ولی در مورد ترخیص از طرح بنده اطلاعاتی ندارم چون دانشجوی فارغ التحصیل وزارت علوم هستم. برای اطلاع از چگونگی ترخیص از طرح می توانید از آموزش دانشکده ویا جایی که طرح تان آنجاست ویا هر جایی که میدانید سوال کنید.
با توجه به آنچه که گفتید به نظرم پاسخی که داده شد کافی هست. ولی در مورد اینکه آیا امکان این هست که اصلاً کسی طرح نیروی انسانی را کلاً نگذراند؛ بنده اطلاع دقیقی ندارم ولی تا جایی هم که میدانم خیر گویا چنین چیزی ممکن نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر با دانشکده تان تماس بگیرید.
موفق باشید.
با تشکر

freename.2011

New member

salam hadis jan
man do bar dar in azmoon sherkat kardam va fekr mikonam k tajrobiate ziad va khubi kasb karde basham,man hazeram age rahnamayi khasti komaket konam chon dust daram age vaghean tasmimdari bekhunio ghabul shi,hatman be natije beresi ishalla

سلام مهراوه جان
من میخواستم از کارشناسی ب پزشکی امتحان بدم
اما یکی از مواردش داشتن مدرک زبانه
میخواستم ببینم گرفتن مدرک تافل سخته؟
خیلی طول میکشه؟
امتحان کارشناسی ب پزشکی چطور؟
مرسی

radiology85

New member
سلام بچه ها میخونید یا نه من که در حد لالیگا آماده هستم از همین الان حریف می طلبم (شوخی کردم من اهل کری خوندن نیستم )

parvane199115

New member
سلام..... منم کارشناسی ام دوست دارم بخونم
اما باید فقط کتاب میلر رو خوند یا رفرنس هارو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sajy

New member
:ad54ad:سلام به همه
من یه سوال داشتم من سال دوم کارشناسی هستم می خواستم بپرسم می تونم ترم آخر قبل اینکه کارشناسی به طور کامل تمام بشه تو این آزمون شرکت کنم
ممنون می شم اگه پاسخ بدید:riz513:

آخرین ویرایش:

a_67

New member
:ad54ad:سلام به همه
من یه سوال داشتم من سال دوم کارشناسی هستم می خواستم بپرسم می تونم ترم آخر قبل اینکه کارشناسی به طور کامل تمام بشه تو این آزمون شرکت کنم
ممنون می شم اگه پاسخ بدید:riz513:
با سلام
شرط فارغ التحصیلی همچنان پا برجاست، مگر اینکه در سال های آتی، تبصره ای، شرطی برای دانشجویان سال آخر در نظر گرفته شود.
با تشکر

النا

New member
جملاتی زیبا و آموزنده از چارلی چاپلین

دنیا آنقدر وسیع هست که برای همه مخلوقات جایی باشد پس به جای آنکه جای کسی را بگیریم تلاش کنیم جای واقعی خود را بیابیم ...

شاید بتوانی کسی را که خواب است بیدار کنی اما کسی که خود را به خواب زده هرگز!

هنر پیش از آنکه دو بال برای پرواز به آدم بدهد، اغلب دو پای او را نیز می شکند!

حتی تظاهر به شادی نیز برای دیگران شادیبخش است!

شاید زندگی آن جشنی نباشد که آرزویش را داشتی، اما حال که به آن دعوت شدهای تا میتوانی زیبا برقص ...

شکست خوردن ناراحتی ندارد، آدم باید شجاع باشد تا بتواند از خودش یک احمق بسازد!

این یکی از تضادهای زندگی ماست که آدم همیشه کار اشتباه را در بهترین زمان ممکن انجام می دهد.

زندگی در کلوز آپ (نمای نزدیک) تراژدی و غم انگیز است و در لانگ شات (نمای دور) کمدی و خنده دار!

حتی بهترین فرزندان نیز دشمن جان پدر و مادرانند!

ازدواج مثل بازار رفتن است پس تا پول و احتیاج و اراده نداری بازار نرو ...

اگر شاد بودی آهسته بخند تا غم ناراحت نشود و اگر غمگین بودی آرام گریه کن تا شادی ناامید نشود.

انسانها بسیار می اندیشند و کمتر احساس می کنند. ما بیشتر از تکنولوژی، نیاز به انسانیت داریم، بیشتر از نبوغ و هوش، نیاز به رأفت و مهربانی داریم، چرا که بدون مهربانی و انسانیت زندگی پر از خشونت و از دست رفتنی هاست ...

من زمانی دراز در سیرک زیسته ام و همیشه و هر لحظه به خاطر بندبازانی که بر ریسمانی بس نازک راه می روند نگران بوده ام اما این حقیقت را به تو بگویم دخترم، مردمان روی زمین استوار بیشتر از بندبازان روی ریسمان نااستوار سقوط می کنند. شاید شبی درخشش گرانبهاترین الماس جهان تو را فریب دهد، آن شب این الماس ریسمان نااستوار تو خواهد بود و سقوط تو حتمی است. شاید روزی چهره زیبایی تو را گول زند و آن روز تو بندبازی ناشی خواهی بود و بندبازان ناشی همیشه سقوط می کنند:riz304:

النا

New member
آیا میدانید که ایرانی ها روزانه بطور متوسط حتی نصف استکان هم شیر نمیخورند ؟

آیا میدانید که هنگام صحبت برای بیان هر کلمه هفتاد و دو ماهیچه به کار گرفته می‌شود ؟

آیا میدانید که مرغ با شنیدن صدای موسیقی بزرگترین تخم را می گذارد ؟

آیا میدانید که جگر تنها عضو داخلی بدن است که اگر باعمل جراحی قسمتی از آن برداشته شود دوباره رشد میکند؟

آیا میدانید که حلزون ها می توانند ۳ سال متوالی بخوابند ؟

آیا میدانید که در شیلی صحرایی وجود دارد که هزاران سال است در آن باران نباریده است ؟

آیا میدانید که کرم های ابریشم در ۵۶ روز ۶۰۰۰ برابر خود غذا می خورد ؟

آیا میدانید که موشهای صحرایی سالانه یک سوم منابع و ذخایر غذایی جهان را نابود می سازند ؟

آیا میدانید که لایه پوستی که آرنج دست را پوشانده در هر ده روز یک بار عوض می شود ؟

آیا میدانید که زنبور عسل ۵ چشم دارد که ۲ تا اصلی در بغل سر و ۳ تا بر روی سر اون قرار دارد ؟

آیا میدانید که بیست درصد آب شیرین جهان میان آمریکا و کانادا قرار دارد ؟

آیا میدانید که مورچه در مایکروویو زنده می ماند ؟

آیا میدانید که خوردن ۱ سیب اول صبح ، بیشتر از قهوه باعث دور شدن خواب آلودگی می‌شود ؟

آیا میدانید که کره زمین از ۱۰۲ عنصر بوجود آمده و این ۱۰۲ عنصر در بدن انسان وجود دارد ؟

آیا میدانید که استرس تا ۵ برابر سیستم ایمنی بدن را پایین می آورد ؟

آیا میدانید که دود سیگار موجود در محیط بیشتر از مصرف مواد قندی در پوسیدگی دندانهای کودکان نقش دارد ؟

آیا میدانید که پروانه ها ، چشم های مرکب دارند که تعداد آنها گاهی به هیجده هزار می رسد ؟

آیا میدانید که حس بویایی انسان قادر به دریافت و تشخیص ده هزار بوی متفاوت است ؟

آیا میدانید که نعناع سکسکه و تنگی نفس را شفا می دهد ؟

آیا میدانید که زمین با سرعتی معادل صدوهشتاد هزار کیلومتر در ساعت دور خورشید می چرخد ؟

آیا میدانید که موریانه ها قادرند تا ۲ روز زیر آب زنده بمانند ؟
خداييش ميدونستيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:5:

بالا