لحظه به لخظه با استخدامی آموزش و پرورش 94

یسنا290

New member
سلام دوستان.بچه ها من یک سال از طرحم مونده.رشته ام پرستاریه
منم میتونم این آزمون استخدامی رو شرکت کنم؟؟؟؟

love virology

New member
چه بسا از بس که زیست شناسی سخت است کسی نمی رود سمت اش !!
دروس زیست کنکور را خوانده اند چقدر سخته دیگه ازش فراری اند برای انتخاب رشته ی تحصیلی

اخه برادر من چه سختی کار نیست برای این رشته این رشته ها شده ویترینی و دکور و الا داوطلبا خیلی دانا تر هستند که این رشته نیان بهترین گرایش این رشته باز میتونه یکم سرشو بالا بگیره میکروبیولوژی و الا باقیه گرایش ها از بیرون قشنگن و بدرد این کشور نمیخورن /

love virology

New member
اصلا میتونید بعد از کار کردن توی شهر های بزرگ و حقوق های اداره کاری یه 20 تومن در بیارید و بعد از اون یه مغازه یه بوتیک بزنید یا اگر نه میتونید یه پیج در اینستاگرام با تعداد فالور های مثلا 1 میلون بخرید و کتب پزشکی پی دی اف خودتون رو به تعداد انبوه بفروشید . و از علمتون کسب درامد کنید . درامد برخی از پیج های اینستاگرام به هفته ای 15 میلیون تومان میرسد !!!!! میدونید یعنی چه ؟؟؟؟ پزشک عمومی با طرح پزشک خانواده در منطقه دور افتاده ماهانه 12 میلیون تا 17 میلیون حقوقشه یعنی چهار برابر یک پزشک درامدتون میشه . پولدار شدن خیلی راحته . ایده ایده ایده . نبوغ نبوغ نبوغ . تلاش تلاش تلاش ....

اگه میخاستیم بریم بازار که همون 18 19 سالگی میرفتیم نه الان / این سخنان شما خیلی خیلی خوش بینانه هست اوضاع مملکتو ببینید ما در کشور مثل امریکا زندگی نمیکنیما / کار بازار زاری همش یکنواخته من نصف فامیلم بازاری هستند یکمدت بازار بوددم برای من جز حس پوچی چیزی نداشت / حرف خیلی از دوستان علوم پایه اینه که این رشته ها مثل زیست شده ویترین / شاد باشید

shabnam_m

New member
نه فکر نمیکنم.همینو بگو آخه پیراپزشکی رو چه به آموزش پرورش.
اونوقت ما میخاستیم بریم آزمایشگاه کار کنیم ملت ریختن رو سرمون.امیدمونم به این بود که از اینم ناامید شد...

آره دیگه معدل می خوان چی کار وقتی سهمیه درجش بالاتره معدل کیلویی چند؟کلا الکی خوشیم.همین ارشد خوندنمون.مگه در حد کارشناسی چیزی برامون هست که بعد ارشد هم بزرگتر از این برامون باشه.اگه الان می گفتن بفرمایید سرکار اونم با حقوق معمولی مثل 1تومن بیشتر نخواستیم چند درصدمون بازم به فکر ارشد بودیم.داریم میخونیم چون ناچاریم.مگه چندتا پیشنهاد شغلی مونده رو سرمون میگیم نههههه من باید پله های علمو برم بالا نههههه مدرک خیلی مهمتره باید با سواد بشم . علم بهتر از ثروته

shabnam_m

New member
دوست عزیز مگه رشته ی شما چیه که پشیمون شدی ؟ خدا رو هزار مرتبه شکر من اصلا پشیمون نیستم که دبیری نرفتم . حتی بهداشت حرفه ای دولتی هم نرفتم . ولی الان از این پشیمونم که چرا نشد پزشکی قبول بشم اما گذشته ها گذشته . میدونید به نظر من شما هر رشته ای خونده باشی اگه با علم و با سواد و خلاق باشی میتونی از اون رشته کسب درامد قابل توجهی داشته باشی . یکی مثلا زیست میخونه کارشناسی و بخاطر خلاقیت میره ی زیست درست میکنه و به صورت آنلاین می فروشه . مثلا با قیمت 20 هزار تومان . 1000 نفر بخرن میشه 20 میلیون تومان . یکی شیمی میخونه و شیمی درست میکنه . مقالات علمی شیمی رو ترجمه میکنه و سایت ایجاد میکنه و میفروشه . یا اصلا تدریس خصوصی میکنه . و یکی مثل من پرستاری میخونه و نرم افزار اندروید پزشکی می سازم و در کنار شغلم ان شا الله این هم یک شغل مکمل محسوب میشه . بستگی داره به خودت . بستگی داره به این که چند مرده حلاجی .

یعنی همه باید خلاق باشن تا پول در بیارن؟کسی که نوآور نیست باید همینجوری بمونه بدون شغل؟اصول اینکه به تعداد نفراتی که پذیرش داده می شه تو کنکور به همون تعداد باید جوابگوی شغل باشن بعد فارغ التحصیلیشون.چیزی که تو همجای دنیا یه چیز عادیه

digoxin

New member
اگه میخاستیم بریم بازار که همون 18 19 سالگی میرفتیم نه الان / این سخنان شما خیلی خیلی خوش بینانه هست اوضاع مملکتو ببینید ما در کشور مثل امریکا زندگی نمیکنیما / کار بازار زاری همش یکنواخته من نصف فامیلم بازاری هستند یکمدت بازار بوددم برای من جز حس پوچی چیزی نداشت / حرف خیلی از دوستان علوم پایه اینه که این رشته ها مثل زیست شده ویترین / شاد باشید

من منظورم این بود که با مدرک تحصیلیتون برید کار کنید یکی دو سال با حقوق اداره کار بعد از پس اون میتونید درامد داشته باشید . من خودم رشتم پرستاریه از رشته های زیست خبری ندارم ولی دوستم لیسانس بیوتکنولوژی داره و الان توی اصفهان توی یه ازمایشگاه مشغول به کار هستش با حقوق 1 میلیون و پانصد . درست نیست دیگه اینقدر زیر سوال ببرید زیست رو

digoxin

New member
یعنی همه باید خلاق باشن تا پول در بیارن؟کسی که نوآور نیست باید همینجوری بمونه بدون شغل؟اصول اینکه به تعداد نفراتی که پذیرش داده می شه تو کنکور به همون تعداد باید جوابگوی شغل باشن بعد فارغ التحصیلیشون.چیزی که تو همجای دنیا یه چیز عادیه

وقتی که رشته ای توی دانشگاه پیام نور اومد یعنی به درد نمیخوره شما باید از اول چشماتونو باز میکردید و میفهمیدید که رشته های زیست و شیمی و علوم پایه بازار کار نداره . من حتی بهداشت محیط و حرفه ای و هوشبری و اتاق عمل و ازمایشگاه رو هم خط زدم از لیست علایقمدر حالی که به شدت از هوشبری خوشم میومد اما با این حال ای کاش کمی بیشتر تلاش میکردم برای پزشکی یا داروسازی . اما اشکالی نداره خدا رو شکر که انتخابم درست بوده . و حالا برای شما که انتخابت غلط بوده مجبوری که نبوغ و خلاقیت داشته باشی . یا تا دکترای رشتت برو که به نظر من عاقلانه نیست . یا اینکه در مقطع ارشد یه رشته ی تر و تمیز انتخاب کن . مثل علوم تشریحی . اپیدمی . فیزیولوژی مثل تغذیه . هر چند اینا هم ارزش چندانی ندارن ولی از مابقی رشته های ارشد البته بجز مجموعه ی پرستاری بهتر هستن . ولی خب متاسفانه بازم گفتم ارشد این رشته ها جذب دانشگاه نمیشه . من سرچ کردم فقط رشته بینایی سنجی و گفتار درمانی و پرستاری با ارشد میتونی هیئت علمی بشی بقیه رو باید دورشون خط بکشی یا اینکه تا دکترا بری . پس چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی

ROJO

New member

ما از همون روز اول عمرمون باید جون بکنیم، من از پنجم ابتدایی دارم ازمون ورودی میدم ههههه، بعدم ک حسابی جون کندیم و هفت خان ک چ عرض کنم هزارو یک خانو رد کردیم و درسو تا ته تهش رفتیم و چشممونو رو هرچی ی ادم جوون میخواد بستیم اونموقع میریم سر غول اخر یهو یکی بدو بدو یکی ازین مدرک هندیو و خلیج بنگاالیو و دامنه ی اورستی:25r30wi:ها میاد و جای مارو میگیره، قدیمیا هم ک دیدین با بازنشستگی بیگانه ان،اونوقت ماییم و ی مدرک زپرتی ک تو کشور خودمونم قبولش ندارن، کی بود گفت علم و تبحر، علم ک واسه ی لحظشه :)

digoxin

New member
من الان تعجب میکنم از برخی از دوستان که با خیال راحت نشستن برای رشته های مثلا خون شناسی و باکتری شناسی و بهداشت محیط و حرفه ای و غیره دارن درس میخونن . اگه یه سرچ توی گوگل کنید این جمله رو . جدول یازدهمین فراخوان عیئت علمی علوم پزشکی و یه نگاه به ارشد و دکترا های مورد نیاز کنید حساب کار دستتون میاد . کسی که داره برای ارشد این رشته ها درس میخونه باید دکترا رو هم بگیره وگرنه عمرشو تلف کرده . جلوی ضرر رو هر وقت بگیری منفعته . شما که شغل برات مهمه که با مدرکت بری سر کار از اول نباید این رشته ها رو انتخاب میکردی حالا هم که انتخاب کردی دیگه بیشتر از این ادامه نده . بشین قشنگ برای کنکور سراسری بخون یا دانشگاه ازاد یا دولتی یکی از رشته های پرستاری - اتاق عمل یا هوشبری رو انتخاب کن بجز این سه رشته هر لیسانسی انتخاب کنی بیکار خواهی بود اینو بدون . حتی پروتز دندان هم بیکار هست . تغذیه بیکاره در حالی که رتبه خوبی میخواد . رشته های علوم پایه هم که هیچ اسمشونو نیارید . بجای اینکه ارشد برید بخونید مجددا لیسانس شرکت کنید به صرفه تر و عاقلانه تره .

Hobbit

New member
من الان تعجب میکنم از برخی از دوستان که با خیال راحت نشستن برای رشته های مثلا خون شناسی و باکتری شناسی و بهداشت محیط و حرفه ای و غیره دارن درس میخونن . اگه یه سرچ توی گوگل کنید این جمله رو . جدول یازدهمین فراخوان عیئت علمی علوم پزشکی و یه نگاه به ارشد و دکترا های مورد نیاز کنید حساب کار دستتون میاد . کسی که داره برای ارشد این رشته ها درس میخونه باید دکترا رو هم بگیره وگرنه عمرشو تلف کرده . جلوی ضرر رو هر وقت بگیری منفعته . شما که شغل برات مهمه که با مدرکت بری سر کار از اول نباید این رشته ها رو انتخاب میکردی حالا هم که انتخاب کردی دیگه بیشتر از این ادامه نده . بشین قشنگ برای کنکور سراسری بخون یا دانشگاه ازاد یا دولتی یکی از رشته های پرستاری - اتاق عمل یا هوشبری رو انتخاب کن بجز این سه رشته هر لیسانسی انتخاب کنی بیکار خواهی بود اینو بدون . حتی پروتز دندان هم بیکار هست . تغذیه بیکاره در حالی که رتبه خوبی میخواد . رشته های علوم پایه هم که هیچ اسمشونو نیارید . بجای اینکه ارشد برید بخونید مجددا لیسانس شرکت کنید به صرفه تر و عاقلانه تره .

دوباره درس بخونیم واس سراسری ک میخایم بریم اتاق عمل و هوشبری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟حالا شاید من از محیط کار بیمارستان خوشم نیاد!اونوقت میشه ی راهکارم واس ما بدی ک مام گشنه نمونیم؟:21:
دوست عزیز مایی ک داریم واس ارشد میخونیم هیچکدوم قرار نیس تو ارشد بمونیم که!ارشد همیشه یک پل بوده واس دکترا.همه میدونن ارشد کار نیس.همه ارشدو میخونن واس دکترا.

آخرین ویرایش:

digoxin

New member
دوباره درس بخونیم واس سراسری ک میخایم بریم اتاق عمل و هوشبری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟حالا شاید من از محیط کار بیمارستان خوشم نیاد!اونوقت میشه ی راهکارم واس ما بدی ک مام گشنه نمونیم؟:21:
دوست عزیز مایی ک داریم واس ارشد میخونیم هیچکدوم قرار نیس تو ارشد بمونیم که!ارشد همیشه یک پل بوده واس دکترا.همه میدونن ارشد کار نیس.همه ارشدو میخونن واس دکترا.

دوست عزیز بهتره به جدول یازدهمین فراخوان جذب هیئت علمی علوم پزشکی یه سر بزنی توی گوگل همینو سرچ کن . متوجه خواهی شد که با ارشد پرستاری و مامایی و بینایی سنجی و گفتار درمانی میشه عضو هیئت علمی شد ولی بقیه باید دکترا باشن . ضمنا به ترتیب بازار کار پرستاری - اتاق عمل - هوشبری

nejla

New member
بچه ها یه سوال ذهنمو مشغول کرده.اگه کسی استخدام آموزش پرورش باشه میتونه ارشد بهداشت شرکت کنه؟؟خانوادم اصرار دارن شرکت کنم ولی خودم نگرانم که از ارشد بمونم...
حالا انگار همه چی حله ومن استخدامم:thumbsupsmileyanim:
این سوال من هم هست.....؟؟؟؟

love virology

New member
خانم یا ا قا محترم میگید اصفهان دوستتون رفته ازمایشگاه ماهی 1/5 / بنده اصفهانم خصوصی و دولتی پارتی میخاد / همین دوست منم با هزار نامه نگاری 1000 تا حرف این و اون رفته ازمایشگاه بیمارستان خورشید تا نصف روزه من از همه جوانبش خبر دارم ازمایشگاه نوبل که دیگه یعنی معروفه در اصفهان دخترا بهتر پسر میگیرن / من زیست نبردم زیر سوال / زیست شناسی بازار کار براش تعریف نشده هست مخصوصا در ایران / همین من ازمایشگاه المهدی نمیدونم میشناسید میتونم کار کنم مسییول سابقش دکتر پسته ایی اشنا ما هستند ولی رو نمیندازم / اری پارتی داششی باشی همه چی حله ولی منظور من اینه که بازار کار مطمیینی برای علوم پایه تعریف نشده همه هم که پارتی ندارند/ شما وزارت بهداشتی هستین و از بابت کار خیالتون راحته اگر علوم پایه بودین متوجه میشدین / شاد باشید

love virology

New member
شما جوری حرف میزنید انگار زندگی فلش بک داره برید سراسری پسر 27 28 جطور بره سراسری شاید برای خانوما راحت باشه ولی پسر هرگز / خیلی از دوستانی هم که میخان برن ارشد هزاران دلیل داره شاید برای التیام زخم هاشون فرار از رشته هاشون که اصلا کاربردی نداره میرن زندگی انقدرها اسون نیست که شما اسون میپنداریشون / شما حالا پرستاری عالی میدونید چند سال پیشم اینجوری بود همه فراری بودن ازش حالا حقوق بردن بالا و مورد حمایت قرار گرفته شده عالی / دوستانی هم که میخان ارشد بخونن بخونن ولی عالی بخونن زندگی جریان داره پس توی گذشته نمونید از دانشگاه کوچیک از شهر کوجیک از شهر محروم هم میشه بهترین جا اورد دست از تلاش بر ندارید درسته کار نیست برای هون باکتری ولی 1پله از لیسانس تون بالا ترید و کار جور خاهد شد / شاد باشید

mohammad63

Well-known member
خانم یا ا قا محترم میگید اصفهان دوستتون رفته ازمایشگاه ماهی 1/5 / بنده اصفهانم خصوصی و دولتی پارتی میخاد / همین دوست منم با هزار نامه نگاری 1000 تا حرف این و اون رفته ازمایشگاه بیمارستان خورشید تا نصف روزه من از همه جوانبش خبر دارم ازمایشگاه نوبل که دیگه یعنی معروفه در اصفهان دخترا بهتر پسر میگیرن / من زیست نبردم زیر سوال / زیست شناسی بازار کار براش تعریف نشده هست مخصوصا در ایران / همین من ازمایشگاه المهدی نمیدونم میشناسید میتونم کار کنم مسییول سابقش دکتر پسته ایی اشنا ما هستند ولی رو نمیندازم / اری پارتی داششی باشی همه چی حله ولی منظور من اینه که بازار کار مطمیینی برای علوم پایه تعریف نشده همه هم که پارتی ندارند/ شما وزارت بهداشتی هستین و از بابت کار خیالتون راحته اگر علوم پایه بودین متوجه میشدین / شاد باشید

»ن حرفتونو قبول دارم دوست عزیز

mohammad63

Well-known member
شما جوری حرف میزنید انگار زندگی فلش بک داره برید سراسری پسر 27 28 جطور بره سراسری شاید برای خانوما راحت باشه ولی پسر هرگز / خیلی از دوستانی هم که میخان برن ارشد هزاران دلیل داره شاید برای التیام زخم هاشون فرار از رشته هاشون که اصلا کاربردی نداره میرن زندگی انقدرها اسون نیست که شما اسون میپنداریشون / شما حالا پرستاری عالی میدونید چند سال پیشم اینجوری بود همه فراری بودن ازش حالا حقوق بردن بالا و مورد حمایت قرار گرفته شده عالی / دوستانی هم که میخان ارشد بخونن بخونن ولی عالی بخونن زندگی جریان داره پس توی گذشته نمونید از دانشگاه کوچیک از شهر کوجیک از شهر محروم هم میشه بهترین جا اورد دست از تلاش بر ندارید درسته کار نیست برای هون باکتری ولی 1پله از لیسانس تون بالا ترید و کار جور خاهد شد / شاد باشید

این حرفتون البته نصفه و نیمه قبول دارم... اینکه بری ارشد بخونی یه ریسک بزرگه .. اما اگه بشه که یه رشته ای خوند که بازار کار خوبی داشته باشه میشه امیدوار بود .. من با یه دوستی مشورت کردم بهم گفت برو مدیریت بخون .... یکی بهم گفت برو مهندسی شیمی بخون ...
باید دید چه تصمیمی درستتره و ونوقت تصمیم گرفت ..
علوم پایه در یک کلام اوضاع داغونی داره.. تو دانشگاه هر کس دنبال عشق و خال و فعالیت های جانبی بود ما صبخ تا شب یا تو ازمایشگاه بودیم یا تو سایت اینترنتی دنبال مقاله و یا هم سر درس و مشق که مثلا سنگین نشه .. اخه فیزیو گایتون چهار جلدی رو باید سه ترم پشت سر هم بخونی ... تو عرض سه ماه نصف لنینجر و شهبازی ملک نیا رو باید بخونی کنارش سلولی مجد رو هم باید بخونی و از اونطرف باید سیستماتیک گیاهی بخونی که جد اندر جد مثلا خرزهره کیه ... و باید بدونی فلان باکتری که پپدر مثلا ریه رو در میاره ایل و تبارش کی بود همون موقع هم باید بدونی که ری کروموزم فلان چه ژنی لم داده و مسئول چه کاریه و حاله یه وقت زده به سرش و جهش کنه چه ناهنجاریهایی به دست میاره ..... از کجاش بگم؟؟؟ بعد بیای ببینی رشته تو اصلا کسی نمیشناسه و تره هم برات خرد نمیکنن تازه بعضیا هم میگن تو عقلت کم بود رفتی زیست،
اوضاع اینه دوست عزیز ....

bitoo

New member
سلام . بچه ها من دو تا سول دارم . هر کس دقیق میدونه برام توضیح بده
1. منی که امسال ارشد میخوام بخونم ، میتونم تو این آزمون شرکت کنم و قبول بشم ؟ یعنی تداخلی باهم ندارن ؟؟؟
2. برای دبیری زیست تهران حتمآ باید بومی تهران بود ؟؟؟؟

بالا