قبولی دکترا 93

alireza-ja

New member
. امسال 29 روزانه و 8 نفر بین الملل می گیره
2. در این مورد هر سال فرق می کنه مثلا امسال میانگین نمره های کتبی نسبت به پارسال پایین تر بوده ظاهرا ولی در این مورد بعد از اعلام درصدا و نمره کتبی صحبت می کنیم.
3. ببینید برای بیو انفورماتیک من دو تا کتاب میشناسم یکی بیوانفورماتیک نوشته دکتر ملبوبی و همکارانش مال انتشارات دانشگاه تهران و یکی اصول بیوانفورماتیک نوشته دکتر علی رمضانی مال انتشارات جامعه نگر
4. امسال حدودا دو برابر دعوت کرده بودن و پارسال بیش از سه برابر ظرفیت دعوت کرده بودن
5. ببینید دوستای عزیزم بیوتک دارویی و پزشکی در واقعیت امر و در وظایفشون فرق دارن. ببینید به طور خاص در زمینه تولید محصولات بیولوژیک وظیفه ی بیوتک پزشکی اینه که یک محصول پروتئینی رو مهندسی و در مقیاس آزمایشگاهی تولید کنه و در مرحله بعد وظیفه ی بیوتک دارویی این هست که این محصول رو فرموله و برای استفاده های پزشکی و دارویی آماده اش کنه به طوری که بشه این محصول رو وارد بدن انسان کرد بدون اینه که عوارض ایمونولوژیک و دیگه داشته باشه. اما تو ایران خیلی وقتا بیوتک های دارویی هم همون کار بیوتک پزشکی رو انجام میدن و واحد های درسی شون هم تفاوت زیادی ندارن جز چند تا درس دارویی که تو بیوتک دارویی هست. اما به دوستای عزیزی که پایه شون داروسازی نیست توصیه میکنم تو مقطع دکترا بیوتک دارویی رو انتخاب نکنن چون تو استخدام همه دانشگاه ها دکترای بیوتک دارویی رو با پایه داروسازی میخوان.

دستتون درد نکنه مزتضی خان. خیلی عالی بود.

میگم این بیوانفورماتیک رو خودمون بخونیم مشکلی پیش میاد منظورم اینه که یادگیریش پایه خاصی میخواد؟ درس سختیه مثلا سوالاتش سطح بالاس؟

بعد اینکه این ظرفیتای رشته ها رو از کجا باید بگیرم؟ توی ستجش پی که ندیدم.

love virology

New member
بچه ها سوالات دیدم / خداییش ایمنی سخت بود ولی سلولی مولکولی این سوالا چی بودن واقعا در شان یه داوطلب دکترا بود / بیوانفورماتیک هم متوسط بود / دکتر علیرضا مگه در ارشد بیوانفورماتیک ندارین خیلی درس کاربردی هست

alireza-ja

New member
بچه ها سوالات دیدم / خداییش ایمنی سخت بود ولی سلولی مولکولی این سوالا چی بودن واقعا در شان یه داوطلب دکترا بود / بیوانفورماتیک هم متوسط بود / دکتر علیرضا مگه در ارشد بیوانفورماتیک ندارین خیلی درس کاربردی هست

آره سلولیش واقعا همینطوری موندم که طراح چی پیش خودش فکر کرده.

داریم جز دروس اختیاری هستش دیگه مونده واسمون ارائه بدن یا ندن. ولی خودم کتاب بیوانفورماتیک به زبان ساده رو گرفتم از 1 ماه پیش تا حالا هر وقت که رسیدم چند صفحه ای ازش خوندم. سوالای بیوانفورماتیکشو نگاه نکردم.

Hamidvet

New member

آره سلولیش واقعا همینطوری موندم که طراح چی پیش خودش فکر کرده.

داریم جز دروس اختیاری هستش دیگه مونده واسمون ارائه بدن یا ندن. ولی خودم کتاب بیوانفورماتیک به زبان ساده رو گرفتم از 1 ماه پیش تا حالا هر وقت که رسیدم چند صفحه ای ازش خوندم. سوالای بیوانفورماتیکشو نگاه نکردم.

بیوانفورماتیک به زبان ساده (انتشارات خانه زیست شناسی؟) ... کتاب خوبیه؟ :smilies:

nastaran8

New member
دستتون درد نکنه مزتضی خان. خیلی عالی بود.

میگم این بیوانفورماتیک رو خودمون بخونیم مشکلی پیش میاد منظورم اینه که یادگیریش پایه خاصی میخواد؟ درس سختیه مثلا سوالاتش سطح بالاس؟

بعد اینکه این ظرفیتای رشته ها رو از کجا باید بگیرم؟ توی ستجش پی که ندیدم.

دوست عزيز در مورد ظرفيتا بايد بگم اطلاعيه شماره 14 در قسمت ازمون phd رو نگاه کنيد ...
موفق باشيد

biotechnologist

New member
بیوانفورماتیک به زبان ساده (انتشارات خانه زیست شناسی؟) ... کتاب خوبیه؟ :smilies:

مثه اسمش واقعا به زبان ساده اس. واسه آشنایی خوبه ولی یه ذره تو بیوانفورماتیک پیش برید ابدا پاسخگو نیست حتی در حد تکلیف کلاسیه ما هم نبود.من رمضانی و ملبوبی دانشگاه تهران رو بیشتر استفاده کردم فقط باید مواظب باشید درگیر الگوریتم های مختلفش نشید و فقط اصول رو یاد بگیرید.

- - - Updated - - -

مثه اسمش واقعا به زبان ساده اس. واسه آشنایی خوبه ولی یه ذره تو بیوانفورماتیک پیش برید ابدا پاسخگو نیست حتی در حد تکلیف کلاسیه ما هم نبود.من رمضانی و ملبوبی دانشگاه تهران رو بیشتر استفاده کردم فقط باید مواظب باشید درگیر الگوریتم های مختلفش نشید و فقط اصول رو یاد بگیرید.

Hamidvet

New member
کسی میدونه silk قبول شده یا نه خبری ازش نیس

تا جائی یادمه ، تو اون یکی تاپیک دیگه ( آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی ( Ph.D ) سال تحصیلی 93-94 - صفحه 298 ) زده بود که قبول شده، ظاهراً بین الملل؛ بازم میگم فکر میکنم ... شایدم اشتباه دیدم من ...

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

مرسی بابت توضیحاتتون :28:

mortaza

New member
منظورم منابع براى درساى ديگه هست چه منابعى خوندين ....

ببینید برای بیوشیمی هارپر خوندم که خوبه برای ایمنی ابول عباس خوندم که به نظرم شاید یک سوم و نهایتا چهل درصدش رو جواب میداد و برای بیوانفورماتیک رمضانی و ملبوبی خوندم و برای سلولی هم من اشتباهی که کردم کتاب خلاصه خوندم که باید خود لودیش رو میخوندم چون حتی از جاهاییش که به نظر داستانه سوال داده بودن

agigesabz

New member
تبریک فراوان به همه قبولیها عزیز
لطفا اگر کسی ژنتیک پزشکی قبول شده اعلام کنه ؟؟؟
ضمنا در مورد سی وی و منابع ودرصداتون بیشتر اطلاع رسانی کنید؟
خیلی ممنون

seyedeh

New member
سلام کسی اینجا فیزیولوژی نیست.من میخوام سال دیگه امتحان بدم.سی ویم بد نیست ولی خیلی دلم میخواد کسی باشه که باهاش برم جلو

papilary

New member
سلام سیده منم می خوام سال آینده فیزیو شرکت کنم خوشحال می شم با هم پیش بریم ممنون می شم جوابمو بدین

papilary

New member
می شه راجع به سی ویتون توضیح بدین که در چه حدیه ؟؟ من هنوز رو پابان نامم

star*

New member
بیوتکنولوژیست های عزیز وقتی دیدم قبول شدین خیلی خوشحال شدم :riz481:خییییییییییییییییییییییلییییییییییییییییی تبریک میگم انشالله هرجا هستید موفق باشید.خواهشی که دارم اینه که ما را فراموش نکنین و اجازه بدین ما از تجربیات ارزندتون بهرهمند بشیم

آخرین ویرایش:
بالا