فیلم های سینمایی دنیا با مضامین روانشناسی

Dexter2009

New member
یه فیلم دیگه روانشناسی ویل هانتینگ خوب
میباشد که مت دیمون و بن افلک هم بازی میکنن هم فیلمنامه هم ماله اوناست و البته رابین ویلیامز هم بازی میکنه
بن افلک هم بازیگر خوبیه هم کارگردان خوبیه...از فیلم شهرش town خیلی لذت بردم و خیلی تاثیر گذار بود برام...... :((

sana66

New member
Rain man
مرد بارانی

http://fa.wikipedia.org/wiki/پرونده:RainMan.jpg
فیلمی بسیار زیبا در مورد یک شخصیت اوتیستیک ، در این فیلم رفتار ، زندگی وحرکات شبیه سازی شده ی یک فرد اوتیستیک رو میتونید مشاهده کنید

فیلم نیازی به تعریف نداره

آخرین ویرایش:

morteza

New member

sud

New member
فيلم قلمquilببينيدالبته ادماي مذهبي نبينندplease

sana66

New member
فکر می کنم اختلال آسپرگر بود.
سلام
این فیلم برگرفته از یه شخصیت واقعی دچار اتیسم به نام کیم پیک است که داستین هافمن نقش اونو به خوبی بازی کرد برای این بازی با پیک و تعداد زیادی بیمار اتیسم ملاقات کرد.

baroon90

New member
فیلم یک روش خطرناک:A Dangerous Metod

فیلمی که تئوری های روانشناسی شما را به چالش می خواند

کدام یک برترند؟

یک روش خطرناک , براساس سرگذشت واقعی 2 شخصیت بزرگ دنیای روانشناسی(یونگ و فروید) ساخته شده و به اتفاقات سال 1904 اشاره دارد. در این سال کارل یونگ ( مایکل فاسبندر ) با یک بیمار روسی مبتلا به هیستری به نام سابینا اسپیلرین ( کیرا نایتلی ) آشنا می شود که از لحاظ روانی دچار مشکلات فراوانی است. سابینا در رفتار و حرکاتش تعادلی ندارد و حرکت های مداوم بدن و نگاه های نگرانش حاکی از آن است که وی از لحاظ ذهنی به شدت آشفته است. یونگ با استفاده از روش « گفتار درمانی » سعی می کند تا ذهن پریشان سابینا را آرام کند تا زمینه را برای بازگو کردن اتفاقاتی که منجر به ایجاد مشکلات در ذهن او شده را باز کند.پس از مدتی تلاش، یونگ سرانجام موفق می شود تا با استفاده از روش » گفتار درمانی » ، به گذشته تکان دهنده سابینا پی ببرد. سابینا در گذشته توسط پدرش مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود و به همین جهت اکنون تعادل عصبی ندارد. این مساله باعث می شود تا یونگ سراغ استاد علم روانشناسی یعنی زیگموند فروید ( ویگو مورتنسن ) را بگیرد و از او درباره نظریه اش مبنی بر رابطه بین مشکلات جنسی و آشفتگی ذهنی اطلاعات کسب کند. اما این کسب اطلاعات در ادامه تبدیل به اختلاف نظر بین این دو می شود

و…

فیلم به جز داستان سابینا و یونگ، برای طرفداران علم روانشناسی هم سورپرایزهایی دارد. صحبت های بین یونگ و فروید سرشار از نظریه های مختلف روانشانسی است که به محض مطرح شدن، از جانب دیگری مورد تخریب قرار می گیرد و بالعکس….

baroon90

New member
فیلم آنی هال که اختلال اضطراب منتشر رو نشان می دهد. آنی هال (به انگلیسی: Annie Hall) فیلمی رومانتیک و کمدی به کارگردانی وودی آلن و ساخته شده در سال ۱۹۷۷ است. این فیلم در سال ۱۹۷۷ موفق به دریافت چهار جایزه اسکار از جمله «بهترین فیلم» شد. این فیلم در گیشه نیز موفق بوده و یکی از بهترین آثار آلن به شمار می*آید.

baroon90

New member
فیلم متولد چهارم جولای با بازی تام کروز که اختلال استرس پس از سانحه رو نشون میده.

فيلم «متولد چهارم جولاي» نامزد هشت جايزه اسکار شد که فقط دو اسکار کارگرداني وتدوين نصيب آن شد.تا استون سه سال پس از «جوخه» يکبار ديگر به اين مهم دست يابد . رابرت ريچاردسن فيلمبرداري فوق العاده اي انجام مي دهد. کار درخشان او در صحنه هاي نبرد يکي از بهترين تصوير هاي جنگي را در خاطره ها ثبت مي کند . هرچند او مانند دفعه پيش در «جوخه» نتوانست اسکار را بدست آورد ولي دوسال بعد براي فيلم ديگري در سال ١٩٩١ از استون به نام «جي اف کي» جايزه را به خانه برد. موسيقي جان ويليامز و ترومپت زيبايش فراموش نشدني است. راجر ابرت در مورد اين فيلم گفته است: « اين فيلم درباره جنگ، زخمي ها وبهبود يافتن آن ها نيست بلکه در مورد يک آمريکايي است که طرز فکر خود را درباره جنگ تغيير مي دهد .»

baroon90

New member
فیلم سی-بیل ( Sybil 2007 ):

«سی بیل دورست» (فیلد)، معاون مدرسه*ای در نیویورک، زنی جوان و تنهاست که از اختلات روانی - که منجر به تغییر شخصیت و فراموشی*های پی*درپی می*شود - رنج می*برد. پس از یک خودکشی ناموفق، نزد روان*پزشکی به*نام «کورنلیا ویلبور» (وودوارد) می*رود و دوره درمان را آغاز می*کند. «دکتر ویلبور» موفق به شناسائی شخصیت*های متعدد «سی*بیل» می*شود: «ویکی» که هوشمند و زیرک است، «پگی» که شخصیتی کودکانه دارد و، «ونسا» که استعداد موسیقی دارد - و آرام آرام به خاطرات ناگوار در کودکی غمبار «سی*بیل» پی می*برد؛ به*خصوص درد از دست دادن مادربزرگ محبوبش و ترس و واهمه*ای که از مادرش داشته است. در طول این مدت وضعیت زندگی «سی*بیل» رو به آشفتگی می*رود. او کارش را از دست می*دهد و رابطه*اش با مردی به*نام «ریچارد» (دیویس) از هم می*پاشد. «دکتر ویلبور» طی صحبتی با پزشک خانوادگی خانواده «سی*بیل» متوجه شکنجه*ای می*شود که او از سوی مادر - به*علت عقاید مذهبی نامتعادل - متحمل می*شده است. دیگر آزاری مادر «سی*بیل» علت تمام اختلالات روانی «سی*بیل» تشخیص داده می*شود. پس از یازده سال درمان اکنون «سی*بیل» به زندگی عادی بازگشته و حالا قصد دارد به آرزوی همیشگی*اش یعنی پرداختن به هنر جامه عمل بپوشاند.

* بیست سال پیش از این فیلم، وودوارد برای نخستین بار با نقش اصلی فیلم سه چهره ایوِ نانالی جاننسن (1957) به شهرت رسید. فیلمی که شرح دراماتیک قضیه واقعی زنی با شخصیت*های سه*گانه بود. در اینجا وودوارد به حیطه مشابهی برمی*گردد، در حالی که این بار از بیمار به روان*کاو تبدیل شده و ضمناً پرونده روانی مطرح شده، دل*خراش*تر و تکان*دهنده*تر است. سی*بیل با توجه به دست*مایه*اش خواه*ناخواه تأثیرگذار است. اما کنار گذاشتن وضوح ژورنالیستی فیلم جانسن و اتخاذ رویکردی نمایشی در نهایت باعث می*شود نه به*عنوان درام و نه به*عنوان داستان واقعی، رضایت بخش نباشد. به*رغم دو ساعت و اندی طول فیلم، بسیاری از مسائل و ابعاد فرآیند درمان مبهم می*مانند و مثلاً مقیاس زمانی حادثه*ها را نمی*شود به راحتی درک کرد. بازیِ فیلد در نقش اصلی این فیلمِ اساساً تلویزیونی، گیراست.

8521413

New member
سلام.
رشته ام روانشناسی نیست... چیزی هم ازش سر در نمیارم... اما در عوض عاشق سینما هستم... مخصوصا سینمای معنا گرا...اول در مورد فیلم هایی که دوستان بهش اشاره کردن نظرم رو میگیم... بعد فیلمی که دیشب دبدم رو معرفی می کنم...
1- Beautiful Mind: فیلم خیلی زیبایی هست... خیلی تحت تاثیرش قرار گرفتم... به خیلی از دوستام هم دادم که نگاه کنن... البته بعدش یه مشکلی واسم پیش اومد... تمام اونایی که فیلم رو بهشون داده بودم... من رو جان نش صدا می کردن... می گفتن شخصیتم شبیه به جان نش هست.
2- The Sixth Sense: دو سه بار این فیلم رو دیدم... سکانس های آخرش رو هزاران بار دیدم و باهاش گریه کردم... هر وقت دلم می گرفت ... میرفتم دقایق پایانی این فیلم رو نگاه می کردم...
3- Black Swan: یکی از زیبا ترین فیلم هایی که تا به حال دیدم... از بچگی عاشق رقص باله بودم... تا همین چند وقت پیش آرزو داشتم دخترم بالرینا بشه... البته بعد که فهمیدم رقاص های باله چه مشکلاتی رو تحمل می کنن... چه رژیم های سخت غذایی میگیرن که گاها سبب آسیب های جبران ناپذیری می شه... از این کار صرفنظر کردم... اما عاشق باله هستم... با این فیلم هم خیلی گریه کردم... مخصوصا اونجایی که مربی میگه برای اینکه پیشرفت کنی... باید از خودت بگذری... این خودتی که جلوی پیشرفت خودت رو گرفتی... قوی ملکه هم خودش رو میکشه تا از خودش بگذره و به موفقیت برسه... بسیار زیباست!!! اما جنبه ی روان شناسیش رو متوجه نشدم... فقط شنیده بودم که فیلم در مورد لزبین هاست...
4- Inception: فیلم خیلی قشنگیه و بحث برانگیزیه... با دوستام تا چند ماه بعد راجع بهش بحث می کردیم... راجع به اینکه در پایان فیلم... نقش اصلی به جهان واقعی بر می گرده... یا در رویا باقی میمونه
5- The Story of Adele H: چند سال پیش از برنامه ی سینما چهار دیدم... مزیتش این بود که با کل اعضای خانواده نگاه کردیم... از اون فیلمهاییه که آدم رو به گریه می اندازه... فکر کنم فیلم رو 7 یا 8 سال پیش دیدم... اما هیچ وقت صحنه های پایانی فیلم رو فراموش نمی کنم... اونجایی که سنگ قبر ادله رو نشون میده و راوی میگه... تا سالها بعد زنان بسیاری در سراسر جهان سرگذشت ادله رو خوندن و گریستن.
6- Rain man: خیلی فیلم قشنگیه... حتما توصیه میکنم همه این فیلم رو ببینن... یادمه چند سال پیش شبکه ی چهار یه مستندی راجع به اینشتین گذاشته بود... ادعا می کردن که انیشتین هم از این عارضه رنج می برده
7- quil: یا قلم پرها... فیلم خیلی قشنگیه ... ولی یکم صحنه داره... چیزی که از این فیلم یاد گرفتم... این بود که چند قرن پیش اروپا بسیار مذهبی بودن و عموم مردم نسبت به سکس آزاد دیدگاه بسیار بدی داشتن... اما الان اینجوری شده
8- white,blue,red: که به سه گانه ی کیشلوفسکی معروفه... فیلم معنا گرایی هست... اما چون اکثر فیلم دوستان ایرانی... فقط به سینمای هالیوود عادت کردن... معمولا از فیلم های غیر هالیوودی خیلی لذت نمی برن... منظورم سینمای اروپایی و آمریکای لاتین هست...
9- A Dangerous Metod: این هم چند روز پیش دیدم... با وجود اینکه هیچی از روانشناسی نمیدونم... اما فهمیدم درباره روانشناسی هست... چون قبلا اسم یونگ و فروید رو شنیده بودم و یه چیزایی راجع بهشون خونده بودم... فیلم خیلی قشنگی بود

8521413

New member
Hysteria 2011:
این فیلم رو دیشب دیدم... فیلم خیلی قشنگیه و داستان واقعی داره... داستان فیلم بر میگرده به سال 1880
در مورد یک بیماری روحی-جنسی زنانه به نام Hysteria هست... که چندتا پزشک واسه درمانش تلاش می کنن... در نهایت منجر به اختراع یک sexy toy زنانه (vibrator) میشه... که الان هم موجوده و خیلی تکامل یافته... به گفته ی فیلم محبوب ترین sexy toy جهان هست... در فیلم شئونات اسلامی به طور کامل رعایت شده و تقریبا هیچ صحنه ای نداره
ببخشید که نتونستم مطلب رو خیلی شفاف توضیح بدم... اما اگر خودتون فیلم رو ببینین متوجه میشین
این هم لینک دانلود فیلم:
نیوموزیک بزرگترین و کامل ترین مرجع دانلود ایرانیان - Hysteria 2011 - Bluray

8521413

New member
یه کارگردان هم می خواهم معرفی کنم... به نام جیم جارموش...
کارگردان هالیوودیه... اما سبک فیلم هاش کاملا معناگراست و فضای خیلی خاصی داره که نشات گرفته از تفکراتش هست... چون درک فیلم هاش خیلی سخته... معمولا هیچ کس از فیلم هاش خوشش نمیاد... مگر اونهایی که خیلی اهل نقد سینمایی و اینجور حرفا هستن... یه فیلم ازش دیدم به نام antichrist به معنای دجال... البته هرچی فکر کردم ارتباطش رو با دجال درک نکردم... اما وقتی یکی از دوستام فیلم رو واسم نقد کرد به نظرم فیلم خیلی قشنگی اومد...

nimajoon

New member
*** the reader ***

بهترين فيلمي كه ديدم ، و هر كس نديده واقعا تمام عمرش بر فناست ، اگه اين فيلمو ببينيد تا چند روز ذهنتونو درگير خودش ميكنه ، و امكان نداره كه اخر فيلم گريه نكنين

reza.n

New member
*** the reader ***

بهترين فيلمي كه ديدم ، و هر كس نديده واقعا تمام عمرش بر فناست ، اگه اين فيلمو ببينيد تا چند روز ذهنتونو درگير خودش ميكنه ، و امكان نداره كه اخر فيلم گريه نكنين
یعنی ما که گریه نکردیم الان مشکلی چیزی داریم.زور زدیما ولی اشک نیومد دیگه:dadad4::smiliess (3):

sana66

New member
The Experiment
آزمایش

موضوع این فیلم در مورد یک گروه است که قرار است به مدت دو هفته مورد آزمایش رفتارشناسی قرار بگیرند و درصورت به پایان رساندن دوره ۱۴ هزاردولار پاداش بگیرند.این گروه وارد یک زندان شبیه سازی شده می شوند، و یک عده به عنوان زندانی و عده ای دیگر به عنوان مامور ایفای نقش کرده و مورد آزمایش قرار می گیرند.

همه با هم قبل از ورود به زندان دوست هستند اما بعد از قرار گرفتن در نقش هایشان هر کدام هویت واقعی خودشون را فراموش میکنند و ......

آخرین ویرایش:
بالا