شرایط شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی+ پاسخ و پرسش

چيستا

New member
سلام یه سوالی داشتم آیا نمونه سوالات آزمون کارشناسی به پرشکی با عاوم پایه ای که خود پرشکا می دن فرق می کنه؟ایا تا سه سال دیگه این آزمون هست؟ممنون می شم ج بدین.:smilies-azardl (181

goleyakh

New member
سلام یه سوالی داشتم آیا نمونه سوالات آزمون کارشناسی به پرشکی با عاوم پایه ای که خود پرشکا می دن فرق می کنه؟ایا تا سه سال دیگه این آزمون هست؟ممنون می شم ج بدین.:smilies-azardl (181

سلام .قسمت اول سوالتونو من دقیق نمیدونم ولی شنیدم که متفاوت از سوالای علوم پایه پزشکیاس !

اما سوال دوم : دوست عزیز امسالش هم معلوم نیس برگزار شه یا نه چه برسه به 3 ساله دیگه !!! :5:
ولی گویا قرار شده تا چند وقته دیگه (که امیدوارم خیلی طولانی نشه :13:) برگزاری یا عدم برگزاری قطعیش اعلام بشه!!!

susan90

New member
سلام. یه خواهشی داشتم اگه واقعا این آزمون دیگه برگزار نشد اطلاع بدید که ما هم باخبر ... ممنووووون:thanks:

یه سوال دیگه واسه این آزمون باید طرح رو گذروند یا اینکه قبل از شروع طرح هم میشه آزمون رو داد؟؟؟؟؟؟؟

goleyakh

New member
سلام. یه خواهشی داشتم اگه واقعا این آزمون دیگه برگزار نشد اطلاع بدید که ما هم باخبر ... ممنووووون:thanks:

یه سوال دیگه واسه این آزمون باید طرح رو گذروند یا اینکه قبل از شروع طرح هم میشه آزمون رو داد؟؟؟؟؟؟؟

نه سوسنی ! نمیخواد طرح و بگذرونی !تو فقط 2آ کن برگزار شه:bunnyearsmiley:

saba7

New member
با سلام یه ؟ مدرک زبانی که باید داشته باشیم شرط ثبت نام تو آزمونه یا شرکت تو ا؟منظورم اینه که تافل نداشته باشیم وآزمون قبول شیم این فرصت وجود داره که تا شروع سال تحصیلی تافل بگیریم؟

goleyakh

New member
با سلام یه ؟ مدرک زبانی که باید داشته باشیم شرط ثبت نام تو آزمونه یا شرکت تو ا؟منظورم اینه که تافل نداشته باشیم وآزمون قبول شیم این فرصت وجود داره که تا شروع سال تحصیلی تافل بگیریم؟

سلام . بدون مدرک میتونید تو آزمون شرکت کنید ولی بعد که انشاله قبول شدید تا قبل آزمون علوم پایه (که فک کنم یه سال بعد از قبولی میشه ) باید مدرکتونو ارائه بدید...:smiliess (3):

aysal

New member
سلام میخواستم بدونم من رشته خودمو ادامه بدم بهتره؟ یا امتحان علوم پایه بدم. من میتونم مرکز پزشکی هسته ای بزنم. نظر شما چیه؟

goleyakh

New member
سلام میخواستم بدونم من رشته خودمو ادامه بدم بهتره؟ یا امتحان علوم پایه بدم. من میتونم مرکز پزشکی هسته ای بزنم. نظر شما چیه؟

سلام . به نظر من هیچ کس جز خود شما نمیتونه در این مورد نظر بده چون همش بستگی به علاقه خودت داره و اینکه چه هدفی داری ولی اگه رشتتو دوست داری و گویا موقعیت شغلیش هم خوبه ،خوب چه کاریه که بخوای علوم پایه بدی !

و دیگه اینکه واسه خوندن درسای علوم پایه واقعا باید هدف و علاقه داشته باشی...
امیدوارم بتونی بهترین تصمیم رو بگیری و موفق باشی ...

Nikson

New member
داش مسعود چطوری بایداثبات کنم من عاشق پزشکیم بهم کمک کنید

Milad*

New member
دوستان یک سوال برا دخترخالم داشتم لیسانس شیمی داره به داروسازی علاقه ی شدید داره حالا آزمون لیسانس به دکترا داروسازی وجود داره؟:thumbsdownsmileyani

iranian girl

New member
نه دوست عزیز این آزمون اسمش پذیرش پزشکی از لیسانس هست.. برای داروسازی باید دوباره در کنکور سراسری شرکت کنید.

SHIRIN69

New member
سلام
شنیدم آزمونش اسفندماه یعنی الان بچه های 92 هنوز کنکور ندادن
درسته؟

Maryaam

New member
سلام.
من یه سوال داشتم.
منم میخوام انشالله توی این ازمون شرکت کنم.
ولی معدل دیپلمم 17وخورده ایه.
درحالی که یکی ازشرایطش معدل دیپلم 18هست.
حالا من چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.:riz304:

a_67

New member
سلام.
من یه سوال داشتم.
با سلام
اگر میخواین توی این آزمون شرکت کنین...همونطور که خودتون هم گفتین یکی از شرایطش معدل دیپلم 18 و به بالاست...برای اینکه بتونین این شرط رو به قولی از روش بپرین، توی صفحات این تاپیک اومده(توی شرایطش که لینکش هست...توی تبصره هاش اومده)برین و مطالعه کنین.
یه پیشنهاد یا توصیه:
اگر تصمیمت اینه که پزشکی بخونی، اگر رتبه ی امسال کنکور سراسری ت نرسید؛ پشت کنکور بمون و برا سال بعد محکم و خوب بخون. نه اینکه حالا اگر کارشناسی قبول شی و بری 4 سال بخونیش، بعدش بری لیسانس به پزشکی! من قویاً بهت توصیه میکنم که اینکار رو نکنی و از طریق کنکور سراسری دنبال پزشکی و... باشی. سراسری نسبت به لیسانس به پزشکی دروس امتحانیش هم ساده تر هست و هم الان توی ذهنت هست.اگر میخوای در کمترین زمان ممکن و البته تضمین شده تر، موفق بشی این راهش هست.لیسانس به پزشکی فوقش 10، 20 نفر برمیدارن ولی سراسری برا پزشکی حدود سه هزار و پونصد نفر بر میدارن غیر بین الملل...حالا نمیدونم انتخاب رشته ت رو چیکار کردی.
اگر روزانه قبول شی برا کارشناسیت و فرض کن خوندی این 4 سال و ...رو......بعدش اگر کنکور سراسری بدی برا پزشکی و ... باید شهریه بدی... اینم هست.
من اگر اون موقع از قوانین و... خبر داشتم البته زمان من این قوانین صریح نیومده بودش؛ بجای رشته ام میرفتم دنبال پزشکی و... بعدش اگر دوست داشتم رشته ی الان خودمو اگر فرصتشو داشتم خودم برا خودم میخوندم یا میرفتم دانشگاه های دیگه و... . پس از الان تصمیم درست رو در نظر بگیر....کنکور سراسری فعلاً که داره برگزار میشه ولی از طرف دیگه میخوان کنکور رو طی 3، 4 سال آینده حذف کنن و فقط بر اساس سوابق تحصیلی گزینش دانشجو انجام بدن...از یک طرف هم آزمون لیسانس به پزشکی هم ریسکش برا قبولی بالاتره و از طرفی تضمینی بر برگزاری هر ساله اش نیست...نزدیک یکی دو ماه مونده به امتحانش اطلاعیه میدن که مثلاً هست....دیگه نمیدونم عدم برگزاریش رو هم خبر میدن یا نه! با چشم باز آینده و سرنوشتت رو انتخاب کن. اگر خیلی پزشکی و ... رو میخوای پس دقت کن در انتخاب...از طرفی من نمیگم رشته های غیر پزشکی بد هستن نه بستگی به علاقه ها و اولویت های خودت داره...خلاصه دقت کن.
موفق باشید
با تشکر

goleyakh

New member
سلام.
من یه سوال داشتم.

اگه لیسانس نداری و هنوز دانشگاه نرفتی عمرا به پزشک شدن از این راه دل نبند.100 سال پشت کنکور بمونی بازم تضمینش از این آزمون بالاتره .ما هم دیگه ناچاریم و دیگه نمیتونیم 2باره کنکور سراسری بدیم که بعد از 2 سال طرحمون میشه تازه اونم شبانه !
کاملا با حرفای 67-a موافقم!

Maryaam

New member
خوب اگه من بمونم سال دیگه وقبول نشدم چی؟
من در هرصورت پزشکی میخوام
باید برم پزشکی
انتخاب رشته کردم ولی
خداکنه قبول نشم.
اگه قبل از انتخاب رشته میدونستم سخته عمرا اگه انتخاب میکردم.
مرسی از راهنماییتون.
لطف بزرگی به من کردین.
من نمیدونستم اینطور تاپیکی هم هست خیلی اتفاقی پیداش کردم.

بالا