سوال و جواب برای کنکور هماتو

mohana

Well-known member
انگل خونی انسان میشه لیشمانیا...مالاریا.. توکسوپلاسما ...:smiliess (11): دیگه چیزی نمیشناسم

arezoo90

New member
سخت بود من که سرچ کردم نوشته انگل گوسپند خخخخخخخخخخخ
من نشنیده بودم انصافی:dadad4:
ایول لیندا اطلاعات ات خوبه:applause:

Leyenda

Well-known member
بههههههههلههههههههههههههههههه

توضیحشم خودت زحمتشو بکش
:rose:

توضیحش با طراح سوال دیگه....

بابزیا یه انگل خونیه که بیشتر حیوانات رو الوده میکنه.خیلی شبیه مالاریا است.فرم رینگ فالسیپاروم حالت گردتری داره و کمی کوچیکتره.
بابزیا هموگلوبین را مصرف می کند اما هموگلوبین را تجزیه نمی کند.بنابراین پیگمان تولید نمی کند.
بابزیا درون گلبول قرمز به اشکال مختلف نقطه ای ،گرد،گلابی،حلقوی (رینگ فرم )دیده میشه.

از نت: تشخیص عفونت فعال، تنها از طریق یافتن انگل در خون به وسیله ی گسترش رنگ آمیزی شده و یا تزریق 2ـ 1 میلی لیتر خون مشکوک به هامستر امکان پذیر است .بابزیا میکروتی در گلبول قرمز همانند پلاسمودیوم فالسیپاروم است اما برعکس آن رنگدانه هموزوئین تولید نمی کند و فرم شیزونت و گامتوسیت نیز مشاهده نمی شود.
میزبانان بابزیا متنوع بودهو شامل ماهی ها ،خزندگان،پرندگان و پستانداران از جمله انسان می باشد.
این انگل دارای سیکل جنسی در بدن کنه ها و سیکل غیر جنسی در میزبان مهره دار و در غدد لنفاوی می باشد.

farzad.lab

مدیر بخش
این یدونه ام جواب بدین ... شبتون خوش

2311d05c9aa6.jpg

farzad.lab

مدیر بخش

توضیحش با طراح سوال دیگه....

بابزیا یه انگل خونیه که بیشتر حیوانات رو الوده میکنه.خیلی شبیه مالاریا است.فرم رینگ فالسیپاروم حالت گردتری داره و کمی کوچیکتره.
بابزیا هموگلوبین را مصرف می کند اما هموگلوبین را تجزیه نمی کند.بنابراین پیگمان تولید نمی کند.
بابزیا درون گلبول قرمز به اشکال مختلف نقطه ای ،گرد،گلابی،حلقوی (رینگ فرم )دیده میشه.

از نت: تشخیص عفونت فعال، تنها از طریق یافتن انگل در خون به وسیله ی گسترش رنگ آمیزی شده و یا تزریق 2ـ 1 میلی لیتر خون مشکوک به هامستر امکان پذیر است .بابزیا میکروتی در گلبول قرمز همانند پلاسمودیوم فالسیپاروم است اما برعکس آن رنگدانه هموزوئین تولید نمی کند و فرم شیزونت و گامتوسیت نیز مشاهده نمی شود.
میزبانان بابزیا متنوع بودهو شامل ماهی ها ،خزندگان،پرندگان و پستانداران از جمله انسان می باشد.
این انگل دارای سیکل جنسی در بدن کنه ها و سیکل غیر جنسی در میزبان مهره دار و در غدد لنفاوی می باشد.

مرسی :auizz3ffy9vla57584x

victoria-m

New member
سلام منم میخام امسال کنکور هماتو بدم.ولی میگن قبول شدنش خیلی سخته.کاش سوالایی که تو تاپیک گزاشته میشه بیشتر مربوط به هماتو باشه.ممنون:smiliess (10):

biology89

New member
سلام بچه ها من رشتم بیوتکنولوژی میشه راهنماییم کنید برا ارشد هماتولوژی باید چی بخونم؟منابعش چیه؟
لطفا راهنمایی جانع و کامل کنید

سلام دوست گلم...
هماتو-هنری و هافبراند
ایمونو-4استاد بهمراه بعضی فصول ابوالعباس
ریست سلولی مولکولی-مهدوی
بیوشیمی-نجات شکوهی
زبان-لزگی و تافل و اگه وقت کردی رضازاده

- - - Updated - - -

:riz304::riz304::riz304:سلام شوکا جان. منم کارشناسیم رو زیست خوندم خوشحال میشم بیشتر با همدیگه صحبت کنیم .تو چند ماهه میخونی؟منابعت چیا هست؟

mohana

Well-known member
دوستان عزیز این تاپیک مربوط به سوال و جواب درسیه...

اینجا
http://olumpezeshki.ir/thread7953-41.html
و اینجا
http://olumpezeshki.ir/thread118-6.html

میتونین سوالای دیگه رو بپرسین..
ممنون..
....................................................

گرانول ها ی جوری غیرطبیعین..خیلی درشتن..رنگ هاشون هم غیرعادیه...
1- شاید نوتروفیل..ولی سیتوپلاسم نوتروفیل ابن رنگ نیس
2 و 3 شاید ائوزینوفیل..ولی گرانول های ائوزینوفیل بالغ نارنجی و قرمزن
نظری در مورد 4 ندارم:65d6a5d6s:
5 محل دیفش مناسب نبوده:whistle:

آخرین ویرایش:

aaram

New member
با اجازه......

آره مهنایی فکر کنم 4 ائوزینوفیل هست
5 بنظرم باند نوتروفیل :4d564ad6:

آخرین ویرایش:

farzad.lab

مدیر بخش
ســــــــــــــلام
نمیدونم سوال خوبی یا نه اما چون به نظر خودم جالب اومد گذاشتم اینجا ...
**اما جواب این سوال ...
بزارین خیالتونو راحت کنم اینا همشون ائوزینوفیل هستند

همونطور که مهنا هم گفت اینا یکم غیر طبیعی اند ...
در ائوزینوفیل های بالغ گرانول ها اغلب نارنجی یا قرمز هستند ... امــــــــــــــــــا همیشه استثنا وجود داره
گرانول های ائوزینوفیل در ایگوانا و بعضی از پرندگان در واقع به رنگ آبی روشن هست

بیشترین تنوع در ائوزینوفیل ها رو هم در سگ میبینیم که در هر نژاد نسبت به نژاد دیگه تنوع زیادی در شکل ، تعداد ، اندازه گرانول ها وجود داره

جواب تصویر هم به ترتیب :
1= canine نوعی سگ
2= feline نژادی از گربه
3= equine نژادی از اسب
4= bovine نژادی از گاو
5= greyhound نژادی از سگ

e0917469214d.jpg

فقط میخواستم از فاز گرانول نارنجی بیارمتون بیرون
:riz304:

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mohana